PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת מים לא מובנת בין המנוע לפעמון.

lizard
09-10-06, 22:17
היום כשהתקנתי את המנגנון קלאץ' החדש שמתי לב שיש נזילה של נוזל שקוף ברווח בין הפעמון למנוע.
לא הרחתי שום ריח שמזכיר שמן גיר או שמן מנוע ואחרי טעימה קטנה זה נראה לי כמו מים.
המנוע אכן מאבד מים אבל חשבתי שזה בגלל צנרת גומי שחוקה. הרדיאטור עצמו נראה אטום וללא נזילות.
השמן לא נראה נגוע במים. מצורפת תמונה של המדיד, הוספתי שמן לאחר מכן.

מה דעתכם?

תודה
מיכה

ניר ל
09-10-06, 22:26
דבר ראשון תשתמש באנטיפריז לא במים, ככה גם לא תגרום לקורוזיה ומשקעים במעברי המים וגם תוכל להבחין בטעם של נוזל קירור מכל נוזל אחר (רק אל תשתה יותר מדי...).

נזילה מאחורי המנוע עלולה להעיד על פריצת פקקי מים (פקקים של פח או נחושת שנמצאים בבלוק ובראש המנוע ) , יש פקק בחלק האחורי של הראש וכן מאחורי גלגל התנופה, כמו כן בדופן הבלוק והראש.
החלפתם פשוטה, להגיע אליהם - סרט.

lizard
09-10-06, 22:52
עד כמה זה קריטי לטפל בזה עכשיו?
אני מניח שצריך לפרק מנוע או חלקים נרחבים ממנו על מנת להגיע אליהם. בכל מקרה אני מתכנן על אוברול בחודשים הקרובים.

שאלה נוספת ששכחתי לשאול שקשורה למצמד.
בעת לחיצה על המצמד יש רעש של חיכוך. נראה לי שהמזלג ו/או המיסב לחץ נוגעים במצמד עצמו. לא ברור לי למה כי החלפתי מזלג ומיסב לחץ לפי הספר ולא היו לי בעיות כאלו בעבר.
האם כיונון של ה ך יפתור את הבעיה? אני חושב שהדוושה שלי לא מכוונת כראוי כי יש לי מהלך לחיצה גדול אבל המצמד נסגר מאוד מאוחר.
כלומר, המצמד משתלב רק ב3/4 גובה. בעבר הדוושה הייתה נמוכה יותר והמצמד היה משתלב ב1/4 מהגובה.
האם זה תקין?

six 4 life
09-10-06, 23:10
מיכה
מה שקורה במנוע שלך זה מים בשמן, ומחז"ש אחורי נוזל- שממנו נוזל לא בדיוק שמן אלא קצפת)

שכחת לציין את העובדה שיש לך מנוע ערס שיורק מים יופי מהאגזוז :twisted:

לא שווה התעסקות יתרה
כמו שאמרת- תתחיל לחסוך למנוע.

shmil
09-10-06, 23:45
אני מניח שארז כתב את שכתב מידיעה אישית.

אני מניח שנוזל לך הפקק של הבלוק, לא הפקק של הראש, כי הם נוזליפם קודם.

אכן את פקק המים שנוזל לך זה סרט להחליף במצבו הרגיל של סיקס סטנדרטי,
א ב ל
כיוון שיש לך כבר רתכת CO, למדת כבר לעבוד, ונדמה לי שיש לך גם מסור חרב פניאומטי:
פתח פתח בקיר האש, ממש מאחורי הבלוק, פתח של כ-35/40 על 20, מעל הקאנט המתעגל של הבודי, שתוחם כאילו את ההאוזינג.
במקום החתיכה שחתכת, ייצר סגירה עם ברגי פח. (זה יכול אפילו להראות כאילו לא נחתך מעולם, זה מה שעשיתי בויליס כפתח שירות).

ועכשיו - לא תהיה לך בעייה אף פעם להגיע לאחורי המנוע.

אגב, גם אם נשמעתךי ציני הפעם - אני רציני לגמרי, זה הפתרון הטוב ביותר, ולנסוע עם פקק מים דולף אתה לא ממש רוצה.

six 4 life
10-10-06, 00:23
מיכה, בדוק את המדיד אחרי נסיעה.

שמיל, אם הנזילה היתה מאחד מפקקי המים (להבדיל מפקק הקמשאפט) באחורי המנוע, היו יורדים מים, לא קצף.
את הקצף הזה ראיתי, והוא קצף של מים ושמן.
לדעתי מקור הקצף מגיע מהמחז"ש האחורי, שלמעשה הקצף הוא שמן מהול במים.
מעבר לזה שהג'יפ שלו יורק מים מהאגזוז
ומעבר לזה שהמנוע הזה חווה טראומת התחממות, לא הרבה לפני שהרכב הושבת לצורך השיפוץ, וכידוע לי- מיכה לא עשה ראש, או אטם ראש.

לכן זו דעתי.

lizard
10-10-06, 06:17
יתכן ובכל מקרה אני אאלץ להוריד גיר וטרנספר בגלל רעשים לא מזוהים מאיזור ההאוזינג.
לעשות חור בקיר אש קצת כואב לי אבל אם לא תהיה לי ברירה אז אעשה את זה.

shmil
10-10-06, 09:43
גם אם תוריד גיר וטרספר לא תגיע לפקק המים האחורי בבלוק.

ניר ל
10-10-06, 10:08
אתה לא יכול להגיע לפקק כי הוא מאחורי גלגל התנופה.

יכול להיות שמים שנוזלים לך מתערבבים עם שמן שנוזל ממקום אחר,
בכל מקרה, אם המנוע שלך חלש, אל תשקיע בו יותר מדי, גם הסרן האחורי שלך הוא גרוע ולא שווה השקעה של שקל, הייתי מציע לך בזמנו לקחת ג'יפ קומפלט מסמו, אבל מאז קנית בודי ושיפצת גיר...

lizard
11-10-06, 08:01
אין לסמו רכב ששווה משהו. בדקתי.
אני אעשה אוברול ואחליף את כל מה שצריך להחליף אבל זה יקח לי קצת זמן.
השאלה היא האם אפשר לטייל, תוך כדי הקפדה על מילוי מים ושמן כמובן, גם במצב הזה.

ניר ל
11-10-06, 17:03
נהגתי במשך זמן רב על 3 סיקסים עם מנועים גמורים, באחד מהם (הנוכחי שלי) היה מעבר מים לשמן שהתחיל בסימני אדים על מדיד השמן , המנוע סחב אלפי ק"מ כאשר המצב הולך ומחמיר, בסוף הדרך הוא היה מאבד די הרבה מים, מתחמם ומצלצל, ניסיתי לעשות איתו עוד טיול אחרון כאשר היה לי כבר מנוע חדש בצד, הקפדתי לעצור מדי פעם ולבדוק את מפלס המים, באיזור שדה בוקר הבחנתי שאין מים - בדיקה של מדיד השמן הראתה שהם בדיוק שם...
חזרתי עם הג'יפ בנסיעה, כאשר כל 10 ק"מ אני ממלא רדיאטור מחדש והמים מחלחלים לחלל המנוע , לא היה טעם להחליף שמן בדרך... כמה ימים אח"כ עוד נסעתי ליאנוביץ' עם הג'יפ כדי להעמיס את המנוע החדש. הסיפור היה סדק בצילינדר שהיה באוברסייז 060 , הסדק הלך והתפשט. זה גם מסביר את דעתי על חריטה ל 080 ושימוש בבוכנות סופה...
אני לא ראיתי את המנוע שלך, אבל עפ"י מצב השמן על המדיד הוא עוד ישרוד, תהיה רגיש לשינויים בהתנהגות המנוע ותעקוב בתדירות גבוהה יחסית אחר איבוד המים ומצב השמן.

lizard
11-10-06, 21:30
אחרי שהרכב יחזור לכביש אני אתחיל לחפש חלקים למנוע חדש.
הכוונה היא לבנות מנוע נוסף מחדש+ אי אלו שיפורים. לא משהו מסובך כמו סטרוקר וכדומה. בעיקר חלקים איכותיים ככול שאפשר.

בנתיים המנוע מעשן אבל נוסע.

-->