PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידוד סופה תוצרת בית?

עמית ש
27-09-06, 22:42
טוב אז לפרק את הסופה לחלקים ולעשות הכל מחדש קצת יקר ויקח המון זמן ואצלי הסופה זה הרכב היחיד אז כמה רעיונות שחשבתי עליהם.

1-ציפוי בתוך ומתחת לסופה עם ספרי זפת שכבה קטנה רק על המקומות הבעייתים.
2-שימוש קצף פוליאוריטן (שגם מבודד רעש וחום עמיד ב100 מעלות) למקומות שמתחממים במיוחד (הרצפה בין המושבים הקדמים מלמטה מעל הטרנספר)
3- הנחת פלציב על רצפת הרכב.

רעיונות אחרים וכמובן זולים יתקבלו בשמחה ובעיקר עם אני הולך לעשות משהו לא נכון!!!!

עמית

shmil
27-09-06, 23:08
2-שימוש קצף פוליאוריטן (שגם מבודד רעש וחום עמיד ב100 מעלות) למקומות שמתחממים במיוחד (הרצפה בין המושבים הקדמים מלמטה מעל הטרנספר)

את זה לא!.
הפוליאוריטן המוקצף אוגר בתוכו לחות, מה שיסיע לך להחיש את תהליכי רקבונות הפח של הסופה.

אין שום בעייה עם שני הפתרונות האחרים, אם כי אני סקפטי, עוד בפולניה הייתי סקפטי, אם הזפת (שמגיעה במיכלי ספריי) גם מבודדת רעש ו/או חום.

AvigdorAharon
28-09-06, 16:06
3- הנחת פלציב על רצפת הרכב.
עמית

אני בעד הרעיון הזה ומתכוון לבצע אותו בחודש הקרוב.

אביגדור

Gilad
28-09-06, 19:28
אני גם מתכנן לבודד מבפנים את הדיפנדר עם פלציב ולצפות בשטיח.

השאלה היא אם כדאי להדביק את הפלציב לרכב או להשתמש בקנטים עם ברגים לאורך הפינות כדי לקבע את החומר?

כאמור הרכב מאלומיניום ככה שאני לא חושש מחלודה אבל בכל זאת נראה לי עדיף לא להדביק. מצד שני, כבר יש מספיק חורים באוטו גם ככה :D

asafk
28-09-06, 19:50
תתחיל לחשוש מחלודה. הרכב מאלומיניום, אבל הפאנלים מחוברים לפרופילי פח (לדוגמה- בחיבור בין קיר האש לרצפה שמתחת לרגלי הנהג והנוסע). בדיפנדר שלי הנחתי פלציבים שהיו תפוסים למקום עם ברגי המושבים והקופסה שבניהם וכו'. אם מדובר על מקום שמונחים עליו דברים (כמו הרצפה שלרגלי הנהג) אתה חייב להניח על גבי הפלציב משהו כמו PVC שעמיד לשחיקה- הפלציב מאוד רך ונקרע בקלות.

אסף.

עמית ש
28-09-06, 22:57
חברה בבקשה איפה קונים פלציב? רב החנויות שעברתי בהם, גם בת"א ביקשתי פלציב והסתכלו עלי כאילו נפלתי עליהם מהירח והציעו לי מלא דברים שאין לי מה לעשות איתם!!!!
אז אם מישהו יודע איפה ......אשמח לדעת

וברור שכדי להניח ולא להדביק אולי פשוט רק כמה נקודות של סיליקון כדי שלא יזוז יותר מידי

עמית ש
28-09-06, 22:59
תתחיל לחשוש מחלודה. הרכב מאלומיניום, אבל הפאנלים מחוברים לפרופילי פח (לדוגמה- בחיבור בין קיר האש לרצפה שמתחת לרגלי הנהג והנוסע). בדיפנדר שלי הנחתי פלציבים שהיו תפוסים למקום עם ברגי המושבים והקופסה שבניהם וכו'. אם מדובר על מקום שמונחים עליו דברים (כמו הרצפה שלרגלי הנהג) אתה חייב להניח על גבי הפלציב משהו כמו PVC שעמיד לשחיקה- הפלציב מאוד רך ונקרע בקלות.

אסף.

חייב להניח על הפלציב משהו, קניתי גומי דק בת"א ואם ממש מתקמצנים אז גומי של מסוע ישן.

Gilad
29-09-06, 08:21
על הפלציב יבוא שטיח מלפנים וגומי מאחור - ממש רכב יוקרה :D

Gilad
29-09-06, 08:24
על הפלציב יבוא שטיח מלפנים וגומי מאחור - ממש רכב יוקרה :D

לגבי איפה אפשר להשיג - אתה יכול ליצור אתם קשר ולשאול http://palziv.com/contact_us.asp

בכל מקרה בחיפה בשד' ההסתדרות יש חנות שנקראת וירטמן או משהו דומה לזה והם מחזיקים את כל סוגי הגומי וגם פלציב.

גלעד

עמית ש
29-09-06, 08:50
לכל המעוניין אחרי בירורים יש ברחוב י.ל פרץ בת"א בחנות שנקראת " יר-גום" פלציב עם מעכב בערה 10 מ"מ 35 שח למטר.

בהצלחה לכולנו

עם מישהו נוסע להביא ומגיע אחרי זה לאזור נתניה נא ליצור קשר

תודה עמית

זאבי
29-09-06, 13:14
הפתרון הנכון - פלציב ללא הדבקה רק בחיתוך "חלונות" לידיות גיר והנחה מתחת לשטיח ע"ג הפח.
החומר מקבל במשך הזמן את הקימור של הרצפה באזור הנחתו.
הכתובת דלעיל ב"יר-גום" - אנשים נחמדים.

הבידוד מעולה לחום ולרעש מנסיון אישי.

AvigdorAharon
29-09-06, 19:02
לכל המעוניין אחרי בירורים יש ברחוב י.ל פרץ בת"א בחנות שנקראת " יר-גום" פלציב עם מעכב בערה 10 מ"מ 35 שח למטר.

האם החומר הוא בצבע לבן עם טפט בצבע חום חרדל שמודבק על צידו האחד?

ניסיתי להעלות תמונה, היא יצאה גדולה מידי...

אביגדור

עמית ש
29-09-06, 20:23
האם הפלציב דוחה מים או סופח?

Gilad
30-09-06, 11:14
עד כמה שידוע לי - דוחה

AvigdorAharon
01-10-06, 01:05
משהו כמו זה?

זאבי
01-10-06, 16:17
ראה צילום
החומר אינו סופח מים אך הוא ספוגי ובמידה והוא יוטבל בתוך המים החללים יתמלאו.

הכתובת כמו שפורסם - "יר-גום" ברח' פרץ בת"א.

זאבי
01-10-06, 16:26
ראה צילום

Gilad
01-10-06, 20:26
ראה צילום
החומר אינו סופח מים אך הוא ספוגי ובמידה והוא יוטבל בתוך המים החללים יתמלאו.

הכתובת כמו שפורסם - "יר-גום" ברח' פרץ בת"א.

אתה בטוח לגבי המילוי במים?

לדעתי זה Closed Cell מה שאומר שאין מעבר של אוויר/מים מ"בועה" ל"בועה" בתוך הספוג.
מה גם שאם אני לא טועה החומר צף.

אני אחפש פה חתיכה קטנה ואעשה ניסוי, תוצאות בהמשך.

גלעד

Gilad
02-10-06, 16:07
להלן תוצאות הניסוי:

הפלציב צף על פני המים. גם אחרי השקעה שלו במים ומעיכה שלו (בתקווה שיתמלא מים) הוא חזר וצף.

אחרי שהוצאתי אותו מהמים, אחרי שהתנקזו המים משטח הפנים, לחיצה על החומר לא הביאה לשום יציאה של מים - נראה שהוא אינו סופח מים.

מאחר והחומר אינו סופח מים ולפחות אצלי יש לו צד אחד דביק, האם כדאי במשטחים שעשויים אלומיניום להדביק אותו ישירות ואז כנראה שלא יכנסו תחתיו מים או שלהשאיר אותו רק מונח ואז בטוח שתחתיו תיווצר רטיבות שבשאיפה תתיבש ולא תסריח .

גלעד

asi
02-10-06, 16:12
גלעד תן דיווח מה עשית ואם זה עוזר
אסי

Gilad
02-10-06, 16:18
אני אתן דיווח למרות שזה יקח קצת זמן עד שאני אמצא קצת זמן פנוי להתעסק עם זה.

נראה לי שבחלק הקדמי אני אשלב פלציב יחד עם פצפץ בציפוי אלומיניום שמצאתי זרוק בחניה של אחד השכנים ונראה לי שהוא לא צריך אותו יותר :D. מקווה שזה יפחית עוד יותר את החום שנפלט מאיזור הגיר-טרנספר.
מאחור התכנון הוא פלציב על הכנפיים. על הריצפה פלציב ועליו דיקט 5 מ"מ מצופה גומי נגד החלקה.
למעט הרצפה מאחור, הכל יהיה מצופה שטיח לבד אפור.

אני אשמח לשמוע הערות/הארות לפני שאני מתחיל בעבודה.

כאמור, דיווחים בזמן הקרוב.

גלעד

זאבי
06-10-06, 14:38
שמחתי לשמוע על עמידות הפלציב במים.
כבר דאגתי לבעיות הצפויות בחורף.

לידיעתך, בידוד החום עם הפלציב אצלי (גיר אוטומטי) מעולה כאשר עברתי עם הבידוד את כל הקיץ.
אני ממליץ שלא להדביק את הפלציב כך שניתן להרמה וניקוי (שאיבה) במקרה הצורך.

עמית ש
15-10-06, 20:15
הפלציב עובד נהדר אחרי טיול של 3 ימים בדרום הפלציב מבודד חום ורעש בצורה טובה מאוד

קניתי פלציב מעכב בערה 10 מ"מ הונח על כל הרצפה קדימה ואחורה, ועליו הונח גומי דק בכדי לשמור על הפלציב ושיהיה קל לנקות, דפנות גבוהות בצידי הרכב

יצא אחלה פתרון מומלץ!!!

-->