PDA

צפייה בגרסה מלאה : צורך לקנות ברתכת TIG

beermaster
28-09-06, 07:54
שלום,

אני רוצה לקנות רתכת TIG משומשת במחיר סביר.
אולי מישהו רוצה למכור או יכול לייעץ לי אופציה זולה ?

אני גר בכפר סבא וצריך לרתך כמה חלקים קטנים.
אם מישהו יכול לתת לי אפשרות הזה באזור השרון - אז
אני אסמח לקבל (תמורת הרבה בירה טובה וטעים). :mrgreen:

lizard
28-09-06, 08:16
יש אופציה לחבר ידית של TIG+מיכל ארגון לרתכת אלקטרונית.
לא ברור לי איך אבל אני יכול לברר.

בשביל מה אתה צריך TIG? אתה בטוח שאי אפשר להשתמש בשיטות ריתוך או הלחמה אחרות ?

beermaster
28-09-06, 08:26

אני צריך לרתך ברז למיכל בירה. מיכל מנירוסטה.
אחרי כל הבירורים הבנתי שריתוכים האלה עושים בסביבת ארגון.

lizard
28-09-06, 09:03
זה משהו חד פעמי או שאתה הולך לרתך הרבה?
אם זה משהו חד פעמי אז למה שלא תלך לרתך נירוסטה שיעשה לך את הריתוך? אני מכיר אחד במושב ליד שוהם, אם אתה מהאיזור.

רתכת TIG לא זולה. הגז עצמו די יקר וגם הצילינדר, מיכל הגז, די יקר.
גם אם מדובר על פירוק רציני של המערכת שלך על מנת לקחת אותה לרתך, זה יכול לעלות זול יותר מאשר לקנות את כל הציוד בשביל עבודה של 2 דקות. מה גם שאם אתה מעולם לא ריתכת בTIG אז זה לא כזה טריוויאלי ועדיף להשאיר את זה למקצוענים.

זו כמובן דעתי שלי.

beermaster
28-09-06, 09:43
היום אני מתחנן לעשות משהו חד פעמי, אבל אם מחר אני ארצה
להוסיף משהו – אז עוד פעם צריך לרוץ למסגר.
הבנתי שאפשר לקנות TIG חדש סיני ב- ~ 3500 ₪,
אז אני מעדיף להתעמק בנושה מהתחלה.
לפני 20 שנה הייתי איש תחזוקה של מכונות ריתוך ברוסיה,
גם קצת ריתכתי עם ארגון. בכל מקרה מדובר על התחביב ועל זמן
פנוי.
אני רוצה לעבור ממכלי פלסטיק למכלי נירוסטה. אם מיכל עולה לי 250 ₪,
אז אני לא רוצה שכל שטות שאני רוצה להוסיף אעלה לי גם 300 ₪.

שלחתי לך כתבה עלי במעריב בסוף שבוע ל-
[email protected]

נמרוד
28-09-06, 14:48
לא יודע אם תקנה רתכת או לא, אבל בירמסטר אתה מוזמן אישית למפגש בסוכות בנגב עם כל המיכלים שלך... :mrgreen:

beermaster
28-09-06, 15:31
בשביל להגיע לנגב, אני מניח - לפחות צריך ז'פ.
אבל אם תבוע אלי לכפר סבא - תוכל לשתות כמה שאתה יכול.

BackDoorMan
28-09-06, 16:56

לא הייתי מהמר על כך, TIG מרתכים בזרם ישר, תצטרך לוודא כי לרתכת האלקטרונית יש מוצא של זרם ישר.
הסיבה שאני לא שולל את הרעיון בצורה מוחלטת היא בכך שמדובר בנירוסטה ולא באלומיניום .
ברתכת TIG יש יחידה נוספת המחוללת זרם חליופין בתדר גבוה המפרק את התחמוצת הנוצר בריתוך
אלומיניום ,לא בטוח שהתופעה קיימת גם בריתוך נירוסטה- אבל אני לא מבין למה לא להשתמש באלקטרודת נירוסטה ולרתך ברתכת המצוידת במיישר זרם (רק תשתמש בקוטביות המתאימה)?
האחים "רז" המייצרים ציוד משלים לחקלאים משתמשים באלקטרודות האלו בהצלחה בריתוך מיכלים
כך שבעלות מאוד קטנה אתה סוגר ענין (רק אל תתקרב לתפר אחרי הריתוך הוא מעיף חלקיקים לוהטים זמן מה לאחר הריתוך)

asafk
28-09-06, 16:58
כמה שאני מבין (וזה לא הרבה, מודה), אפשר לרתך נירוסטה דקה גם עם רתכת MIG רגילה, בעזרת חוט מתאים + ארגון במקום CO (ואז הגז מונע מהמתכת להתחמצן ולהישרף). נראה לי יותר פשוט.. אפשרי?

אסף.

kd2
28-09-06, 16:59
כמה עולים הקיטים להסבה לTIG?
מה האיכות?
עם איזה צילינדרים?
איך ברתכת TIG יש לוח בקרה של F15I וברתכת אלקטרונית יש אולי 3 מתגים ( כולל :-) ON/OFF )?

BackDoorMan
28-09-06, 17:20
כמה שאני מבין (וזה לא הרבה, מודה), אפשר לרתך נירוסטה דקה גם עם רתכת MIG רגילה, בעזרת חוט מתאים + ארגון במקום CO (ואז הגז מונע מהמתכת להתחמצן ולהישרף). נראה לי יותר פשוט.. אפשרי?

אסף.

אני מעריך שזה אפשרי אם רתכת ה MIG מצוידת במיישר-זרם.
למה יותר פשוט? רתכת MIG לא זולה וגם מורכבת ופחות אמינה מרתכת רגילה
תוסיף את עלות הגז +עלות הסליל ותשווה לעלות רתכת קונבנציונלית + חבילת אלקטרודות נירוסטה .

lizard
28-09-06, 19:57
אני יכול לחפש לך רתכת TIG משומשת דרך חברת לינקו-ליין.
אני גם אברר דרכם את הנושא של החיבור ידית TIG לרתכת זרם ישר.
בקשר לMIG ונירוסטה, זה אפשרי אבל לא פשוט. עד כמה שהבנתי מהנושא (רציתי לבנות מיכל דלק מנירוסטה) אז הריתוך עצמו קשה מאוד והתוצאה לא משהו. מאחר ומדובר בברזי בירה וחלקים ווזואליים אז לדעתי באמת שווה להשקיע ברתכת משומשת טובה וללמוד לרתך בTIG.

בירמסטר, אני גם אשמח לבוא לבקר אצלך.

אגב בישול בירה, היה פרק בMONSTER GARAGE שבו ג'סי גיימס לקח כבאית ישנה והם בנו ממנה מבשלת בירה. פרק מגניב למדי.
http://dsc.discovery.com/fansites/monstergarage/episode/season3/slideshows/episode_46/gallery/46_5_hzoom.jpg

יניב_ב
28-09-06, 20:02
אפשר לרתך בעזרת מכונת mig כפי שצויין, וישנן אלקטרודות נירוסטה לרתכות אלקטרודה.

אם אני מבין שאתה מדבר על חביות בירה "תעשיתיות" מהסוג המשמש בפאבים אז לא מדובר בחומר כל דק שלא מאפשר ריתוך בשיטות הנ"ל.

ידית tig ניתן לחבר למקור זרם ישר ולהתחיל ע"י שיפשוף האלקטרודה במתכת לקבלת קשת, זה יעבוד בריתוך פלדה ונירוסטה בתנאי שהרתכת מאפשרת שליטה עדינה בזרם.

הסיבה שרתכות tig רצינות מכילות כל כך הרבה פקדים (וגם עולות פי ארבע) היא שבריתוך (אלומניום ביחוד) משתמשים בגל ac מעוצב לצרכים שונים עם שלל וריאציות, הם מציתות קשת ע"י תדר גבוהה ללא צורך לשרוט ולזהם את האלקטרודה, מכילות שליטת עוצמה עדינה ואפשרות לשליטה ע"י פדל שחיונית לעבודות עדינות, שליטה בהשהיה של זרימת הגז אחרי כיבוי הקשת, קירור מיים ועוד שלל אפשרויות שחיוניות לריתוך מקצועי ומהיר.

בגדול לקנות רתכת ועוד tig לכמה ריתוכים בלבד (שלא לדבר על האימון שדרוש כדי לבצע ריתוך) נראה לי בזבוז ויעלה הרבה יותר ממה שאתה חושב.

אלון_ק
28-09-06, 20:04
אלא אם זה ממש דק (1.5 מ"מ ומטה) אפשר גם עם רתכת אלקטרונית רגילה.

בשביל להמיר אלקטרונית לטיג צריך כרטיס, הוא מאפשר את המעבר בין הזרמים. KD, לרתכות מוסבות/קטנות יש הרבה פחות אפשרויות שליטה על הטיג, זה אומר שיותר קשה לרתך ושהריתוך יצא פחות טוב לעיתים ופעמים רבות לא תוכל לרתך כלל, שכן הרתכת לא תוכל לספק את הצרכים.
ציוד לריתוך טיג יקר ברמה מטורפת. ידית בינונית לרתכת בינונית עולה כ5000 ש"ח (ללא קירור מים!). אני לא יודע כמה תעלה ידית לרתכת קטנה, אבל זול זה לא יהיה.

BackDoorMan
28-09-06, 21:02
גל ה AC בתדר גבוה ברתכות המתקדמות (אצל הרוב) ריבועי :
"Using AC to TIG weld aluminum evolved from the need to remove the oxide layer that forms on its surface. The EP portion of the AC cycle, in which electricity flows from the work to the tungsten, "blasts" off surface oxides. The EN portion of the cycle does the actual welding, directing heat from the tungsten into the metal."
מתוך:
http://www.millerwelds.com/education/articles/articles11.html

kd2
28-09-06, 21:57
ברור לי שזה לא הדבר האמיתי אבל כמה באמת זה כדאי אם בכלל?

beermaster
03-10-06, 09:11
אני יכול לחפש לך רתכת TIG משומשת דרך חברת לינקו-ליין.
אני גם אברר דרכם את הנושא של החיבור ידית TIG לרתכת זרם ישר.
בקשר לMIG ונירוסטה, זה אפשרי אבל לא פשוט. עד כמה שהבנתי מהנושא (רציתי לבנות מיכל דלק מנירוסטה) אז הריתוך עצמו קשה מאוד והתוצאה לא משהו. מאחר ומדובר בברזי בירה וחלקים ווזואליים אז לדעתי באמת שווה להשקיע ברתכת משומשת טובה וללמוד לרתך בTIG.

בירמסטר, אני גם אשמח לבוא לבקר אצלך.

אגב בישול בירה, היה פרק בMONSTER GARAGE שבו ג'סי גיימס לקח כבאית ישנה והם בנו ממנה מבשלת בירה. פרק מגניב למדי.
http://dsc.discovery.com/fansites/monstergarage/episode/season3/slideshows/episode_46/gallery/46_5_hzoom.jpg
שלום,

אני אשמח לקבל כל אזרה.
אני רוצה להזמין אותך אלי הביתה לשתות משהו.
זה אפשרי בערב או בשישי – שבת. אתה יכול להתקשר
אלי ל- 054-7682749.

דרך הגב, בירה בוטיק – זה אולם אחר מבירות תעשיות כמו GOLDSTAR או CARLSBERG

BackDoorMan
03-10-06, 09:50
ש בקיבוץ גלויות פינת שדרות הר-ציון עסק לתיקון רתכות מידי פעם יש לו רתכת משומשת למכירה.
לינקו-ליין חברה מצוינת השאלה אם אתה צריך רתכת של פאזה אחת או 3 פאזות,
רתכת קלה שלהם בפאזה אחת עולה בסביבות ה 15,000 ש"ח .
יד-שנייה במצב לא ברור :+- חצי ...
תחשוב שנית אם אתה מוכן להוציא סכומים כאלו ,או להסתפק באלקטרודת נירוסטה ב 30 ש"ח,
זה מספיק טוב לחברה הזאת שם ריתכתי - http://www.razspray.com/products.html

beermaster
03-10-06, 10:10
אני יודע שאפשר לרתך אם אלקטרודות נירוסטה.
בשביל זה צריך רתחת עם מישר זרם שגם אין לי.
אני גם לא יודע – האם ריתוך עם אלקטרודות עומדת
בתקן מזון. בינתיים כולם (אנשים שדברתי איתם בכל מיני מסגריות)
אמרו שאני צריך TIG.

בכל מקרה תודה על יעוץ.

חנן-ג'יפולוג
03-10-06, 11:26
בשביל זה צריך רתחת עם מישר זרם שגם אין לי.

אני מבין קטן מאוד בסוגי רתכות ומתכות, והקשר ביניהן, אבל אני כן יודע , מנסיון רב של איש קרוב, שניתן לרתך נירוסטה עם רתכת אלקטרודות ביתית פשוטה, בלי יישור זרם, עם אלק' רגילות או מיוחדות לנירוסטה. האיש מפסל בנירוסטה ושופך קילוגרמים רבים של אלקטרודות ביום. הוא עובד עם אלקטרודות רגילות, ורתכת ביתית.

kd2
03-10-06, 12:20
מהנסיון הדל שלי עם אלקטרודות המיועדות לזרם ישר ורתכת AC בדרך כלל מקבלים פחות חדירה.

-->