PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבליזארד של ליזארד מקבלת כלוב תקני.

lizard
07-10-06, 20:25
אחרי יומים של עבודה קשה ומאומצת, לא מצידי, אני שמח להציג את עבודתו האחרונה של ברוך טולדנו היקר הידוע בשמו הנוסף - הצפרדע.

ברוך הסכים לבנות עבורי כלוב התהפכות תקני.
אחרי פגישת תיאום צפיות הרכב הגיע אליו לשם התקנת הכלוב.

אני חייב לציין שהתוצאה לא עמדה בציפיות.....היא הייתה בערך פי 1000 טובה יותר מכל מה שרק חלמתי שיהיה. ברוך הוא אומן ואמן בחסד עליון. העבודה שלו וצורת העבודה שלו מדהימה והתוצאות מדברות בעצמן.

בקרוב תעלה כתבה מסודרת שבמהלכה יהיו דוגמאות והסברים כיצד מכינים את הפלדה לעבודה.

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2277&stc=1

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2278&stc=1

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2279&stc=1

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2280&stc=1

UNIX
07-10-06, 20:48
נראה טוב תתחדש
אבל האלכסון שחוסם לך את חצי הדלת עד כדי כך חשוב?
לעולם לא ראיתי אותו בקשתות .
נראה לי עושה חיים קשים

Bulldog
07-10-06, 20:54
ברוך השם, משהוא אחד באוטו הזה הלך בסדר.

סחטיין רלייך יא ברוך על העבודה.

lizard
07-10-06, 21:17
ברוך, האלכסון אמנם קצת מקשה על הכניסה אבל אם אני הצלחתי אז כל אחד יכול.
הרכב ירד איזה 10 ס"מ לפחות וביחד עם מדרגה לא יהיה כל כך קשה להכנס לרכב.

עומר, כמו שכתבת...ברוך אשם :-D

asafk
07-10-06, 21:50
נראה מצויין. ברוך, זה אומר שאני יכול עכשיו לקבוע אצלך תור לכלוב? :wink:

אסף.

UNIX
07-10-06, 21:52
הייתי מוותר עליו
נראה לי שהייתי נופל יותר מדי בגללו בזמן הירידה מהג'יפ
שגם ככה היום אנשים לפעמים נופלים ללא שום כלוב
שלא נדבר על מכות שאפשר לקבל מזה בשטח

הצפרדע
07-10-06, 21:56
נראה מצויין. ברוך, זה אומר שאני יכול עכשיו לקבוע אצלך תור לכלוב? :wink:
אסף.

כן ;-)

נמרוד
07-10-06, 21:56
נראה מעולה, באמת. נו ברוך, אז אתה משנה את הפרנסה סופית וסוגר את ה"משרד הוורוד"? :lol:

הערה לא לגבי הכלוב - מיכה, עכשיו שהג'יפ מורכב, יש עליו כלוב ואותך - הג'יפ אכן גבוה, גבוה מדי. השאקלים הן מקדימה והן מאחורה לא בזוית עבודה נכונה. אתה צריך לרכך את הקפיצים ללא ספק. אבל אולי נמשיך את זה בשרשור הנכון כשתשים שם גם את התמונות.

הצפרדע
07-10-06, 22:02
נראה מעולה, באמת. נו ברוך, אז אתה משנה את הפרנסה סופית וסוגר את ה"משרד הוורוד"? :lol:

תודה רבה.

אילו היתה בזה פרנסה - כן.

כמו שבודאי קראתם באתר האחר, יש כאלה שחושבים שכלוב מלא(כמו זה של מיכה), צריך
לעלות 18-20,000 ש"ח. אז, אני כמובן מסכים8-) , ואם יש קליינטים אני מחר משנה עיסוק - גם
עושה מה שאני אוהב וגם אוהב מה שאני עושה.

רובכם אולי עדיין צעירים מידי כדי להבין זאת, אבל זאת המתנה הכי גדולה שאדם יכול לבקש לעצמו.

אני שמח בשביל מיכה, מגיע לו.

tzagi
08-10-06, 05:11
Baruch--------Kudos to you!

Couple of points:
1. I can't decide who is uglier
2. the door bars need Nascar style quick disconects.
3. the springs need to be 10cm longer
4. the jeep needs to be on 35's
That is all.

lizard
08-10-06, 06:42
נמרוד, עניין הקפיצים ידוע. יטופל במהלך השבועיים הבאים אחרי שמשקל נוסף יתווסף לרכב.

אמנון
08-10-06, 06:57
מיכה, אכן נראה מצויין! תתחדש.

מאיר רוטברג
08-10-06, 08:55
עזבו הכל

עזבו העניין של גו מי יותר מכוער הכלוב או ברוך:grin:

ברוך אתה תותח, כל הכבוד על הרצון,
את היכולות כבר ראינו,שמענו,התווכחנו,

לתת מעצמך למישהוא אחר זו גדולה של בן אדם

שאפו

shmil
08-10-06, 09:34
ברוך

עבודה יפה מאד. ברכותיי, התקדמת שלב בדרך לשינוי המקצוע, אמנם רק שלב, אך גם זה משהו.
(במיוחד שבעצם העשייה יש אלמנט של סתירה למקצוע העיקרי - לא הבנת? הסבר בפרטי).

מיכה
אני רואה שאימצת את ההמלצה לנסיעה זמנית ללא בולמים.

ניר ל
08-10-06, 09:48
אהלן מיכה וסחטיין ברוך !

בלי להיכנס לך יותר מדי לכיס, סתם בשביל אלו שלא מבינים, לא מאמינים, חושבים דרך החור של הגרוש, מתקמצנים לשלם לי 25,000 ש"ח על הג'יפ ...

יחד עם זה שביצעת הרבה בעבודה עצמית ועם עזרה מאנשים כמו ברוך, מה שללא ספק מוזיל עלויות בלפחות 50% אם לא ב 300% כמו במקרה הזה, אתה יכול לשער כמה עלה לך התענוג עד כה, או שבמקרה תיעדת פחות או יותר את ההוצאות ?

tzagi
08-10-06, 16:17
Quote:עזבו העניין של גו מי יותר מכוער הכלוב או ברוך

That was not said and/or implied.

Bulldog
08-10-06, 17:39
אהלן מיכה וסחטיין ברוך !

בלי להיכנס לך יותר מדי לכיס, סתם בשביל אלו שלא מבינים, לא מאמינים, חושבים דרך החור של הגרוש, מתקמצנים לשלם לי 25,000 ש"ח על הג'יפ ...

יחד עם זה שביצעת הרבה בעבודה עצמית ועם עזרה מאנשים כמו ברוך, מה שללא ספק מוזיל עלויות בלפחות 50% אם לא ב 300% כמו במקרה הזה, אתה יכול לשער כמה עלה לך התענוג עד כה, או שבמקרה תיעדת פחות או יותר את ההוצאות ?
אתה מוזמן לפתוח על זה שירשור חדש.
יהיו לי הרבה דברים בנושא.

lizard
08-10-06, 17:59
תודה רבה למגיבים ושוב תודה ענקית לברוך :-)

היום בניגוד למה שחשבתי שאני אעשה לקחתי את הרכב מברוך למתלם. מחר יהיו תמונות של הקפיצים והדרייבשאפטים. רק כדי לסגור את הנושא הזה, ירדו 10 ס"מ מקדימה ו7 וחצי מאחור. הנדנדות/שאקלים בזווית מעולה וגם הדרייבשאפטים די הסתדרו, אולי צריך לעשות עוד כמה כיוונונים (בכל מקרה הרכב הולך למכון לדרייבשאפטים כי הקדמי ממש לא בסדר), אבל הזוויות נראות סביר.

לעניינינו.
החזרתי את הרכב למושב איפה שהוא נמצא ולצורך בדיקה אקדמית בלבד ( :twisted: ) נסעתי איתו ברחבי המושב. להזכירכם אין לי בולמים, חגורות בטיחות או קסדה.
במושב יש באמפרים. לא שמתי לב.
מאחר ואני עדיין פה אז אתם בטח כבר מבינים שלמרות שביצעתי זינוק לא קטן הראש נשאר על הכתפיים ולא מרוח על הכלוב. לכן המרחק נראה לי מצויין. מקווה שמבחן השטח יוכיח שזה אכן כך.

בקשר למוט האלכסוני בדלתות.
אני כמו שראיתם לא בדיוק קל רגלים וגמיש במיוחד. אם אני מצליח להשתחל לרכב בלי יותר מידי בעיות אז אני מאמין שכל אחד יכול.
ברוך, עילוי שכמותו, הציע לסדר לי גם את המדרגות צד, ככה שבתקווה שלהכנס לרכב יהיה קל יותר מאשר עכשיו.

GodsFather
09-10-06, 11:49
עצה בשבילך , בתור אחד שקיבל קצת ברזל כלובים בראש בזמן קפיצות (כן גם לי היה CJ) - יש ספוגים עוטפים שאפשר לשים בנקודות מועדות לפורענות כמו בצד הנהג והנוסע ובצדדים של הנוסעים מאחורה ובקשת המרכזית - ספוג בעובי של 3-6 ס"מ בעל רכות לא רכה (אין בזה דרגות מדידות מספרית אלא הרגשה ביד ואתה צריך משהו קשיח) - אחרי שרוכשים את הספוג (דרום ת"א, רחוב סלמה ושוק לוינסקי) , תופרים סביבו בד עם חיבור סקוטש בקצוות ועוטפים את הקשת במקומות אסטרטגים - ככה אפשר להסיר ולשטוף מחד ומנגד הצלת את הראש מכמה מכות לא נעימות (תפסיקו לשחק אותה גברים כמו בסרטים - מכה זו מכה - היא לא נעימה וזו לא בושה להודות בזה! ואם האישה חטפה מכה אז בכלל זה לא נעים כי אז אתה תחטוף שתיים)

מעבר לזה - בהחלט עבודה מרשימה ביותר של ברוך , אבל זה כבר נאמר ולכן אוכל רק להצטרף למשבחים!

נמרוד
09-10-06, 14:32
גודספדר צודק.

אני גם למדתי שצריך לרפד את הכלוב בדרך הקשה, דרך הראש - של חברתי דאז ואשתי היום :| בטיול הראשון עם הכלוב המלא וצינורות שקרובים לראש.

"השתמשתי בספוג בידוד לצינורות שנקרא "וידופלקס", במידה 13X48. המחיר (לפני יותר מארבע שנים) היה 8 שקלים למטר, השתמשתי ב5 מטר. עבור הציפוי התלבטתי, קצת, והלכתי על האופציה המהירה והזולה, איזולירבנד חבלה שחור. שני גלילים וחצי (18 שקלים לגליל) הספיקו לצפות את הכל בשכבה כפולה".

arnonshoshani
09-10-06, 18:01
ברוך ומיכה כל הכבוד.
עבודה יפה מאד.

בפעם הבאה ברוך אם תענה לטלפון תקבל גם את עזרתי בעבודות אלו תמיד שמח לעזור.

ארנון

lizard
09-10-06, 21:15
אין שום צל של ספק שהכלוב יכוסה בספוג. אני מחר מקווה להתחיל לחפש מאיפה לקנות.

הנה תמונה של הרכב אחרי ביקור אצל מתלם :-)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2292&stc=1

נמרוד
09-10-06, 21:19
יפה יפה, עדיין גבוה בטירוף אבל זה בסדר, מוכן לגלגלים 35... אז בובו/בליזארד מגיע למפגש בערבה?

lizard
09-10-06, 21:38
לצערי לא. יש לבנות את המגדלים לבולמים, לסדר רעידות חשודות במנוע, להתקין את מיכל הדלק החדש ולפני זה להתקין את הווי גרירה (אי אפשר להתקין אותם כשהמיכל דלק במקום כי אין מקום, מחר אני אצלם תמונות).

Bulldog
09-10-06, 21:52
לצערי לא.
יש לבנות את המגדלים לבולמים 6 שעות עבודה
לסדר רעידות חשודות במנוע תגדיר בדיוק רעידות חשודות, הוא מניע ונוסע פתאום?
להתקין את מיכל הדלק החדש חצי שעה לבד + קפה ופעמיים סיגרייה (לא לייד המיכל)
ולפני זה להתקין את הווי גרירה (אי אפשר להתקין אותם כשהמיכל דלק במקום כי אין מקום, מחר אני אצלם תמונות) איך אמרו לי, קוסמטיקה.

lizard
09-10-06, 22:12
תמונות נוספות של המתלים אפשר לראות פה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=123238#post123238)

עומר, התושבות בולמים יבנו כנראה רק ביום שישי/שבת. לכן לא אוכל להגיע.

lizard
09-10-06, 22:13
רעידות חשודות זה אומר שהמנוע רועד מידי. כנראה צריך להחליף תושבות ולחזק ברגים.
מקווה לסיים את זה עד יום רביעי.

six 4 life
09-10-06, 23:06
יפה יפה, עדיין גבוה בטירוף אבל זה בסדר
רואים שלא נסעת מזמן על הסיקס שלך רואים... :twisted:

רעידות חשודות זה אומר שהמנוע רועד מידי. כנראה צריך להחליף תושבות ולחזק ברגים.
מקווה לסיים את זה עד יום רביעי.

פלאגים מתי החלפת?

סוזי המשתוללת
10-10-06, 00:24
דווקא נמרוד מכיר טוב את הגובה של הסיקס שלו - מלמטה :mrgreen:
כמה שהוא יותר גבוה ככה יותר קל לעבוד עליו

ברוך אכן עבודה יפיפיה ומאיר סיכם את זה הכי יפה
כל הכבוד

AvigdorAharon
10-10-06, 07:30
אין שום צל של ספק שהכלוב יכוסה בספוג. אני מחר מקווה להתחיל לחפש מאיפה לקנות.

"גולמט" ביקום. תבקש בידוד של צינורות מזגן. אתה צריך לדעת את הקוטר החיצוני של צינורות הכלוב, ואת העובי שאתה רוצה מהספוג.
אני השתמשתי בעעבה ביותר (...)

אביגדור

tayrie
10-10-06, 08:00
לדעתי זה ממש , אבל ממש מכוער לצפות את הכלוב בספוג ,קו"ח עבה במיוחד , יש את מרחיקי הלכת שמקנחים באיזולירבנד חבלה או אפילו בליפופי חבלים - עדיף לקבל מכה בראש , או פשוט להזהר כמו בכל דבר בחיים 8-) .

לצפות בספוג בעובי נורמלי במקומות אסטרטגיים שעליו תפור(במכונה!) חבק קורדורה , בא בחשבון כמובן .

משטרת האופנה.

נמרוד
10-10-06, 08:38
לדעתי זה ממש , אבל ממש מכוער לצפות את הכלוב בספוג ,קו"ח עבה במיוחד , יש את מרחיקי הלכת שמקנחים באיזולירבנד חבלה או אפילו בליפופי חבלים - עדיף לקבל מכה בראש , או פשוט להזהר כמו בכל דבר בחיים 8-) .
.

אתה קראת לי מרחיק לכת ולג'יפ שלי מכוער?

http://www.jeepolog.com/ext_images/nim11%20copy.jpg

וסוזי צודק - כמה מכם בגובה 1.80 + יכולים לשבת בנוחות מתחת לג'יפ ולמרכז את הקלאץ' בעין? :-D עם הגובה של בליזארד, מיכה יכול לעשות את זה לדעתי בישיבה על כסא נוח.

AvigdorAharon
10-10-06, 10:23
- עדיף לקבל מכה בראש , או פשוט להזהר כמו בכל דבר בחיים 8-) .

תהנה!!
תנסה גם מכה בכתף, רגל, יד, מצח...

אביגדור

הצפרדע
10-10-06, 11:02
אתה קראת לי מרחיק לכת ולג'יפ שלי מכוער?

http://www.jeepolog.com/ext_images/nim11%20copy.jpg

יש לי תחושה קשה והערכה ריאלית, שזה אכן מה שהוא אמר ולכך הוא אכן התכון.

איך הקשרים שלך עם חנן?? טובים?

תחסום את הבן ז..... הזה:!: :evil: :!:

מאיר רוטברג
10-10-06, 19:04

לצפות בספוג בעובי נורמלי במקומות אסטרטגיים שעליו תפור(במכונה!) חבק קורדורה , בא בחשבון כמובן .

משטרת האופנה.

אולי זה ישמע לא יאמן אבל אין ביני לבין חיים חילוקי דעות בעניין לשם שינוי

tayrie
10-10-06, 19:41
כן נימרוד , זה לא משהו אישי , אבל אני מדבר אליכם ...בשם בעלי הטעם הטוב באשר הם .

אריה פאהן
11-10-06, 00:45
ברוך
כל הכבוד על העבודה היפה , ועל הרצון לעזור לכל מי ש "החיידק " תקף אותו (-:

נראה טוב תתחדש
אבל האלכסון שחוסם לך את חצי הדלת עד כדי כך חשוב?
לעולם לא ראיתי אותו בקשתות .
נראה לי עושה חיים קשים

UNIX
האלכסון נקרא "מוטות חיזוק הדלתות " הוא קיים בכל כלוב תקני .
בתקנון נכתב שהמוטצריך להיות לפחות 10 ס"מ מעל גובה המושב
לכן לדעתי זה בסדר גמור

הצפרדע
11-10-06, 15:40
רציתי להוסיף לענין המוט הצידי -

לעניות דעתי הוא חובה בכל רכב שנכנס לתחרות, מהירות או עבירות.

הנהג והנווט חשופים מאד לפגיעה מהצד בעת התהפכות, ואני אישית ראיתי כמה מקרים לא נעימים, לרבות חבר שהתהפך עם רנגלר (עם דלת חצי!), בתחרות האקסטרים באלעד לפני כמה שנים, ושבר את הכתף.
הוא אמנם התהפך ממש לאט, אבל נחת בול על סלע מחודד. הוא יצא בזול מאד יחסית, אבל שכב בביתיותר מחודש עם כאבי תופת.

באותה מידה היה יכול לסבול נזק חמור יותר ותמידי.

זה נכון שהמוט מקלקל קצת את האסתטיקה של הכלוב(שבעיני היא פשוט מושלמת....:mrgreen: ), אבל הוא הכרחי גם מבחינת התקן וגם מבחינת מה שטוב לנהג/נווט.

מכיון שמיכה רצה כלוב תקני בטוח, הוכנס האלמנט הזה. צורתו מתאימה לתקן והוא מגן על אמצע הגוף, אבל הוא מאפשר גם כניסה קלה, מכיון שהמרווח בין הכסא לקידמת הרכב, מקום בו עוברות הרגליים בעת הכניסה, נותר חופשי.

אילו הדבר היה תלוי רק בי, הייתי עושה את המוט הזה יותר מאוזן ומחבר אותו הרבה יותר גבוה מקדימה, אבל הרכב נועד גם לשימוש בטיולים ולאשתו של מיכה, ולכן זאת היתה הפשרה הסבירה
ביותר בנסיבות.

הנה שתי תמונות שנותנות מושג טוב יותר על המיקום והזוית, וגם תמונה מהצפרדע, בה הגנתי על הנהג בצורה יותר מאסיבית - כך הנהג גם מרגיש מוגן והוא אכן מוגן היטב לכל אורך הצד, כולל ראש וכתף.

לא סתם הדגשתי מרגיש - ברגע שאתה חש מוגן, אתה עושה דברים שלא היית מעז קודם לכן, וזאת לא קלישאה.

ארז
11-10-06, 23:05
עבודה יפיפיה, נקי ומתאים לקווי המרכב, במיוחד אהבתי את האלכסונים הרוחבים
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2279

הם מאפשרים לחיות עם כלוב תקני גם ברכב טיולים,כל הכבוד ברוך!

lizard
12-10-06, 08:24
הייתה התלבטות קשה איך לעשות את זה.
הגישה לספסל האחורי שונה מאשר בסיקס/סופה רגילים לדעתי.
הכיסא כבר לא מתקפל כלפי הדשבורד כי אין טעם.
במקום זה הנוסע עובר בין הכיסא נהג לכיסא נוסע. המשמעות היא שאי אפשר לשים שם קונסולה אבל זה בסדר מבחינתי.

המטרה, כמו שאני רואה אותה, של התקנת כלוב תקני למהדרין+שימושיות הרכב בטיולים עם יותר מנוסע אחד הצליחה במלואה.

שוב תודה רבה לברוך על הביצוע והתכנון הנהדר.
אני לא חושב ששמתם לב אבל הקשת הקדמית היא פשוט מעשה אומנות. מדובר על 3 כיפופים מדוייקים ב3 מישורים שונים. לקשת יש את הצורה של החלון.
בנוסף, כמו שבטח שמתם לב, החלון יורד ועולה ללא בעיה. למרות חששותינו שנצטרך לבנות מנגנון נעילה חדש לחלון התברר לאחר הצבת הקשת שהיא יושבת כל כך טוב שאין בעיה לפתוח את הברגים של החלון ולהוריד את החלון.
מבחוץ כלל לא רואים את החיזוק הרוחבי על הקשת ובתוך הרכב הוא לא מפריע לנסיעה כי הוא מתחת לחלון אבל מעל למנוע של המגבים.

דרור ברלי
13-10-06, 12:38
ברוך, אתה מדהים כל פעם מחדש. שאפו.
הכלוב הזה ממש מוצא חן בעיני. הוא גם תקני וגם שימושי, גם יעיל, וגם מאוד אסטטי. עזוב אותך מהספוג העבה מיכה, חיים צודק. תמדוד קוטר והיקף הצינור, אורך היכן שצריך, קח ספוג דק ותפור עליו קורדורה ורוכסן, ונסגר הסיפור.
לעומר, אם אתה עוד שומר את הציור שלי - תוסיף שם את האלכסונים הרוחביים ואת ההגנות הצידיות לנהג ולנוסע שברוך הכניס בג'יפ של מיכה - ככה היה צריך להיראות הכלוב של המגיפה שלך, ואולי לא היית צריך לגזור לה מהמחיר 10K כל שבוע....:wink:

הצפרדע
13-10-06, 18:44
דרור, תודה על המחמאות.
אתה גורם לי להסמיק.

בעצם באנגלית זה נשמע יותר טוב - you make me blush......:wink:

lizard
13-10-06, 20:49
מה זה קורדורה? יש תמונות?

האמת היא שאני לא הולך להשקיע בזה יותר מידי. פשוט זה משהו פחות עקרוני מבחינתי כרגע.
במהלך השבועת הבאים הכלוב יעבור חיזוקים נוספים, צביעה והכנה לברזנט.

tayrie
13-10-06, 21:26
קורדורה זה בד מאוד דומה לבד פוליאסטר של תיקים , יש תיקים שעשויים קורדורה כמובן...
בד די חזק , משתמשים בו לתיקים רציניים , ווסטים צבאיים , פאוצ'ים וכו'.

זאת הזדמנות מצוינת להפיל את זה על הברזטאי ...

lizard
14-10-06, 01:30
אם זה יעלה יותר מספוג פשוט אז נראה לי שאני אוותר. זה לא עניין כזה עקרוני בשבילי.
יש עוד המון עבודה על הכלוב ולכן להתעסק עם כל הנושא של הבד הזה+תפירת רוכסנים וכדומה זה לא בשבילי כרגע. אולי בעתיד.
גם ברזנט אני לא ממהר לשים. כלומר, יהיה אבל קודם שהרכב יסע כמו שצריך.

מאיר רוטברג
14-10-06, 10:35
עבודה יפיפיה, נקי ומתאים לקווי המרכב, במיוחד אהבתי את האלכסונים הרוחבים
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2279

הם מאפשרים לחיות עם כלוב תקני גם ברכב טיולים,כל הכבוד ברוך!

פירגונים זה תענוג

tayrie
14-10-06, 11:14
מיכה , אנחנו ניסלח לך אם זה יראה ככה , לבינתים!
http://www.jeepbrokers.com/Jeep_Pics/jeep_pic_Creutz_2.jpg

Bulldog
14-10-06, 14:55
לעומר, אם אתה עוד שומר את הציור שלי - תוסיף שם את האלכסונים הרוחביים ואת ההגנות הצידיות לנהג ולנוסע שברוך הכניס בג'יפ של מיכה - ככה היה צריך להיראות הכלוב של המגיפה שלך, ואולי לא היית צריך לגזור לה מהמחיר 10K כל שבוע....:wink:

הציור עדיין קיים.
במחיר חתכתי חצי, 45 נכון לעכשיו.
ראבאק, יש לי עוד חודש וזהו.

-->