PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר 73\75 ??????

ILIYA
01-10-06, 19:32
שלום.
יש לי שאלות בקשר ללנד קרוזר 73\75 .
1.מחלות מיוחדות ,אם קיימות ,אמינות.?
2. עלות תחזוקה ,מחירים של חלקי חילוף?
3.אם קיימת בעיה להסיג חלקי חילוף בישראל ?
4.עלות של ביטוח מקיף ?
שוקל ברצינות ומבקש כיוון.
זה חלום שלי ישן , ומה שמצחיק כמעת רחשתי כזה ב- 1998 חדש .
תודה מראש אל תשובות

barak4*4
02-10-06, 04:49
א. הם מאוד נדירים.
ב. הם מאוד יקרים.
ג. אין חלקים במלאי, כמעט הכל בהזמנה מחו"ל.
ד. מחירם של החלקים, כאשר כבר יגיעו מחו"ל (לפעמים זה חודש ולפעמים זה יותר מחודש :cry: ), עולה בערך כמו סיקס שלם במצב ירוד :wink: .

באחד הדיונים כאן בעבר, פירסם מישהו מחיר של ציריה ללנדקרוזר (אני חושב שזה היה שחר), המחיר היה בערך כמו ניבה נוסעת, עם טסט, אחרי ששילמו לה את הביטוח :D .

תאר לעצמך מצב בו חלק הולך ולו הפשוט ביותר ואז לך תשבית רכב לחודש או יותר עד שהחלק יגיע.

אכן רכב אגדי, אבל להחזיק אותו זה לא סיפור זול.

GodsFather
02-10-06, 11:29
ברק , אז איך צה"ל ובייחוד מג"ב מתנהלים עם הרכב הזה?
מה עם כל מורי הדרך בדרום ארצנו ? יש לא מעט רכבים כאלה שם...אתה רוצה להגיד לי שעסקים שלמים פושטים רגל או קופאים מעסקיהם בהמתנה לחלק כאשר יש רכבים אחרים שיעשו את אותה עבודה ? (אני לא כועס, פשוט סקרן...)

shmil
02-10-06, 12:18

היה לי כזה, צבאי, בשנים 99-00. רכב מצויין, חזק, עביר, ולפחות בזמנו - גם אמין. כבר אז היתה בעיית חלפים, ותסלחו לי אם אני לא זוכר מה היה החלק הנדרש.

בצה"ל לא נותרו, למעט אולי 1-2, ובמג"ב הם כבר מזמן גרוטאות, שמשמשות את פלוגות ולא את המפקדים. כשזה מפסיק להיות רכב מפקדים, זה כבר לא מעניין את אף אחד כמה זמן הוא מושבת..
גם כרכב אזרחי לא קיימים רבים (כמה עשרות זו לא כמות).

ליבואן לא משתלם, לאור כמות הרכבים על הכביש, להחזיק מלאי חלפים מלא, והוא מחזיק רק את הדברים הבסיסיים. כאשר אתה צריך חלק שאיננו טריביאלי - אכן תחכה גם תחכה, או שלחילופין תאלתר תיקון זמני, עד שיגיע החלק מחו"ל.

טל חסיד
02-10-06, 12:24
בארץ החוק קובע שהיבואן חייב להחזיק 7 שנים חלקים לאותו רכב שהוא ייבא. כל ה73\ 75 יובאו במהלך 1998 ולכן חסרים חלקים. וכשמיבאים למישהו חלק מסויים במיוחד בגלל זה המחיר יקר יותר. בארץ נימכרו כ300 יח מהרכב הנל וכניראה שמסיבה זו היבואן לא מחזיק את כל החלקים במלאי (לא שווה כלכלית) הרכבים שבמג"ב והממשלתים למינהם בדרך כלל נימכרים במכרזים אחרי 5\ 6 שנים ולכן עוד מעט גם של מג"ב יצאו למכרזים.
טל

barak4*4
02-10-06, 23:04
מה עם כל מורי הדרך בדרום ארצנו ? יש לא מעט רכבים כאלה שם...אתה רוצה להגיד לי שעסקים שלמים פושטים רגל או קופאים מעסקיהם בהמתנה לחלק כאשר יש רכבים אחרים שיעשו את אותה עבודה ? (אני לא כועס, פשוט סקרן...)
99% of the travel guides have land rover defenders.
i haven't seen menny travel guides or truism companies that have land cruisers.

סוזי המשתוללת
03-10-06, 02:30
איליה
בסה"כ האוטו בנוי מאד חזק
הכל שם over kill
המנוע מצד שני מאד פשוט טכנולוגית ואפילו אין טורבו
זו בהמת עבודה
לגבי החלקים ?
גם למכוניות הרבה יותר זמינות צריך לפעמים לחכות לחלקים כי "בדיוק עכשיו זה נגמר במלאי והמכולה בדרך"
היום יש אינטרנט וגם חנויות לחלקי חילוף תחליפיים למדו לעבוד עם מחשבים וגם חלק מהחלקים סביר להניח שמתאים מטויוטות אחרות

ILIYA
03-10-06, 12:37
חברים תודה. הבנתי.
הרכב שלי היום גם שטח וגם פרייבט טוב .
לא היה שלא מצעתי חלק דרוש לטרופר תוך יום. ואני לא יכול להשביט את הרכב להרבה זמן.
כן יכול להתפשר ולינסוע ברכב ספורטני לתובת יכולת שטח , ועשיתי סיבוב בקרוזר 73 .
זה לא טרופר משופר עם SUPER CHIP על הכביש , אך מתנהג סביר .
חשוב לי זמינות טובה ועלות נמוחה של תחזוקה.
דרך הגב הקרוזר שעליו מדבר , משופר ובמצב טוב מאוד ( נכון להיום) .

-->