PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי כפתור ברכב

asi08
04-10-06, 16:08
כפי שאמרתי בהודעות קודמות אני חדש בתחום, יש כפתור ברכב שאינני יודע מה המשמעות שלו, הוא נמצא ליד הכפתור שמשלב 4X4 ,נראה כמו מנוע וסליל כזה, אודה לכם אם תגידו לי מה המשמעות שלו....

asafa
04-10-06, 16:46
אם אנחנו מדברים על אותו הכפתור אז זה קדם חימום למנוע המיועד לבקרים קרים במיוחד.

asi08
04-10-06, 17:06
אם אנחנו מדברים על אותו הכפתור אז זה קדם חימום למנוע המיועד לבקרים קרים במיוחד.

אם אתה מתכוון לצ'וק אז ממש לא נראה לי, כי זה צ'וק אוטומטי אני דווקא חשבתי יותר בכיוון נעילת דפרנציאל.....

asafa
04-10-06, 17:38
אני לא מדבר על צ'וק, הצ'וק כאמור אוטומטי. אני זוכר את הכפתור רק לא זוכר את המיקום המדוייק שלו ברכב ( מסביב לרדיו). היתה לי טרופר צבאית שעברנו ביחד שנתיים, וזה מה שהוסבר לי שקיבלי את הרכב.

זאביק
05-10-06, 01:18
תמונה שווה יותר מאלף מילים.
ככה יהיה הרבה יותר פשוט לזהות, וכולנו נתייחס לאותו כפתור עלום :-P

ILIYA
05-10-06, 13:39
שלום , לכפתור מצד ימין של כפתור 4X4 אין שום משמעות בישראל החמה .
ברב הרכבים הכפתור בכלל לא מחובר ,גם ברכב שלי.
התפקיד של הכפתור חימום שמן במיוחד בבוקר ליפני הפעלת סטרטר , בחורף, במדינות קרות עם טמפרטורות הרבה מתחת ל-0 מעלות . :roll:

asi08
05-10-06, 15:33
תודה רבה איליה!!

י@יר
26-11-06, 19:05
אסי שלום הבנתי על איזה כפתור את מדבר וזה אינו כפתור נעילה דפרנציאל אלא כמו שאמרו לך כפתור חימום(כנראה)גם במוסך שלי שהוא מוסך מורשה וגם בחברה לא ממש יודעים מה השימוש של הכפתור בבדיקה יותר מעמיקה אשר בצאתי התברר לי שאכן הכפתור הוא כפתור חימום אך אין לו משמעות גם בימים קרים אשר בהם הנורית בכפתור נדלקת סתם עוד סיבוך תכנולוגי של איסוזו אל תיחס לו כל משמעות!!!

shlomi589531
08-03-07, 15:38
תתפלאו אני מתגורר בצפון ובחורף הקר שהיה נאלצתי מס' פעמים להשתמש בכפתור הקדם הצתה וזה אכן עזר להניע את הרכב אומנם קצת מעלה טורים אבל מניע , כמובן בימים שלא קרים הנורה הירוקה כלל לא נדלקת כך שהכפתור יכול להיות לחוץ באופן תיאורטי באופן קבוע ורק שהחיישן מזהה טמפ' נמוכה אזי הוא מדליק את קדם ההצתה דהיינו הנורה הירוקה נדלקת

איציק - 4X6ZH
08-03-07, 15:49
יש לכפתור חשיבות בהתנעת בוקר בטמפרטורה נמוכה.
לצמיגות השמן יש קשר ישיר להפעלת המרססים .
כדאי לקרוא את ספר הנהג .
איציק

מוטי ג.
09-03-07, 08:33
האם כוונתך לזה (http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2916) .
הסבר (http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2931) מהספר רכב.
ראה שרשור (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=17377)

עובד ומרגישים כשזה עובד, בכל מקרה אצלי,
במוסך אומרים לי שזה לא מחובר , נו...
מוטי

מוטי ג.
09-03-07, 08:35
עכשיו ראיתי שהרשור ישן ... ישן...ישן

איציק - 4X6ZH
09-03-07, 09:02
ודאי שזה לא " עובד " .
כתוב מתחת ל 15 מעלות
כמה ימים כאלה יש בארץ ?
כמה כלי רכב נמצאים בתנאים כאלה בהתנעת בוקר .
ובכלל כמה מבעלי הרכב קוראים את ספר הנהג .
המוסכים הם אלה שכותבים את הספרים :-D
והמכונאים פשוט מסבירים לך כמה הם לא יודעים .
מצער מאד אבל זאת המציאות .
איציק

י@יר
10-03-07, 23:07
שרשור אכן ישן, אך אני מסטייג מדבריי הקודמיים. לאחר ניסיים אקטיבים רבים להרגיש הבדל הגעתי למסכנה כזו.
באחד הטיולים החורפיים במצפה רמון הורגש ללא המערכת שהגיר משתלב לא בצורה חלקה לאחר הפעלת המערכת שילוב ההילוך נעשה חלק כמובן מדובר ברכב ידני! האם המערכת קיימת גם ברכבים אוטו'?? אני מדגיש שדברי נאמרים על הרגשה בלבד! ושההבדל היה משמעותי מאוד ובילתי ניתן לערעור.

-->