PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדל בסרנים בין ג'ימני לסמוראי

rafi
09-10-06, 22:20
ערב טוב לכולם,
אני רוצה להחליף את השמן בסרנים,הרכב הוא ג'ימני.
ראיתי כמה הודעות בפורום שהשמן המתאים לסרנים של סמוראי הוא 80-90.
בספר של הרכב מומלץ שמן 90HD.
כמה שאני יודע ה HD מסמל תשלובת היפואידית (ציר הפניון נמצא נמוך יותר מציר הקורונה). האם תשלובת מסוג זה נמצאת בג'ימני ? (ובסמוראי לא ?)

רפי.

asafa
09-10-06, 22:29
רפי, מכשירי תנועה שמים שמן סינטטי מלא בסרנים, אם תרצה אני אסתכל מחר בחשבונית לראות את הצמיגות. זמן החלפה ע"פ הספר הוא אחת ל 4 שנים או 120000 ק"מ

rafi
09-10-06, 22:42
אסף,
אצלי בספר רשום זמן החלפה של כל 50K ק"מ או 30 חודשים.
השאלה החשובה היא האם מדובר בתשלובת מהסוג שציינתי.
בכל מקרה מעניין לדעת איזה שמן שמו אצלך.
תודה,
רפי.

asafa
09-10-06, 22:55
יש הבדלים קטנים בג'ימני בין המודלים, לדוגמא חלק מהרכבים עם רצועת טיימינג וחלק עם שרשרת.
גם בקישור כאן באתר לספר המקורי יש שלושה סוגי ספרים עם הבדלים בטבלת הטיפולים.
יתכן שעברו לשמן סינטטי מלא ולכן האריכו את פרק הזמן בין ההחלפות.
בכל מקרה אני לא מומחה אבל לי צירוף האותיות HD אומר HEAVY DUTY (יתכן שאני תועה)

asafa
09-10-06, 23:31
רפי, בדקתי בספר הרכב המקורי. בדגם עם הטיימינג מומלץ להחליף שמנים בדיפרנצייאלים כמו שרשמת, כל 50000 ק"מ. אגב, רשום שם שיש להחליף שמן מנוע כל 10,000 ק"מ (זה גם מה שמומלץ בארץ?) כי בדגמים ללא הטיימינג זה כל 15000 ק"מ.

בכל מקרה לעיניין הדיפרנצייאלים להלן ציטוט מהספר:

DIFFERENTIAL OIL SPECIFICATION
HIYPOID GEAR OIL API GL-5
SAE 80W-90 OR 75W-85

OIL CAPACITY
FRONT; 1.35 LITER
REAR 1.5 LITER

NOTE;
HYPOID GEAR OIL MUST BE USED FOR DIFFERENTIAL.
IT IS HIGHLY RECOMMENDED TO USE SAE 80W-90 VISCOSITY

אסף.

asafk
09-10-06, 23:35
api gl-5 הם רוב שמני הגיר הרגילים שיש בשוק בצמיגות 80w90. אף אחד לא טורח לציין זאת על השמן עצמו, כי זה כבר לא חידוש.

אסף.

asafa
10-10-06, 13:23
בכל מקרה מעניין לדעת איזה שמן שמו אצלך.

לפי החשבונית:
75W90 סינטטי

rafi
10-10-06, 18:12
api gl-5 הם רוב שמני הגיר הרגילים שיש בשוק בצמיגות 80w90. אף אחד לא טורח לציין זאת על השמן עצמו, כי זה כבר לא חידוש.

אסף.

אסף (א)
אצלי בספר רשום 90 HD.
אני נודניק לגבי זה כי פעם הסבירו לי שישנם סרנים שיש בהם תישלובת היפואידית. שם ציר הפניון לא יושב בקו אחד עם הקורונה אלא קצת נמוך יותר (זאת כדי שהביצה תהיה שטוחה/גבוהה יותר) ואז הפניון גם מסובב וגם "דוחף" את השיניים בקורונה.
את כל זה אני רושם כי לתמסורת כזו דרוש שמן אחר.
הבעיה היא שהספר שלי הוא לא מדוייק (למשל מרווח הטיפולים שם הוא 10000 ובחברה ממליצים כל 15000, שם יש טיימינג ואצלי אין ,ועוד).
לכן אני לא יודע אם לסמוך על הספר ולמלא שמן כמו שרשום או שאפשר ללכת על 80-90 רגיל כמו שנפוץ וכמו שהמליצו פה פעם לסמוראי.
ובאותו הקשר שימוש בשמן שלא מיועד לתשלובות הזו היה גורם לצרות בטרנזיטים.

אסף (ב),
איזה דגם שלך ? (עם טיימינג ?)
איפה יש את הקישור הזה שאמרת לספר המקורי ?

רפי.

אלון_ק
10-10-06, 20:48
אסף, ג:
מה הקשר בין מיקום הפיניון לשמן הדרוש?

rafi
10-10-06, 21:49
אלון א' ;-)
פעם הסבירו לי שכאשר הפניון והקורונה לא יושבים על אותו ציר צריך שמן אחר (היפואידי,שמן מסריח במיוחד).
הסיבה לכך ,אם אני זוכר נכון,היא שהתשלובת הזו עובדת קשה יותר/השיניים מתאמצות יותר- הפניון לא רק מסובב את הקורונה אלא גם דוחף בגלל המבנה הזה. קצת קשה לי להסביר את זה בלי סקיצה אבל אני מאמין שאתה מבין על מה אני מדבר.
יכול מאד להיות שאני טועה לגבי זה בגדול אבל ככה הסבירו לי, ושווה לבדוק.
השאלה היא האם באמת זה נכון שתמסורת כזו עובדת קשה יותר והאם בכלל היא קיימת בג'ימני ? :-?

רפי.

asafa
10-10-06, 22:17
רפי,
בדגם עם רצועת טיימינג, ע"פ הספר המקורי באנגלית עושים טיפול כל 10000 ק"מ (אם אני לא טועה מודל 99-00).
בדגם עם שרשרת טיימינג עושים טיפול כל 15000 ק"מ. (01-04 כנראה).

בכל מקרה הציטוט שרשמתי למעלה הינו לדגם עם הטיימינג (כי רשמת החלפה כל 50,000 ק"מ אז הנחתי שיש לך את הדגם הקודם עם הרצועה).

אם הרכב שלך אחרי 2001 אז כנראה שהוא כמו שלי (2003) ורשמתי למעלה איזה שמן שמים במכשירי תנועה.

אני מצרף כאן את הקישור להורדת הספר, שים לב שיש שלושה ספרים שונים. ניתן לראות בעמודים הראשונים של כל ספר לאיזה מספרי שלדות הוא מתייחס, כך שתוכל למצוא את הספר הנכון לרכב שלך.

http://www.suzukitech.org/pdf/manuals/jimny/jimny.zip

אסף

נמרוד
11-10-06, 01:14
רפי, תמסורת היפואידית (http://en.wikipedia.org/wiki/Hypoid)זה מה שיש בכל דיפרנציאל, הג'ימני לא מיוחד. אלא אם כן יש לך איזשהי נעילה מוגבלת החלקה שדורשת שמן או תוסף מיוחד, שמן 80W90 API GL5 או בעברית "שמן גיר" הוא בדיוק מה שצריך בשבילו. שמן סינטטי זה נחמד אבל אני לא רואה מצב שהסרן שלך נשאר אטום לגמרי 4 שנים, וחדירה של מים לסרן תהפוך גם את השמן הסינטטי לאמולסיה חסרת ערך.

סוזי המשתוללת
11-10-06, 01:18
הפיניון נמוך מהקורונה
החלפת שמנים צריכה להתבצע בחורף אחרי כל תקיעה עמוקה בבוץ / מיים מעל גובה הסרן /טרנספר /גיר ולכן בחורף לא כדאי להשתמש בשמנים יקרים שיוחלפו כל שבוע אלא בשמנים זולים
בקיץ שימו שמן איכותי יותר

asafa
11-10-06, 11:36
האם מומלץ להאריך את הנשמים בסרן או שזה לא עוזר?

-->