PDA

צפייה בגרסה מלאה : יונדאי טראקאן - התלבטות בהגבהה

מיקי פ
28-09-06, 16:23
שלום

חבר מעוניין לחליף סט בולמים וקפיצי סליל אחוריים, הרכב בעל פגוש קידמי ASPIR ואמור לשרת את בעליו 80% כביש 20% שטח (כמו רובנו)...

נשמח לקבל המלצות מבעלי נסיון.

אלון_ק
28-09-06, 21:09
אני לא מכיר את הטאראקן, אבל אחד הדברים שממש מפריעים לי זו ההנחה שמה שמתאים למר ישראלי מתאים גם למר כהן.
מה הוא רוצה? לאיזה סוג נסיעות? כמה הוא באמת עמוס בטיולים? הוא רוצה לנסוע מהר בשבילים? לאט על סלעים?

גם אם תתן לי את המידע, אני לא אדע מה לעשות איתו כי כאמור, אני לא מכיר טאראקן. אבל אם תלך לסדנא שכן מכירה (כן, גם זו שאני עובד בה - ארז משקלל מידע כזה, לא אני מטעמי נסיון) הם יוכלו לענות לך טוב יותר.

תחשוב על זה, אני אוהב לנסוע מהר בשבילים כשאני עמוס ב300 ק"ג קבוע + 3 נוסעים. אתה גם אוהב לנסוע מהר בשבילים, אבל זה רק אתה ואשתך +100 ק"ג ציוד. נראה לך שהמערכת שלי, שנוחה לי מאוד מאוד, תתאים לך?

asafk
28-09-06, 21:21
לחברות הגדולות יש סטים של קפיצים, וגם של בולמים לטראקאן. אלון שאל שאלה נכונה- מה אתה עושה עם הרכב? איך אתה נוסע בכביש, ואיך בשטח? (עמוס/ ריק, מהר/ לאט) מה אתה רוצה להשיג מההגבהה (נוחות? מהלך מתלה? רק גובה? )??
אם תוכל להגדיר מה אתה צריך, נוכל לכוון אותך בעזרת הקטלוגים של היצרנים (למרות שאין המון אפשרויות)..

אסף.

מיקי פ
29-09-06, 23:48
בנסיעת כביש הרכב אינו מועמס.
רכב עיקרי בבית - משפחה צעירה + ילדים
בשטח - לא מתפנק ונכנס לשטחים טכניים.

מעוניין להשיג - גיהוץ יעיל יותר, הגבהה סבירה ולא מוגזמת.

מיקי

asafk
30-09-06, 03:19
אם כך, חפש בקטלוגים של היצרנים השונים (או בקש בסדנא ממנה תקנה את הקפיצים) ספיצים מדיום דיוטי, שנותנים הגבהה בסביבות ה50 מ"מ. הגובה הזה הוא מה שבד"כ יש בקיטים ה"רגילים", כי זה הגובה המירבי בו מותר להגביה במקומות רבים בעולם. כדאי להשקיע בבולמים טובים, ולכלים במשקל הזה אני תמיד ממליץ על קוני, בעיקר בגלל שהם מתכווננים ואפשר בזמן ההתקנה להתאים אותם לאופי שאתה רוצה. יותר מזה- יש היום את קוני FSD שמכוונים את עצמם בזמן הנסיעה (לא ניכנס להסבר כרגע). ועוד משהו- לאורן, היבואן של קוני, יש טראקאן משופר מאוד, אולי הוא יוכל לעזור לך לבחור את הקיט המתאים..

אסף.

אור40
30-09-06, 21:21
תודה על התשובות,
הרכב אמור כאמור
להיות "נהוג"
גם וגם.........
מי אותו יבואן של קוני
נישאל בעצתו...........
גמר חתימה טובה לכולם

Bulldog
01-10-06, 09:42
עוד דבר אחד קטן.

בדוק מול היבואן את נושא האחריות (במידה והרכב עדיין באחריות)

עומר

-->