PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בהחלטה ברכישת gps

בני58
30-09-06, 10:09
שלום לכולם עומד לקנות gps מבקש המלצות לא משהו יקר סביב ה1500 ש"ח אולי גארמין 72
או משהו אחר תמיכה בעברית ושהשרות יהיה טוב מנסיון
תודה בני

שעיה כליף
30-09-06, 18:16
במחיר כזה הייתי הולך על MIO 169
חפש ברשת חומר עליו - מכשיר מצוין

זאביק
30-09-06, 19:46
בוא תבדיל בין מכשיר GPS, שכל מה שהוא נותן זה נ.צ. (תצוגה אלפאנומרית, יענו אותיות ומספרים בלבד), וכיוון לנ.צ אחר שהכנסת מראש, לדוגמא:
http://www.felvasarlo.hu/infocenter/archives/gps_v_2.jpg

לבין מחשב כף יד משולב ב-GPS, או מחשב נייד עם GPS, שמאפשר לך להריץ תוכנת מפות (לכבישים או שבילים), ונווט לפי זה, כמו ה-MIO169 שהוזכר
http://www.mio-baltics.com/bildes/mio_169/mio_169.jpg

מה אתה מחפש ?

בני58
30-09-06, 21:21
נראה טוב המכשיר שהמלצת אבדוק יותר לעומק
בני

gmb
01-10-06, 11:56
סתם לידע כללי,
באם המכשירי POCKETPC של היום עם GPSים עליהם עושים הכל כמו מכשירי ה GPS הענקיים של גארמין ושות'. ואפילו עושים יותר מזה, גם כוללים תוכנות ניווט, וגם כוללים המון תוכנות שונות שעובדות עם ה GPS ונותנות עוד המון נתונים שונים (מהירות, גובה, כיוון ועוד) בשביל מה יש צורך לקנות עוד את המכשירים המגושמים והפרימיטיביים ההם?

רמי

Gilad
01-10-06, 12:49
"המכשירים המגושמים והפרימיטיביים ההם" הרבה יותר עמידים לאבק ולמים ולזעזועים. בניגוד למחשבי ה PocketPC שיועדו לשימוש ברכבי כביש, המכשירים "ההם" יועדו מראש לשימוש בשטח - רובם (אם לא כולם) אטומים לאבק ולמים. תראה לי מה קורה לPocketPC שנופל לך מהיד בשטח או שישב יום שלם על טרקטורון או בג'יפ פתוח בטיול במדבר לעומת מצבו של GPS מ"ההם" שעבר אותה התעללות.

חסרון נוסף, עד כמה שידוע לי די מסובך לחבר PocketPC למחשב PC בתור GPS לניווט על מסך גדול. עם GPS רגיל אתה עושה את זה בקלות. לנווט על מסך של PocketPC בשטח זה לא הכי נח.

גלעד

refa_l
11-12-06, 11:27
בהמשך לשאלה של בני
יש כל כך הרבה סוגים של מחשבי כף יד חברות ודגמים. איך אני יכול לדעת באמת מה יענה על הצרכים שלי (בלי להסתמך על אנשי מכירות רעבים לטרף).
מה שאני צריך זה מכשיר שינווט בכביש בשביל ההורים שלי ובשטח בשבילי.
ובהזדמנות הזו איזה תוכנות מומלצות (דיוק, נוחות הפעלה אם יש הבדלים) גם כביש וגם שטח.

זאביק
11-12-06, 14:51
עבור "מכשיר ניווט" יש לך כמה אופציות:
1) מחשב כף יד כולל GPS מובנה (דוגמת MIO 169
2) מחשב כף יד לא כולל GPS (דוגמת IPAQ למיניהם) + GPS בלוטות'
3) מחשב נייד + GPS (בלוטות' או GPS רגיל כמו בתמונה ששמתי למעלה)

מבחינת נוחות, אין ספק ש-#1 היא האופציה הכי נוחה ופשוטה לתפעול. מכשיר קטן ונייד (יחסית למחשב נייד שלם), הכל מובנה בפנים, ורק צריך להפעיל.

החסרון, קשה לנווט בשטח עם מפת סימון שבילים במסך כזה קטן, ובעיקר קשה לתכנן שינוי בטיול, כי סתם מתחשק לנסוע למקום אחר (ואז קשה "לפרוס" מפות לראות לצדדים).

לצרכים שהגדרת - MIO 169 או דומיו, ותוכנת נוויגטור (שכוללת כבישים ושטח)

refa_l
11-12-06, 17:34
אין כל מיני גרסאות לתוכנה?
מדובר בתוכנה אחת שכוללת כביש ושטח או שזה שתיים שצריך לרכוש בנפרד?
לגבי הדגמים של MIO יש הבדל מהותי או שלצרכים שציינתי ללכת על הכי זול ופשוט?

זאביק
11-12-06, 17:41
אין כל מיני גרסאות לתוכנה?
מדובר בתוכנה אחת שכוללת כביש ושטח או שזה שתיים שצריך לרכוש בנפרד?

תוכנת השטח אמורה לכלול גם כבישים (זה לפחות מה שהיה עד עכשיו, תוודא את זה).

mate
13-12-06, 00:04
תוכנת השטח כוללת גם כבישים וזהו.
ז'א לא נותנת אפשרות לניווט עירוני ברמה של כתובות בתוך ערים
רז

GodsFather
13-12-06, 22:51
א. יש תוכנת OZIEXPLORER שהיא קצת יותר מדויקת מהNAVIGUIDE לנושא השטח - מפות יותר מדויקות ומפורטות, אפשרות זום יותר טובה.

MIO169 יעשה את העבודה נהדר עם התוכנה הזו.

מבחינת ניווט עירוני נטו - NAVNGO או IGO (החדש) או DESTINATOR PN/2006.

כנ"ל אותה המלצה על המכשיר.

אני אישית עובד עם DELL AXIM30 וGPS עכברי בנפרד , אבל זאת מכיוון שקודם היה לי הDELL ואח"כ הג'יפ.

חברים שלי עובדים עם MIO ממספר דגמים , ה169 ביניהם - אין תלונות.

לעניות דעתי וזאת מנקודת מבט של איש מחשבים שמרבה לטייל ברחבי הארץ (כביש ושטח עם התוכנות לעיל) - לצאת לטיול בשטח לא מוכר (וגם מוכר) ולהסתמך על התוכנות הללו בלבד מבלי לקחת בתיק גיבוי של מפה רגילה , זה סיכון. תוכנה קורסת - מפה לא (אלא אם היא לא מנוילנת ושפכת עליה קפה). חשמל/סוללה/אפליקציה.. קיצר הרבה מקומות ליפול בהם.

אבל - לנווט הלא מנוסה שרוצה טיולים בכיף - אין ספק שהתוכנות והציוד הזה מועיל.

PW
13-12-06, 23:08
א. יש תוכנת OZIEXPLORER שהיא קצת יותר מדויקת מהNAVIGUIDE לנושא השטח - מפות יותר מדויקות ומפורטות, אפשרות זום יותר טובה..
יקירי:
בעניין הדיוק אתה טועה. ראשית, גם אלה המשתמשים באוזי מכיילים בד"כ את המפות הסרוקות של "טורבו" או "נאוויגייד"....
פעולת הכיול באוזי מטעמים החורגים מרמת ההסבר האפשרי כאן - פוגעת בדיוק הבסיסי יותר מאשר התוכנה המקורית המשתמשת באותן מפות.
גם מפות סרוקות אחרות, שלגביהן הכיול יהיה אפילו יותר מורכב ומסובך - יגרמו לאובדן דיוק מול התוכנה ה"תפורה". לגבי ממשק ונוחות שימוש, זה כבר באמת עניין של טעם. אוזי לא יודע לסובב מפה וזה החסרון הכי משמעותי בעיני.

GodsFather
13-12-06, 23:53
PW ,

יש לי את שתי התוכנות - האחת עם מפות מסוג X והשניה עם מפות מסוג Y

אלא אם אתה טוען שאת אותן מפות אפשר לשים זו על זו , יש הבדל אדיר בין איכות ודיוק המפות באוזי לעומת נוויגייד.

PW
14-12-06, 00:04
PW ,

אלא אם אתה טוען שאת אותן מפות אפשר לשים זו על זו , יש הבדל אדיר בין איכות ודיוק המפות באוזי לעומת נוויגייד.
יקירי,
מה שטענתי הוא שבאוזי ניתן לטעון ולכייל מפות ממקורות שונים ומשונים. הכיול הנפוץ הוא למפות סרוקות "תוצרת טורבו/נאוויגייד". אם יש לך במקרה איזה DATABASE באיכות מעולה של מפות טופוגרפיות - וטענת אותו לאוזי - ואללה, הרווחת.
אם תקח את אותן מפות של טורבו/נאוויגייד ותטען לאוזי - בהשוואה מול נאוויגייד תפסיד (מעט) דיוק.
בשני המקרים זה לא יהיה משהו שבניווט רכוב יעניין בכלל, אבל למי שהולך ברגל ואולי מחפש גם דברים אחרים בשטח - זה אולי יעשה קצת יותר חיים קלים בעיקר בעניין תחקור GPS ותיעוד נ.צ.ה-ים.

PW
14-12-06, 00:09
ואני כמובן לא מדבר על איכות גרפית - אלא על התאמה ודיוק בין המיקום שמראה לך התוכנה, הקואורדינטות המצויינות בתוכנה, מה שמראה ה - GPS וה"אמת" של מיקום הנקודה ב"ארצית". בזה, בינתיים, אין לנאוויגייד מתחרים.

asafk
14-12-06, 00:29
לעניות דעתי, במחיר שננקב, הפתרון הנכון הוא מכשיר GPS "פשוט" ומפות נייר.
אני, לדוגמה, מחזיק בגרמין 12, מכשיר חסון במיוחד, עם תצוגה (במסך שמתאים לנסיעה באוטו) גדולה (כלומר- המספרים כתובים בגדול), ומצב שיש בו מין ציור של "כאילו מפה" בשביל שתוכל לחזור על עקבותיך ממקומות שזה עתה גילית. למכשירים שונים יש מסכי ניווט שונים, חשוב לבדוק שיש מסך שמתאים לנסיעה ברכב, חשוב לבדוק שאפשר לתכנת את רשת ישראל (הישנה או החדשה :wink: ) , וחשוב לבדוק שאפשר לחבר את המכשיר למחשב.
מכשיר כזה גם מתאים לנשיאה בהליכה רגליתשל כמה שעות (אם עוזבים את הג'יפ באופן לא צפוי, זה עוזר לחזור אליו גם באמצע הלילה ובלי שיש לך מושג היכן אתה)- מה שאי אפשר לומר על מחשבי כף-היד זוללי הבטריות.
יש מכשירים "בסיסיים" רבים בשוק, ומפת נייר קל לקרוא בדיוק כמו את הסריקה שלה... טוב, יותר קל כי הסריקה מופיעה על מסך בגודל שמראה קילומטרים בודדים על קצת פחות מזה. המלצתי היא, לכן- קנה לך מכשיר GPS "אמיתי" ומפות נייר. את "מחשבי הניווט" תשאיר למתי שיהיה לך תקציב מספיק בשביל מערכת שלמה- כי אתה לא תצא עם משהו שיספק אותך במחיר שציינת.

אסף.
(אגב, לחדי העין- הנ.צ. שעל מסך המכשיר (וליתר דיוק הקורדינטה s 46 40 33 ) מציין מקום מאוד מיוחד... מיוחד במה? )

refa_l
14-12-06, 15:17
מכשירי הגראמין האלה, אני מניח שאי אפשר לנווט איתם בכביש, אני צודק?

אגב תקציב, מה העלויות של המכשירים האלה?

נמרוד
14-12-06, 16:14
PW ,

איזה מפות יש לך באוזי-אקספלורר (אם לא מפות סימון שבילים סרוקות כמו של נביגיד)? זה מסקרן.

Micha
14-12-06, 16:47
הבעייה המרכזית נעוצה בעצם הדרישות שלך:

1. להוריך בכביש (ולשימוש יומיומי) , מתאים PND שהוא מכשיר מיועד לניווט (ולא מחשב כף יד) עם תוכנת ניווט כבישים . מכשיר שכזה הוא ה-MIO C310 לדוגמה. לא צריך לגבות, לא צריך לשמור שיהיה טעון. פשוט PLUG&GO .
2. לך בשטח, מתאים GPS "פשוט" כמו הגרמין + מפת נייר (מי שמנווט באמת עם מחשב כף יד ותוכנה כמו נויגייד , עם מסך של 2-3 אינץ', בד"כ לא מנווט אלא נוסע אחרי מישהו :lol: ).
3. אם אתה "מתעקש" , אז מחשב כף יד עם GPS מובנה + נויגייד+IGO (אבל אתה נכנס כאמור לעולם מחשבי כף יד, תוכנות, גיבויים וכו'.

4. כל הקומבינציות הנ"ל, יעלו כ- 2000 ש"ח ומעלה (1. כ-2100 כולל תוכנה, 2. כ-2500 כולל סט מפות, 3. כ-3000 ).

GodsFather
14-12-06, 22:49
איזה מפות יש לך באוזי-אקספלורר (אם לא מפות סימון שבילים סרוקות כמו של נביגיד)? זה מסקרן.

לא יודע איך לומר - שלח לי מייל שלך בה"פ ואני אעביר לך כמה מהן משתי התוכנות כדי שתוכל להשוות - אני יכול לומר בוודאות שבין נוויגייד לאוזי , יש הבדל אדיר באיכות המפות לטובת אוזי.

asafk
14-12-06, 23:20
מכשירי הגראמין האלה, אני מניח שאי אפשר לנווט איתם בכביש, אני צודק?

אגב תקציב, מה העלויות של המכשירים האלה?

אתה טועה.
אפשר לנווט איתם בכביש, רק למיטב ידיעתי לרובם אין תכנת ניווט כבישים שמתאימה למדינת ישראל (באירופה וארה"ב, לעומת זאת- יש בסיס נתונים על כל הכבישים למכשירים הללו- לפחות לאלו שמיועדים לכך- שלי הוא לא כזה)

עלויות- בין 70$ באינטרנט ל1500 שקל בארץ קונים יופי של מכשירים.

אסף.

igalw
19-12-06, 20:24
מחשב כף יד זה מה שאתה צריך גם להורים לי יש אייפק ואנטנה BT אבל זה מיותר ומסרבל יותר להורים פחות לך מכשיר טוב המתאים למה שאתה צריך עולה בין 900 ל1500 שח תלוי בסוג המכשיר כאשר אני ממליץ על המיו למרות שלי יש HP ואני מרוצה אבל חברים הביאו לי את המכשירים שלהם "לעזרה טכנית בהתקנת תוכנות" והתרשמתי מאוד לטובה מהמכשירים של מיו גם עכב מחירם הנמוך יחסית . לגבי התוכנות אתה צריך לכביש בניפרד ולשטח בניפרד שאני דווקה אהבתי את הסקיפר י ואת הדסטיניטור6.למרות שהI GO טובה מאוד והנויגו בסדר.
מחירי התוכנות חוקיות כ1200 עד2000שח רק התוכנות נראה יקר מאוד לא פלא שהרוב משתמשים בתוכנה פרוצה שאגב קל מאוד לפרוץ אותה.

oren2001
23-12-06, 12:22
http://www.nrgshops.co.il/sale.php?sale=2984841&refid=193
מחשב כף יד ב1000 ש"ח
כולל אנטנת gps

SimonChai
22-02-08, 21:24
שלום לכולם
זו פעם ראשונה שלי כאן, אז נעים מאוד, קוראים לי שמעון.
בעניין המפות ואוזי:
אני משתמש באוזי לניווט ימי, לא ניווט ביכטות אלא בספנות, במקביל לתוכנות ומפות אחרות.
ניתן להוריד מפות ניווט ימיות לכל צפון אמריקה, הוואי ובקיצור לכל טריטוריה של ארה"ב (כולל מספר מקומות בקנדה הגובלים בארה"ב). האיכות של המפות מסוג raster scanned היא הטובה ביותר המוכרת לי, וזו חוו"ד מקצועית. את המפות האלה לא צריך לכייל, הן כבר מכויילות, לאחר שעוברות תהליך ייבוא לאוזי ול- PPC.
האתר הוא של ממשלת ארה"ב וקוראים לו NOAA. ממשלת ארה"ב באופן עקרוני חולקת מידע חינם.
עכשיו לאנשי המחשבים שביניכם, אם ממשלת ארה"ב נותנת אינפו חינם אז כדאי לעשות חיפושים על מפות אחרות בארה"ב, לדוגמא: ערים, כבישים, טופוג וכו', באתרים של ממשלת ארה"ב.
אני בטוח שכמו שנפלתי על האתר שהזכרתי, אתם תמצאו אתרים שעונים לדרישות שטח.
כן, הבנתם נכון, אין לי ג'יפ, ואני כאן ככה סתם.
ודרך אגב, תוכנת אוזי ל- PPC עולה כ- 30$ וללפ טופ כ- 90$. לא יקר, מה שמצביע על תפוצה עולמית רחבה מאוד.

גיא
22-02-08, 23:40
אסף.
(אגב, לחדי העין- הנ.צ. שעל מסך המכשיר (וליתר דיוק הקורדינטה s 46 40 33 ) מציין מקום מאוד מיוחד... מיוחד במה? )

אי אפשר לראות, לפחות לא פה בנייד. אבל אם אני זוכר נכון זה צולם בקצה הדרומי של ניוזילנד ? או משהו אקזוטי דומה...

Gilad
24-02-08, 13:20
סטיוארט איילנד / קטלינס?

R-IK
09-03-08, 22:06

האם Slope point?

tzurlis
14-03-08, 09:22
קו ההפרדה בין החלק הטורקי ליווני.

PW
14-03-08, 10:45
ציטוטים נבחרים: "אבל חברים הביאו לי את המכשירים שלהם "לעזרה טכנית בהתקנת תוכנות""

"מחירי התוכנות חוקיות כ1200 עד2000שח רק התוכנות נראה יקר מאוד לא פלא שהרוב משתמשים בתוכנה פרוצה שאגב קל מאוד לפרוץ אותה."

זה ממש לא במקום. גם שחסר לחברים שלך חלב במקרר (ולכולם חסר) אתה מסייע להם "בעזרה טכנית" בגניבה מהסופר?
ואם יש חנות מכולת שממש קל לגנוב ממנה, אתה מפרסם אותה באינטרנט כדי שכולם יהנו?

גניבה היא גניבה היא גניבה. יש כמה אנשים שמנסים ממש להתפרנס ממה שאתה גונב מהם.

כולם משתינים בבריכה. או יש לומר - רובם.
אבל לא מהמקפצה.

ד ו ר ו ן
14-03-08, 11:40
GodsFather
א. יש תוכנת OZIEXPLORER שהיא קצת יותר מדויקת מהNAVIGUIDE לנושא השטח - מפות יותר מדויקות ומפורטות, אפשרות זום יותר טובה.

טכנית זה לא יכול להיות אלא אם משהו דפוק בנוויגייד שלך.
קצת טכניקה בנושא-אלא אם מצאת מפות שלאף אחד אין אז התוצר עליו אתה מסתמך בניווט בארץ הוא אותו תוצר-מפות של מפ"י ואז רמת הדיוק קשורה לאופן העיגון שלהן וקשה לי להאמין שאתה או רוב המשתמשים הפרטיים יכולים לעגן קבצים רסטריים באותה רהמ כמו חברה שמייצרת את התוכנה.
רוב המשתמשים של האוזי (ולדעתי "רוב" זאת המעטה) לא סרקו את כל המפות של א"י אלא לקחו את הקבצים של הנוויגייד/טורבו וכו'.
אם התשתית זהה הדיוק זהה, אין כאן פטנט אחר.

אגב,
מצד אחד אתה אומר שאוזי מדוייקת קצת יותר ובתגובה אחרת אתה אומר שהיא הרבה יותר מדוייקת, מה הפסיקה?

האיכות של המפות מסוג raster scanned .
בשביל המינוח, כל קובץ מפה סרוקה שמעוגן כחומר מיפוי אם זה מפה או תצ"א או לויין נקרא RASTER או סרקו אותו כך שיש לו גריד עם זהות, סתם בשביל המינוח.
NOAA משתמשים במידע מכמה לויינים מהם הם מפיקים את רוב המידע שלהם דרך סריקות של הדמאות לויין שהיום יכולות להיות מאד מדוייקות אבל ברהמ של NOAA הם ברזולוציה של 50+\- מטר אם לא פחות מכך בחלק מהשטחים(לא כל הסריקות ברזולוציה זהה), בדיוק אותה רמת דיוק שמציגות מפות טופוגרפיות מנייר.
המידע שלהם באוריאנטציה ימית מובהקת, לצרכים ימיים הם מצויינים אבל לא בהכרח לצרכים יבשתיים של ניווט "על המטר" אבל כמו שPW ציין, אם מישהו יוצא לשטח(הכוונה לא אליך שמעון) ולא מצליח למוצא צומת ממרחק של 50 מטר עם GPS אז יש לו בעיה אחרת..

את המפות האלה לא צריך לכייל, הן כבר מכויילות,
בניגוד לסריקות של מפות נייר המפות שלהם יושבות כרקע לתצלומי לויין ולכן יש להן "ברקע" את העיגון המרחבי שלהם כחלק מהקובץ בניגוד לסריקה "פשוטה" שצריך לתת לה זהות וההבדל הוא ברמת הדיוק קודם כל, הרי בסריקה של מפת נייר אתה יכול להגדיר למה קואורדינטות של המרצפות בבית והיא לא תדע שהיא משהו אחר, אני נתקל בתופעה הזו לא מעט עם אנשים שמעגנים בתוכנות כאלו מפות שמתייחסות להיטל אחד אבל מגדירים למפה שהיא בהיטל אחר והכל באופסייד בהתאמה להבדל בין ההיטלים.

asafk
14-03-08, 11:51
האם Slope point?
:grin: :grin: :grin:
יש שיאמרו שזוהי הנקודה הדרומית ביותר של הציוויליזציה.

אסף.

-->