PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנימציות וסימולציות בסוליד

elitkh
25-09-06, 00:51
1) האם ואיך ניתן לבצע בסוליד אנימציה כגון זאת: http://www.torotrak.com/NR/rdonlyres/A0D2F927-2C99-4223-BB38-53B0E529ABEE/0/self_steer.mpeg

האם יש דרך פשוטה יותר לעשות דבר כזה? (לאו דווקא בעזרת סוליד)

2) האם סוליד מאפשר לבצע סימולציות של מכלולים נעים (מסתובבות בעיקר) כולל חישובי חיכוכים,מומנטים וכו?

תודה
אלי

נמרוד
25-09-06, 11:59
אני לא מצליח לראות את הסרטון, אבל התשובה היא כן, אפשר לעשות סרטונים בסולידוורקס. יש לך את המודל שאתה רוצה, כל מה שאתה יכול לעשות לו על המסך אפשר להוציא החוצה כסרטון. לא בעייה.

לגבי סימולציות - יש לסולידוורקס מודול שנקרא cosmos שזו תכנת אנליזות פשוטה, שיכולה לבצע בצורה סבירה אנליזות מסוגים שונים, אם כי לא חיכוך למיטב ידיעתי. אם בסימולציה של מומנטים אתה מתכוון לאנליזת חוזק סטטית של חלקים למומנטים וכוחות שפועלים עליהם, נגיד לחשב מתי ואיפה גל הינע צפוי להשבר, אז כן, בשביל זה היא נועדה.

elitkh
25-09-06, 15:15
איך אני מגדיר מהירות סיבוב של חלק שהתכננתי (לצורך האנימציה)? איך אני מגדיר מהירות של חלקים תלויים באותה חלק (כמו סדרה של גלגלי שיניים למשל)?

לא מדובר באנליזות חוזק סטטית. מדובר על תכנון של מערכת נעה (מסתובבת) בעלת גיאומטריה מורכבת ואנחנו רוצים להגיע לאופטימזיציה (בעיקר בתחום של חיכוכים).

תודה
אלי

elitkh
25-09-06, 15:22
איך אני מגדיר מהירות סיבוב של חלק שהתכננתי (לצורך האנימציה)? איך אני מגדיר מהירות של חלקים תלויים באותה חלק (כמו סדרה של גלגלי שיניים למשל)?

לא מדובר באנליזות חוזק סטטית. מדובר על תכנון של מערכת נעה (מסתובבת) בעלת גיאומטריה מורכבת ואנחנו רוצים להגיע לאופטימזיציה (בעיקר בתחום של חיכוכים).

תודה
אלי

נמרוד
29-09-06, 10:44
מהנסיון שלי בתכנון מכניזמים עם גלגלי שיניים, אתה מתכנן על פי נתונים ידועים מההנדבוקים ומהספרות הטכנית של הייצרן. אני מניח שגלגלי השיניים הם מהמדף של מישהו ויש למישהו הזה קטלוג עם כל ההנחיות הטכניות. גלגלי השיניים מוגדרים בקטלוגים בין היתר על ידי קוטר נומינלי כלשהו שאיתו אתה מתכנן.

לעשות סימולציה פיזית של גלגלי השיניים, לזה סולידוורקס לא נועד. החיכוכים שבעניין בכלל לא ממודלים במחשב.

זהר
01-10-06, 20:37
יש ל SOLIDWORKS אפליקציה נוספת שנקראת COSMOS MOTION ונועדה לאנליזות של מערכות נעות, ראיתי כמה דוגמאות שנראות יפה של כן נסע למטוס וציריה מסתובבת עם צלבים שניתן לראות מאמצים על כל חלק תוך כדי התנועה.
http://www.solidworks.com/pages/products/cosmos/cosmosmotion.html
לא יודע עם אתה עובד דרך חברה עם רשיונות או פרטי וכמה תקציב יש לך אבל נראה לי שזה הכוון שאתה מחפש, והוא לא זול....
עבור אנימציה של SOLIDWORKS יש עוד תוספת לתוכנה שנקראת SOLIDWORKS ANIMATOR (נדמה לי, למרות שאני משתמש בה אני לא בטוח שזה השם) שאפשר לבצע איתה אנימציה ועריכת סרטים, להגדיר תנועת חלקים, זמנים לכל שלב ואנימציה של פיצוץ ההרכבה, היא לא מציגה מאמצים.

-->