PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש. בעיה בפרונט של באגי בניה עצמית

באגי מפלצת
07-10-06, 22:33
שלום חברים אני נער בן 15 עם נסיון די טוב בבאגים ומכניקה יש לי באגי עם מנוע וגיר ומכלולים טכניים של הונה cbr 600 f1 (אופנוע כבד) אגזוז לחץ פילטר אויר וcd משופר מה שנותן לי כבערך 115כ''ס יש לה ציר אחורי נפרד מה שאומר שרשרת לכל גלגל ..
יש לי בעיה !! אני נוסע כרגע המון שטח טכני והפרונט האחורי ''הטעוות'' הייתי רוצה להחליף פרונט אבל להשאיר אותו נפרד מה אתם אומרים?? מה אני יעשה אני בצרה שאני לא יודע מה לעשות זה מעצבן לנסוע בשטח ולקפוץ מהשמיניות למי שיש תוכניות לדבר כזה בבקשה שישלך לי בתודה מידן פרטוש!!

באגי מפלצת
07-10-06, 22:35
שלום חברים אני נער בן 15 עם נסיון די טוב בבאגים ומכניקה יש לי באגי עם מנוע וגיר ומכלולים טכניים של הונה cbr 600 f1 (אופנוע כבד) אגזוז לחץ פילטר אויר וcd משופר מה שנותן לי כבערך 115כ''ס יש לה ציר אחורי נפרד מה שאומר שרשרת לכל גלגל ..
יש לי בעיה !! אני נוסע כרגע המון שטח טכני והפרונט האחורי ''הטעוות'' הייתי רוצה להחליף פרונט אבל להשאיר אותו נפרד מה אתם אומרים?? מה אני יעשה אני בצרה שאני לא יודע מה לעשות זה מעצבן לנסוע בשטח ולקפוץ מהשמיניות למי שיש תוכניות לדבר כזה בבקשה שישלך לי בתודה מידן פרטוש!!
קישור לגלריהhttp://pic.hevre.co.il/UserAlbum.asp?uid=B67281E3948A43D49A1888 D4744AA84E&alid=411135&openalbumcatid=&dspmode=4

נמרוד
07-10-06, 22:35
זה תומקאר?

באגי מפלצת
07-10-06, 22:36
לא!שלדה בניה עצמית

נמרוד
07-10-06, 22:39
רק עכשיו ראיתי את התמונות...

אם אני רואה נכון מה שיש לך שם זה לא בדיוק מתלה נפרד? זאת אומרת טכנית זה כן, זה מתלה דווקא דומה למה שמקובל במכוניות קטנות מודרניות, אבל הקורה המרכזית שמחברת את שתי הזרועות נראית לי מאד מאד קשיחה.
http://pic.hevre.co.il/Files/B67281E3948A43D49A1888D4744AA84E/norm_B15B7C6685264868845FEB517FBE6D96.JP G

באגי מפלצת
07-10-06, 22:40
כה בערך אם אפשר עזרה אני יודה לך!!!

באגי מפלצת
07-10-06, 22:42
איזה קשיחה היא מתעקמת נראה לי בבעיטה

asafk
07-10-06, 22:44
חבר מפלצת- מה בדיוק התעקם? אפשר תמונה?

אסף.

באגי מפלצת
07-10-06, 22:47
קודם כל קוראים לי מידן ב' התעקם כל האקס(פרונט ) איםפה שהרלס מחובר .. שם התעקם מה אתם אומרים לחדש?(אבא שלי מסגר) או להחליף??

אמנון
07-10-06, 23:08
פרונט אחורי... גדול!! :lol:

כל המתלה הזה שדומה מאוד למתלה אחורי נפרד של תומקאר; זרוע עוקבת טהורה עם הנעת שרשרת, הוא בעצם מתלה אחיד ולא נפרד עקב הקורה הזו באמצע. הוא מתפקד כמו ציר אחורי של טרקטורון, דומה למתלה אחורי כזה:
http://www.git.com.au/~theedge/images/buggies/sidewinder/XT600_Sidewinder_rear_small.jpg (http://www.git.com.au/~theedge/images/buggies/sidewinder/XT600%20Sidewinder%20rear.jpg)

אם הייתי צריך לנחש הייתי אומר שהעיקום מקורו בגל שמחבר בין הזרוע לגלגל, או במיסוב הגל לזרוע.
לפי התמונות המצב הכללי קטסטרופלי משהו..

פרונט אחורי זה אחד הביטויים היותר מצחיקים שקראתי כאן!
וד"א, אם אני זוכר נכון ל-CBR600 יש מנוע 4 פעימות, ואי אפשר להרכיב "אגזוז לחץ" למנוע 4 פעימות, אלא רק ל2 פעימות.

באגי מפלצת
07-10-06, 23:44
אמנון אתה צודק זה אגזוז פתוח !אם איני טועה ! אז בעיקרון מישו פה יכול לתת לי פחות או יותר איך אני יכול לשפר או לשפץ את הציר כי זה מעצבן אותי לנסוע ולקפוץ ואגב זה כל המטלה או איך שתיקראו לזה עקום!

six 4 life
08-10-06, 01:18
רק עכשיו ראיתי את התמונות...

אם אני רואה נכון מה שיש לך שם זה לא בדיוק מתלה נפרד? זאת אומרת טכנית זה כן, זה מתלה דווקא דומה למה שמקובל במכוניות קטנות מודרניות, אבל הקורה המרכזית שמחברת את שתי הזרועות נראית לי מאד מאד קשיחה.
http://pic.hevre.co.il/Files/B67281E3948A43D49A1888D4744AA84E/norm_B15B7C6685264868845FEB517FBE6D96.JP G

ואני לא הבנתי למה לנסות להתחכם ולנסוע דרך באר 7 לראש פינה?

מה ההגיון בפיצול שלך ל2 גלגלי שיניים, כששניהם מחוברים לאותו ציר מרכזי שמניע את שניהם?
מה זה נותן לך, שלא היה נותן לך ציר אחד לשני הגלגלים עם גלגל שינים עליו שמתחבר לגלגל השינים של המנוע וזהו?

זה לא שיש לך מתלה נפרד, פספסת משהו בדרך. שני הגלגלים שלך מחוברים לאותו מתלה...

או בקיצור-
לדעתי תחבר את שני הגלגלים האחוריים על ציר אחד, במתלה שעשית (וחיזקת כמו שצריך), גלגל שיניים במרכז הציר, שרשרת למנוע, וסע.

six 4 life
08-10-06, 01:21
כמובן שאת הקורה האמצעית אתה מעיף
ואת הציר הקודם שמעביר את הכח לגלגלים מהמנוע תשאיר- שיתפקד כציר ל2 המתלים הנפרדים שיווצרו לך- אחרי שתחתוך את הקורה המרכזית, ותחזק כמו שצריך כל צד בנפרד.

באגי מפלצת
08-10-06, 14:19
[QUOTE=six 4 life]כמובן שאת הקורה האמצעית אתה מעיף
ואת הציר הקודם שמעביר את הכח לגלגלים מהמנוע תשאיר- שיתפקד כציר ל2 המתלים הנפרדים שיווצרו לך- אחרי שתחתוך את הקורה המרכזית, ותחזק כמו שצריך כל צד בנפרד.[/QUOTE

אהלן אחי תשמע אז ככה את הבאגי לא אני בניתי (אם הייתי בונה הייתי שם לה מנוע אחר וציר אחורי לגמרי אחר אבל מה לעשות קניתי אותה! אני די מבסוט אפשר לומר!
הציר האחורי הוא ציר שמקודם היה נפרד אבל עשה בעיות אז חיברו אותו אני חשבתי וחושב על מה שאמרתה אתה צודק ! נראה לי שאני יעשה את זה
בקשר לציר שיהיה האחורי מה אני יעשה אני יחרוט או שמה??
תודה מראש מידן!

יניב_ב
08-10-06, 18:51
כמו שזה בנוי אם (ואולי גם אם לא) הוא מעיף את החיזוק כל המתלה האחורי מתקפל לכל הכיוונים תוך דקה.

עכשיו עידן המילה פרונט או בעיברית קידמי מיחסת למתלה הקידמי, אני עד עכשיו לא ממש מצליח להבין לאיזה צד אתה מתכוון, ומה התעקם.

מעבר לכך אם מדובר בבניה עצמית לא סביר שתמצא חלקי חילוף על המדף, אם אבא שלך מסגר תן לו להעיף מבט ולהחליט מה לעשות, לחילופין הצג תמונה עדכנית של הנזק והסבר במילים בעיבריות (מילים כמו דיסקומיוניקישיין לא אומרות לי כלום)

באגי מפלצת
08-10-06, 21:41
יניב עליתי על התקקלה יש שני צירים שיוצאים משני בתי לאגר מאחורי הרלס ואחד יותר ארוך אז היה לו מומנט להתעקם

six 4 life
08-10-06, 21:43
יניב עליתי על התקקלה יש שני צירים שיוצאים משני בתי לאגר מאחורי הרלס ואחד יותר ארוך אז היה לו מומנט להתעקם

לכן כתבתי לך לחבר אותם לציר אחד- החוזק שלהם כציר אחד יהיה הרבה יותר מאסיבי.

באגי מפלצת
08-10-06, 21:58
תודה על העזרה.. אחלה פורום

קיד
08-10-06, 23:11
לפני הכל תתקין לרכב שלך בלמים.

לא יתכן שתסע עם מנוע של 110+ כ"ס ללא בלמים.

שיהיה לך ברור, בלמים קדמיים של טרקטורון אינם נחשבים כרציניים.

קיד.

arnonshoshani
09-10-06, 18:20
מפלצת נחמדה שלום.
ישנם שתי אופציות לתיקון הבעיה אחת היא לייצר זרוע אחורית אחת כמו טרקטורון וציר אחד מניע את שני הגלגלים, שרשרת אחת וזרוע אחת שעליה הקפיצים (להעתיק או לקחת זרוע כזו מפולריס ישן). אופצייה שנייה היא לפרק את הרלס המחבר בין שתי הצדדים אבל לחזק את הזרועות כך שלא יתעקמו (כמו תוםקאר). כך יהיה לך מתלה נפרד ("קידמי") מאחור ויותר נוחות נסיעה.

לעומת אופציות אלו אני הייתי הולך על אופצייה שלישית ובונה את התחת של הבאגי שונה במקצת עם זרועות A אחוריות כמו ST2 (WWW.BADLANDBUGGY.COM( זה אמנם לא פשוט אבל אפשרי לביצוע. אני חושב שעם השינוי הנ"ל תוכל להפיק את מלא ההנאה שהבאגי הזה.

ארנון

נ.ב הטלפון שלי למטה עם אתה זקוק לעזרה או כיוונים נוספים בכל מקרה התשובות והשאלות יופיעו פה באתר.

-->