PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק של 1:8 בסמוראי 92, הגיוני? [הכותרת נערכה]

נימר
10-10-06, 19:54
סמוראי 92 חמוד מאוד בעל נעילת דיפרנציאל אחורי, מוגבה, צמיגים רחבים אחרי ניקוי קרבורטור והחלפת חותי הצתה.....האם הגיוני שישתה כמו בן זו....ה 1 ל 8? עבר גם תיאום הצתה. וטיפול 10000 פילטרים חדשים אוויר ו דלק.. ואין לא סתימה ולא מגמגם באף מהירות.

מה אפשר לעשות כדי שישתה פחות..?
אני משתגעה מה לא עשיתי!

**הערת מערכת: הכותרת נערכה, אנא הקפד על כותרות אינפורמטיביות. סימן שאלה אחד בהחלט מספיק, אין צורך בשורה שלמה של כאלו.**

bobsfog
10-10-06, 20:30
תסע יותר רגוע?

אלון_ק
10-10-06, 20:39
אם תוסיף קצת מידע כמו מה מידת הצמיגים (צמיג רחב זו לא מידה) ובאיזה סוג נסיעה אתה מודד 1:8 נוכל לעזור לך הרבה יותר טוב.

jackey1
10-10-06, 20:42
בכל מקרה עקב הצמיגים הרחבים וההגבהה הגיוני שישתה יותר
1. מה מידת הצמיגים?
2.האם צוק אוטומטי נכבה בזמן סביר?
2.מה אופי הנסיעות קצרות,בעיר ?
3.האם מותקן טרמוסטט?
4.האם צריכת הדלק הייתה שונה בעבר?

ג'קי

זאביק
11-10-06, 18:36
שנתיים וחצי היה לי סמוראי 92, רוב הזמן צריכת הדלק שלו הייתה 1:8 - 1:9.
נסיעות עירוניות, בין עירוניות.
ממה שביררתי אז, זה היה נורמלי....

נימר
11-10-06, 20:56
אז ככה.
בדקתי את זה במשך שבוע בנסיעה לעבודה וחזרה קצת בעיר וקצת בין עירוני.

הצוק סבבה, קרבורטור עבר טיפול. בנוסף הנסיעות רגועות ונעימות.

צמיגים a/t 215

על 29 ליטר הוא עשה 230קילומטר

עזרה, פליז

נימר
11-10-06, 21:02
אז ככה.
אני נוסעה משש רגוע כול יום לעבודה ובחזרה. קצת בעיר וקצת בין עירוני. בדקתי את זה במשך חודש, גם לפני וגם אחרי ניקוי הקרבורטור והחלפת חותי ההצתה. שום דבר לא השתנה.
יל לי צמיגים a.t. 215 .
הצוק סבבה. עובד רגיל.

הוא עשה 230 קילומטר עם 29 ליטר.

שעיה כליף
12-10-06, 07:44
כתבת שהקרבורטור עבר טיפול
האם הוא עבר גם בדיקת גזים ?

GodsFather
12-10-06, 09:24
לגימת הדלק שלך סבירה הן לעיר והן לבינעירוני אם כי ברת שיפור.

שים לב למקדם ההצתה - אמרת שבדקת תיאום הצתה אבל האם המקדם תקין ? אני החלפתי מקדם מקולקל ועליתי מ8.5 ל10 אז יש לזה משמעות - גם בנסיעת סבתא וגם בנסיעה קצת יותר פרועה.

מה לגבי הטרמוסטט ? האם הרכב עובד בטמפרטורה נכונה ?

בומס הקופץ
12-10-06, 12:50
רק לי ולזאביק זה נשמע הגיוני שאם אתה נוסע 50% מהזמן עירוני ו 50% מהזמן בין עירוני אז 1:8 זאת צריכה לא רעה בכלל (אני מניח חמישים אחוז בגלל השימוש במלה קצת לשניהם)? הקוביות האלה הם לא ממש פריווט, אתה לא יכול לצפות לצריכה של 1:14 בטח לא במנוע שהוא לא מוזרק.

GodsFather
12-10-06, 13:57
בומס (אמיר) , גם אני מסכים אתכם , פשוט ממליץ לבדוק עוד שני פריטים אלו , כי עובדה שאני עם חצי עיר חצי בינעירוני כן מצליח להגיע ל10-9.5 ותסכים איתי שזה משמעותי מאד.

יותר מ1 ל 10 זה בגדר אגדה לדעתי...

בומס הקופץ
12-10-06, 14:39
זה משמעותי, אבל אתה נועל צמיגים קטנים יותר (אלא אם כן אני לא מעודכן) והתצרוכת דלק בהתאם. זה לא שאני אומר לא לבדוק, להיפך להכיר את המנוע זה דבר חשוב. אבל אני לא חושב שצריך להתחיל להסחף עכשיו לבדיקת גזים לקרבורטור, ואני בספק אם הייתי מפרק את התרמוסטט ומנסה לראות באיזה טמפרטורה הוא נפתח אלא אם כן רואים שיש בעיה במערכת הקירור (אני אשמח להסבר למה זה קשור לצריכת דלק אולי שווה אפילו בשרשור אחר). 1:8 זה בסדר גמור.

יותר מ1 ל 10 זה בגדר אגדה לדעתי...
בדקתי את זה, זה אפשרי להגיע ל 1:11. אבל זה אומר נסיעה קבועה על מהירות של 80 קמ"ש. וזה כבר בגדר אגדה :lol:

נימר
12-10-06, 18:18
אין לי בעית קירור. יש ראדיאטור חדש. מצתער שלא הזכרתי יש למנוע 46000 קילומטר לאחר חריתה ופקום ראש קיצר הכול.
לגבי הטרמוסטט ניראה לי שהוא בסדר אבל אני יבדוק את זה. מה שניראה לר בסדר זה הצוק. אני חושד שהוא פתוח כול הזמן. (לא יצא לי זמן לבדוק את זה)
מה אתם אומרים לגבי הצמיגים. עם אני יחזור לדקים המקוריים זה יעזור?
מה שמוזר המנוע לא עובד שקט שאני עומד במקום (למשל ברמזור) .. לפעמים כן.
למשל מנוע של חבר שלי עובד פי 2 שקט משלי. יש לו 88 נירא לי וקרבורטור סובארו

GodsFather
13-10-06, 00:45
נימר,

בהתחשב בעובדה שבסמוראי סטנדרטי אין מד טורים להשוואה בעין, הרעש שאתה שומע נובע ככל הנראה מטורים גבוהים יותר (צ'וק פתוח כפי שאמרת) או מבעיה במערכת הפליטה - עד שלא נשמע את הרעש או נתקין מד טורים/נשווה במערכת ממוחשבת, לא נדע.

אם הצ'וק פתוח והטורים גבוהים - הופס הנה לך הגורם לצריכת דלק יותר גבוהה,
אם יש בעיה במערכת הפליטה אז הרכב מתקשה לייצר מומנט כי אין התנגדות תקינה למנוע ומכאן שצריכת הדלק תהיה גבוהה יותר - אתה נותן יותר גז (צריך להגיע לטורים יותר גבוהים מהרגיל) כדי להאיץ...

אל תעבור לצמיגים יותר קטנים - המידה שלך גם ככה 215 , אם זה היה רק הצמיגים אז רוב רוכבי הסמוראי היו עושים את אותה צריכה מאותו גורם - עובדה שזה לא זה...

רדיאטור חדש אינו הבעיה אלא התרמוסטט שאינו תקין והוא בעצם שולט בהשפעת הרדיאטור ויכול להיות פתוח יותר מידי או סגור יותר מידי (אם כי באופציה ב' הרכב גם היה מתחמם והיית רואה את זה) - אם לרכב קשה להגיע לטמפרטורת עבודה אז צריכת הדלק עולה (קרי טרמוסטט פתוח יותר מידי)

להבדלים בין הקרבורטורים אין קשר כי אנו מדברים על טורים בסרק, מעבר לזה - לא משנה איזה קרבורטור יש לך , נפח הדלק שיכנס למנוע הוא זהה , ההבדל ביניהם הוא רק המהירות שהדלק נכנס (בקרב' סוברו זה מהיר יותר ומכאן שתהיה תאוצה יותר טובה אך ללא הבדל בצריכת הדלק)

jackey1
13-10-06, 14:26
במידה והטרמוסטט פתוח כל הזמן מד החום לא יעבור את ה-1/4 ואפילו פחות
מכאן מה הטמפרטורה בשעון?
במידה ו-1/4 +- הצו'ק פועל יותר מידי והחלפתו תשפר את צריכת הדלק
במידה והצו'ק עובד קבוע אפשר לשמוע את הטורים גבוהים גם באוזן בלתי מזויינת או לחילופין פרק את מכסה הקרבורטור ותראה אם הצ'וק פתוח או סגור

בכל מקרה סמוראי זה לא פיאט אונו כמו שנאמר בשרשור,בכל מקרה שווה בדיקה כדי שהרכב יעבוד כנדרש
לגבי חזרה לצמיגים קטנים יותר מיותר/לא נכון/טעות/שגיאה, רוצה רכב חסכוני תקנה אונו

בהצלחה
ג'קי

jackey1
13-10-06, 14:28
הכוונה בהחלפתו=החלפת הטרמוסטט בד"כ

שעיה כליף
13-10-06, 22:01
כתבת שהקרבורטור עבר טיפול
האם הוא עבר גם בדיקת גזים ?
תאמין לי שהתשובה למה ששאלתי קודם תפתור הרבה סימני שאלה
עבר או לא עבר בדיקת גזים ??

נימר
14-10-06, 19:03
jackey1
ידידי הטוב.. מה שאמרתה באמת קורה. המד חום שלי תמיד על רבע. חשבתי שזה פאק שמתעלמים כי תמיד זה ככה. לפעמים שההיתי עומד ברמזור אחרי עליה המד חום היה עולה לחצי ופחדתי שיש איזה תקילה אבל מיד אחרי תחילת נסיעה זה היה חוזר למצב רגיל של רבע. לפני הטיפול בקרבורטור אחוז ה co2 היה בערך 3 (מה שלא טוב) אבל אחרי הטיפול כיוון הצתה והחלפת חותי הצתה זה ירד מתחת ל אחוז 1. יש מצב שיש בעיה בטרמוסטת, (מה שגורם לצוק להיות פתוח כול הזמן???) אני יבדוק ויחליף אותו עם צריך... בדקתי עם היבור של המד חום שרוף אבל הוא לא, יכול להיות שיש בעיה בטרמוסטת עצמו.
מה המחיר של התקנת חדש??

GodsFather
17-10-06, 02:08
תרמוסטט עולה באיזור ה50-100 ש"ח בחנויות באיזור ת"א, החלפה/התקנה שלו זה שני ברגים וסיליקון, מאד פשוט...

bobsfog
14-01-07, 20:51
יש לי בדיוק את אותה בעיה
צריכת דלק של בערך 1 ל8 בסמוראי 93 פתוח בעל צמיגי 205 שטח מלא
הקרבורטור מכוון נבדקו 4 גזים והוא גם נקי
אני נוסע בערך 70 אחוז מהזמן בעיר והשאר זה כביש מהיר
מה יכול להסביר צריכה מוגזמת זאת?

GodsFather
14-01-07, 23:51
ומה עם שאר התנאים שהצבנו כאן ?

מקדם הצתה וכיוון הצתה?

תרמוסטט קיים ?

אתה יודע מה הטורים בסרק?

bobsfog
16-01-07, 19:21
בקשר לשאר התנאים
אני לא יודע לבדוק אותם או מה אומר מקדם הצתה
ומחירים של החלקים הנל
כרגע צריחחחחחחחחחת הדלק עומדת על 1 ל7 שזה מוגזם לגמרי
הסמוראי הינו סטנדרטי לגמרי
מישהו יכול להפנות אותי לבעל מקוצע טוב באזור השרון שיכול לסדר את המצב כולל התקנת טרמוסטט
או שהוא בעצמו יכול לעזור לי ! (עדיף ככה גם אני ילמד ויבין)
בבקשה המצב קשה
תודה מראש
אדר

jackey1
16-01-07, 19:54
טרמוסטט אתה יכול להחליף לבד 95 ש"ח במכשירי תנועה
פרוק שני ברגים הוצאת הישן,במידה וקיים
הרכבת החדש כולל האטם (מגיע עם הטרמוסטט)
ואז תבדוק מה קורה עם צריכת הדלק

בכל מקרה אל תצפה ל- 1:12 מקס' 1:9/10 חלומי

bobsfog
16-01-07, 20:03
לא מצפה ל 1:12
אתה חושב שהתרמוסטט יכול לעשות כזה הבדל?
תרמוסטט אני יודע להתקין

שיצו
19-01-07, 12:02
רק לידע כללי טרמוסטט עולה בסביבות ה 40 50של בחנות לחלקי חילוף של מכניות אז אני לא ממליץ לקנות ממכשיריתנועה וזה מיניסיון אני קניתי ליפני שבוע וכן הטרמוסטט משפיע גם על הביצועיים וגם על הצריכת דלק

צביקה קרבורטור
19-01-07, 15:28
הרכב טרמוסטט, וחזור לדווח, טרמוסטט תקין אמור לשפר את תצרוכת הדלק, וזאת בתנאי
שהקרבורטור שופץ במקצועיות.
לכן אנא חזור לדווח על תוצאות השיפור בתצרוכת הדלק, אם בכלל, לאחר התקנת/ החלפת הטרמוסטט,
לטובת חברי הפורום.
החלף וואקום קידום הצתה במפלג, במידה והוא לא תקין, מעדות של אמיר, חל שיפור משמעותי לאחר החלפת הוואקום מפלג.
מסקנה קרבורטור משופץ ונקי, אינה ערבות מספיקה, לחיסכון בדלק, ולשיפור הבצועים,

לכך דרושים תנאים אופטימלים.
בברכה
צביקה

bobsfog
19-01-07, 19:35
הותקן היום טרמוסטט
אני יעדכן ברגע שיהיו נתונים
תודה

bobsfog
02-02-07, 21:06
הטרמוסטט לא עזר
אז נכון לעכשיו התריכה היא 1:7 עירוני
יש למישהו עצות?
תודה מראש

צביקה קרבורטור
02-02-07, 22:33
העצה הבאה היא לא אוביקטיבית , ראה הוזהרת!
הבעייה תפתר על ידי נקוי שיפוץ וכוון קרבורטור, אצל בעל מקצוע , מקצועי אמין, ובעל המלצות בתחומו!
כנס לאופטופיק ערוך חיפוש על נקוי קרבורטור, ותמצא שם את הפתרון.
המלצות נוספות בקרוב.
בברכה
צביקה

GodsFather
05-02-07, 03:26
מקדם הצתה - עדיין לא רשמת אם נגעת בו , רק רשמת שאתה לא יודע מה זה , הכרת אותו כבר ?

וכן, טיפול קרבורטור יעזור מאד ואם תעשה את זה אצל בעל מקצוע ולא חפיפניק שרק ירצה את כספך אז הוא גם יבדוק לך דברים נוספים כמו קידום הצתה וכיוונה כדי שתצא מבסוט ועם רכב תקין.

הרכב אולי עובד לך עכשיו עגול אבל יכול לשתות לך כמויות של דלק יותר מהנחוץ בשל סטיה בכיוון.

yehudap9
28-09-07, 18:57
bobspog!
אני ממליץ לך לשפץ אץ הקרבורטור אצל צביקה מקצוען אמיתי! הוא יושב בנתניה אני נסעתי אליו מראשל"צ למרות שיש פה כמה בעלי מקצוע החלטתי לנסוע לצביקה ותאמין לי אני לא מתחרט!
לפי התיאור שלך נשמע לי שהמקדם ההצתה אצלך לא תקין תכוון ל13 מעלות לפני זה ישפר לך את הצריכה וזאת בתנאי שהקרב' אצלך במצב טוב ונקי..
בדר"כ מכוונים ל10 מעלות אך ברכב ישן כמו שלי אני מעדיף לכוון ל13 וזה באמת שיפר את היכולת..

GodsFather
28-09-07, 19:01
א. ראית את התאריך ?

ב. תסביר בבקשה את נושא הזויות והמעלות - מה מכוונים ואיפה, המקדם הצתה מעוגן על ידי בורג בתוך המפלג והוא מונע על ידי מנוף וואקום שמגיע מהקרבורטור על ידי צינורית , את המפלג עצמו אפשר להזיז ולכוון את ההצתה בתוך כך , על גבי מסילה, אולי זו כוונתך ?

צביקה קרבורטור
28-09-07, 20:24
א. ראית את התאריך ?

ב. תסביר בבקשה את נושא הזויות והמעלות - מה מכוונים ואיפה, המקדם הצתה מעוגן על ידי בורג בתוך המפלג והוא מונע על ידי מנוף וואקום שמגיע מהקרבורטור על ידי צינורית , את המפלג עצמו אפשר להזיז ולכוון את ההצתה בתוך כך , על גבי מסילה, אולי זו כוונתך ?
אמיר שלום רב!
יהודה אכן התכוון, לכוון ההצתה, על ידי הסטת המפלג לכוון קידום, וההצתה קודמה אכן, לכוון כמעט המקסימלי האפשרי.
בברכת חג שמח
צביקה

מחלה סופנית
28-09-07, 20:48
עצה ידידותית תרכיב "שבשבת"

ותמיד תנהג בכוון הרוח

זה חוסך בדלק במיוחד בירידות

GodsFather
28-09-07, 20:49
אם כיוון ההצתה הוא מקסימלי , מה הצורך במקדם הצתה ?

אלא אם עשו שינוי בקרבורטור והוא לא מקורי?

ועוד שאלה -
מדוע לשנות את ההצתה ולא את כיוון אספקת הדלק , אם אני מבין נכון, קידום הצתה נחוץ כתוצאה מהזרמת כמות דלק גדולה מהרגיל, אבל כיוון להצתה מוקדמת מלכתחילה ?

צביקה קרבורטור
28-09-07, 21:08
אמיר שלום רב!
ביצעתי לאחרונה, שני שיפוצי קרבורטור בסמוראי של חברי הפורום.
אחד מהם הוא של יהודה שכתב מעליך.
שני הסמוראים, המפלג היה מכוון לאיחור הצתה מקסמלי, מה שפגע בביצועי הסמוראי, ובתצרוכת הדלק.
תיאום מנוע, הוא כוון תצרוכת דלק אופטימלית, לפי נתוני היצרן, וכוון הצתה לפי נתוני היצרן, ובהתחשב במצב המנוע, שחיקתו, ובהתחשב באם המנוע עבר שיפוץ במשך השנים, מה שיתכן והעלה את יחס הדחיסה, שעלול לגרום לצלצולים, ולכן יש לפעמים צורך לסטות מהוראות היצרן.
באם אתה זוכר, גם אצלך, המפלג הוסט, לכיין הצתה מוקדמת, וביצועי הרכב השתפרו, בנוסף לוואקום מפלג, שהשפעתו רק בעת האצה מממצב עמידה לנסיעה, בעת פתיחת מצערת מלאה, תת הלחץ נופל, והשפעת דיטפרגמת הוואקום צמבר שולית.
וזאת בניגוד לכוון הצתה סטטי וקבוע.
בברכת חג שמח
צביקה

yehudap9
29-09-07, 10:03
צביקה!
בוקר טוב לך..
אתה רוצה להגיד לי שאצלי הכיוון ההצתה הייתה מאוחרת? אצלי אם אני לא טועה היה 13 מעלות לפני כלומר מוקדמת לא? חוצמזה המנוע שלי אכן עבר שיפוץ (רינגים ומיסבים וראש מנוע)אולי יש צורך לכוון מחדש?

צביקה קרבורטור
29-09-07, 10:51
יהודה שלום רב וחג שמח.
כוון ההצתה אצלך אכן היה מאוחרת, וקידמתי את ההצתה, לקידום כמעט מקסימלי, יש לבדוק שוב את כוון ההצתה בנסיעת מבחן.
אני שוקל רק באם יש צורך לאחר בדיקה עם שעון וואקום, גם לבדוק קומפרסייה, בנוסף בדיקה כוון שסתומים נוסף לאחר השיפוץ בהחלט לא יזיק.
בברכה
צביקה

-->