PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבה על twinstick לסיקס

נמרוד
27-09-06, 22:34
כתבה נוספת של אמנון שבונה את הג'יפ במרץ... אפשר כבר להגיד "כרגיל", כתבה מאד ברורה, מסודרת, הצילומים נכונים, עושה חשק.
http://www.jeepolog.com/292.html

UNIX
27-09-06, 22:48
אני לא יודע כל כך מה זה נותן ובשביל מה זה טוב אבל בן אדם אתה
פשוט תותח על , יש לך את זה .

six 4 life
28-09-06, 00:26
איזה סובלנות... :mrgreen:

רק לגבי הטבעות (מובילים) שעוטפות את מוטות השילוב- נראות לי עדינות מדי, אבל ככל הנראה לא מופעל עליהן לחץ קבוע כך ש.. יתכן וישרדו מספיק.. 8)

אני האמת בדיעה של אם אין נעילה אחורית לפחות, אין מה לעשות עם 3 ידיות בג'יפ...
אבל אם יש זמן סובלנות רצון ויכולת, גם פיל יכול לזיין תרנגולת.
מה שכן- אתה אומר שזה פתר לך את בעיית השילוב הקשה, זה כבר סיפור אחר... 8)

מעבר לזה-
תעזוב לו את האיברים האינטימיים כבר במנוחה וקח אותו לטייל!!! :twisted:

עבודה בת זונה.
תתחדש.

אמנון
28-09-06, 00:57
תודה רבה!

הטבעות שיצרתי באו מצינור 2\1" של צנרת, עובי של 1.5 מ"מ אם אני זוכר נכון. הן לא נראות כך, אבל הן חזקות מאוד. הריתוך שם איחד אותן עם הפלטות, ואין מצב לכשל שלהן.
היי, אם היה מצב, זה לא היה נשאר..
אם יש ספק, אין ספק.

איך עירא פעם אמר?
"...בכדי להעביר בין המצבים השונים צריכים לצאת מהג'יפ לבצע שלוש הקפות עם כיוון השעון עוד שתיים נגד, להעלות קורבן (בעדיפות בצורת פרה) ולקוות לטוב."
זו בעיה ידועה בדנה300. כל מי שהג'יפ שלו מצוייד בטרנספר הזה מכיר אותה. למה היא קיימת? כי כשידית אחת שולטת על זוג המוטות המשלבים, צריך למצוא את האיזון בין השרוולים שנועלים את הגג"ש, כך שכל שרוול יחליק וינעל על הגג"ש, בסינכרון אחד עם השני.
בגלל זה עוזר הקדימה-אחורה שעושים.
כשיש לנו ידית לכל סרן, לא צריך להסתנכרן, כ"כ פשוט להעביר מצב הנעה שזה פשוט כיף. ממש ככה.
רק בשביל זה היה שווה כל הפרויקט. וכמובן שזה יועיל שתיהיה נעילה קדמית (ותיהיה).

אמנון.

מוני אורבך
28-09-06, 08:25
אמנון - כול הכבוד.
בזמנו כשהיה לי סיקס כול הזמן רציתי לעשות זאת...
רציתי ולא עשיתי - למה, עצלנות !!!
אצלי ההעברה היתה קלה יחסית, וגם אחרי שהתקנתי נעילה קידמית אוטומטית, התרגלתי כבר לרדת ולשחק עם הלוקרים. מאחר וזה היה אולי פעמים בטיול זה ממש לא הפריע, ולכן הפך להרגל )-:
אבל זו הדרך לעשות דברים, לא להתרגל לעבוד מסביבם אלא לסדר אותם.
תמשיך ככה אמנון (-:

דרור ברלי
28-09-06, 10:58
שמע אמנון... אין מילים.
גם בסיקסים שהיו לי הדנה 300 לא עשה שום בעייה והשילוב היה חלק יחסית. אבל אין מה לדבר, אתה תותח.
רבותי המלומדים - תנו לילד כבוד והרבה!!!

נ.ב.
עכשיו צריך לשבור את הראש איך לעשות דבר כזה לסופה - להבדיל מהסיקס, בסופה אין נועלי טבור ובאמת צריך דבר כזה! (יש קיט אמריקאי מוכן שמוסיף לידית מצב 2L ועולה 250-300$ אבל לא זו הכוונה שלי...)

מוני אורבך
28-09-06, 11:07
דרור מתברר שבסופה זה לא כול כך מסובך כמו שזה נראה בהתחלה.
שם יש רק מנוף אחד שמזיז ביחד שני בוררים.
יש לוחית שחתוכה כך שכשהיא עומדת בזוויות שונות, שני הבוררים עוברים על המצבים השונים.
לכן כול מה שצריך לעשות הוא לפתוח את הטרנספר להוציא את הלוחית, לקבוע איזה צורת לוחית צריך, ליצר כזו להרכיב ולהחזיר הכול למקום.
נשמע מסובך אבל למעשה זה די פשוט. אבל לא עשתי זאת, אז אולי יש בלת"מים כאן.
אם משהו קנה את הקיט לדעתי אפשר בקלות להעתיק אותו !

אז למה אני לא עשיתי זאת ?
כי הזחל כבר נותן לי אופציה של 2X4L (-:

ד ו ר ו ן
28-09-06, 11:25
איך עירא פעם אמר?
"...בכדי להעביר בין המצבים השונים צריכים לצאת מהג'יפ לבצע שלוש הקפות עם כיוון השעון עוד שתיים נגד, להעלות קורבן (בעדיפות בצורת פרה) ולקוות לטוב.
"אמנון.

עירא מבלף,
בשביל זה יש לו פטיש ברכב.

AvigdorAharon
28-09-06, 16:13
איך עירא פעם אמר?
"...בכדי להעביר בין המצבים השונים צריכים לצאת מהג'יפ לבצע שלוש הקפות עם כיוון השעון עוד שתיים נגד, להעלות קורבן (בעדיפות בצורת פרה) ולקוות לטוב."
זו בעיה ידועה בדנה300. כל מי שהג'יפ שלו מצוייד בטרנספר הזה מכיר אותה. למה היא קיימת? כי כשידית אחת שולטת על זוג המוטות המשלבים, צריך למצוא את האיזון בין השרוולים שנועלים את הגג"ש, כך שכל שרוול יחליק וינעל על הגג"ש, בסינכרון אחד עם השני.
בגלל זה עוזר הקדימה-אחורה שעושים.
כשיש לנו ידית לכל סרן, לא צריך להסתנכרן, כ"כ פשוט להעביר מצב הנעה שזה פשוט כיף. ממש ככה.
רק בשביל זה היה שווה כל הפרויקט. וכמובן שזה יועיל שתיהיה נעילה קדמית (ותיהיה).
אמנון.

אז זהו שכנראה לא בכל הדנה 300. אחרי 4 CJ, רק בראשון היתה הבעיה הזו, ואז עוד הייתי טירון בצבא...
תחזוקה טובה של הג'יפ כולו, מונעת כל מיני קורבנות (ואני דווקא אוהב פרות!).
כתבה וביצוע מעל לכל סטנדרט שאני מכיר, עלה והצלח!

אביגדור

PAUL
29-09-06, 22:47
מס' שאלות: יש עוד טרנספרים שאפשר לפצל להם את הידית?
האם אפשר להתקין נועלי טבורים מאחור למקרה ונשברת ציריה מאחור כדי לצאת מהשטח בהנעה קידמית?

חוץ מזה.
אמנון, לי נשאר רק לקנא.
אתה תותח!

זאביק
30-09-06, 13:43
האם אפשר להתקין נועלי טבורים מאחור למקרה ונשברת ציריה מאחור כדי לצאת מהשטח בהנעה קידמית?

אפשר
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15636&highlight=%F7%F8%E5%E5%EF

AvigdorAharon
30-09-06, 23:35

אפשר לפרק דרייב שאפט אחורי ולחזור הבייתה עם הנעה קדמית.

נ"ב, לא לשכוח לשלב ל 4X4 בטרנספר וזה אפילו עובד!

אביגדור

זאביק
01-10-06, 01:20
אפשר לפרק דרייב שאפט אחורי ולחזור הבייתה עם הנעה קדמית.

זה מאוד תלוי בסוג הרכב (או יותר נכון, סוג הטרנספר).
בסופה לדוגמא, היוק הקדמי של הדרייבשפט נכנס לתוך הטרנספר, ואם מנתקים את הדרייבשפט,
נשאר חור בטרנספר, וכל השמן משפריץ החוצה (ומלכלך את הסופה, רחמנא ליצלן :mad: ).

יש לזה פתרונות בצורת אטימה זמנית עם שקיות או משהו יותר קבוע כמו slip-yoke-eliminator,
אבל צריך להיות מודעים לעניין.

-->