PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מתחילים על כירת גז ניידת

גיא
06-10-06, 14:28
קניתי לי סוף סוף אחת.

שאלה לגבי בלון הגז. האם באחסנה יבשה, זה אמור להיות מותקן בכירה או ששומרים את בניפרד ?

הכוונה ממש לפרק את המיכל מהמערכת ?

השאלה באה כי פשוט לא ניראה לי בטיחותי הכפתור שם.

תודה

nnn15
06-10-06, 16:59
אני לא יודע לגבי הכירה שלך.
אבל בשלי ברגע שאני מחבר את המתקן לבלון הגז הוא יוצר נקב קטן.
אם אני ינתק את הכירה מהבלון גז, הנקב ישאר פתוח וכל הגז ידלוף
החוצה.

גיא
06-10-06, 18:39
לא אין נקב

זה בלון כמו ספריי נגד יתושים בלי הפקק הלבן. רק הצינור שיוצא מהבלון.

ברגע שמוציאים את הבלון מהתקן לא בורח גז.

gooja
06-10-06, 19:09
גיא שלום,
יש לי אותה כירה.
בעיקרון, אם תשאיר את המיכל בפנים, יכול להיווצר מצב שתהיה דליפת גז
למרות שלא לחצת על המנופון ה"מקבע" של המיכל.

אני הגעתי לפתרון שנראה לי אידיאלי: אני הופך את המיכל, כשהכירה ללא שימוש
ומונע דליפה בדרך הזאת.

דרך אגב, תודה על שרשור ההתלבטות שלך: קניתי לאשתי היום פג'רו בנזין קצר.

אפי צ.

גיא
06-10-06, 23:52
ואלה. זה רעיון !

אני אנסה.

שמח שעזרתי לך עם האוטו, תתחדש. אני ניראה לי נישאר עם ההילקס. פשוט לא מוצא סיבה להמיר את האמינות והעבירות במשהו אחר .... ( מה גם שלא בא לי כל ההתעסקות עם מחפשי המציאות ).

PW
07-10-06, 08:27
יקירי:
שים לב שבמיכל הגז יש מגרעת המתאימה לזרוע קצרה בכירה. רק במצב הזה אתה יכול ללחוץ על המנופון כדי לקבע את המיכל ולהצית את האש. מה שעושים זה מרימים את הזרוע הקצרה ומסובבים מעט את המיכל לאחד הצדדים. במצה הזה אין סיכוי שהוא יאבד גז. לפני הדלקה סובב בחזרה, לחץ על המנופון והצת. צריך להקפיד לבצע את הפעולה של ניתוק המיכל כשהכירה קרה לחלוטין מסיבות בטיחות.

גיא
07-10-06, 09:29
טוב, בדקתי ומצאתי שהניצרה לא פועלת כל כך טוב כי אפשרי שהמנוף ילחץ עד למטה גם כשהבלון מסובב ככה שהשגם לא מול המנוף.

מצד שני, עם הפקק האדום סגור והבלון כולו מסוברר 180 מעלות הפוך זה בטיחותי לטעמי.

תודה לעוזרים.

חג שמח.

איציק - 4X6ZH
07-10-06, 10:24
כל המערכת הזאת ניראת לי בעלת תכונות של זלמנסון .
זה אולי קומפקטי בנפח איכסון
זה אולי נחמד בזמן השימוש לכוס קפה
אבל לאורך זמן ולחימום חזק יש מערכות יותר פשוטות ויותר טובות .
איציק

gooja
07-10-06, 12:31
איציק, אני חושב שאתה טועה.

הכירה אצלי שנתיים וחצי, אפס תקלות.
כולל מצת (שאין בגזיה רגילה), שעובד ללא דופי, וחוסך את הצורך לחפש גפרורים רטובים בארגז ה"מטבח". הרבה יותר בטוח מכלים שמשתמשים בניקוב המיכל.
הרבה יותר יציב מגזיות גבוהות. בעלת מבנה שטוח, שמאפשר הנחת סיר רחב
(להבדיל מגזיה גבוהה, שפינג'ן זה המקסימום לגביה).
יש ניסיון טוב איתה, כולל תבשילים שחייבו בישול לא קצר, ואפילו שקשוקה ל- 8 אנשים, בסיר גדול.

איציק - 4X6ZH
07-10-06, 12:59
זה בחלט שווה דיון רציני ורק לבעלי נסיון עם כל אחד מהמוצרים שיש בשוק ( ויש הרבה ) .
לאחרונה עברתי להשתמש בכלב גז כזה כמו שיש בכל מטבח שדה צבאי .
לאחר שנים רבות של שימוש בכל מיני מערכות כאשר הבעיה המשותפת מבחינתי היא זמן חימום
ולפעמים נדרש כמה קנקנים לקבלת כמות גדולה .
לא מדובר על כוס קפה לזוג בודד
מדובר על בישול כמות בזמן סביר .
אני משתמש במיכל 2.5 ק"ג גז צינור וכלב גז
איציק

asafk
07-10-06, 13:55
במסענו הקצר מעבר לים, השתמשנו בכירה ניידת כזו. לא הוצאתי את הבלון אף פעם, חוץ מלצורך החלפתו. צריך לשים לב שלפחות בדגם הניוזילנדי, אי אפשר להכניס את הכירה לקופסה המקורית שלה בלי להוציא את הבלון (כי מנגנון הנעילה משתחרר כשסוגרים את הקופסה).
הכירה עצמה- פטנט נחמד לבישול, לא מאוד יעיל כי הבלונים קטנים. בכל מקרה פשטות התפעול הופכת את הכירה ליעילה יותר מכמעט כל גזיה אחרת, למרות שהסרבול באחסון הופך אותה ללא יעילה לטיול רגלי..
(בתמונה- איטריות על כירה ניידת.... )

אסף.

גיא
07-10-06, 20:08
אסף , זה בדיוק המכשיר שקניתי ( בשז"ר - 79 ש"ח כולל בלון מתנה ומזודת פלסטיק )

אפילו אותו צבע המרייט אפור/שחור
ואכן הניצרה משתחררת כשמכניסים למזודה ולכן כל השאה עלתה.

איציק, אולי זה זלמנסון, אבל בטיול כיפור האחרון נוצר הצורך באפשרות בישול איטי על סיר רחב. על הגזיית טורבו זה לא אפשרי כי באש חזקה החום נקודתי ושורף את האוכל ובאש קטנה הרוח הקלה ביותר מכבה את זה.

כשיוצאים עם ילדים קטנים וצריך לבשל להם אוכל. זה חשוב. מעבר לזה, עוד מעט חורף וניאלץ לבשל שקשוקות. :-)

דרור ברלי
13-10-06, 13:16
עוד מעט חורף וניאלץ לבשל שקשוקות. :-)

איציק, כלב גז זה אחלה... אם יש לך טנדר או נ"נ ואתה מבשל לפלוגה. מה דעתך גם על מטבח נגרר כמו בצבא?... אללה יסתור - להיסחב בג'יפ סגור עם בלון גז גדול מאחורה? ומה יעשה מי שבעוונותיו מעשן קצת? זו יכולה להיות הסיגריה האחרונה בהחלט.
הכירה הניידת מצוינת לדעתי. קניתי אותה עוד כשנחשבה לחידוש ולא התביישו לדרוש 200 ש"ח עבורה... אני משתמש באותה כירה כבר הרבה שנים ללא שום תקלות. היא נהדרת לקפה כי היא מרתיחה את המים בפינג'ן תוך דקות ספורות, ומתאימה יופי (מנסיון) גם לבישולים יותר גדולים/טיגון שניצלים וקציצות או תפעול שקשוקות גדולות.
גיא - שקשוקה איכותית זו אמנות ולדעתי אפילו מצווה דרבנן, לא אילוץ... מכינים ואוכלים ונהנים מכל ביס, בבית ובשטח, גם בשיא הקיץ.

גיא
15-10-06, 00:09
הרגע חזרנו ...

הכירה עברה נהדר, אתמול בצהריים ספגטי ובערב צ'יפס, היום נקניקיות

היה אחלה.

אני ממליץ.

נמרוד
15-10-06, 12:45
גיא מה שקנית בשזר ב79 ש"ח ראיתי גם לפני שבוע, נראה לי כמו זבל סיני. יש כמה וכמה כירות כאלו דומות מאד שעולות יותר ונראות רציניות יותר.

אבל הי, ב79 ש"ח, שישרוד רק עונת טיולים אחת וזה שווה.

asafk
15-10-06, 13:57
זבל סיני או לא, בניכר (ניוזילנד) ראיתי שכולם משתמשים בזבל הזה, והוא מחזיק מעמד יופי בתור כירת- אוטו. יותר מזה, בהרבה קמפרים מושכרים שמאובזרים ברמה הכי בסיסית, יש שתיים כאלו בתור מטבח... ואגב, שם זה עולה יותר מבארץ (משהו כמו 30$ ). הפשטות והנוחות בהפעלה יחד עם המחיר הזול- הופכים את הכירות האלה למשהו כדאי, לטעמי.

אסף.

-->