PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה באמת עולה לנו להחזיק סיקס...או ...

ניר ל
08-10-06, 18:54
... או איך קניתי סיקס בגרושים ומצאתי את עצמי עם פחות 80 אלף ש"ח בחשבון ועם סיקס בחנייה.

כן כן, אני מודה , גם אצלי זה התחיל בתור קוריוז זמני - החלפתי את הסוזוקי העייף שלי ראש בראש בסיקס עוד יותר עייף (מסתבר), "רק כדי לנסוע עליו במשך שנה מקסימום, בלי להשקיע יותר מכמה גרושים נוספים, לחסוך קצת כסף ולקנות סופה מדוגמת" . מאז עברו 8 שנים, הסיקס עדיין אצלי, עשרות אלפי ש"ח זרמו בינתיים מכיסי, נכון, היה בזה פאן, למדתי המון, אפילו נהניתי ממנו לא מעט. היום הוא במצב שמתקרב לסוף הדרך (במובן החיובי) אבל עומד בחנייה כאבן שאין לה הופכין כי אין מצב כנראה למכור אותו במחיר יותר ממגוחך.
השרשור הזה לא נועד כדי לעזור לי למכור, אין לי סבלנות ל"קונים", אני לא זקוק לכסף שאני יכול לקבל עבורו, רעיון המכירה נגנז.
שרשור זה נועד כדי ללמד את הדור הבא שאין ארוחות חינם, אין לקנות בזול ולתקן לאט ובזול, גרוטאה (מכל סוג) היא יקרה מאד לאחזקה ולשיקום, מכיוון ש 99% מהכלים האלה כיום הם גרוטאות בהגדרה - דעו למה אתם נכנסים, לפני שאתם נכנסים. שאף אחד כאן לא יעלב מהפגיעה בגזע - אני חושב שגם 90% מהסופות ו100% מהל"ר גם הם גרוטאות ואפילו יקרות יותר, ככה גם לגבי הכלים היפאניים בני 10 ומעלה...
אז קדימה - כל קוני הגרוטאות שעסוקים בלהשקיע את זמנם מרצם וכספם, כל אלו שהשקיעו וכעת מנסים למכור , כל מי שמעוניין לתרום מנסיונו הרע - להשתפך ! אני אתחיל, עומר ימשיך עירא, מיכה וכל שאר בעלי הסיקסים מוזמנים להמשיך...

השנה 1998, סיימתי תואר ראשון, עובד בעבודה מסודרת, נוסע בסוזוקי 410 כבר 4 שנים וחולם על סופה... נענה להצעה מקרית להחליף את הסוזוקי בסיקס ראש בראש. רואה את הסיקס, מעריך שהוא דורש השקעה של כ 4000 ש"ח כדי לשרוד אצלי שנה (הסמוראי סבל ממספר בעיות והיה שווה בערך 10K במקרה הטוב), סיבוב קצר על הסיקס, סגרתי עסקה !
תרשמו 9 אלפי ש"ח (שזה כמו לקנות היום סיקס ב 5K, הכסף על תיקונים הוא אותו כסף 4K), המשך יבוא...

lizard
08-10-06, 19:22
טוב במקרה שלי ידעתי שאני קונה גרוטאה (חשבתי שהיא במצב טוב יותר אבל ניחא) וידעתי שמתישהו אני אמור לקבל כסף ואיתו לבנות מחדש את כל הרכב+שיפורים.

בתכל'ס, הוצאתי עד היום, כולל קניה, בהערכה גסה בסביבות ה51 אלף. הוצאתי עוד סכומים לא מבוטלים על המסביב שזה סטים של כלים, רתכות, מקום, הובלות וכדומה. להערכתי יש לי עוד איזה 10 אלף על הוצאות נוספות.

lizard
08-10-06, 19:27
שכחתי לכתוב.
במידה ואחליט שסיקס לא מתאים לגופי השביר בתור רכב טיולים למשפחה, הוא יהפוך להיות רכב תחרויות והשתוללויות נטו (בגלל זה גם רציתי כלוב התהפכות תקני ומאסיבי לתחרויות)

למכור אני לא אמכור, אלא אם כן הכלב ימכור את שלו במחיר שהוא ציין ואז אני מוכן לשקול את זה 8-)

Bulldog
08-10-06, 20:05
הרוב כבר תומצת עבורי אבל בגדול.
28/9/01 נערך זכרון דברים שבסיומו מצאתי את עצמי עם הסיקס השני שלי בחיים.
לו רק ידעתי כמה מצבו רקוב אז, אבל המנוע בחזית והצמיגים מתחתיו עשו את שליהם.
4/3/02 בערך שבוע או משהו כזה לפני זה הרכב מפגין אי רצון בולט להיכנס למכון טסטים. משאבת מים נוזלת ובודי ליפטים בגודל של פחית קולה חורצים את הגורל, תיקון והורדת בודי ליפטים.
28/8/06 נמרוד מגיע לכתוב פיצ'ר על המגיפה השחורה. הרכב שהוציא ממני דם, יזע ודמעות (והיו דמעות, בעיקר של יאוש, קצת פחות מכאב, גל הינע אחורי מגובה של 2 מטר על הבוהן מוציא ממך דמעות)
ברור לכולכם שגם היום יש עוד פינישים שלא סיימתי.

מה קרה באמצע ועלויות בפרק הבא.

ניר ל
08-10-06, 20:39
מיכה, גם אני ידעתי שאני קונה גרוטאה (ברזנט ישן, צמיגים גמורים,קפיצים עייפים, סטרטר דפוק, חיבור רעוע בין הבודי לשלדה, מצבר מת, בעיות חשמל), אבל המנוע היה תקין, גיר וטרנספר תקינים, ה"כ, ג'אנטים 8" ניקל, סרנים עובדים. שילמתי עליו למעשה גרושים, מה כבר יכול להיות ...

כשאני מספר שלהערכתי השקעתי ברכב כ 80K, אנשים מרימים גבה (תכל'ס הם בטוחים שאני משקר...), אז יאלה, נמשיך לספור -

מיד לאחר העברת הבעלות, השארתי את הרכב במוסך שהיו לי קשרים איתו (מוסך הגון מקצועי וזול לאללה), החליפו מצבר, שיפצו סטרטר, החליפו מוט הגה (מי סופר את הדברים האלה בבדיקה), שיפצו מפלג, החליפו צלבים ותפוחים לא תקינים, החליפו בולם הגה (מסתבר שהיה שם בולם של פורד אסקורט ובגלל זה ההגה היה מסתובב רק לצד אחד...), החליפו את כל השמנים פילטרים, השארתי שם 4K, בדיוק כפי שהערכתי, יצאתי שמח וטוב לב. 9K (קנייה ויישור קו) לרכב שאמור לנסוע שנה ולהימכר - סבבה !

six 4 life
08-10-06, 20:43
מגיל 12 ראש נעול- ג'יפ ג'יפ ג'יפ
חופשים גדולים עבודה, חוסך.
מגיע הרשיון.
גיל 17 וחצי.
מחפש ג'יפים, לא מוצא משהו סביר.
מגיע למשכנו של הג'יפ שלימים יקרא רעם תחת בעלותי
בו ברגע שראיתי אותו, ידעתי שאקח אותו.
בשלב הזה- אין לי מושג, להחליף גלגל אני אפילו לא יודע. בתקופה ההיא, ג'יפולוג ורוב המידע הטכני באינטרנט, כולל הגישה שלי אליו- היה בחיתולים
משמע לבדוק אותו- מה צריך מה לא צריך, מה אפשר לתקן מה אסור לגעת- לא ידעתי.
קניתי אותו ב10, כשלמעשה הוא לא שווה 6, אבל בזמנו- לא ידעתי.

היום אחרי עוד מעט 5 שנים מיום הגעתו לביתי, אני מושקע עליו בתיקונים בסביבות ה10,000 ש"ח, בשיפורים אני מושקע עליו בסביבות ה 15,000 ש"ח. ועדין לא נגעתי בבודי המזויין שיש לו, או בשאסי הרקוב שלו. גם ימם יגיע, ולא עוד הרבה.

אני רק אציין, שקניתי גרוטאה לא נורמלית, חלודה ומקומבנת, עקב חוסר הידע בזמנו.

אבל.
תמיד יש אבל...
הג'יפ הזה כמו שידע להוציא ממני דם דמעות ויזע, ידע לחזיר משהו שאי אפשר כ"כ לכתוב אותו, סוג של נשמה, סוג של אופי.
הרבה בעלי CJ לשעבר, או אפילו נוכחיים- מדברים על CJ כנבלה סרוחה שלא שווה להחזיק. מצד שני, לא היו משקיעים את הנשמה בסתם רכב. אז כנראה שבאמת יש בג'יפים האלו משהו שבכ"ז נשאר איתך.
אני רק יכול להגיד שלדעתי, רוב רובם של פותחי הפה על הCJ פשוט סובלים מחוסר כלשהו בהקשר הזה-
הן אם כבר מכרו את הכלי הקודם, וכעת ההגיון לא נותן להם לחזור אליו, למרות שהלב והתחביב כן רוצים, או הן אם פשוט לא יוצא להם לטייל איתו, מסיבות כאלו ואחרות (איש איש וסיבותיו הוא).

ממני, לא תצא מילה רעה על CJ.
הג'יפ הזה הוציא ממני הרבה כסף, הרבה עצבים, הרבה באסה, אבל מילא שעות של תחביב, של התעסקות, של סיפוק, של כיף אחר.
מבחינת אחרים, טיול לחו"ל למשל, יהיה התחביב. בשבילי- הג'יפ.

אני אסכם ואומר, הCJ שלי הוציא ממני הרבה, החזיר לי הרבה, ובשביל המלעיזים- כן CJ זה חרא אוטו, גרוטאה. אבל הג'יפ הזה אצלי- יד אחרונה.

בברכה.

מוני סופה
08-10-06, 21:10
אני אוסיף את הדעה שלי רק כדי לאזן את התמונה.
הגיפ (או כול רכב 4X4) הוא בשבילי ערימת ברזלים.
מה לעשות, בשבלי רכב הוא לא ילד, לא אישה אהובה, ולא שום דבר.
ערימת ברזלים ותו לא.
עוד לא הצלחתי להקשר לשום רכב שהיה לי, איך שבא כך הלך.
לא מתחבר לא למותג, לא להסטוריה ולא נעלים.
מה שמתאים לי באותו זמן, הוא זה שאני קונה. נגמרה ההתאמה, מוכר.
בענין הזה אני מהנדס מרובע כמעת כמו נמרוד.

קניתי גיפ תקין ב 18K. השקעתי בו בשיפורים 4K ומכרתי אותו ב 20.5K אחרי שנתים.
היום קניתי סופה ב 25K והשקעתי בה בשיפורים 10K. ישור קו כלל רק שמן ופילטר + פלנג מים (שהוא היה ה"הפתעה" היחידה ברכב. כרגע לא רואה סיבה למכור, אבל אם תהיה אני לא אהסס אפילו שניה.
כול רכב 4X4 שקניתי לא היו שום הפתעות. ידעתי בדיוק מה שקניתי. אולי בגלל שאני התחלתי עם גיפים מאוחר כאשר ידעתי קצת על רכבים (אבל לא 4X4)
מה אני רוצה לומר, אפשר לקנות CJ ולא ליפול למלכודת סוחטת כספים. זה דורש ממך ידע (שהיום ניתן להשיג בקלות דרך האינטרנט) וסבלנות + קצת מזל. אבל בסוף מוצאים.
אז ילדים --- אפשר לקנות CJ ולצאת מזה בשלום אבל זה דורש השקעה לפני !!! שקונים ולא אחרי. ואל תלכו לפי הלב (ה CJ הזה עושה לי את זה, ועוד קלישאות) אלא לפי המוח. מה שמתאים לכם תקנו לא מה שנראה לכם סקסי.
אל תסתכל על הקנקן אלא על מה שיש בתוכו :-P

lizard
08-10-06, 21:20
אחרי שקניתי את הג'יפ הייתי צריך להעביר אותו טסט.
הוחלפו כל מיני חלקים (יש לי רשימה איפשהו של כל מה שהוחלף) בעלות של 4-5 אלף.
אחרי טיול שבו הרכב היה שקוע בחלקו במים הגיר התחיל לזייף. אחרי ביקור אצל חנן החלטתי להוריד גיר. מפה התחיל השיפוץ המלא לרכב.
אני לא הייתי מתחיל אם לא היה לי כסף. כלומר, השיקול שלי היה שיש לי מספיק כסף לרוב הדברים העיקריים (הקפיצים היו החלטה של רגע בעקבות הרכב של עומר. לא תכננתי לקנות קפיצים ובולמים בסבב שיפוצרים -שיפוצים ושיפורים- הזה.)

חנן-ג'יפולוג
08-10-06, 22:06
אני כבר סיכמתי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10239):

אם לסכם את הסיכום הנ"ל: אני בהחלט לא יכול לילל כמו ניר. מצד שני, אני קניתי את הרכב ב22K , ולא ב9K .

בני58
08-10-06, 22:46
אז אני קורא צוחק וחושב לעצמי למה?
אני קניתי CJ לפני חודש ב8K תיקונים קטנים כמו חיזוקים של ברגים ודברים רציניים יותר כמו החלפת צלבים .
בקיצור החלטתי מבראשית על תקציב של 15K כך שיש עוד 7K להשלמה .
לא מתכוון לחרוג לא מענין שיהיה יפיפה בשביל רושם .
הריי יושב בחצר כל השבוע ונוסע לטייל בשבתות שיקח ויגיע גם עם קוראים לו ערמה של גורטאות (לצהובה שלי קוראים טוטה)
ולסיום
אז ביום חמישי האחרון יצאנו 2 רכבים מגנום "וטוטה" לדרום (נחל אמציה,גביי צין,המשך לעין עקב,המשך לחולות חלוצה וחזרה לצפון קריות) אז לאחר שעיבדנו אגזוז בחלוצה ופנצר מקדימה הכל עבר חלק ובכייף חזרנו הביתה "טוטה" עולה על בלוקים לטיפולים קטנים והיידה חזרה לשטח .
לא חושש משריטות.כצת חלודה נראה כמו איפור לילדה צעירה בגילה , בקיצור עגלה זקנה עם נשמה גדולה שנועדה לשטח ולא להצגות!!!!!!!!!!!!!!!!.
אז להתראות בירידה הבאה לשטח .
בני.

הצפרדע
08-10-06, 23:16
אתם במצב טוב, חברים. משקיעים סכומים סבירים ומנצלים הרבה את הסיקסים שלכם לטיולים וקצת אקשן(עד כמה שכבר אפשר אקשן עם הגרוטאות הללו...:twisted: :twisted: ).

אני מכיר כמה וכמה שהשקיעו על הסופות/רנגלרים שלהם מאות אלפי ש"ח, בלי הגזמה, כולל
מנועי 8 אימתניים, גיקים מיוחדים, נעילות ומתלים מופלאים, ועדין שום דבר לא עובד שם כמו שצריך
והם לא נוסעים איתם כמעט בכלל, רק מבלים כל הזמן בהתקנה כזאת או אחרת, אצל ה"משפר"
הזה והשני.

הכי חשוב לא לאבד פרופורציות, לא להשתגע, להנות ולטייל, וכמובן ולא להפוך סיקסים וסופות ל...
צפרדעים למשל:lol:

ניר ל
08-10-06, 23:33
אחרי נסיעות קצרות מהבית בהרצליה לעבודה בת"א דרך שביל החוף, כאשר המרכב שלא ממש מחובר לשלדה מקפץ לו עליה והקפיצים סוגרים מהלך על כל באמפ, ניגשתי לעניין חיבור הבודי לשלדה - עבודת מסגרות וקניית תושבות בודי חדשות , מלחמה בברגים סוררים, דרשו כ 3K על העבודה, השקעתי כמה ימים, רתכת/דיסק/לוחיות פלדה/ברגים/תושבות גומי - חלק מהכלים השאלתי, יצאתי בזול - 1K,בקטנה...
הגיע זמן לטסט, ניגשתי בעצמי למכון שאליו הייתי ניגש לבד עם הסוזוקי, איך אמר המוסכניק כשראה את טופס הליקויים - " זכית בטוטו ! יש לך 15 !!!" מסתבר שהייתי צריך לסדר מושבים/ חגורות בטיחות/ כנפונים/פנסים/ קרבורטור/ בלמים מה לא... המוסכניק שלח אותי להביא כפל רשיון ואח"כ לדוד נחמד שעבור 65 ש"ח עמלה העביר את הרכב טסט (לא להתלהב ולבקש טל', זה היה לפני 8 שנים...), אח"כ ניגשנו לתקן את הליקויים - קודם בטיחות אח"כ קוסמטיקה. הפעם הסיפור היה כבר יותר יקר 6K בערך, הוא כלל עבודות מוסך + אביזרים שהבאתי בעצמי כמו כנפונים, מושבים,חגורות, פנסים, דלתות ברזנט שלא היו, החלפת אגזוז, את הברזנט החורפי תיקנתי בעצמי עם מכונת תפירה תעשיתית שהשאלתי, ריצ'רצ'ים , סקוצ'ים וחלונות פלסטיק שקוף שקניתי בדרום ת"א, עלה נניח 0.5K , הנחתי שאפשר כבר להתחיל לטייל ברצינות - אז ירדתי עם חבר וארגז כלים למדבר יהודה. התמוגגנו מהקלילות שהסיקס טיפס במעלה יאיר, אחרי המדרגה האחרונה שמתי לב שאני משאיר אחריי שובל של נוזל ושהסרן הקדמי משמיע רעשי גריסה. הסתבר שבאחד הג'עג'ועים התנתקה המסכה הקדמית והרדיאטור נטחן לגמרי ע"י המניפה, הדיפ' הקדמי נטחן (כנראה עקב הזנחה קודמת), סרן אחורי AMC משמיע רעשים מוזרים, אחרי תיקון שדה חזרתי בנסיעה הבייתה ובדרך כשירד החושך - נשרף מתג האורות...
מהסיפור הזה יצאתי בהוצאה של 16K - האינטרנט היה בחיתוליו, היה אתר השטח הישראלי שהכיל פרסומות למשפרי ג'יפים ומספר מאמרים, פורומים עוד לא היו, דרך הפרסומות וסקר שוק הגעתי ל"מומחה לשיפורי ג'יפים" "מהנדס" "חבר של עומר הבולדוג:razz: " , את הקפיצים הגמורים החלפתי בקיט וורן קומפלט, את הדיפ' הקדמי הטחון החלפתי בלימיטד סליפ + סרן מפירוק, סרן אחורי שופץ, טופלו בעיות חשמל, הוחלפו כל מיני פיצ'יפקעס כמו סוויץ' וואקום קידום הצתה, הוחלפו צינורות בלם, כאמור 16K בתוספת רשת רדיאטור חדשה 1K , לאחר מכן נאלצתי להחליף זר שיניים מכיוון שגם שיפוץ נוסף של הסטרטר לא שיפר את מצב מערכת ההתנעה, על הדרך הוחלף כמובן קלאץ' וכל מה שמסביב, אני מעריך את זה ב 1K בעבודה עצמית כי כאן כבר הרמתי ידיים והתחלתי לתקן לבד, אחרי ששוב נשמע רעש גריסה בהתנעה, גיליתי שגוף הסטרטר היה סדוק, הסדק נפתח תחת עומס ולא נראה במצב רגיל, החלפתי סטרטר ב 0.8K וזכיתי ל 7 שנות שקט מהכיוון הזה, לאחרונה הוחלף גלגל התנופה + זר שיניים חדש + סטרטר סופה חדש בעלות של 2K , בטיול נוסף התפוצץ צינור הבלמים היחיד שלא הוחלף, הלכה צירייה קדמית, לא סופר את הנזק, אח"כ הגיעה תוספת נעילה אחורית גירלס 2.5K ששודרגה לדיטרויט לוקר בתוספת של 1.8K כעבור שנה במסגרת אחריות היבואן, שבירה נוספת של צירייה קדמית על פארש הביאה אותי לפירוק הסרן - אז גיליתי שלא היה מייסב בספינדל ולכן יחד עם הלימיטד הקדמי גזרתי צלבים, רכשתי סרן מפירוק ב 1K , מכרתי את הלימיטד והחלפתי בלוקרייט קדמי, לא סופר החלפות של מייסבים ומחזירי שמן, כולם הוחלפו, זה מאות ואלפי ש"ח למי שלא יודע, כיום אין נזילה משום מחזיר שמן ברכב. תקלות חשמל במערכת ההצתה, החלפות מודולים וכו', החלפת אלטרנטור שסיים את חייו לאלטרנטור "בוש" + התאמות , החלפת מערכת הצתה ל HEI חדש פתרה את כל בעיות ההצתה החוזרות ונשנות, נרשום 3K הכל כמובן בעבודה עצמית, החלפה של רוב החיווט החשמלי של מערכת התאורה, החלפת ידית איתות, שעונים שהוחלפו (דלק /שמן/טמפ') , גרמושקות גומי, בקליט להגה, קוסמטיקה, נדנדות קפיצים, גל הינע קדמי חדש, גל הינע אחורי, נוסיף עוד 3K אני לא סופר כמובן עלויות כתוצאה מנזקים עצמיים, שיפוצים חוזרים של הסרן האחורי והוצאות נוספות הביאו לבסוף למכירתו יחד עם הנעילה וקניית סרן דנה 44 מחוזק ומחודש ונעילת ספול, רדיאטור הוחלף לאחרונה בחדש, אגזוז הוחלף שוב , רצועות וצינורות, לא סופר עלויות כפולות ובלאי חוזר אבל קחו בחשבון שזה חלק מהעניין.
הצמיגים הדפוקים הוחלפו לצמיג הזול ביותר שהיה אז (אליאנס ב 2K) אחרי שעשה את שלו ל MTR 33"
4K בולמים הוחלפו, הותקנה כננת חדשה של סופרווינץ' 6K , התיאור הוא עפ"י נושא ולא בהכרח בסדר כרונולוגי אבל אני סופר כל דבר רק פעם אחת (באדום) , נעשו עבודות פחחות, סידור מושבים, הוחלפו משאבות, המנוע שסיים את חייו בינתיים הוחלף במנוע משופץ ימ"ח בעלות של 4.5K אוברול עצמי ברמה כזאת יעלה כפול כי כל חלקי המנוע הוחלפו ללא חשבון כולל כל מה שמסביב (קלאץ' , משאבות, מפלג, קרבורטור, סעפות, האוזינג וכו') נתוני המנוע אחרי הרצה מושלמים. הגיר והטרנספר שופצו 1.5K הברזנט הוחלף בחדש (תוספת 2K על שיפוץ הישן + ברזנט נפרד לקייץ), הוחלפו זרוע פיטמן למונמכת, סקידפלייטים למחוזקים, גשר גיר הוחלף למחוזק, תושבות המנוע והגיר הוחלפו לחדשות, נרכש טס לחץ מדגם חדש של סופה שהורכב במקום המקורי בעת החלפת המנוע (נותן קלאץ' רך יותר מהמקור) נוסיף 1K לפחות , הוחלף מאוורר ל 7 כנפיים, עם המנוע הישן היו הוצאות רבות על החלפת פקקי מים, אטמי סעפת, מכסה שסתומים חדש, משאבת מים, דלק וכו' , אני לא סופר כי ספרתי מנוע חדש...
הורכבה מערכת הזרקת דלק בעלות של 2.5K מדחס ניפוח אוויר 0.5K. וואלה - הגעתי ל 70K כאשר מבין השורות ניתן בקלות להבין שבפועל מדובר במשהו כמו 100K !!! במשך 8 שנים - לא תיעדתי הוצאות (כל האמור הוא רק ההוצאות שאני זוכר ויכול להעריך במחירים ריאליים), לא חישבתי עלויות של כלי עבודה שרכשתי לצורך עבודה עצמית, לא חמרי גלם וכל זה למרות שחסכתי המון כסף בעבודה עצמית. היום אני מתעד כל הוצאה על הרכב, סתם כדי לדעת את האמת ולעקוב אחרי הטיפולים, ההתנסות הזאת לימדה אותי בראש ובראשונה לקנות חכם - לחפש את הרכב הכי מושלם שאפשר, להשקיע כל מה שצריך בהתחלה ולהנות מזה כל זמן השימוש.
הגעתי לשלמות מכאנית עם הסיקס, לכל מה שאני רוצה מבחינת שיפורים, לשקט נפשי בטיולים, אבל הספקתי להנות מזה מעט מאד זמן יחסית כי עד שסיימתי כבר השתנו האילוצים שלי. את הלקח למדתי בדמות כלי הרכב הבאים שלי שהיו פונקציה של תקציב כולל מהרגע הראשון, את ה 100K הבאים השקעתי ב 3 חודשים בלבד ומאז אני נהנה מההשקעה עד להודעה חדשה. שכל אחד יסיק את המסקנות.

אני לא בא להתלונן או להתבכיין, לא מתחרט, למרות שנכנסתי לסיפור הזה במקרה ולא עפ"י התכנית, נסחפתי לתוך העניין וכל ההתעסקות עם הרכב תרמה לי לא פחות הנאה מטיולים או כל דבר אחר, אבל אני איש טכני בהעדפותיי והעדפות הן סובייקטיביות לחלוטין. מי שנהנה מלהתעסק עם מכאניקה ומסגרות - שילך מראש על הכיוון הזה בכיף אבל עדיין יחפש את הבסיס הכי טוב - זה מה שעשיתי ברכישת הגראנד, להתעסק בדיגומים ושיפורים זה כיף בעיניי, לטפל ברכב לבד - סבבה !, להתעסק בכיבוי שריפות וביישור מכאני אינסופי בלי יכולת להשתמש ברכב - חבל ! עדיף לבנות באגי...
מי שבסה"כ רוצה רכב לטיולים - הדבר נכון שבעתיים, קנייה גרועה תביא פשוט לחיתוך הפסדים ומכירה של הרכב...

ניר ל
08-10-06, 23:53
חנן ומוני, את הסיקסים שלכם לא קניתם במחיר סוף עונה, גם נמרוד לא, זה לא סותר את מה שאני טוען אלא מחזק. זה לא נשמע שיש הבדל בין ה 9 שני שילמתי ל 20 ומשהו שאתם שילמתם אם כי זה יותר מכפול. אבל באותה מידה מי שהיה נניח קונה ממני את הסיקס ב 25 היה מספר בעוד 8 שנים שלא היו לו הוצאות חריגות. בני58 - אני מחזיק לך אצבעות, נדבר עוד כמה שנים (או 40K ק"מ).

אגב גם אתם השקעתם לא מעט, רק שאצלכם זה מסווג תחת סעיפים אחרים ולא תחת בלת"מ, אני כללתי גם תיקונים וגם תוספות מהסיבה שאנשים שרואים את הרכב לא מסוגלים להבין לאן נכנסו 80K ש"ח ...

AvigdorAharon
08-10-06, 23:59
ניר, אתה "קונה" מעולה! יתרון אחד גדול מאוד אתה יכול לזקוף לעצמך: שילמת רק 9K, שווה את המחיר!

אין לי הרבה מה להוסיף, 4 CJ, אחד איסוזו איפון בנזין (חשבתי שזה מתאים לי...),
וכעת מחפש "להתברגן".

מי רוצה CJ במצב של "להניע ולנסוע" (ויש לי שגרירים בענין, וביום חמישי תהיה שעת ביקור...), במחיר שפוי?

אביגדור

lizard
09-10-06, 04:41
אצלי הוחלף הכול חוץ מרכבת הכוח, דוושות, חלק קדמי (שבתא הנהג) של ההגה (הוחלפה הצמה שבתוך ההגה), בוסטר בלם ומיכל השמן לבלמים, תיבת הגה והשלדה. הגיר עבר אוברול.
ועוד היד נטויה. עושה רושם שאני צריך לטפל במשאבת הגה כוח בדחיפות.

AvigdorAharon
09-10-06, 06:48
אתמול עייפתי כדי לכתוב, כעת בשעת בוקר, הזמן בו המוח עדיין במייטבו...

אני רוצה לתת נקודת מבט קצת שונה על כל הסיפור, ואני אתחיל מהסוף:
ניר, לדעתי אתה לא מתאים לג'יפ.
סך כל ההשקעות שלך בג'יפ הן משהו לא סטנדרטי. אני חושב, שכל התקלות שקרו לך בג'יפ (בלת"מ או לא, זה לא משנה), הן סימנים לכך שאתה והג'יפ לא מתחברים.
יכולות להיות שתי אפשרויות: או שהבנת שכל המקרים הם סימנים והחלטת "לנצח" את הג'יפ, או שלא הבנת את כל הסימנים, ושילמת על כך. נכון, הרווחת המון ידע וסיפוק, אבל לבסוף הג'יפ עומד "כאבו שאין לה הופכין" (ציטוט מאחת מהתגובות שלך).
בניגוד לחרדים המאמינים שהכל בידי שמים, אני מאמין שהכל בידינו ואת הסימנים אנו מקבלים מהשמים.
מי שמזהה את הסימנים, יודע לבחור את הדרך הנכונה.
אני יכול לספר על מקרים רבים שקרו לי או למקורבים (למשל, האופנוע של חנן ואני) על סימנים שונים ומשונים, עד שלבסוף העניין הסתדר.
אביגדור

ניר ל
09-10-06, 07:52
אביגדור, לא ממש הבנתי את התגובה האחרונה שלך, אבל בקשר לפסיקה "סך כל ההשקעות שלך בג'יפ הן משהו לא סטנדרטי" אני רוצה להתייחס-
אל תשכח שמדובר בהוצאות והשקעות על פני 8 שנים, במהלכן הג'יפ הזה לא היה מושבת לפרק זמן של יותר משבוע וברובן הוא גם נסע ועבד. אני לא יכול להגיד שהוא שימש כרכב יומיומי, אבל עד לפני שלוש שנים הייתי משתמש בו יומיום לנסיעות קצרות,עד לפני שנה הייתי גם משתעשע איתו כל שבועיים במשחקי עבירות ומטייל איתו טיול ארוך אחת לחודש וחצי בממוצע. סך השקעות כזה הוא סטנדרטי לגמרי למי שמחזיק רכב כזה ולא מעגל פינות בדמות חלפים משומשים וכו', מה שחסכתי בעבודה עצמית אחר מוציא במוסך , הוצאה+השקעה של 8K לשנה ברכב כזה היא לגמרי סטנדרטית אם אתה לא שוכח מהר.

lizard
09-10-06, 07:57
אביגדור אני לא כל כך מסכים איתך.
אני כן מסכים שסיקס זה לא לכל אחד אבל נראה לי שניר הוא מישהו שסיקס מתאים לו.
עד כמה שהבנתי הרכב עומד כרגע כי הדרישות המשפחתיות השתנו. כשלי יהיו ילדים אני בטוח שבאיזה שלב הסיקס שלי לא יהיה מתאים.

אני בטוח שחלק גדול מהעלויות שהיו לניר נבעו מכך שלא היה אינטרנט. מה שהיום אתה יכול ללמוד משירשור אחד לפעמים היה צריך לשלם הרבה כסף בשביל ללמוד "בחיים האמיתיים".

AvigdorAharon
09-10-06, 09:44
אביגדור, לא ממש הבנתי את התגובה האחרונה שלך, אבל בקשר לפסיקה "סך כל ההשקעות שלך בג'יפ הן משהו לא סטנדרטי" אני רוצה להתייחס-
אל תשכח שמדובר בהוצאות והשקעות על פני 8 שנים, במהלכן הג'יפ הזה לא היה מושבת לפרק זמן של יותר משבוע וברובן הוא גם נסע ועבד. אני לא יכול להגיד שהוא שימש כרכב יומיומי, אבל עד לפני שלוש שנים הייתי משתמש בו יומיום לנסיעות קצרות,עד לפני שנה הייתי גם משתעשע איתו כל שבועיים במשחקי עבירות ומטייל איתו טיול ארוך אחת לחודש וחצי בממוצע. סך השקעות כזה הוא סטנדרטי לגמרי למי שמחזיק רכב כזה ולא מעגל פינות בדמות חלפים משומשים וכו', מה שחסכתי בעבודה עצמית אחר מוציא במוסך , הוצאה+השקעה של 8K לשנה ברכב כזה היא לגמרי סטנדרטית אם אתה לא שוכח מהר.

אני אמנם רושם הוצאות רק בארבע שנים האחרונות, אבל 8K בשנה תיקונים ושיפורים (לא כולל דלק ביטוחים ואגרות רישוי), זה המון. אני לא זוכר הוצאות כל כך גבוהות באחד מה CJ שהיו לי בעבר.
כל אחד מהם נסע, מי יותר, מי פחות, אחד אפילו השתתף שנה שלמה בליגת הניווט שנערכה בעבר ע"י גידי קטנוב (שועלי שמשון, תחילת שנות ה 90, למי שזוכר), ולא הצלחתי להגיע לכאלו סכומים.

בתגובתי, ניסיתי לתת לך ראייה קצת שונה על המקרה. אם אני הייתי במקומך, הייתי מוכר את הג'יפ כאשר החלו ההוצאות הגדולות. לא הייתי מגיע למצב בו החלפתי כל חלק ברכב, למעט מקרה בו אני עושה זאת במודע.

אביגדור

AvigdorAharon
09-10-06, 09:47
אני בטוח שחלק גדול מהעלויות שהיו לניר נבעו מכך שלא היה אינטרנט. מה שהיום אתה יכול ללמוד משירשור אחד לפעמים היה צריך לשלם הרבה כסף בשביל ללמוד "בחיים האמיתיים".

לא מדויק. את הג'יפ הראשון שלי קניתי בשנת 1989, בלי ידע בכלל. השקעתי עליו לא מעט, והגעתי למסקנה שזה עדיין לא בשבילי. מכרתי אותו אחרי פחות משנה.
את הג'יפ הבא, קניתי אחרי השחרור, בשנת 1992. נכון, לא היה אינטרנט אבל היינס כבר היה, וחברים לשאול היו גם היו. הסתדרנו בצורה זו, לא פחות טוב מהיום.

אביגדור

מאיר רוטברג
09-10-06, 09:48
מסתכל ,קורא, מעיין

ולא רוצה להגיב ,
אחרת אצטרך לעשות חשבון אמיתי להוצאות,
ואני בטוח לא אוהב את החשבון
למרות שאני מעריך בין 100 ל120 k

ניר ל
09-10-06, 10:54
ההוצאות הגדולות לא "החלו" ברגע מסויים,

אני לא מכיר הרבה ג'יפים שנמכרים במצב חדש, תמיד יש השקעה בהתחלה, אם זה על החלפת צמיגים או מצבר וכו', מהר מאד אתה מגיע להוצאה של כמה אלפי ש"ח שלא מעלה את שווי השוק של הרכב באגורה.
אז אתה צריך לקבל החלטה אם למכור או להמשיך להשקיע - אצלי זה קרה אחרי הנזק במעלה יאיר - אם לא הייתי מתקן הייתי יכול למכור אותו ב5K גג (ולזרוק לפח 10K שהושקעו), אבל אז כבר החלטתי שזה הרכב בשבילי ושאני אשאר איתו יותר משנה. מחליטים בתנועה, מי שמתכנן יותר מדי רחוק לא יעמוד בזה כי התנאים משתנים.
אני לא מבין מה כ"כ יקר ב 8K בשנה, השקעתי בגראנד שלי כבר 27K בתוך חצי שנה ואני לא מדבר על אגרות ביטוח ודלק. אם אני אחזיק אותו 4 שנים ולא יהיו לי השקעות נוספות, אני אוכל להתגאות ב 8K בשנה (אני מוכן לחתום על זה היום) ובואו לא נדבר על ירידת ערך ...
תאמינו לי, בכסף אני מבין. מי שמדווח על פחות מזה - או שאין לו מספיק נסיון מתמשך (היה לו מזל להיכנס בזמן ולצאת בזמן), או שאין לו יכולת להעריך , או שהוא נוסע במה שאני מכנה "גרוטאה" והוא מכנה "ג'יפ".

yogibear
09-10-06, 11:16
ההוצאות הגדולות לא "החלו" ברגע מסויים, אתה צריך לקבל החלטה אם למכור או להמשיך להשקיע .
האמת, לפני כמה חודשים העלתי את ההודעה הבאה במועדון CJ, כבר אז חשבתי האם צריך להמשיך ולהשקיע, מתי אתה אומר לעצמך STOP ? כפי שארז כתב, אצלי מקדם ההנאה גובר על ההגיון הבריא. אינני מתכוון למכור את ה CJ בקרוב, ומקווה להיות במחיצתו עוד שנים רבות.

יישור קו, כולנו נדרשים למונח הזה מפעם לפעם.
בימים האחרונים, התחלתי לעבור סביב הג'יפ ולראות מהו יישור הקו הנדרש. התוצאה אינה משביעה רצון, אבל בניגוד לעבר את רוב הדברים אעשה בעצמי, כי חלק מהדברים נעשו ע"י "בעלי מקצוע" והעבודה נראית בהתאם, כלומר צריך לעשותה שוב.
כמובן שיש סדרי עדיפויות של מה קודם למה, אך לדעתי באופן כולל זו ההשקעה בג'יפ כדי להביאו למצב הרצוי :

מתלים: 4 בולמי זעזועים חדשים, ערגול כל הקפיצים , וכשיהיה כסף בניית מע' קפיצים חדשה במתל"מ.

גומיות לבודי : החלפה למקוריות עם תותבים.

בלמים: החלפת כל צינורות הבלם הגמישים : 2 קדמיים + 1 אחורי. שיפוץ קליפרים קדמיים + משאבות אחוריות בתקווה שהבוסטר והמשאבה הראשית תקינים ולא יהיו הפתעות.

סרן אחורי: החלפת מיסבי סרנים +אטמים + צלבים + 2 U יוקים.

סרן קדמי : פרוק והרכבה מחדש של מיסבי הגלגל וסגירה לפי מומנט נכון ולא לפי רגש, החלפת צלבים קדמיים לצלבים שניתן לגרז באיזשהו אופן . מציאת מגביל מהלך לסרן (במפ סטופ עם בורג אחד שנוסף ל 2 הבמפ סטופ בצדדים אין להשיגו ביאנוביץ)

הגה : החלפת מיסבי ההגה בקיר האש, החלפת פעמון.

חשמל : מיתוג מחודש של זרקורים. ניקוי המערכת מכל עשרות החוטים שלא מחוברים לכלום. החלפת תיבת הנתיכים הקיימת לתיבה נורמלית , ואולי הזמנה של צמה חדשה מארה"ב , כי במצב הנוכחי, אין לי שום סיכוי לעלות על תקלה ולגלות מהיכן היא נובעת. הכנסת חוטים לתוך תעלות .... וקויל חדש (למרות שאין שום בעייה בקויל הנוכחי אבל לפי צורת החיבור שלו אני צופה בעיות ...)

מנוע : החלפת תושבות מנוע . והחלפת פילטר שמן לפילטר סופה.

קרבורטור : העפת הפילטר הפתוח, מציאת מתאם לפילטר אוויר מקורי + צינורות גמישים + מסנן אוויר מתאים.

כיסאות: החלפת 2 הכיסאות הקדמיים .

מערכת הינע : החלפת כל השמן לשמן 80W90 איכותי. השלמת בורג גשר גיר.

שונות: החלפת 2 קשתות ההתהפכות + בניית 2 מפזרי לחץ חדשים. פחחות כללית + צבע .

אביזרים: רצועות גרירה, כננת - תיקון סולנואידים, החלפת אנקול הגרירה מקבוע לנשלף, כי נמאס לי לעדור איתו את הקרקע .

פגושים: צינורות בצד הרכב להיי ליפט (רוקרפאנל אולי ... אבל לא בטוח ).

תגידו, המצב אצלי כ"כ גרוע ???

מעבר לזה, אני בטוח שיש עוד דברים שלא חשבתי עליהם, אבל ... זו התמונה הכללית. המון עבודה והמון המון כסף... אהה כן... אני הולך לגזום את כל העצים בסביבה , אני משאיר רק שיחים ... כי אם זוגתי תקרא את ההודעה .... אני תלוי על העץ הכי גבוה בסביבה ...

יוני5
09-10-06, 12:00
נו טוב, גם אני אתרום קצת.

הרכב הראשון - ניסאן טראנו, 98, חדש מהחברה. היה ברשותנו עד 2001, שימש רכב יומיומי של אשתי שתחיה.
הוצאות בלתי מתוכננות: צינורית קלאץ' וזהו.
עם הרכב הזה טיילנו בכל מקום, לבד, ללא חשבון, עם הקפיצים והבולמים המקוריים. כן, גם צמיגי הכביש היו מקוריים.

הרכב השני: סופה שנת 93, נקנתה ב2001. אז כבר היה אינטרנט, ובחור שחשבתי שמבין מאוד (רן סופה למי שזוכר) בא איתי לבדוק סופות.
הגדרתי 40K ש"ח.
בדקתי אחד 94, מצב מצויין, ללא חלודות, נטלו נעילות אבל עם כננת, קבינה יפיפיה ומושקעת, אבל 45K - נפסל (איזו טעות).
קניתי את שלי, 93, לפי ההמלצה.
בסך הכל יש לי רק מילים טובות להגיד עליה.
מה הוחלף?
צמיגים, נאקלים, צלבים, תוקן רדיאטור, קפיצים, בולמים, ועוד אי אלו הרבה דברים.
מה הוסף? נעילות (שעם הקדמית, ARB אכלתי חרה, והרבה), מזגן אחורי, כננת (שעברה הלאה) ועוד אלף ואחד דברים. בסך הכל חזרה על גרר פעם אחת (או פעמיים), התקלקלו פה ושם דברים, חלודות הציצו, תקלות מתקלות שונות, אבל בסך הכל, טפו טפו טפו, היתה בסדר. אם כי הוצאות, לא חסר כידוע.

הרכב הבא (הנוכחי) היילקס 95. מה התקלקל? אלטרנטור, וצלב בדריישפט.
מה הוחלף? צמיגים, מצברים וזהו לדעתי.

מה המסקנה? לקנות רכב כמה שיותר תקין ומדוגם.

יוני5
יוני5

סוזי המשתוללת
09-10-06, 12:31
ניר
משום מה נראה לי שההוצאות אצלך חריגות ביותר אבל זה כנראה קשור גם לעובדה שאתה כנראה אובר פדנט
אין לי אמנם סיקס וגם כשאני קניתי את סוזי לפני 11 שנה שילמתי עליה מחירון
אני יכול רק לאחל לעצמי שכל רכב שיהיה לי (כולל הטרופר ) יהיה זול לאחזקה כמו הסמוראי
בעלויות התחזוקה אני לא כולל את ההתהפכויות איתו כי לא אני שילמתי את החשבון :-P וכשכבר התהפכתי ולא היה מי שישלם עשיתי הכל בבית עם חברים בעלות מצחיקה של ניירות שיוף /דיסקים/מרק פחחים
בגדול היה לי הרבה מזל כי תמיד הצלחתי לגרד חלקים בלי כסף אבל גם אז אלו לא היו דברים גדולים
כמו שכבר כתבת עיקר ההוצאות הן על מייסבים ומחזש"ים ואלו אכן לא זולים בלשון המעטה
עד היום החלפתי פעם אחת סט מייסבי קורונה פניון 5 פעמים מייסבי גלגל אחוריים 3 פעמים מייסבי גלגל קדמי 3 פעמים מייסבי קינג פין
המנוע המקורי משך 380000 ק"מ והוחלף באחד מפירוק שעלה 2500 ש"ח
לפני כן עשיתי לישן ראש מנוע 350 ש"ח הראש ועוד 700 בערך המסביב (משאבת מים/טיימינג/וכו' )
גם המנוע החדש קיבל צינורות מיים חדשים מקוריים (סתם יקר) ורצועות מקוריות (כנ"ל) ועוד אי אילו אקסטרות כ1200 ש"ח
פעמיים הוחלף קלאץ כ500 ש"ח כל אחד
קפיצי עלה נשברו בלי סוף אבל כי תמיד הרכבתי ישנים אחרים שקיבלתי בחינם
גם בולמי זעזועים קימבנתי מרכבים אחרים בחינם
החלפתי פעמיים פנסים אחוריים כ800 ש"ח הכל ואז למדתי שיש ב30 ש"ח קומפלט
שיפרתי את הטרנספר בעלות של 450 דולר ולפני כחודש שיפצתי אותו בעקבות חשד מוטעה 1000 ש"ח
נעילות דיפ 330 דולר לשתיהן
צמיגים אחת ל3 שנים בממוצע
הורכב מזגן 700 ש"ח
נרכש מאוורר חשמלי 150 ש"ח
הוחלף אלטרנטור בדרום הרחוק 500 ש"ח (יש לי דוד חשמלאי כך שבד"כ לא עולה לי תיקון סטרטר אלטרנטור)
מצברים הוחלפו כ3 במהלך חיי הרכב כ1400 ש"ח
הוחלפו כ 10 צלבים במשך חיי הרכב תמיד מקוריים 200 ש"ח לאחד
הוחלף האוזינג סרן קדמי 800 ש"ח
הוחלפו יוקים גלי הינע500 ש"ח
בלמים שוטף כ250 ש"ח ל30000 ק"מ
החלפת משאבות בלם אחוריות 120 ש"ח

הרכב ניקנה ב28750 לפני 11 שנה והיום במחירון שווה בערך כ14000 (הרכב שווה יותר מפורק מאשר חי :grin: )

אין הרבה רכבים שעבדו קשה כמוה ועלו כל כך מעט
שלא לדבר על תצרוכת דלק ממוצעת של 1/9
וכמו שאתה רואה ניר עדיין לא הגעתי למחיר הרכישה

gooja
09-10-06, 12:59
הדיסקו, הוא אותו סיפור, רק שהתפכחתי ממנו מהר. מהר=שנה אחת.

בשנה אחת, שופצה משאבת סולר, משאבת ואקום, בוסטר לבלם,
מחז"ש בין הגיר לטנספר, וחידוש האוזינג שהתפורר, ראש מנוע, אטם ראש,
מכסה שסתומים שנסדק, צמיגים, מיגון סף אצל ארז, מיגון דיפרנציאל אצל ארז,
המון תיקונים קטנים, מנגנוני דלת, חלון, חיווט חשמל לאור אחורי, מלא צינוריות
שנקרעו סתם, וצינורות מים שהתאבדו.

אני עדיין חושב, שסגנון נסיעה אגרסיבי יחסית, הוא זה שגרם לדיסקו לחלות ולמות.
בשורה התחתונה: נקנה ב 60, תוקן ושופץ ב 25, נמכר ב 42. מכרתי כי לא הסכמתי להשקיע בו יותר.

הג'ימי לעומת זאת, שימש אותנו שנתיים וחצי. שנה כרכב טיולי שבילים, ושנה וחצי כפרייבט של אשתי. נמכר ב- 4,000 פחות ממה שקנינו, המחירון ירד באותה תקופה ב 9,000. השקענו בו כ- 10 במהלך השנתיים: היפוך הנדנדות של העלים, מיגונצ'יק, שיפוץ גיר, טיפולים שוטפים.

מאחר והוא "לא ממש ג'יפ", לא התנהגנו אליו באגרסיביות, והתוצאה בהתאם.

מי שקונה סיקס, נוסע באגרסיביות. בדרך כלל. זה מתבטא בתיקול מכשולים מהיר יותר מסתם יפנומטית, ולקיחת סיכונים של "ננסה, מקסימום לא נעבור וימשכו אותנו לאחור", סיכון שבעלי לנד קרוזר ב 300 אלף ש"ח, לא לוקח.

עד שקניתי רכב שטח, לא ידעתי לפתוח מכסה מנוע. היום זה חלק מההנאה, חלק מהתחביב.

לגבי הפאג'רו, ימים יגידו.

אפי צ.

asafk
09-10-06, 15:21
אני אתחיל, בשביל הפרופורציות, בניבה שהייתה. נקנתה ב9500, נמכרה אחרי שנתיים ב6500 (לא ביקשתי מחיר- שאלתי את הקונה כמה הוא מוכן לשלם, זה לא ממש שינה לי כמה זה יהיה, וזה היה הסכום).
מרגע הקניה, ואפילו לפניה, היה ברור לי שהרכב הוא לתקופה מוגדרת, זול, וצריך להישאר זול. זה אומר שיש דברים שלא מסדרים- כמו פחחות (בית שימוש). מייד כשקניתי את האוטו פירקתי לו את כל מערכת החשמל והחלפתי את החוטים הרקובים בחדשים, מחדש על הדרך בעזרת ספריי מגעים היכן שצריך והלחמות פלסטיק במקומות אחרים גם את המתגים. צמיגים חדשים (350 ש"ח כל אחד), קופלונג חדש, צלב חדש, תפוחים חדשים לפרונט, ידית בלם חניה חדשה, צינורות בלמים - הכל הסתכם בערך ב2000 ש"ח, כולל אישורי מוסך לטסט על חלק מהדברים. ואז הלך הגיר (טוב, שנה נסעתי רק עם שלושה מתוך חמישה הילוכים, אבל אחרי טיול שלם רק בהילוך שלישי, החלטתי להחליף גיר). 2500 ש"ח גיר משופץ ועם אחריות כולל עבודה. על הדרך גם נכנסתי לפחח שירתך טלאי על הרצפה איפה שהטרנספר קרע אותה. עוד 150 שקל. בין לבין קניתי ביחד עם חבר ב1500 שקל עוד ניבה שלמה עם מנוע תפוס, שבעבודה של לילה אחד פורקה להרבה קרטונים עם חלקים. כששרשרת הטיימינג התחילה לעשות רעשים, החלטתי לא לסדר אותה- נראה מה יהיה... אחרי כמה חודשים אכן לקחתי את הראש והשרשרת מהניבה המפורקת, שיפוץ (500 שח), סט אטמים (150 שח), שני סופי שבוע של עבודה- ויש לי ראש חדש. בשנתיים האלה נסעתי עם הגרוטאה באופן יומיומי ולטיולים... ההשקעה הראשונית בלסדר מה שהיה צריך לסדר השתלמה.
זו היתה הקדמה- על מנת שיהיה מובן שהתרגלתי לרכב זול מאוד לאחזקה, בלי לוותר על השימושיות שלו.

ואז, העלאה רצינית בשכר (הכפלת השכר, למען האמת) הביאה אותי להתלבטות של 40 אלף ש"ח. היה לי ברור שזו תהיה סופה, ואחרי הרבה סופות שראיתי קניתי ב40 אלף סופה 94, קצרה וסגורה, במצב טוב, עם טרנספר מחוזק (241), רנצ'ו 9000, הגבהה קטנה וסרן קדמי עם צלבים מחוזקים, אבל עם פחחות בעייתית, בודי ליפט, גיר גמור וצמיגים ישנים מדי.
היה לי חשוב לקנות רכב שאפשר לטייל איתו מייד- בלי להעמיד אותו ליישור קו, ושילמתי על זה מחיר לא נמוך (לזמנו, היום היא היתה נמכרת ביותר מזה, מוזר... ) בקניה.

יישור הקו ההכרחי כלל החלפת גיר (4000 ש"ח) החלפת שני צמיגים (שניים נוספים הוחלפו לאחר מספר חודשים, סה"כ 580 ש"ח לצמיג), ניקוי מערכת החשמל בעבודה עצמית, החלפת מושבי העור החשמליים למושבים של רנגלר (תרומה), הרכבת מושב אחורי מתקפל של בסטופ (עוד תרומה), דיפון פנימי עם פלציב (עשרות שקלים), בנייה מחדש של פנל המזגן/ רדין (עבודה עצמית, חתיכת אלומיניום וDCFIX שחור). בנסיעה לארה"ב הבאתי איתי זרועות מתנתקות למייצב (60$) ובנסיעה אחרת נעילה אחורית (2000 ש"ח). משאבת מים שהלכה לעולמה הוחלפה גם היא במשהו סביב ה400 ש"ח. המכה הגדולה היתה כשגיליתי באיחור שכאשר הרכב היה במוסך מסויים לצורך העברת טסט, הוחלף לו הסרן הקדמי- מהסרן שהיה במצב מצויין ועם צלבים מחוזקים, לסרן עם נאבות גמורות, בולג'וינטים גמורים, וצלבים רגילים (כן, גנבו לי סרן ולא שמתי לב. גם אתם לא הייתם שמים לב, אז שקט). בטסט הבא כל אלו הוחלפו בעלות של כמעט 3000 ש"ח, כולל עמלה ל"עמיל רישוי" שטיפל בהעברת הטסט בזמן שאני הייתי בחו"ל. אגב- אם הייתי יודע שזה יגיע לעלות הזו, הייתי מחליף סרן קומפלט מסמו, אבל הייתי בחו"ל וחבר טיפל בעניין. השקעה אחרת היתה בניית רוקרים וקורה אחורית (מתחת לדלת) חדשים ב2000 ש"ח כולל הכל... וזהו, בעצם. לא נורא בשביל שנתיים, אבל גם לא זול במיוחד. וכן- מדובר בסופה טובה ואמינה, שבכל זאת עלתה כמה אלפי שקלים לשנה... מה שכן- בגלל ההשקעה שהיתה בהתחלה ולא תוך כדי, סה"כ נהניתי מסופה טובה ואמינה, כזו שאפשר להניע אותה ולצאת לשבוע במדבר בלי לחשוש גם אחרי חודש שהיא עמדה בחניה מאז הטיול הקודם. נשאר לי רק לדמין מה היה אם הייתי קונה את אחת מהנבלות שראיתי לפני הקנייה של הסופה הזו...
כשהחלטתי למכור ביקשתי 40 אלף- נראה לי הוגן, בזמנו. אחרי כמעט שנה של נסיון למכור, היא נמכרה ב29000... שבוע לפני הטסט.
מה המסקנה? אי אפשר לצאת בעלויות של ניבה כשקונים סופה. אי אפשר לצאת עם עלויות של פרייבט בכל מקרה, וככה או ככה, קניה חד פעמית של צמיגים, לדוגמה, יכולה לשנות את כל התמונה (וכיוון שזה קורה פעם ב3-4 שנים, זה משהו שסביר שיקרה במחזור החיים של הג'יפ אצלכם). אם הייתי מחזיק את הסופה עוד שנתיים, העלות לשנה היתה נמוכה בהרבה מעצם זה שהיא היתה מתחלקת על יותר שנים, למרות שסביר שכבר הייתי משקיע בפחחות (או פותח אותה), וזה גם עולה כמה אלפי שקלים... אבל אי אפשר לתכנן על תקופה של יותר משנתיים כשקונים ג'יפ. לך תדע מה יהיה... אחרי התקופה הזאת (שבה גם מסדרים כל מה שצריך)- בכל יום שעובר העלות יורדת.

אסף.

ניר ל
09-10-06, 15:27
השרשור הזה לא נערך סתם בפורום CJ,

גם לי היה סמוראי ישן במשך 4 שנים, עשיתי לו חצי אוברול במוסך, חצי גיר בבית, החלפתי מייסבי קינגפין וגלגל קדמי, החלפתי צלבים ועירגלתי קפיצים+ הוספת מאיות, עלה לי סה"כ 5K במשך 4 שנים ונסע יותר ק"מ משהסיקס נסע במשך 8 ולא מעט התעללות. מחיר הקנייה היה שווה בערך למחיר שהיה שווה בעת המכירה.

כלי רכב אחרים הם לא דוגמה להשוואה כי :

לא הורכבו בתע"ר
לא שירתו מוסדות צבא/משטרה
בממוצע הם יותר צעירים ומטופחים
הם לא עוברים שינויים ביחס למקור

CJ או אפילו סופה, זה סוג של לגו שעבר בירושה מספר דורות. הורכב ברמת הרכבה וגימור נמוכה ביותר, נאנס ע"י מס' גדודי גולני/ מג"ב, עבר מס' דורות של הזנחה בידי תפרנים, עבר שינויים ברמה כזאת או אחרת, עבר טבילות מים ובוץ מבחוץ ומבפנים. אני לא חושב שיש עוד משהו דומה לזה.

יוני, הסופה שלך הייתה גרוטאה, השקעת בה לא מעט והיא נשארה גרוטאה, אם ההילקס יעבור לידיים של חנן, אני מניח שהוא כבר ימצא מה לתקן בו.
שמוליק, סמוראי הוא אחד מפלאי הבריאה לדעתי.
על ל"ר הבעתי את דעתי בתחילת השרשור - זה רכב שמציג כל רכב אחר באור חיובי.

אפשר להחזיק רכב בתחזוקת שבר, למכור אותו לפני שנכווים ולהיות משוכנעים שהוא דווקא היה בסדר.
אפשר להיות חכמים בקנייה ולקנות רכב שהוא באמת בסדר.
אפשר לקנות בזול ולהישרף , זה מה שקורה לרובנו, אין שום קשר לזה שאנחנו נהנים מההתעסקות.

הצפרדע
09-10-06, 16:17
פשששששששששש, איזה שרשור מאזוכיסטי.....:mrgreen:

ניר ל
09-10-06, 16:27
רצ"ב דוגמה קלאסית ליום בחייו של סיקס.
הייתם קונים את הרכב הזה אם הוא היה למשל "פאג'רו" ?

ניר ל
09-10-06, 17:11
ד"א, הבעלים של הסיקס שבתמונות, נהג להחליף את כל השמנים בסרנים אחרי כל טבילה כזאת, אני לא מניח שיש עוד מישהו שנוהג ככה, מה שלא מנע שיפוץ סרן אחורי ושיפוץ גיר, בטח שלא קורוזיה בחיווט החשמלי. אם הרכב היה נמכר לפני שקרסו המכלולים וללא ניקוז המים מהסרנים - הבעלים הבא היה נאלץ לשפץ שני סרנים וגיר רק בתור סיפתח...
גם בג'יפ הזה שהיה עליו את אותו פז"מ כמו שלי בערך, שופץ מנוע, הוחלפו צמיגים ומצבר לפחות פעם אחת, סרנים וגיר שופצו, קפיצים עורגלו, נוספו נעילות וכננת, הורכבה מערכת הזרקה, הוחלפו גלי הינע ומוטות היגוי, הורכב מדחס ניפוח,רדיאטור, בקיצור - הרשימה מופיעה בסיכום של חנן, רק ששם יש הפרדה בין סתם בלאי לבלאי שנגרם כתוצאה מרשלנות עצמית . אני לא מבין מה ההבדל בין רשלנות עצמית לבין רשלנות של הבעלים הקודם - התוצאה אותה תוצאה וההשקעה אותה השקעה.
ההבדל בין ההשקעה בג'יפ הזה לשלי היה בעניניי קוסמטיקה (מצב פנימי וחיצוני, ברזנט), מתלים שטופלו בעירגול ולא בהחלפה, צמיגים, וזהו בערך רק שהצגת הדברים היא שונה.

להבדיל - את ההשקעה בגראנד אני יכול לתאר בשתי דרכים :
א. השקעה של 27K.
ב . הוצאות - 0 (בחיי, אפילו טיפול בוצע שבוע לפני הקנייה)
טיפול מונע - החלפת רצועת מנוע 90 ש"ח.
שיפורים - 27K החלפת גלגלים, קיט מתלים, נעילה אחורית,טרנספר 242 ,קולר גיר.

המתלים היו גמורים - אבל ממילא רציתי להחליף אותם ל 4.5".
הדיפ' האחורי שרק - אבל ממילא רציתי נעילה.
הצמיגים היו גמורים - אבל ממילא רציתי צמיגים במידה שונה.
הרי גם אם כל הנ"ל היה חדש הייתי מחליף.

דרור ברלי
09-10-06, 23:28
הסיקס הראשון שלי היה הג'יפ הכי סקסי שאני מכיר עד היום - CJ5 פתוח מודל 78 מתוצרת מתמ"ר-חיפה, מנוע 258, גיר 3 הילוכים, צמיגים 31, יחסי העברה מקוריים בסרנים 4.10... הוא נראה טוב, הוא נסע טוב, ואני התאהבתי בו עד כלות. מכרתי מכונית כביש מהירה וטובה שאהבתי (אלפא-סוד משופרת) וקפצתי בנפילה חופשית משכרת אל תוך בור ללא תחתית. 12K שילמתי לבחור נחמד מפ"ת עבור הנבלה, ומאז לא רשמתי את ההוצאות, למרות שחלק מהסכומים שהוצאתי אני כן זוכר. אבל אלוהים עדי, הן היו כבדות. האוטו הזה לימד אותי הכל דרך הכיס, ודרדר את מצבי הפיננסי לתהומות שלא נודעו, אבל אהבתי אותו. ככל שהוא התעלל בי כן גברה אהבתי אליו. היה בו משהו.

הייתי נשוי לו ארבע שנים, במהלכן גרם התיפלץ לנטישתן של חמש חברות שקינאו בתשומת הלב שהוא דרש, וקיבל, לטענתן על חשבונן... וכנראה שהן צדקו. אם מישהי מהן היתה יודעת כמה כסף בלע החבר על ארבע-על-ארבע הזה, היא בוודאי היתה בורחת הרבה קודם.

בהתחלה הוא כאמור נסע טוב, והמצב הנדיר הזה נמשך משהו כמו שבוע. רעש אימים מתכתי מכיוון הסרן האחורי בתחילת נסיעה לימד אותי את השיעור הראשון - יש לי סרן אחורי מקולל שנקרא AMC20, כזה שנראה גדול וחזק ובפועל - נבלה סרוחה עם ציריה ונאבה נפרדות, שצריך להדק היטב עם שרירים של שוורצנגר, אבל ברגש של פסנתרן אומן, מה שנקרא רגישות ונחישות. מעטים מבין מכונאי ישראל ידעו את המלאכה ונאבות נגרסו בתדירות של אחת לכמה חודשים.
בינתיים ירד עלינו חורף ראשון ורפד תל אביבי בעל שתי ידיים שמאליות תפר לנו תמורת 1.3K ברזנט מדובלל, שמעולם לא היה מתוח ומעולם לא ממש התאים... לצורך המדידות וההתקנה הג'יפ ישב אצלו בחצר כמה ימים, מספיק כדי שגנבים זריזים יפרצו בלילה, ירוקנו את הרפדיה מכל דבר בעל ערך, ויותירו את הג'יפ המסכן על גחונו, ללא גלגלים... כן כן. תחילת שנת 90, רוב הסיקסים נסעו על ג'נטים מקוריים, צמיגי 31 על חישוקי אמריקן רייסינג עלו לא מעט, ואז - מי שרצה "גלגלים רחבים" ולא היה לו מספיק כסף לרכוש אותם, שקל תמיד את אופציית "10 דקות פחד" והנה לך סט גלגלים... לי היה ביטוח מקיף.
כמה חודשים עברו על כוחותינו בשקט יחסי, עד שהגיר נתפס בהילוך שני. "בעל מקצוע" פירק את הגיר ושיפץ אותו - 0.8K היו לא מעט כסף בסוף שנת 90. גניבת הגלגלים הותירה צלקת בג'יפ - הגנבים הרימו אותו מגשר הגיר, וזה התעקם מעט, אבל מספיק כדי שהדריישפט הקדמי ידפוק עליו - מסגר חמדן סידר את זה תמורת 0.25K. שוב כמה חודשים של הפסקת אש, פה ושם קצר קטן, כאן איזה נזילה, לא משהו נוראי. בינתיים החל המנוע לצרוך שמן, וכוחו לא היה עוד במותניו. הבנתי מה הולך ליפול עלי, ובהשלמה שקטה עם הגורל משכתי איתו עוד עוד עד שהוא נעצר, ומאן עוד לזוז. לא הבנתי אז מימיני ומשמאלי, מוסכניקים ממולחים הציעו לי הצעות מגונות - מנועים מפירוק, מיבוא, משיפוץ, מהדודה של האח שלי, אפילו מנוע גנוב הוצע לי במחיר מציאה. אני לא רציתי למכור את הג'יפ והחלטתי על אוברול. הבלוק התגלה כלא ראוי לחריטה נוספת (אוברסייז מקסימלי וסדק), אז קניתי בלוק משופץ (0.9K במחירי קיץ 91). כל שאר החלקים (הכל חדש) + עבודה אצל אחד הגורואים דאז, והחשבון הרקיע ל-4.2K (חוץ מהבלוק, כן?)כן. ..ומה עם מע"מ?... כן. תוסיפו גם מע"מ...
אבל עכשיו הייתי מסונוור. סיימתי את ההרצה והג'יפ היה פנתר. רוצח. מנוע 258 משופץ כחדש בלי לעגל פינות ובלי לחפף על אוטו קטן וקל כזה נותן המון כוח וביצועים, ואני הסתובבתי איתו בחולות כמו טווס. בינתיים החלפתי לו מאייד כי נפל לי אחד כפול וגדול ומשופץ לידיים ב-0.2K, עוד 0.2K לסעפת תואמת, וכמי שנכווה לא אחת מבעלי המקצוע, כבר הרכבתי הכל בעצמי. ראו זה פלא - הג'יפ הניע ונסע ואפילו טוב עוד יותר. נסע טוב, אבל כבר לא נראה ככה. כמו כל ג'יפ ישראלי, החלודה אכלה בו בכל פה, ואני שלא יכולתי לראות את אהובי בקלונו, הכנסתי אותו לאחד ממכוני היופי שמול איצטדיון בלומפילד. 1.8K וכמה ימים אחר כך, והוא נראה מושלם וזוהר בצבע צהוב-אורנג' AR124 של אלפא-רומיאו, הצבע היפה ביותר שאפשר לצבוע בו מכונית. רק הסתיימה עבודת הקוסמטיקה, וסדק מכוער החל להיפתח לאורך התפר בשתי קורות השילדה הראשיות... מחלה מוכרת ב-CJ. מסגר רכב זקן וחביב ביפו פתר את זה תמורת 0.2K... כסף קטן.
בין לבין - זה ג'יפ שנסע המון ועבד קשה. הוא היה רכב יומיומי, טייל לכל חור בארץ, טיפס במעלות, טחן דיונות. ועל כן היה לחביבנו בלאי מוכר ורגיל של CJיים (בלמים, צמיגים, קפיצים ששקעו ועורגלו, תיבת הגה שקרסה, תפוחים, בולג'וינטים, שוב פעם נאבה מאחור, רדיאטור, עוד נאבה מאחור, שוב תפוחים, משאבת מים, שוב פעם גיר ושוב בלמים, ושוב הנאבה המקוללת וכמובן ההוצאות השוטפות הרגילות - הון תועפות על דלק, ביטוחים, מאכערים, הורדה אחת מהכביש...) ואני רק אהבתי אותו יותר ויותר. אפילו זו שהחליטה להתחתן איתי (היא עוד תצטער על זה) אהבה אותו, אבל בהבזק הגיון של רגע החלטנו שהדבר האחרון שזוג צעיר צריך זה את הנטל הפיננסי הזה. הג'יפ הזה סבל מתסמונת שלא נתקלתי בה בג'יפים אחרים בהמשך - כל מערכותיו כבר שופצו/הוחלפו ברוחב לב ולכאורה מצבו היה סוף-סוף מושלם שבמושלמים, אבל הוא לא הפסיק להתקלקל שוב ושוב. אחרי שנטחן דיפרנציאל קידמי, החלטנו שנמאס. עד כאן. 17K קיבלתי עבורו מחבר שהיה מאוהב בו מזה זמן רב, וחטף אותו לפני שאתחרט, למרות רעשי הגריסה האיומים מהסרן הקדמי.
בכסף שקיבלנו תמורתו רכשנו ציוד לסטודיו (מחשבים, מדפסות, סורק) והתחלנו לעבוד ולהרוויח בחזרה את כל מה שהנבלה גזלה מאיתנו. נסענו בחיפושית, התאוששנו כלכלית מקללת הג'יפ הצהוב, החיים נראו יפים אבל אני לא יכולתי בלי הג'יפ. ההמשך יבוא...

דרור ברלי
10-10-06, 00:38
"... יאללה, בסדר. תמצא לך ג'יפ ותרד לי מהוורידים".

לא בכל יום אשה נשואה שלא מעשנת כל מיני דברים טובים ולא נוגעת באלכוהול, זורקת לבעלה משפט כזה. במיוחד כשהיא יודעת היטב שארבעת הגלגלים שיעמדו עוד מעט-קט בחנייה לא יהיו מחוברים לפאג'רו אוטומטי מפנק ויוקרתי או טרופר מרווח וממוזג למשעי. אשתי דאז ידעה היטב לחשב כמה תעלה סידרת טיפולים פסיכיאטריים לשנינו, וכל ג'יפ, אפילו CJ, נראה לה כהשקעה כלכלית נכונה יותר מאשר ספת הטיפולים של השרינק.
השנה היתה 97' ואת עיניי צד CJ8L ארוך פתוח מודל 89', יוצא מג"ב משופץ ויפה עם צמיגים 31, ג'נטים 8 אינץ' לבנים, אחרי פחחות וצבע ירוק זית מיטלי, וברזנט אפור בהיר חתיכי ומתוח היטב. הוא היה מה שנקרא "ג'יפ מסודר" עם מכניקה מצוינת, והעיקר - עמד למכירה במקום אמין: אצל איש יקר בשם אבינועם אשכנזי ממוסך ד"ר ג'יפ בחולון. נסענו אז בחיפושית שהיתה משופרת ומהירה ומאוד יפה ושמורה, ועל כן נמכרה תוך כמה ימים בודדים לבחור רוסי, מהנדס מכונות שידע להעריך את האיכות והביצועים שלה והיה להוט לשלם עבורה מחיר ממש טוב.
בוריס נתן לי חבילה עבה של שטרות, העברנו בעלות והוא לקח את החיפושית, אבל לא הסכים להקפיץ אותי למוסך של אבינועם. פחד שאני אתחרט. ממש ככה.
אני לא התווכחתי כי פחדתי שהוא יתחרט... הייתי צריך את הכסף הזה בשביל לקנות את הג'יפ. אז הלכתי ברגל עד תל-גיבורים והבאתי הביתה את הג'יפ הירוק.
הג'יפ הזה כבר היה הרבה יותר טוב מקודמו ולא התקיל אותי בצרות גדולות מדי. אחרי חודש נשברה השטנגה של הקלאץ' - צרה קטנה ומעצבנת שידועה לכל בעל CJ. כסף קטן באמת. החלפתי לו מושבים קדמיים למושבי סוזוקי באלנו נוחים מפירוק (0.5K), הרכבתי בו רדיו-טייפ וזוג רמקולים ישנים, ומושב אחורי רוחבי של רנו אקספרס (0.2K) החליף את זוג דרגשי האורך של מג"ב. בהמשך שופץ מיכל דלק שהתגלה כרקוב (0.5K) ודיפרנציאל קידמי שנטחן לגמרי (קורונה ופיניון וסטליטים ומיסבים וכל מה שהיה בפנים, ועל הדרך גם צלבים קדמיים ובול-ג'וינט אחד - כל החבילה גזרה לנו מהכיס 1.8K). אחר כך עלה ראשי באחד הקפיצים נשבר (0.2K) סט צמיגים חדש ומצבר. וזהו. בניתי לו כל מיני מתקונים והתעסקתי בו בשביל הכיף כמו שעושים בכל ג'יפ, אבל באמת שלא היו הוצאות נוספות פרט לדלק ולעשרות שקלים בודדות בכל פעם על דברים באמת קטנים פה ושם, וגם זה לא היה בהגזמה.
הג'יפ הזה נסע ביומיום וטייל המון בדרום ובצפון ועבד קשה אפילו יותר מקודמו, אף פעם לא ידע מה זה גרר ובאופן כללי היה אמין. אפילו מאוד אמין ביחס ל-CJ. אולי זה אני שהשתניתי. עדיין טחנתי לו את הצורה בחולות, אבל משהו בצורת הנהיגה שלי, בהתייחסות שלי אליו, בהסתכלות שלי על החיים, היה שונה בתכלית. זה התבטא באמינותו ושרידותו של הג'יפ, אבל גם באי התחברות שלי איתו.

זה מוזר להגיד דבר כזה, אבל למרות שהג'יפ הזה נתן לי שירות נאמן והרבה רגעי נחת, ולא התעלל בי, היחסים בינינו היו קורקטיים בלבד. לא ממש נקשרתי אליו ובוודאי לא ממש אהבתי אותו. התגעגעתי ל-CJ5 הצהוב הקפריזי והמרושע... כנראה שאני סוג של מזוכיסט שצריך לסבול כדי להינות באמת.
שנה ושמונה חודשים בלבד נמשך פרק ה-CJ8 הירוק בחיינו, ומודעת המכירה הוצמדה לחלון. ביקשתי 22K שנראו לי מחיר סביר. אחרי כמה ימים מישהו הסכים לתת לי 20K ואימץ אל חיקו את הג'יפ הירוק. גם אשתי לא השתגעה עליו ושמחה שהוא נמכר, למרות שהיא ידעה שג'יפ אחר ימלא את מקומו בהקדם.

זה ברור שלג'יפים יש נשמה, כי ככל הנראה הג'יפ הירוק נעלב מאיתנו עד עמקי נשמתו המכנית וכמה שבועות לאחר שעבר לבעליו החדש, החזירו הגיר והמנוע בו זמנית את נשמתם לאלוהי הג'יפים בבום אחד גדול ויקר.

מוני סופה
10-10-06, 07:40
דרור אתה מבזבז כאן את הכישרון שלך !!!
תתחיל לכתוב ספר "אני, הגיפ, וכול מה שמסביב"
מובטח לך רב מכר...

אגב בקשר ל CJ5 הצהוב.
זה לא מזוכזם ובטח שלא אהבה.
זה פשוט "יש לי את מה שאין לאף אחד אחר"
תסכים איתי שהסיקס נסע לפחות טוב כמו ה CJ5 (ובטוח שהסופה נוסעת יותר טוב ממנו)
כך שזה לא היה ביצועים, ובטח שלא עבירות.
ומבחינת יופי... היופי בעיני המתבונן.
אבל זה היה רכב שלא לרבים יש כמוהו, אבל רבים רוצים כזה.
וזה הופך אותו למיוחד.

זו בדיוק הסיבה שעשירים זקנים מסתובבים עם דוגמניות על. כול אחת היתה מסוגלת לספק את הסחורה, אבל דוגמנית על יש רק אחת... ועל זה שווה לזרוק כסף.

גם אני כמעת נפלתי למלכודת הזו כאשר באיזשהו שלב רציתי לקנות יונימוג :lol:

asafk
10-10-06, 12:22
גם אני כמעט נפלתי למלכודת הזו כאשר באיזשהו שלב רציתי להסתובב עם דוגמנית על...

אסף.

six 4 life
10-10-06, 12:55
מוני
CJ5 ששוקל בקושי טון
על מנוע 6 צילינדר
עם גיר 3 הילוכים ארוכים
ויחסי העברה 4.10
לא נוסע כמו סיקס רגיל, הוא מתאדה מול סיקס רגיל.

באז
10-10-06, 13:02
שלום לכולם

לפני כחודשים הגעתי להחלטה שאני רוצה סיקס (כרכב שלישי)
מאז ראיתי 8 גיפים רובם גרוטאות ומעטים טובים
גרוטאה אפשר לקנות באזור 5K עד 10K
גיפ טוב ומשופר אפשר לקנות מ-20K ומעלה .
אבל כאשר אני רואה מה החברה המנוסים אומרים אני מגיע למסקנה שאין גיפ טוב
זה לא משנה מה החליפו או לא החליפו גיפ זה בור ללא תחתית הבלאי כל כך גבוה האמינות של הכלי "בקנטים"

אולי יש למישהו סיפור זול יותר (בשביל האופטמיות ) או שכולם באותה ביצה.

AvigdorAharon
10-10-06, 13:44
אבל כאשר אני רואה מה החברה המנוסים אומרים אני מגיע למסקנה שאין גיפ טוב
זה לא משנה מה החליפו או לא החליפו גיפ זה בור ללא תחתית הבלאי כל כך גבוה האמינות של הכלי "בקנטים"
אולי יש למישהו סיפור זול יותר (בשביל האופטמיות ) או שכולם באותה ביצה.

לא מסכים עם האמירה הזו.
החזקתי 4 CJ ועוד רכב 4X4, אף פעם לא הגעתי ל 8K בשנה על תחזוקה ושיפורים (אני לא מכליל ביטוחים, אגרות ודלק). תמיד חזרתי בנסיעה, והתקלה הגדולה ביותר עלתה לי 0.8K (שיפוץ אטם ראש מנוע). השיפור היקר ביותר היה 1.6K (החלפת מערכת דלק והצתה).
או שיש לי מזל (הלוואי...), או שאני יודע לקנות (ולמכור בזמן), או ש...
נשברתי מה CJ ולא בגלל אמינות. פשוט הגעתי למסקנה שאני רוצה להתברגן.

אביגדור

ניר ל
10-10-06, 13:48
באז,

זה דווקא מאד משנה מה החליפו או לא החליפו וכמובן - מתי החליפו. מכלולים של סיקס הם דווקא חסונים ועמידים מאד, מכלול משופץ או חדש שלא בלע מים יעבוד לפחות 200 אלף ק"מ בלי להשמיע ציוץ, מה שיפה זה שישנם מעט מאד מכלולים באופן יחסי לרכב מתקדם יותר.
האמינות המפוקפקת נובעת מאופי השימוש, חוסר תשומת לב ותפרנות של הבעלי - סיקס שהוחזק בתחזוקת שבר (חלק הוחלף רק לאחר שקרס) ותוקן בחלקים זולים מפירוק, לא יהיה אמין.
סיקס שהוחלף בו מכלול, אבל עבר טבילה ארוכה במים ולא טופל אח"כ - יקרוס (ראיתי בחיי לא מעט סרנים ותיבות הילוכים שהכילו בוץ במקום שמן).
מנוע מוזנח קל מאד לאבחן ולהיזהר, מנוע טוב ישרוד בלי סוף.
הבעיה היא שרוב הכלים עונים בדיוק על הקריטריונים הנ"ל ולכן הם מהווים פוטנציאל לבור ללא תחתית.

טיילתי בסופ"ש בשבילי הנגב עם הג'יפ החדש (גראנד צ'רוקי שלא ירד בחייו מהכביש), השבילים הסלולים יחסית עם ההדורים לרוחבם ממש פירקו לי את הרכב וזה למרות שאני עם מתלים משופרים לחץ אוויר נמוך והשתדלתי לנסוע במהירות המתאימה כדי להימנע מהוויברצית. אני מוכן להתערב שאין שום רכב מודרני שיחזיק מעמד אחרי נסיעה של שנה אחת על שבילים מהסוג הזה בלי להתפרק, שלא לדבר על זה שנהג צבאי נוהג בו.

דרור ברלי
10-10-06, 14:14
דרור אתה מבזבז כאן את הכישרון שלך !!!
תתחיל לכתוב ספר "אני, הגיפ, וכול מה שמסביב"
מובטח לך רב מכר...

אגב בקשר ל CJ5 הצהוב.
זה לא מזוכזם ובטח שלא אהבה.
מה אתה יודע מוני. זו הייתה אהבה האמיתית. רק אהבה היא תירוץ הולם שמצדיק הוצאות כאלה.

זה פשוט "יש לי את מה שאין לאף אחד אחר"
תסכים איתי שהסיקס נסע לפחות טוב כמו ה CJ5 (ובטוח שהסופה נוסעת יותר טוב ממנו)
ה-CJ8 לא נסע ככה. הבדל "פעוט" של הרבה מאות קילוגרמים עודפים. הסופה באופן כללי חזקה ומהירה ממנו, אבל גם כבדה בהרבה, ואין לה את קלילות התנועה שלו. המימדים הקטנים ויחס הכוח למשקל יצר כלי שהרגיש מאוד חזק.

כך שזה לא היה ביצועים, ובטח שלא עבירות.
ביצועים - עד 80-90 קמ"ש הוא היה נוגס ל-GTIיים הסטנדרטיים של אז בזנב... הרבה כוח הלך שם לאיבוד - עם יחסי העברה סופיים מהירים יותר ג'יפ כזה היה יכול לככב בקרבות רמזורים, אבל זה לא ייעודו מלכתחילה.
עבירות? כל CJ5 הוא בעייתי בטיפוס מדרגה גבוהה למשל. במקרה הזה - עם בסיס גלגלים קצרצר, מרכז כובד גבוה והכוח העודף, אפשר להזדקר בקלות במצב כזה. אבל במעברים טכניים סבוכים, בורות עמוקים, מעברי סוללות בזוויות חדות ושאר מלכודות שנחשבות בעייתיות לכלים שלנו היום, הוא היה כוכב. ללא נעילות הוא עלה כמו גדול במעלה זיק (בימים שאף אחד פרט לקומץ פסיכים, לא ידע מה זה. גם אני לא ידעתי. קראנו לזה "העלייה הגדולה ליד שדה בוקר" אח"כ התברר לנו שיש לזה שם), עשוש, ורדית, רמון, ועוד מקומות שאז לא הכרתי בשמם המפורש... אם הוא היה נשאר איתי עוד כמה שנים הוא בטח היה מקבל זוג נעילות ואז הייתי מותח את הגבולות שלו עוד ועוד ובסוף מתהפך ומסיים את הסיפור בנימה עצובה יותר.

ומבחינת יופי... היופי בעיני המתבונן.
מה אתה יודע. הוא היה חתיך אמיתי. באמת. מבחינה הנדסית, הפרופורציות שלו כרכב שטח שגויות מלידה (זה אוטו קצר מדי עם בסיס גלגלים בעייתי ומקום מועט ביותר לנוסעים - חצי מהאוטו מוקדש לתא המנוע בלבד) אבל ויזואלית הן כמעט מושלמות. פשוט יפהפה.

אבל זה היה רכב שלא לרבים יש כמוהו, אבל רבים רוצים כזה.
וזה הופך אותו למיוחד.
נכון. ובגלל שהוא כל כך מיוחד אני חולם על אחד כזה שוב.

זו בדיוק הסיבה שעשירים זקנים מסתובבים עם דוגמניות על. כול אחת היתה מסוגלת לספק את הסחורה, אבל דוגמנית על יש רק אחת... ועל זה שווה לזרוק כסף.
סחורה? איזה סחורה? אתה מדבר כאן על חבר'ה בגיל אפילו דלי מלא בויאגרה כבר לא יעזור להם, ושממילא כבר אין להם מה לעשות עם כל כך הרבה כסף, אז לפחות מתקשטים בדוגמנית-על. היא צמודה לזקן המליאן באירועים נוצצים ומחייכת אליו, וכשהוא מתחבר לקטטר היא הולכת להשתעשע עם שומר הראש שלו.

גם אני כמעת נפלתי למלכודת הזו כאשר באיזשהו שלב רציתי לקנות יונימוג :lol:

בקיצור רבותי. תקראו שוב את מה שניר כתב, ושוב את מה שאני כתבתי. לקנות CJ מוזנח בזול ולהתחיל לשפץ אותו זה צעד אידיוטי ולא כלכלי, זה דומה לכניסה למבוך חשוך עם עיניים קשורות. יכול להיות שתצאו מהמבוך בקלות, אבל סביר להניח שתיכשלו ותיפלו בדרך הרבה פעמים.
באופן טבעי, CJ מוזנחים שהם כלים זולים לקנייה, נופלים לידיים צעירות ותפרניות. ואז נוצר כאן השילוב קטלני - נהג צעיר ומתלהב שנותן בגז + רכב חזק ובעל יכולות אבל גם מוזנח, ישן ועייף + חוסר ידע ו/או מקום לעבוד לבד על הג'יפ + חשבון עו"ש מצומק שאינו ערוך למבול ההוצאות המתקרב.
השילוב הנ"ל הוא פתח לצרות ומבטיח לבעל ה-CJ הצעיר והמסונוור שקרוב לוודאי שגם אחרי שישאיר את המכנסיים והתחתונים במוסכים הוא עדיין ייסע בגרוטאה, יחזור על גרר מכל טיול שני, יילחם בשיניים כדי לקיים סוג של תחזוקת שבר בסיסית ולא יצליח לחסוך אגורה שחוקה. המוצא היחיד מהמילכוד יהיה להיפטר מהנבלה בהפסד עצום והרבה עוגמת נפש.
גם אם אתם עושים את כל העבודה על הג'יפ בעצמכם, עדיין צריך לפתוח מכסה מנוע פעם בכמה ימים, ולא כי בא לכם ללטף בעיניים את המנוע או סתם לבדוק מפלס נוזלים. ב-CJ פותחים מכסה ובתדירות גבוהה כי צריך לסדר ולתקן משהו. קצות הציפורניים תמיד יהיו שחורות, וינוביץ יהפוך לחבר הכי טוב שלכם.
לחברים הצעירים שחולמים על הג'יפ האמיתי אני קורא כאן להתאפק ולא לקפוץ ישר למים העמוקים - זה עדיין מוקדם מדי וגדול עליכם. חכו עוד קצת אחרי הצבא, הטיול הגדול והתואר. רומן כזה אפשרי ומהנה רק כאשר אתה כבר מסודר בעבודה קבועה עם הכנסה סבירה פלוס, ואחרי שמשהו בראש שלך משתנה. אפילו אח שלי בן 18 ורוצה עכשיו ג'יפ ראשון, ותאמין לי ניר, שה-CJ שלך היה מועמד רציני להתעניינות שלו ושלנו, אבל ההגיון מחזיר אותנו לסמוראי.

ניר ל
10-10-06, 15:29
דרור, גם אני חושב שסמוראי מתאים יותר לצעיר תפרן -

החלפים שלו לא יותר זולים, אבל בגלל שהוא חלש הוא נשבר פחות, יש לי את אותה תאוריה לגבי היילקס.
מצד שני ההיכרות האישית שלי עם סמוראי היא מלפני 10 שנים, הם היו אז הרבה יותר צעירים, היום אני ממש לא בטוח שסמוראי זקן יהיה מוצלח יותר מסיקס שמור, בטח שלא מהסיקס שלי...
במקרה שלך אני לא רק אשמח למכור (שישאר במשפחה), אני גם עומד מאחורי הג'יפ ומוכן לתת אחריות - כל כשל מכאני, עלי !
הדבר היחיד שהוא צריך לקחת בחשבון הוא צריכת דלק גבוהה יותר ואת העובדה שבג'יפ ברזנט צריך מטרייה ומגפיים בחורף ...

דרור ברלי
10-10-06, 16:27
בקיצור - אין כאן ויכוח אם ה-CJ אמין או לא. זה גם לא משנה.
מה שמשנה זו העובדה המוצקה ש-99% מהסיקסים שנותרו בארץ הם גרוטאות מהסיבות שהוזכרו וגם אם חלקם מטופלים קצת יותר טוב, את עייפות החומר כתוצאה מהעבר הסוער זה כבר לא ישנה. עם בחורה שעבדה בזנות 20 שנה ואח"כ החליטה שהיא חוזרת למוטב, הייתם מתחתנים? אני מניח שלא. אבל רכב שעבר חיים דומים אנחנו דווקא מוכנים לקבל. רק אסור לשכוח שיש לזה מחיר כבד אחרי הקנייה, ושמהכלים הללו כבר אסור לצפות לאמינות בשום פרמטר שהוא.

ניר, זה בסדר - אין בעולם ברזנט אטום ב-100%. גם לא בסטופ חדש. הבעיה הגדולה היחידה שלנו עם הסיקס שלך היא עלויות הדלק ואני מודה שגם החשש מקושי עתידי במכירה משפיע במשהו.
אם זה היה בשבילי - לא הייתי חושב פעמיים. זה CJ שנכנס לקטגוריה בה נמצאים פחות או יותר כ-0.1% מהסיקסים שאינם גרוטאות - אלה שמצבם כיום טוב מאשר כשהיו חדשים.

מאיר רוטברג
10-10-06, 19:27
ועכשיו אתן את הפואנטה לכל נאומו של דרור

ונראה אותך מכחיש זאת

בסוף:

נפטרת מהcj

נפטרת מזו שהרשתה לך לקנות אותו

וסוף סוף אתה מאושר!!!!

בינינו בלי שאף אחד רואה תודה שזה היה משפט מחץ:)

asi
10-10-06, 21:36
טוב אני לא אכתוב כמה באמת הוצאתי על הגי'פ אבל בואו נגיד שזה לא חדש כל הסכומים האלה..

מאיר..

לא נפטרתי מהגי'פ ,
אבל כן נפטרתי מזהו שלא אהבה אותו
וכבר שלוש שנים שאני מאושר !!!

אסי

lizard
11-10-06, 08:17
אתמול הייתי בהרצאה של סופר מפורסם שאמר שלדעתו לרדוף אחרי חלומות זה דבר חיובי והוא הגשים את כל החלומות שלו.

אפשר לומר שהחלום הראשוני שלי, זה שלעולם לא הצלחתי להגשים זה לבנות באגי.
כבר מגיל 8+ רצאתי באגי. לבר מצווה קנו לי רתכת והתחלתי לרתך כל מיני ברזלים לבאגי/קראט.
כמובן שלא ידעתי מהחיים שלי ולכן זה לא ממש הצליח. אם היה לי את הספר של רון צ'מפיון או אינטרנט זה היה משהו אחר אבל אז אפילו מחשבים בקושי היו.
בגיל 13-14 היו לא איזה 2-3 רכבים בחצר. 2 פרינס וסוסיתא אחת, שרצינו לבנות מהם באגי (אני וחבר) לצערנו/מזלנו זה מעולם לא קרה.

מבחינתי השיפוץ של הרכב זה הגשמת חלום. זה לבנות רכב מאפס כמעט וללמוד איך לבנות באגי ורכבים אחרים.
לכן נכון שכואב הכיס אבל! אני מגשים חלום ולדעתי זה מה שחשוב יותר.
יש אנשים שכואב להם על כל הכסף שהולך על הג'יפ וזה סבבה. כי אולי הם חושבים על דברים אחרים שאפשר לעשות עם הכסף. אבל אני לא רוצה לעשות דברים אחרים עם הכסף. כאילו ראבאק, אם זה היה תלוי בי במקום ירח דבש הייתי קונה את המגפה של הכלב :-D. אני לא הולך לסרטים ולבילויים רק כדי שיהיה לי עוד כמה גרושים להשקיע בסיקס שלי. אבל זה רק בגלל שאני רוצה בגלל שלעבוד עליו ולתחזק אותו ללנסוע בו זה סוג של מדיטציה/זמן איכות/תענוג בשבילי.

אני מאמין שיש פה אחרים שאולי לא ינסחו את זה במלים האלה אבל אני מאמין שמבינים על מה שאני מדבר.

הערה: כמובן שהרכב לא בא על חשבון דברים אחרים חשובים יותר. התא המשפחתי שלי על כל משמעויותיו ודרישותיו חשוב לי יותר. זה לא ג'יפ מול המשפחה אלא ג'יפ אחרי המשפחה, אבל לפני דברים אחרים.

לכן כל הדיון של כמה זה עלה לנו חשוב אבל מבחינתי קצת לא משמעותי.
ג'יפ משפצים על הלב ולא עם הראש. אם מישהו לא אמר את זה לפני אז זה הזמן לומר את זה :-D

dekel
11-10-06, 09:19
כדי להשאיר את הראש מעל המיים ולא להכנס למירמור, אני משכנע את עצמי בכמה מישורים שהג'יפ הוא דווקא לא עסק כל כך רע מבחינה כלכלית, כבר שנה בערך שיש בבעלותי SEVEN 82 המחיר ההתחלתי (מעל 20 אלף) היה לא הגיוני לנבלה שקיבלתי בתמורה, משם ועד היום בתהליך שיפוץ מסיבי השקעו להערכתי כ 25 אלף ש"ח נוספים,
מסקנה: נכון להיום יש לי רכב מחודש לחלוטין שעלה לי 45K כמובן ללא התחשבות בשעות העבודה - תחביב.
אני בהחלט חושב שרכב כזה במצבו עם קצת סבלנות יכול להמכר ב30K אם לא יותר בעוד נגיד שנתיים שלוש מהיום מה שבתרגום לשפת הרכבים הרגילים אומר "ירידת ערך" של 5-7K בשנים הראשונות, פחות מכל רכב 4X4 יפני או בריטי אחר.
מלבד זאת - עבודה עצמית על הרכב- דבר נפוץ ברכבים כאלו "חוסכת" כסף בשני מישורים -
האחד, חיסכון בתשלום על עבודת מוסך.
השני והמרכזי לדעתי ועל כן אצרף לו דוגמא:החלפת סינכרונים בגיר - 750 ש"ח חלקים ועבודה עצמית בהפסקות כמובן, תהליך שארך שבועיים, נאמר שלא הייתי צריך לשפץ את הגיר בשבועיים האלה היה יוצא אותו סכום על דלק. כך שלבסוף מבחינה כלכלית שיפוץ הגיר לא עלה לי כסף!!!
(כמובן שמהעבודה עצמה צריך לדעת להנות).

בשורה התחתונה - את ירידת הערך שהייתי משלם ברכב חדיש ו"אמין יותר", אני משלם בחלקי חילוף!

ophir
11-10-06, 22:32
גם אני....

לנו במשפחה תמיד היה ג'יפ ולכן כשחבר שלי הגיע אלי הביתה עם הסופה החדשה שאותה קנה החלטתי במידי לקנות לי CJ. מכאן הדרך קצרה, מודעות סוף השבוע הובילו אותי לנתניה לסיקס כחול מדהים ביופיו ומושלם מבחינה מכאנית (ככה לפחות חשבתי). לקחתי אותו, שילמתי המון כסף (20K) והתחלתי לנסוע לכוון אילת כאשר מפעם לפעם אני צריך לעצור כדי למלא נוזל להגה ההידראולי. :) הגעתי לאילת בלילה ורק חיכיתי לבוקר שאוכל לקחת אותו לאברהם מהמוסך כדי שיבדוק ויגיד מה דעתו.
הבוקר הגיע ונסעתי לאברהם, הוא הסתובב מסביב לג'יפ הסתכל פה, הסתכל שם פתח את מכסה המנוע, זחל מתחתיו ואז נעמד מולי מנגב את ידיו ואמר לי וזה ציטוט מדוייק "בחיים שלי לא ראיתי CJ במצב כל כך גרוע". אתם חושבים שהיה אכפת לי? אמרתי לו רק יאללה בוא נתחיל, "בוא נתחיל" ראשוני עלה לי 5K ובטיול הראשון נפל לי האגזוז, בטיול השני התפוצצו לי צינורות הבלמים וככה מטיול לטיול שיפצתי וקניתי ואז עשינו אוברול מנוע 7K וגיר חדש 4K ומה עם קפיצים Black diamond בסכום הצנוע של 4.5K וכננת 5K ודטרויט מאחורה 5K , הלוקרייט מקדימה היה כסף קטן משהו כמו 1K ובולמי רנצ'ו מתכווננים 5K וברזנט חדש 4K וגגון 2K ומיגונים ומדרגות צד 3K ובמהלך השלוש שנים שהיה אצלי החלפתי צלבים ודרייבשאפטים ונאבות ובלמים ותיבת הגה ומה לא, בטח 10-15K נוספים.

ובסה"כ כאשר מכרתי אותו בצער וכאב גדול לקח לאשתי האהובה כשנתיים להוריד את מפלס הטראומה למצב בו היא הסכימה שאחדש את עיסוקי בתחביב הנ"ל ואני.... ראיתי תמונות שלו באתר לא מזמן ועלתה בי תחושת נוסטלגיה מביכה בעליל :)

היו לי לפניו והיו לי אחריו אבל משהו בו עשה לי את זה ובגדול! והמשהו הזה היה שווה לי את כל הכסף שהשקעתי בו ואפילו יותר.

razst
12-10-06, 09:42
ראשוני עלה לי 5K ובטיול הראשון נפל לי האגזוז, בטיול השני התפוצצו לי צינורות הבלמים וככה מטיול לטיול שיפצתי וקניתי ואז עשינו אוברול מנוע 7K וגיר חדש 4K ומה עם קפיצים Black diamond בסכום הצנוע של 4.5K וכננת 5K ודטרויט מאחורה 5K , הלוקרייט מקדימה היה כסף קטן משהו כמו 1K ובולמי רנצ'ו מתכווננים 5K וברזנט חדש 4K וגגון 2K ומיגונים ומדרגות צד 3K ובמהלך השלוש שנים שהיה אצלי החלפתי צלבים ודרייבשאפטים ונאבות ובלמים ותיבת הגה ומה לא, בטח 10-15K נוספים.

כבעלים הנוכחי של הגיפ המדובר כל מה שאני יכול לומר לך זה תודה!! אני היום מאוד נהנה מההשקעה שלך ובעצם אני לא זקוק לשום שיפור נוסף. כמובן ששילמתי כסף טוב בשביל זה אבל ללא ספק היה שווה כל שקל.בזמן הקצר שהוא אצלי (כמעט שנה) הגיפ כבר הספיק לחרוש את נחלי רמת הגולן ,הרי ירושלים, מדבר יהודה, הנגב והרי אילת כולל כל המעלות הקדושים (רק אתמול חזרנו מטיול בנגב ובדרך חזרה קפצנו ל"בקר" במעלה זיק - שנמצא במצב ממש לא קל בימים אלה)

אז כמו שאמרתי אני לא משקיע בשיפורים כי ממש אין צורך וכל הכסף הולך על תחזוקה ותיקונים. עד היום הוצאתי עליו בסביבות 6K כולל מצמד, משאבות ברקסים, צמיגים חדשים ועוד מספר דברים קטנים. ונכון לעכשיו (טפו טפו) אין משהו מיוחד שאני יודע עליו (חוץ ממד הדלק שכבר התרגלתי בלעדיו) שדורש תיקון או החלפה.

האמת היא שהילדים התחברו אליו עוד יותר ממני. לכל נסיעה שלא תהיה הם מעדיפים את הגיפ על המזדה...

RONI
26-10-06, 17:27
באמת כבר הרבה נאמר על CJ ,אך מה לגבי הCJ המבוגרים יותר? 2,3,5.
אז ככה; זה התחיל מאהבה גדולה לדגם.CJ ראש שטוח קראתי לו אז.
לא ידעתי את ראשי.GO-DEVILL או הוריקן.
10 שנים חיפשתי ובסוף מצאתי אחד יפיפה בכרמל.26000 שח שפכתי עליו .
בנסיעה הגיע הביתה כ 100 קמ דרומה משם.
בדרך נכבה בזיכרון כי המצבר היה מת טוטל.700 שח .
טיפול יישור קו ראשוני לחלוטין שמנים.מחזשים גירוזים.עוקה סדוקה.1500 שח.
להזכירכם הרכב עמד אנדרטה .נוסע אבל אנדרטה.
אלטרנטור לא תקין .הוחלף משופץ 900 שח.
טסט.בעוד שבוע מהקניה.
נזילות מנוע אחורי,קפיצים תותבים.כ800 שח למתלם~.+הורדת גיר !כדי להפסיק נזילה ,לחינם כי צריך רק קרטר.היום אני יודע אבל אז .,הלכו עוד 1000 שח כי אם ירד הגיר אז צלחת +מיסב, ואם כבר הזר שחוק אז יללה!שמנים מחזש גומי לא יעיל מינוביץ נזל .אולתר מחזש אחר לאחר היתייעצות עם חבר
אז דרך אגב התחלתי להתחבר לכלכ מיני שרוטים .וראיתי שאני עדיין נחל אכזב לעומתם.
על הדרך נזילות צינורות רדיאטור עליון +תחתון ,וכמובן הנוזל הירוק הראשון של סבא!
עוד 100
בדרך לטסט נכנסתי למישהו בקשר למדיד של מיכל הדלק כי לא היה!חוץ שהמיכל היה של 20 ליטר די מעפן
טוב עבר טסט.בדרך חזרה נהיה לי חם בין הבייצייים! סבא עולה באש.המזל שהיה טסט ולקחתי מטף!
נהיה קצר בין ה+ של מדיד הדלק לגוף ,נחמד.
כל אבל כל החוטים ברכב נשרפו!
האש גם כובתה וגיעגעתי למשרדי הקרוב.
בקיצור חשמל מחדש ברכב.3000 שח כולל וסת לאור הראשי כי היה חלש בטסט.
תיבת פיוזים ,חוטים בעובי ראוי עם בטחונות לכל מערכת בנפרד.
המיכל דלק היה קטן עלי כי... לאחר סידור הקרבורטור שלא סחב נישתו לי עוד 400 שח.
אבל מיכל נירוסטה אצל חבר 1800 שח+מדיד 200 שח זה שווה שקט נפשי ללא גריקן 20 .
ברקסים לא עוצרים בטסט עלו לי בחריטה מיוחדת כי אין להשיג דרמים כמו שלי 600 שח בי בי.
סבא היה עקום משהו..מתלם 600 שח בי בי.
גומיות לבולמים +עבודה 40 שח .
בקטנות שמנים מסננים פלגים מי סופר.?
כלי עבודה .כל "טיול "עם בת הזוג לאייס או הום סנטר או סתם שיעמום בטיול לבד בדרום העיר תא אזור המסגר שונצינו וכו לדעתי בגס משהו כמו2000 שח אולי יותר!
צלבים כמה שחים פה ושם.
מחזש סרן אחורי +פחיות מיוחדות 200.
גוזונים ברגים אומים .פה פרופיל שם פרופיל.
שכחתי ,פן מאוור רדיטור בסביבות 300 .
מיני ברזנט 50 אצל הזקן בסלמה.
רשת הסוואה מיני לקיץ 5 דקות של פחד !
לא סתתתם חבר הביא לי .
סט בגדים צהליים.לא נעליים! אבל זה הולך בלאי!
עד לאחרונה למקרה הראש.זהו בכללי .
כל כך צדקתם בהתחלה כששאלתי מה למה וכמה ,לא ידעתי לאן אני נכנס.
את האמת .בגילי המופלג נשבר לי הז ן מזה.
מת למכור .אבל במה אשחק?? חומר למחשבה!

פסטר
26-11-06, 00:45
אני רוצה להגיד לכם משהו.
הרבה באים ושואלים אותי האם לקנות ג'יפ או לא ואני אומר להם שלא משנה מה, חדש או ישן, סיקס סופה לנדרובר או פג'רו, בשורה תחתונה מלבד דלק והסטנדרט זה עוד אלף שקל בחודש, תרצה או לא תרצה, אם החודש לא תוציא אלף, חודש הבא הבא תוציא אלפיים, הנוסחה אומרת, שים 1000 שקל בצד, תמיד זה יתאזן בסוף, זה כלל האצבע שלי, עם אתה לא יכול להשים בצד אלפיה כל חודש, תמשיך לנסוע בפרייבט.
8 שנים, 1000 שקל בחודש זה סדר גודל של 100,000 שקל ואני אומר, כל ג'יפאי שגם מטייל עם הג'יפ ומעבר לכך, יגיע לסכום הזה בכל מצב, תחזוקה מונעת או לא.

RONI
13-12-06, 18:21
נא להוסיף בבקשה.
2700 חלקים אצל יונוביץ ראה חשבונית.
2700 עבודת חריטה ראה חש.
576 גוזונים ראה חש.
סעפת??
ודי? עוד.?

yogibear
14-12-06, 09:53
בשורה תחתונה מלבד דלק והסטנדרט זה עוד אלף שקל בחודש, תרצה או לא תרצה, .

נדמה לי שנסחפת ... אני מבין את החישוב ומקבל את ההנחה הבסיסית לגבי החודשים הראשונים לקנייה בשלב יישור הקו . ההנחה תקפה (בעיקר) כשמדובר ב CJ קשיש או סופה שמוטת לחיים, אך לאורך כל חיי הרכב השקעה שכזו ?

ניר ל
14-12-06, 10:50
עם נסיון ידע, עבודה עצמית ומוכנות להוצאה כספית מרוכזת בשלבים המוקדמים, ההוצאות האלו קטנות בצורה דרסטית במשך השנים.עדיין צריך לרענן צמיגים כל 4-5 שנים במקרה הטוב, לרענן סגירת ברזנט פעם במספר שנים כתלות במקום שבו שוהה הג'יפ, להחליף חלקים מתכלים כגון מצבר, אגזוז, רדיאטור, צינורות ורצועות, לבצע טיפול שמנים ופילטרים פעם בשנה. אלו הוצאות קבועות שמסתכמות בכ 150 ש"ח לחודש לפחות, הן נכונות לכל ג'יפ ולסיקס בפרט.

משה ביטון
13-01-07, 10:19
הפחדתם אותי אני רק בתחילת הדרך ולא עם מלאי גדול של מזומנים קניתי סיקס שעבר שיפוץ כללי נשאר לי רק סטרטר שמקצר וכיסוי ואז להעביר אותו טסט של שלוש שנים וטכניון אני מקווה שעשיתי צעד נכון אני לא מתכוון להשתולל איתו רק להנות משבת לשבת.

דרור ברלי
13-01-07, 10:40
ואז להעביר אותו טסט של שלוש שנים וטכניון אני מקווה שעשיתי צעד נכון

בבדיקת טכניון הרכב צריך להיות במצב טוב יותר מחדש. אתה מדבר כאן על סיקס ישן שאפילו אם הוא "משופץ כללי", בכל בדיקה שטחית ימצאו לך טונות של רג'קטים.
כנראה שאתה עומד בפני הרבה הוצאות. מצטערים.

משה ביטון
13-01-07, 11:03
הוא שנת 83 במצב נדיר מאוד אני מקווה שזה לא כלכך רציני הבדיקה למרות שהשם קצת מפחיד הבנתי שכמעט כל מוסך מבצע בדיקת טכניון

נמרוד
13-01-07, 11:49
משה אם אתה בפנים לך על זה, יכול להיות שזה לא יהיה מפחיד כמו שזה נשמע פה בפורום. ואם זה יגרור אותך לעבודה על הג'יפ... אוי כמה פעמים היינו בסרט הזה בפורום... אבל זה בדרך כלל השתלם. כמה מתותחי הפורום עברו טירונות מזורזת על סיקסים גרוטאות והם לא מצטערים על זה.

RONI
24-12-09, 21:57
טוב שוב אני כאן.
הפעם עם CJ 7 שנרכש בינואר 2009.בסכום לא קטן.{יחסית}.
עברה שנה והגעתי איתו להוצאות של 20,000 שח מעבר לקניה.
הפעם אחסוך מכם פירוט.
ולא תגידו ,יש נסיון,יש ידע ,אבל הכסף אוזל במהירות...

רק רציתי שתדעו משהו שאתם יודעים,
סיקס זה תחביב לאנשים ,מזוכיסטים,ולא תפרנים!!!
סקס כבר יותר זול..
אבל תחביב..ותחשבו לכם.

AvigdorAharon
26-12-09, 23:46
טוב שוב אני כאן.
הפעם עם CJ 7 שנרכש בינואר 2009.בסכום לא קטן.{יחסית}.
עברה שנה והגעתי איתו להוצאות של 20,000 שח מעבר לקניה.
הפעם אחסוך מכם פירוט.
ולא תגידו ,יש נסיון,יש ידע ,אבל הכסף אוזל במהירות...

רק רציתי שתדעו משהו שאתם יודעים,
סיקס זה תחביב לאנשים ,מזוכיסטים,ולא תפרנים!!!
סקס כבר יותר זול..
אבל תחביב..ותחשבו לכם.

הפתעת אותי!!!

אני יכול להראות לך טבלה, שהגעתי לסכום הזה לאחר כ 5 שנים.
אם זה הסכום שהייתי מוציא השנה, הייתי ישן ברחוב...

אביגדור

נ.ב,
אולי כדאי לקנות רכבים ממוני...

zowowb
27-12-09, 21:24
חברים ,
טוב לדעת מבעלי הנסיון ,
אמרתם השקענו הרבה .אבל ,מה שחשוב זה לעזור וליעץ לבאים ,לדור הבא .
איך להשקיע במינימום כסף, ולקבל מקסימום מהחבר שלנו הגיפ .
אני קניתי גיפ ,
ובנוסף 3 גיפים מפורקים לחלקים ,שעלו לי ביחד 3K ,
קניתי מנוע וגיר ,אחרי שיפוץ צבאי ,שיצא לאזרחות ,מינוביץ .
פלוס ,צלבים ,תפוחים ,כיסויי מגן לתפוחים (יצור עצמי ).מערכת הצתה של אמריקאית .
לא חסרו חלקים ,קצת מחזירי שמן וגומיות ,
שיפוץ מע הבלמים ,פלוס משאבה חדשה ,
וחלון קדמי שבניתי מהתחלה ,
טסט ,
ונהנה עד היום

לביא
31-12-09, 20:13
עכשיו כשהסיקס נמכר, אני מרגיש חופשי להגיב.

ה CJ נקנה במאי 2005. הרכב היה רכב שלישי בבית. שימש בעיקר לטיולים. נסע כ 8000 ק"מ בשנה.
קניתי ג'יפ יקר. CJ8 שנת 84 בקצת פחות מ 30000 ש"ח. אבל....

הג'יפ שקניתי, פורק לגורמים בשנת 2004. השילדה נשלחה לשיפוץ, מולאה יושרה ונצבעה. על השילדה הורכבה מערכת קפיצים חדשה, ו 4 בולמים חדשים. מערכת החשמל חווטה מחדש, הותקנו סרנים (44 30), מנוע, גיר, טרנספר, דריבשפטים וציריות - מג'יפ ימ"ח.
הותקן בודי חדש שנשלח לפחחות וצבע.
הותקנה מערכת הצתה של DAVIS UNIFIED IGNITION.

ומה השקעתי מעבר למחיר הקניה?

טיפולים יזומים:

הרכב נסגר בפיברגלס.
הותקן מזגן מפוצל.
הותקנו נעילות קידמית/אחורית NO SLIP.
הוחלף קרבורטור ל MOTORCRAFT 2150
הוחלף רדיאטור חימום.

טיפול יזום במוסך פעם בחצי שנה. החלפת שמן מנוע, פילטר שמן. פלגים בהתאם לצורך, והחלפה יזומה של שאר הנוזלים באוטו כל כשנתיים.

טיפולי שבר:

החלפת דרייבשפט קידמי - 600 ש"ח.
החלפה יזומה של הלוקרים מלפנים - הוזמן מחו"ל לא זוכר כמה עלו.
הוחלף רדיאטור כ 1000 ש"ח (למיטב זיכרוני).
שופץ הגיר - כ 1200 ש"ח (למיטב זיכרוני).

אם נשים בצד את הטיפולים היזומים, הרי שבמשך 5 שנים אחזקת הסיקס עלתה גרושים.

מי שקונה גרוטאה - ישלם על כך בריבית.
מי שקונה רכב מטופל בטיפול מונע (בניגוד לטיפול שבר), עדיף מבעל אמצעים - יחסוך הרבה הוצאות ומפח נפש בהמשך.
כל אחד ושיקוליו.

לביא

-->