PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק ציריות בסרן אחורי

רפאל
28-09-06, 09:56
בוקר טוב לכולם

בעוברי על חוברת המוצרים של חברת WARN ניתקלתי בסט של לוקריים ידניים וציריות מיוחדות לסרן אחורי ב TJ/YJ. מישהו יכול להסביר לי, בבקשה, מדוע נדרש ניתוק ציריות לסרן אחורי.

בתודה מראש

רפי

נ.ב.
מנהלי הפורום, אני מקווה שהיכנסתי את השאלה במקום הנכון. במידה ולא, אשמח אם תעבירו אותה למקומה הנכון.

חנן-ג'יפולוג
28-09-06, 10:25
בעיקר לאנשים שגוררים את הרכב על הכביש, כמו למשל מאחורי קרוון, ולא רוצים שמערכת ההינע תסבול.

זה גם מאפשר לנתק גלגל ממערכת ההינע במידה וציריה נשברת וכאלה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2224

elitkh
28-09-06, 11:07
ואני חשבתי שזה כדי ליצור מצב של הנעה קדמית בלבד

חנן-ג'יפולוג
28-09-06, 11:22
זה נראה לי כמו הסבר מקיף למדי:

http://www.jamesduff.com/eb/warn.html

Warn Full Floating Axles

Large tires or more horsepower create additional axle shaft stress. We recommend Warn’s heat treated 4340 Chrome Nickel Aircraft Alloy axles to provide strength and longevity no matterwhat you put them through. This kit replaces the stock single bearing semi-floating design with a much stronger dual bearing full floating axle. This allows the axle to deliver power without having to support the vehicles weight. Sold as a two-part system,pick the base kit to fit your axle size and spline and then choose either Drive Flanges or Hub Locks. If you don’t flat tow, Drive Flanges are the bulletproof choice. Hub locks are necessary for Flat Towing or using a Tow Dolly. Flat towing is now as easy as turning the dial! Quick and simple, no messing with disconnecting drivelines or putting the transfercase in neutral. The differential end of the axle shafts are 31 spline, Hub Locks and Drive Flanges are 30 spline for maximum strength.

35-spline kits available by special order. Covered by Warn’s Lifetime Warranty.

איציק - 4X6ZH
28-09-06, 12:11
כפי שרואים בתמונה בארצות הברית מקובל לגרור רכב נוסף על ידי הקרוון בגרירה חלקית .
במצב כזה שרק שני גלגלים באויר הזוג השני ( זה שנמצא על הכביש ) ממשיך להסתובב .
ברכב שהוא 4X4 כמו בתמונה יש בעיה לגרור כך . ( למעשה הגיררה אסורה )
גם ברכב טיפש כמו סופה גרירה למרחקים גדולים עשרות ק"מ כאשר הדרישאפט מסתובב
מה שגורם רק לחצי העליון של הגיר להסתובב ( המנוע לא עובד בזמן הגרירה )
לכן אין שימון למיסבים ולמעשה הגיר מסתובב על יבש !
הפתרון הוא לפרק דריאשפט ( מי שיכול )
להפוך את הרכב כך שהגלגים הקידמיים יסתובבו על הכביש .
לאחרונה יש כלי רכב שלא ניתן לגרור בגרירה חלקית.
מכאן מתפתח שוק של פתרונות מיוחדים .
איציק

זאביק
28-09-06, 12:18
כפי שרואים בתמונה בארצות הברית מקובל לגרור רכב נוסף על ידי הקרוון בגרירה חלקית .

דווקא רוב גרירות הרכבים שאני ראיתי לאחרונה בארה"ב הן לא גרירה חלקית, אלא גרירה כאשר כל ארבעת הגלגלים מסתובבים (כמו בתמונה של חנן).

עוד פתרון לגרירה הוא לשים את הטרנספר בניוטרל (אם אפשר).
אז אין שימון לטרנספר, ויש קיטים של ריתוך "כפות" לציר הפנימי לטובת שימון הטרנספר.

איציק - 4X6ZH
28-09-06, 12:29
הנושא הרבה יותר מורכב ומסובך לצורך הסבר פשוט בפורום .
גם בארץ אנחנו נתקלים בנזקים כבדים שהם תוצאה ישירה של גרירה לא נכונה .
לאלה שגוררים על הקרוואן יש לפעמים בעיה של משקל ( לכן מסובבים את הרכב )
רוב המכוניות הם בעלי הנעה קידמית ואז כאשר אתה גורר מכונית שיש לה הנעה קידמית
הפוך ( אתה למעשה מסובב חלק ממערכת הממסרה הפוך במהירות ולאורך זמן )
יש יצרנים שנתנו לכך פתרון כמו שילוב להילוך R וכיבוי המנוע ורק אז הזזת ידית הילוכים למצב N ( HONDA )
יש כאלה שאסרו כל גרירה .
בקיצור יש בעיה .
איך יוצאים לשטח עם קרואן ורכב שטח + אופנוע והכל עם נהג אחד ?
איציק

נמרוד
28-09-06, 14:39
רפי זה לדעתי התחיל היסטורית מהקיטים להסבה של סרן ג'יפ אחורי רגיל לסרן צף, ואז אמרו עם כבר יש סרן צף אז במקום פלאנג' נשים לוקרים. מבחינת וורן זה ברור, למה לא למכור עוד זוג לוקרים שכבר קיימים על המדף? מבחינת הצרכן, הסיבה הרצינית היחידה היא נושא הגרירה שחנן העלה.

מעשית אתה לא רואה באינטרנט הרבה trail rigs עם לוקרים בסרן האחורי, גם אלו שכן הוסבו לfull float.

-->