PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבר בשילדה

עירא
19-11-03, 21:16
היום אחרי שעות של מאבק עם הפגוש שלא רצה לרדת, גיליתי לשמחתי הרבה (לא!) שיש לי שבר / סדק בשילדה.
אז מה עושים?????
תאמת אני מחפש את הפתרון הכי מהיר (לא כסת"ח פשוט מישהו שיעשה את זה מפני שבשישי אני אמור לטייל...)
הנה התמונה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/aacf218042e59aa52c4ec295dd2866f0030000.a spx
רק לכיוון, הסדק המדובר נמצא בדיוק מעל התושבת של הקפיץ.
אז מה עושים?????
אז מה עושים?????
אז מה עושים?????

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

eran4x4
19-11-03, 21:51
אני חושב שאני מזהה שני סדקים - אחד בקורת אורך (מעל תושבת הקפיץ) והשני בקורת רוחב.

אני מתקן כאלו דברים במוסך מקסיקו בנתניה - מאוד מקצוענים בתיקון, ישור וכיוון שלדות, פרונט וכדומה.

אתה יכול להגיד שאני שלחתי אותך

עירא
19-11-03, 22:12
מבחינתי נתניה זה חו"ל :lol:
סתם, פשוט הדלק לשם וחזרה יעלה לי כמעט כמו להתקין נעילות.....
עירא

עירא
19-11-03, 23:36
אני אמקד קצת את השאלה,
זה דבר שהולכים איתו למוסך, מסגר, מרתכים לבד????
מה בעצם אני אמור לעשות עם זה?

טדי
20-11-03, 01:08
עירא שלום
קודם כל היות והשלדה שלך סגורה ע"י 2 פרופילים בצורת יו . אז עדיין ישנו חוזק במקום
הסדק הוא יותר רקבון נקודתי שנוצר מביפנים החוצה ולא קל לתפור אותו

אתה יכול לסוע כך בסוף שבוע זה
ותנסה למצוא מישהו שיכול לתפור לך שם פח 2 מ"מ בלי להפוך את זה לפרוייקט מרוקן כיסים
מסגר כללי במושב יעשה את זה זול לדעתי
יאללה ביייי
טדי

נ.ב איך האוטו עכשיו נוסע האאא ?

עירא
20-11-03, 01:33
כשנוסע אז נוסע!
אבל שייסע!!!
אני מקווה שמחר אני אמצא איזה מסגר שיתפור פץ'
ואים בענייני סדקים עסקינן, אם יש מקום שבו יש "פתח" לאורך התפר בשילדה, צריך לסגור אותו או שזו הגמישות של השפיל...?
עירא

Bulldog
20-11-03, 02:15
אם השילדה שלך מתחילה להיפתח לאורך התפר (בעיקר באזור תושבות הקפיצים) זה מעיד על ריקבון חמור.
עומר

רכס חיים
20-11-03, 04:45
מתמונה אחת קטנה נראה שהכלי הזה מתוחזק גרוע במיוחד והתיחסו אליו בעבר -'העיקר שיסע'. נראה שיום אחד הוא עוד יתפורר בדרך. מיקום הקרע הוא גרוע במיוחד היות והוא נמצא בנקודה שמופעלים עליה מאמצים גדולים ביותר. התיקון בשלדה חייב להיות מקצועי ועם חומרים נכונים. פח 2.0 מ'מ כפי שמציעים לך זה חוסר אחריות בהתגלמותה, ובטח לא מסגר מהמושב. תיקון חלש מדי ישבר מהר פעם נוספת ותיקון חזק מדי - יקרע את השלדה בסמוך ובהמשך. יש להשתמש באלקטרודות מתאימות לסוג חומר השלדה ואין אפשרות להתחמק מפתרון מקצועי ובאותה הזדמנות לגלות את שאר הרקבונות או השברים . צר לי שאיני איש בשורות אבל ככה לא מחזיקים כלי רכב שיכול להרוג.

עירא
20-11-03, 08:44
יש לכם המלצות לבעל מיקצוע באיזור המרכז ודורמה???

השמשוני יחיעם
20-11-03, 09:35
בוקר טוב,,

נראה לי שגם חסר לך בורג (האחורי מהשניים)של תושבת הקפיץ לשילדה לא?????

השילדה שבורה!!!! לא נוסעים!!!!

שים לב שכל עבודת הריתוך אמורה להתבצע לי פיתחי המילוי של טנק הדלק!!!!!!!!!

יש בהרצליה בעל מקצוע שיכול לבצע את התיקון.

ניר ל
20-11-03, 11:22
לא להיכנס לפאניקה !
אני חושב שאני רואה סדק בקורת הרוחב (בולשיט), עשה טובה ותסמן בתמונה את הסדק/ים שאתה מתייחס אליהם.
הבעיה היחידה שאני רואה זה הבורג החסר שציין יחיעם.

RINCEWIND
20-11-03, 12:44
מצטרף להמלצה על מכון מקסיקו בנתניה.
עבודה מקצועית, מחיר סביר, ושנים של נסיון בתיקוני שלדה

טדי
20-11-03, 15:14
עירא
וואלה יש שרואים שחור בכל מצב ויש שלא
אני יכול לומר לך שג'יפים מודל ישן באו עם שלדה פתוחה ולא הרגו אף אחד בגלל זה ואפילו משאיות מגיעות עם שלדה פתוחה (כן נכון היא חזקה מאוד)

השלדה שלך היא מה שנקרא BOXD-FRAME והעובי דופן החלק הפנימי הינו דק יותר מהחיצוני והנטיה שלו להרקב במודלים של שנות ה80 המוקדמות ידועה

תתקשר ואסביר לך על פתרון חיובי ולא יקר שדורש לפרק תושבת של הקפיץ מאחור
ווקנית ברזל ב50 ש"ח
ביי

ערן המסוקס
20-11-03, 18:07
רק אני לא רואה על איזה סדק לעזאזל מדובר? לא רואה כלום חוץ מבורג חסר בתושבת הקפיץ! :roll:
אצלי כבר תוקנה השילדה כמה פעמים במקומות שונים. כל מקום שתוקן תוקן פעם אחת ומאז לא היתה לי בעייה באותו המקום..
פעם אחת לאורך התפר של השלדה קרוב לקפיץ אחורי שמאלי
פעם התנתקה (!!) קורת רוחב לפני האחורית. תוקן במכון שמתעסק בזה וחוזק ע"י פלאח. כל זה כמובן אחרי הורדת מיכל הדלק.
ועכשיו יש סימנים שכדאי לחדש את התפר לאורך השילדה לפני התושבת הקדמית של הקפיץ האחורי..
קורה. מתקנים. מחזיק מעמד.

asafk
20-11-03, 23:59
אם אתה מוכן להוצאה... מוסך מסמיה בצומת מסמיה. אבל- השלדה באמת נראית רע, ויהיו עוד סדקים.

אם אתה מוכן להוצאה- ופתרון לטווח ארוך- קנה שילדה של ג'יפ שיצא מימ"ח לפירוק- ותרכיב עליה מחדש את הג'יפ שלך. בג'יפים מותר להחליף שלדה- רק תדאג לקנות מסוחר מורשה, ושבחשבונית יהיה רשום מספר השלדה (צריך את זה במשרד הרישוי).

אסף.

עירא
24-11-03, 22:44
להחליף שילדה / לחתוך את הקטע ולהחילף אותו ופתרונות נוספים שיצריכו השקעה של אלפי שקלים לא עומדים כרגע על הפרק. כרגע אני מחפש פתרון שיהיה:
א. בטיחותי
ב. זול
ג. יחזיק מעמד 3 שנים לפחות
ולכן העבודה תתבצע ע"י מסגר, אצלי בחצר, אחרי שפורק מיכל הדלק וכל הנלווים.
מה שאשמח לקבל זה הצעות לגבי אופן החיזוק.
קיבלתי מספר הצעות:
חיזוק ע"י פלאח מעל ומתחת השלדה
חיזוק ע"י ברזל בפרופיל U יותר גדול מהשילדה. (מהצד של הפרופיל U הפנימי)
חיזוק ע"י פרופיל U שיולבש מלמטה
חיזוק ע"י בנייה בצורה שמודגשת בתמונה השנייה.

אשמח לשמוע את דבר המומחים.
לגבי הבורג השני שתופס את התושבת של הקפיץ, באמת הוא היה שבור, ולכן אם יש הצעות איך לחבר אחר במקום אשמח לשמוע (האופצייה של הורדת הקורת רוחב לא קיימת כי היא מרותכת לשילדה, חשבתי אולי לפתוח פתח בקורת רוחב מול החור ואז יש גישה לאום ומפתח לחזק אותו)
תמונה ראשונה (מבט מבפנים כלפי חוץ):
http://imgsrv.pic4u.co.il/56de3f06398eff80db4866baca5fe8a0030000.a spx
תמונה שנייה (מבט תחתי):
http://imgsrv.pic4u.co.il/56de3f801f671eb51648e493cf7c0470030000.a spx
תמונה שלישית (מבט מבחוץ כלפי פנים):
http://imgsrv.pic4u.co.il/56de3f492d84863aa346729081811c90030000.a spx

coas
25-11-03, 03:26
עירא, תיקון שילדה הוא יותר מסתם ריתוך וודאי ובודאי בCJ בגלל גמישות השילדה. מומלץ להוריד את החלק החלוד ועוד ס"מ שניים מסביב( מן הסתם גם חלוד), חשוב להוריד לאורך השילדה. להוסיף את החלק החסר לאורך השילדה כך שהגמישות לא תיפגע. לשם כך חשוב גם עובי התותב ועוד. במקרה שלך התיקון פשוט יחסית כיוון שאתה יכול להעזר בחיבור הרוחבי שנראה במצב טוב, תוריד מהחור הגדול ועד לקצה (מתחת לחיבור הרוחבי), אל תוריד מעבר ללדפנות (מעלה מטה).

נוח יותר לעבוד אם מרתכים לתותב מוט קצר ע"מ להחזיק אותו מבחוץ בזמן הריתוך
בהזדמנות תוכל גם לרתך את הבורג החסר.
http://imgsrv.pic4u.co.il/56de3f3eac3dff10a74019b9e9f05750000000.a spx
אם תרצה ניתן להוסיף תותב דומה ארוך מעט יותר כדיי להוסיף חוזק. לדעתי זה יפגע בגמישות, נוקשות יחסית בחלק אחד, באיזור המתוקן, וגמישות יחסית בשאר בחלקים עלולים לגרום לסדיקת השילדה בנקודות הקצה של התיקון. כלומר, הוספה של פלאך כלשהו ע"ג השבר/חור תגרום נזק בטווח הארוך.
http://imgsrv.pic4u.co.il/56de3fc78af976b72c45088dc3678800000000.a spx

אשר

עירא
25-11-03, 04:06
אשר, קראתי פעם, פעמיים, שלוש ואני חושב שהבנתי, תקן אותי אם אני טועה.
מה שאתה אומר למעשה, זה לחתוך את הקטע שבין 1-2-3-4-5 לשים במקום חתיכה (פלאח) למלא את המקום, להיעזר בחלק 6 בשביל לקבע. לא לחתוך מעל 5 ומתחת ל-4. (לפחות זה מה שנראה לי שאמרת).
עכשיו, לגבי 8 לתפור מחדש עם ריתוך?
ואם כל מה שכתבתי זה שטויות, תתקן אותי לפי המספרים הללו כדי שאבין יותר טוב.
תודה.
עירא
http://imgsrv.pic4u.co.il/56de3f7e5b78ed20704e39a569bb4640020000.a spx

השמשוני יחיעם
25-11-03, 09:20
בוקר טוב,,

א. זה לא סוף העולם :lol:

ב. נקודות 3 ו - 8 ליישר למקום ולתפור בריתוך.

ג. בין נקודות 1 > 2 להוסיף פלח ולרתך.

ד. את תושבות הקפיצים (לאחר מיקום מדוייק עם הבורג שנשאר ) לרתך לשילדה גם כן. באותה ההזדמנות תעשה זאת גם בצד השני.

חשוב חשוב חשוב !!!!

כל הריתוכים יש לבצע אך ורק לאורך השילדה !!!!!!!!!!

בשום פנים ואופן לא בניצב!!!!!!!

ומגמר התיקון ובעתיד על תגרור מכוניות אחרות עם ""מכות גרירה" !!!!

בהצלחה

עירא
25-11-03, 11:00
יחיעם, אני איתך :lol:
דעות נוספות?
נמרוד בתור "המהנדס הראשי" באתר אשמח לשמוע את תגובתך.
עירא

נמרוד
25-11-03, 11:12
שמע, העסק נראה רע...
http://imgsrv.pic4u.co.il/56de3f7e5b78ed20704e39a569bb4640020000.a spx
אבל זה מקרה שבו ה"דבר הנכון" וה"דבר האפשרי"(מבחינה כספית) פשוט לא יפגשו. הדבר הנכון הוא ללכת למומחה כמו החברה של אסף במסמייה (שלהם באמת יש הרבה נסיון), להוריד את הבודי ולתקן את הכל בצורה מקצועית... אבל זה סתם קשקוש להמליץ כזה דבר, כבר משתלם יותר לקנות ג'יפ נוסף.

במקרה שלך, ועם המגבלות הכספיות הברורות, שיטת השמשוני. לתקן את מה שצריך לתקן. בכל מקרה בעזרת מסגר מקצועי עם נסיון בעבודה על שלדות. לך בכל מקרה למישהו כזה (אני לא יודע איפה אתה גר, תמצא מישהו קרוב) ותקבל חוות דעת אמיתית. מהתמונות קשה מאד להבין - מהראשונות שלך בכלל לא הבנתי כלום, בגלל זה לא הגבתי עד עכשיו.

coas
25-11-03, 11:21
עירא, הבנת נכון ויחיעם הסביר את זה טוב ממני. רק תיקון/ תוספת קטנה- את הפלאך להוסיף מנקודה 1 ועד 6, כלומר מתחת לחיבור הרוחבי.
דבר נוסף, חיבור תושבת הקפיץ, עדיף שתישאר עם חיבור ע"י ברגים גם לאפשרות הסרה פשוטה יותר וגם כדיי לא לשנות את כח הגזירה הנדרש (קיצוני אבל קורה).

coas
25-11-03, 11:43
דבר נוסף, אני מצטרף בחום להמלצה לקנות ג'יפ ימ"ח לפירוק, השילדה לא הגיעה למצבה פיתאום ביום בהיר וכנראה מדובר בהזנחה של שנים כך שהחלודה גם קיימת בחלקי מרכב ובשפע. בנוסף תרוויח מכללים שונים במצב סביר שכל ניסיון לקנות אותם בנפרד יעלה הון. צירים, קפיצים, גיר (תוכל להחליף את הT4 ל176) מסגרת שמשה.......
לי יש אחד כזה וכמות החלקים שהורדתי ממנו והעברתי עצומה (השילדה לא ניתנת לשימוש- עינייני חוק וכו', הייתי שמח להיפטר ממנה).

עירא
27-11-03, 00:37
בעיקבות ההמלצות החמות מכולם ללכת על ג'יפ ימ"ח,
(פה ובשרשור על אוברול מנוע)
1. לגבי הקנייה עצמה איפה, הבנתי שלסמו יש רק כאלה שאי אפשר להעלות על הכביש (במיוחד מבחינת השילדה).
2. לגבי ביצוע ההעברה עצמה, אני מניח שאם אני אשקיע על אחד מימ"ח (ועיניין החוקיות "יוסדר") אני אלך על משהו שיש לו סרנים מורכבים ואז תכלס' צריך להעביר גיר, תמנוע ואת הבודי? מישהו עשה את זה ויכול לתת חוו"ד?
3. לגבי החוקיות, אני מבין שיש שתי אפשרויות א. דרך משרד הרישוי להחליף מספר ואז אני מנך שהם ירצו אישורי מוסך וכו' ב. לשנות את המספר על השילדה (מה אני כתבתי את זה?????) מי יכול לכתוב על השיטות השונות?
עירא

ערן המסוקס
27-11-03, 00:56
אתה משוגע תגיד? בא לך לטייל או בא לך לבנות ג'יפ במחיר מופקע?
יש לך ג'יפ שנוסע כרגע. אתה צריך לתקן אותו כך שיהיה בטיחותי. שים פלאח ותקן את השילדה, סדר את תושבות הקפיצים וסע לשלום.. אם תהיה לך בעייה חוזרת בשילדה (ואני מאמין שזה לא יקרה בשנים הקרובות) תבוא אלי בטענות.
לדעתי אחרי שהשקעת כבר דיי הרבה בג'יפ תהנה ממנו כמה שאפשר ואם תראה שאי אפשר לנוס מהשקעה גדולה (קניית ג'יפ שלם לחלקים ועבודה על החלפת שילדה) מכור את הג'יפ וקנה ג'יפ במצב נורמאלי.

coas
27-11-03, 01:42
ערן, קצת קשה לי עם הגישה שלך וקצת קשה יהיה לעירא לבוא אילך בטענות כאשר יאספו את חלקיו לאורך מדרון/כביש מהיר. אני מעריך את הניסיון שלך בנסיעה עם הג'יפ אבל הג'יפ של עירא לא במצב של זה שלך, כפי הנראה, ובמצב שלו (ובעתיד גם שלך לפי הגישה שאתה מפגין כאן) הוספת פלאך ולהמשיך לנסוע משול לשימוש בפלסטר לטיפול בחולה אונקולוגי סופני.

UNIX
27-11-03, 02:02
coas- יש משהו במה שאתה אומר ויש משהו גדול גם במה שערן אומר
לקנות עוד ג'יפ להוריד את הבודי משמע כל החשמל דשבורד ועוד מלא מלא
בקיצור סרט לא קל שדורש זמן והרבה זמן כסף הורדת בודי מה לא תקנה כבר
את הגומיות האלו ? וכו'.
אבל מצד אחד הבאת את המשפט בסוף שאומר הכל "משול לשימוש בפלסטר לטיפול בחולה אונקולוגי סופני".
אני מאמין שמכון שמתמחה בטיפולי שילדה יפתור את הבעיה באופן שיחזיק מעמד
ובאופן בטיחותי כמובן.אבל גם יעלה כסף[/list]

ניר ל
27-11-03, 10:36
ג'יפ צבא תוכל לקנות אצל רועי, בחור חביב שיושב ביהוד, צעיר מסמו ב 80 שנה ולא מנסה לתחמן אותך. הטלפון שלו הוא 051313999 .(אני מקווה שזה רועי הזה)
כל ג'יפ שנמצא אצל סמו הוא יכול למכור לך (סוג של שותפים).
כשזה יהיה רלוונטי תאם איתו ביקור, אם אתה קופץ אליו ביום שישי אני אוכל אולי להצטרף אליך.

בעקרון,
החלפת שלדה היא דבר חוקי לחלוטין שמשמעותו היא העברת לוחיות הרישוי מג'יפ לג'יפ. אם כל המכלולים של הג'יפ שאתה קונה הם תקינים, נשאר לך להעביר את שני מספרי הרישוי, קצת מערכות חשמל (אם אתה מעוניין להסב ל 12V), מושבים, קשתות, ברזנט וזהו. רסס אותו בצבע לבן וסע עם הניירות למשרד הרישוי עם אישור מוסך על החלפת שלדה ומנוע. קרא גם את ההודעה הפרטית ששלחתי לך.

עירא
01-12-03, 14:42
באותו הקשר, מהו מחיר הגיוני לשלם עבור שילדה לסיקס ארוך? (כמה מסובך יהיה לקצר אותה?)
וגם בהנחה שהשלדה המדוברת משנת 87 (והג'יפ שלי היום 82) אני מאוד אשמח להחליף שילדה באופן חוקי. העניין הוא שהבחור שרוצה למכור נתן את הרישיונות לחבר (ביחד עם המנוע והגיר וכו') בהנחה שאני יכול לקבל צילום של הרישיונות של השילדה יש סיכוי או שזה אבוד?

עירא
02-12-03, 18:13
דו"ח מצב,
אחרי התחשבות בכל תגובה שנכתבה כאן, החלטתי לבדוק טוב טוב את כלל האופציות העומדות בפניי.
א. ללכת למומחים לתיקון שילדות (כגון מוסך מסמייה שעימם התייעצתי)
עלות: גבוהה מאוד מאוד מאוד (יכולה להגיע לאיזור 13-14K)
תועלת: קבלת שילדה במצב מצויין (למעשה השילדה תיהיה מחודשת מברזל לא בן 15 שנה כמו בשילדה משומשת אלא משהו ברמה גבוהה מאוד)

ב. קנייה של שילדה משומשת (או ג'יפ ימ"ח לחלפים ולהשתמש בשילדה שלו)
עלות: מחיר שילדה 600-700ש"ח + מחיר החלפת השילדה 500 בהנחה שאין סיבוכים רציניים ואני מצליח לעשות את זה לבד וצריך לשלם רק עבור דברים כללים. 6K אם אני נותן למוסך לעשות את העבודה והם נתקלים בבבעיות של גוף במצב גרוע וכו'
תועלת: שילדה במצב טוב.

ג. תיקון השילדה ע"י מסגר שירתך ברזל U-100 "שיולבש" על השילדה באיזור הרקוב
עלות: כמעט אפסית (כשיש שכן מסגר)
תועלת: דיי נמוכה, תיקון ברמה לא הכי גבוהה, ברמה הפרקטית יומיומית יחזיק מעמד, במעמד מכירת האוטו (אם יבוא עוד 20 שנה :lol: ) עלול להוות בעייה.

ד.א. במוסך מסמייה המליצו לי על אופצייה ג'.

עכשיו עוד קצת רקע, אני מאוד מקווה תוך חודש / חודש וחצי להיות בחו"ל לתקופה לא ידועה (בין חודש לשנה או אם אני אבנה בית על החוף בברזיל אז מי יודע :wink: ) ולכן להשקיע כרגע סכומים גדולים בג'יפ לא נראה לי פרקטי. כשאני אחזור, אני אוכל להתחיל לחדש אותו / למכור ולקנות אחד חדש או מי יודע. אבל כרגע מה שמסתמן זה תיקון פשוט של השילדה, לפחות לעת עתה.
אני רוצה להודות לכל המגיבים, כי באמת כל תגובה נתנה לי עוד חומר למחשבה.
עירא

אדי
02-12-03, 18:57
עירא, אם אתה מתכוון למכור את הג'יפ ... לך על אופציה ג', מקסימום תצא בהפסד אבל תדע להתחיל טוב יותר בפעם הבאה. אם הג'יפ הזה הולך להשאר איתך, אני נשאר בדעתי שכדאי להחליף לשלדה שירדה מג'יפ שהיה בימ"ח.

אדי

עירא
06-12-03, 20:40
יש אופציה ד' :lol:
להתחיל ככה :cry: :cry: :cry: :
http://saturday.pointclark.net:8082/pictures/jeep/pics/Jeep_477.JPG

לעשות ככה :shock: :

http://saturday.pointclark.net:8082/pictures/jeep/pics/Jeep_757.jpg

ולסיים ככה :D :
http://saturday.pointclark.net:8082/pictures/jeep/pics/Jeep_810.jpg

העלות של זה תהיה דיי נמוכה (הדבר העיקרי שיעלה לי כסף זה לכופף את הברזל במידה הנכונה)
אבל בסוף זה נראה לי דיי טוב (לעת עתה) הבעייה העיקרית שלי זה איך בכלל אם אפשר לכופף ברזל בצורה הזו (את המידות יש לי, וגם את התוכנה לשרטט רק הניסיון... ממני והלאה)

Bulldog
06-12-03, 20:57
קיימים עסקים לכיפוף מתכת ולחיתוך לפי מידה, אבל בשביל ייצור חד פעמי לא בטוח שהעלות לא תהיה קרובה לזו של שילדה מפרוק.

עירא
06-12-03, 21:33
ומי יחליף את השילדה????? (אם זה אני, אז כמה יעלה כל מה שאני אשבור בדרך 8) )

עמיקם
06-12-03, 23:05
לא הבנתי למה אתה צריך לכוףף .עשה לך שבלונה מחתיכת קרטון סמן על פלטת ברזל בעובי הדרוש וחתוך למידה.

נמרוד
07-12-03, 10:31
אין פה כיפופים. קל וזול מאד לחתוך בלייזר לפי שרטוטים שלך.

(אופציה ד' היא בגדול מה שעושים לך במסמייה... אם היא הייתה ריאלית בשבילך, אתה היית העונה בשרשור הזה ולא השואל)

עירא
07-12-03, 11:09
הכוונה שלי שהחיפוי יהיה גם מלמטה ואני רוצה לעשות את זה אם מינימום ריתוכים ולכן אני רוצה לכופף את זה בצורת U שתקבל זווית אם השילדה.
(חיתוך בצורה הצידית בלבד הוא באמת לא בעייתי)

עירא
07-12-03, 21:46
עדכון ב':
כמו כל פוליטיקאי טוב, אני גם מזגזג ימין ושמאל ואחרי שהתקבלה החלטה א' אז הגיע רעיון ב' ואחרי רעיון ב' דעה ג' וכו'.
לקיצורו דל עניין, מחר אני אהיה אצל סמו כדי להביא שילדה מחוזקת של סיקס קצר. השאלה היא איזה עוד דברים מומלץ להחליף על הדרך? (צינורות ברקס / דלק, מפצל של הנוזל בלמים וכו')
האם לדעתכם חיוני לנקות את השילדה ניקוי חול, או ששיוף קל והמרייט יהיו מספיק טובים?
טיפים לגבי פירוק והחלפה?
ומי שרוצה לבוא לעזור מוזמן (אוכל ושתייה עליי :wink: )
עירא

UNIX
07-12-03, 23:07
א.ספר לנו כמה עולה לך השלדה.
ב.אם כבר אז אולי כדאי להחליף את הגומיות של הבודי
או שאם תשגע את אלי(מסמו) תצליח להוציא ממנו את השלדה עם גומיות
ואולי עוד כל מיני דברים כמו בולמים למשל ותאמין לי אפשר להתמכח איתו דווקא לא רע פשוט צריך לשבת איתו שם קצת .
ג.אין לי בעיה לבוא לעזור אני אפילו אשמח ללמוד עוד משהו תגיד איפה ומתי ונראה אם אוכל להגיע

-->