PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש פתרונות לתיקון מנגנון דלת אחורית בסמוראי

Asaff
04-10-06, 23:03
טוב, הגענו לדבר מרגיז מספר 47,635 בסמוראי שלי: מנגנון הדלת האחורית.

מדובר בסמוראי סגור שאחד הבעלים הקודמים (ע"ע חבלנים) הצליח לדפוק את המנגנון של פתיחת הדלת האחורית. המנעול לא מתפקד (ולא מחובר לשום מקום), הידית החיצונית לא מחוברת לשום מקום והרמה שלה לא עושה כלום, אני לא יודע אם היתה ידית פנימית לדלת כי יש שם חור של מכסה שכנראה היה שם והיום לא קיים.

אם אני רוצה לפתוח את הדלת האחורית אני צריך לטפס בין הכסאות הקדמיים, לכופף את משענת הגב של המושב האחורי ולהגיע עם היד עד לאיזה צ'ופציק מתכת שאני לוחץ כלפי מטה וזה משחרר את הדלת.

למה אני מספר את כל זה? כי אחרי הטיול האחרון חטפתי את החלסטרה בגלל שהיה לי ממש קשה להוציא ציוד מהרכב דרך הדלתות הקדמיות והחלטתי שאם זה אפשרי אני הולך לטפל בסיפור הזה לפני כל התעסקות בדשבורדים או שיפורים אחרים שאני רוצה לעשות. אם יש לי דלת אחורית אז למה שאני לא אשתמש בה? נכון?

חשבתי על כל מיני רעיונות איך לפתור את הבעיה. הגעתי למסקנה שבעצם אני רק צריך משהו שילחץ על הצ'ופציק שהוא כמו ידית קטנה וישחרר לי את הדלת ובזאת הסתיים העניין.

הפתרון שהכי נשמע לי קרוב למשהו שיתאים לי הוא לסדר איזה התקן (אולי מנגנון נעילה חשמלית של דלת?) שבלחיצת כפתור בדשבורד אני אפעיל אותו.

שאלתי היא, האם נראה לכם שמנגנון כזה יכול להתאים לעניין ואיפה אני יכול למצוא אחד כזה אם בכלל אפשר לקנות אותם ביחידים.

asafk
04-10-06, 23:21
אולי תתקן מה שצריך לתקן? פרק את המנגנון, תראה איזו שטנגה חסרה, קנה חדשה וסע לשלום...

אסף.

סוזי המשתוללת
04-10-06, 23:56
אי אפשר לקנות רק את השטנגה
מצד שני אם המנעול עצמו קיים והמפתח אכן מתאים ופותח אותו אז רוב בעיותיך נפתרו
כי במכשירי תנועה מוכרים את כל מנגנון הנעילה חדש ב160 ש"ח והעבודה היא 2 ברגי 10 מ"מ וזרוע אחת
אבל אם תעשה חיפוש אני כתבתי פעם על שיפוץ עצמי של המנגנון הנ"ל כולל אילתור חלקים וכך חסכתי גם את ה160 ש"ח

asafk
05-10-06, 00:00
במכשירי תנועה מוכרים את כל מנגנון הנעילה חדש ב160 ש"ח והעבודה היא 2 ברגי 10 מ"מ וזרוע אחת

אז בכלל טוב... וזו סיבה טובה שלא מוכרים רק את השטנגה.

מה שניסיתי לומר- הדברים ה"קטנים" האלו הם דברים ששווה לתקן כמו שצריך- כי אלו הדברים שבסופו של דבר יגרמו לך לא להיות מרוצה מהאוטו שלך...

אסף.

Asaff
06-10-06, 13:23
הנה תמונה של מנגנון הדלת האחורית (או מה שנשאר ממנו)

הצ'ופצ'יק בתחתית הקפיץ זה מה שאני לוחץ כדי לשחרר את הדלת.

boba banay
08-10-06, 16:51
אין ידית פנימית - היה שם רק מכסה....
בכל מקרה אם הידית החיצונית קיימת והמנוף שלה קיים בפנים וגם הזזת הצ'ופצ'יק פותחת את הדלת
כל מה שצריך זה קצת יצירתיות ובנה לך מחוט ברז עבה (2 מ"מ לפחות) זרועות שיחברו בין המנופים לצ'ופצ'יקים השונים - כי תכלס זה באמת מנגנון פשוט
אם בכל זאת תצטרך עזרה תתקשר - 054-5564955

Asaff
08-10-06, 22:09
אין לי אינטרס לעשות את זה כי אז כל אחד יוכל לפתוח את הדלת מבחוץ, לא?

boba banay
09-10-06, 17:19
לא ממש.....בשביל זה יש לך מנעול(אם הוא עובד) - תבדוק בספר אם יש סרטוט של המנגנון - אם לא - אשמח שניפגש מתישהו ותוכל להשוות את המנגנונים ולבנות לך אחד דומה - אך כמו שאמרו למעלה תמיד תוכל לקנות מנגנון חדש במכשירי תנועה

Asaff
09-10-06, 23:11
האמת היא שניסיתי לברר במכשירי תנועה. נתנו לי את הטלפון של המחסן שלהם אבל תפוס שם כל הזמן.

אני נובח על העץ הנכון? יש מספר טלפון אחר שעדיף שאני אתקשר אליו?

-->