PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבה מעניינת, אפיקורסית משהו, על שמנים סינטטים/מינרליים :

חנן א.
20-11-03, 16:37
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=363&art_id=97

אני, בניגוד לעבר, חזרתי די מזמן לעבוד עם שמנים מינרליים והחלפות תכופות, באופנוע, בג'יפ, בטרקטורון ובפרייבט . עושה רושם שהרכבים לא סובלים מכך בינתיים. הרנו5 עם 210K ק"מ עוד לא התחיל לצרוך שמן בין הטיפולים.

ומה אתם אומרים?

זאביק
20-11-03, 17:05
לא חושב שהכתבה היא אפיקורסית, אלא בעיקר שטחית ורדודה (מאוד, כמו שבאוטושטח כותבים שלרכב יש מערכת מתלים מעניינת ומיוחדת, ואז מפרטים על העץ והפלסטיק בדשבורד)

הוא שואל הרבה שאלות, זורק הרבה מונחים, תקנים וסימונים, בלי ממש להסביר (כמו API SG, SJ, SL וכו', שהוא לא מפרט מה ההבדל ולמה SL זה הכי טוב).
נראית כתבה "כאילו מקצועית" שבה הוא אומר "אני לא יודע כלום, כולם עובדים על כולם, ואף אחד לא מבין".

אחרי שקראתי את הכתבה, איזה שמן אני אמור לשים ?????

חנן א.
20-11-03, 17:40
הכתבה אפיקורסית כי היא בועטת במוסכמות, בלי קשר אם היא עושה את זה בצורה חכמה או טיפשית.

ולא הכול רדוד. ככל שהתקן מתקדם יותר באותיות הוא מחמיר יותר, ואם שמן סינטטי סופר יקר כגון "מוטול" לא עומד בתקן שעומד בו שמן פושטי, אז או ש"מוטול" סתם לא העמידו את השמן שלהם לבחינה של התקן המחמיר יותר, ותיאורטית הוא יכול לעמוד בתקינה כזו, או שהוא פשוט פחות טוב למרות המחיר הגבוה.

זאביק
20-11-03, 18:09
אני יודע שככל שהאותיות גבוהות יותר התקן מחמיר יותר, אבל את זה הוא לא כותב בכתבה (אלא הוא כותב ש-SL יותר טוב מ-SG . . . .

הכתבה בעיקר בועטת במוסכמות שיווקיות בעולם האופנועים (כמו שזה נראה לי), ולא מוסכמות טכניות.
עד עכשיו כולם ידעו/אמרו/האמינו שרק מוטול. אחרת אתה הורס את האופנוע. שמנים ישראליים זה רע מאוד.

בא מישהו ואומר, למה שמן ישראלי זה רע מאוד ?? מישהו בדק את זה פעם ??
תראו יש שמן ישראלי פשוט שהוא יותר טוב (לפחות על נייר בנתונים).

ואם שמן סינטטי סופר יקר כגון "מוטול" לא עומד בתקן שעומד בו שמן פושטי, אז או ש"מוטול" סתם לא העמידו את השמן שלהם לבחינה של התקן המחמיר יותר, ותיאורטית הוא יכול לעמוד בתקינה כזו, או שהוא פשוט פחות טוב למרות המחיר הגבוה.

אפילו אתה אמור שמוטול נחשב מותג סופר יוקרתי, ולא בהכרח בצדק.

(זה קצת דומה לאמונה הטכנית ששררה בארץ, שאי אפשר להתקין נעילה קדמית אוטומטית בסופה)

asafk
20-11-03, 22:36
אין בזה שום דבר חדש. שמן מפירמה אמינה שעומד בתקן הוא טוב כמו שמן מפירמה אמינה ויקרה שעומד בתקן. היפה בבדיקה של API (שמתי בזמנו קישור איפושהוא לסיוגים שלהם) הוא שהיא בודקת את השמן במבחן התוצאה- על ידי הרצה במנוע ובדיקת הבלאי למנוע אחרי ההרצה.
מה שכן- אם שמן יוקרתי מסויים טוב יותר מהתקן התקף, אין דרך לדעת את זה- הוא עדיין יהיה באותו התקן...

אסף.

LAREDO
23-11-03, 09:13
בזמנו לפז היה שמן סינטטי RS פורמולה, 10W-60, שהיה מדורג SG. כעבור כמה שנים, שיצא התקן SJ התברר שהוא עומד גם בתקן ההוא, והוסיפו מדבקה של SJ.
יצרני שמן רציניים מייצרים לפי מפרט של חברות רכב, ותוכלו לראות לאיזה תקני מרצדס,ב.מ.וו ומ.א.ן בעיקר השמנים מתאימים. הרבה פעמים המפרט של הרכב משיג את התקן.
כמו-כן אסור לשכוח שמנים מזוייפים, ויצרני/יבואני חצר שמדביקים מה שבא להם...

-->