PDA

צפייה בגרסה מלאה : איבוד מים לא מובן מהרדיאטור

asafa
10-10-06, 20:33
שלום לכולם

לחבר יש CJ8.
הג'יפ מאבד מים כל יום באופן לא מוסבר.
חיפשנו נזילות באמצעות משאבת לחץ שמתחברת לרדיאטור, והכל נראה תקין, אין איבוד לחץ.
נבדק עם ציוד מיוחד למציאת גזים ברדיאטור ( המדיד שמחליף צבעים אם יש בריחת גזים לרדיאטור)והכל נראה תקין.
אין מעבר מים לשמן.
הרדיאטור חימום לא מחובר.
הרדיאטור קירור חדש.
הוחלפו מספר פקקים לרדיאטור וכלום לבנתיים לא עזר, הרכב מאבד מים כל יום. אחרי נסיעה לטבריה הרכב שותה ליטר וחצי מים לכל כיוון (ירושלים- טבריה) .

למישהו יש רעיונות מה זה יכול להיות? מה עוד צריך לבדוק?

six 4 life
10-10-06, 20:36
מיכל עודפים יש?
נשמע שבדרך מירושלים לטבריה יש לפחות עצירה אחת- 2 עד ההגעה ליעד
כל עצירה כזו עם מנוע חם- ללא מיכל עודפים, תגרום לאיבוד מים מהרדיאטור.

ניר ל
10-10-06, 22:34
כמו שארז אמר - אם אין מיכל עודפים, הרדיאטור יאבד די הרבה מים עד שיווצר חלל מספיק גדול שיאפשר אידוי של מים בלי לפרוץ החוצה - אין עם זה שום בעיה בתנאי שהרדיאטור מספיק גדול.

איזה רדיאטור יש בג'יפ ? האם אתה בטוח שמכסה הרדיאטור תקין ועובד בלחץ המתאים ?
אצלי יש רדיאטור גדול של נחשונים (שלוש שורות צינורות ודוודים גדולים), מפלס נוזל הקירור יורד עד לשליש מגובה הדוד העליון (משהו כמו ליטר וחצי) ושם הוא נשאר, במצב הזה אני לא מוסיף מים תקופות מאד ארוכות, רק בודק מפעם לפעם שהמפלס לא יורד.

asafa
10-10-06, 22:51
אני לא יודע אם יש מיכל עודפים או לא, אני אברר מחר. (הוא ישן כרגע)
הרכב של אבא של חבר, הוא ברשותו כבר למעלה מ 10 שנים, איבוד המים התחיל לפני כשמונה חודשים.
מדובר באדם עם ידע רב במכונאות שלא גולש באינטרנט, הוא יודע לסדר כמעט הכל בעצמו ברכב, הייתי אצלו היום והוא סיפר לי שהוא לא מבין מאיפה נעלמים המים, אז סיפרתי לו על האתר והעלנו את השרשור.
לעיניין הפקקים הוא ניסה 4 פקקים שונים בהמלצת המכונאי שלו, והבעיה לא נפטרה.
כרגע המכונאי אמר לו שהבעיה כנראה בראש המנוע (אבל אין מעבר של מים לשמן) אז זה קצת מוזר.
אגב, הוא ניסה גם לאטום את הפקק עם ניילון כדי לאתר את הנזילה ואז הצינור הראשי התחיל להתנפח.

תודה אסף.

ניר ל
10-10-06, 23:54
הבנתי,

אם התופעה לא הייתה בעבר, אז שכח מכל מה שכתבתי.
יש נזילה של מים, אם לא לחלל הצילינדרים או המנוע כפי שמסתמן מהבדיקות, אז החוצה - אולי דרך אחד מפקקי המים בבלוק או בראש.
רק רוצה להיות בטוח - התופעה לא החלה לאחר החלפת הרדיאטור לחדש ?

עוד דבר - אם הוא משתמש במים רגילים ונעזוב כרגע את העובדה שזה מזיק למנוע, אז אם הדליפה היא רק בלחץ ובכמות קטנה, המים לא ישאירו סימנים. צריך למלא נוזל צינון צבעוני, זה גם לא מזיק למנוע וגם משאיר סימנים אחרי דליפה.

asafa
11-10-06, 16:52
ניר וארז שלום ותודה על התגובות.
בדקתי, יש מיכל עודפים.
הנזילה היתה גם לפני החלפת הרדיאטור, אך קטנה יותר.
שאלתי אותו אם החוסר מתייצב על ליטר וחצי (כמו אצלך), והוא אמר שאם הוא לא ממלא החוסר גדל עד שהמנוע מתחיל להתחמם.

האם יכול להיות שהלך ראש מנוע למרות שהמים לא עוברים לשמן (אז לאן הם הולכים?), ואיך ניתן לבדוק זאת?

אסף.

six 4 life
12-10-06, 02:27
לדעתי לפני הכל ולפני כל מסקנה- החלפת המים לירוקים (רצוי של פרסטון, ירוק זוהר), ככה תוכלו לראות פיזית, מהיכן המים נעלמים.

asafa
12-10-06, 08:47
ארז וניר שלום,
הוא משתמש במים ירוקים באופן קבוע, ועדיין לא רואים נזילות, הבעיה שאם הרכב עומד במקום מונע, אין בריחת מים, רק בנסיעה המים נעלמים, ואין סימנים של הנוזל בשום מקום. גם כשהוא חיבר את המכשיר לרדיאטור ומילא לחץ כדי לראות אם יש בריחה של מים הלחץ נשאר קבוע ואין בריחת מים.
אגב, אין טרמוסטט ברכב.

six 4 life
12-10-06, 12:38
שמתם לב אם הרכב מעשן קלות/ קצת יותר מקלות? בעיקר אדי מים?

רן אשל
13-10-06, 18:19
יכול להיות שאטם הראש באמת נפגע , כנראה שיש מעבר מים מאוד קטן לחלל הצילינדרים,
המים מתאדים במהירות ולכן אתם לא רואים אותם, לא בשמן ולא ביציאה מהאגזוז

AvigdorAharon
16-10-06, 16:30
בעבר, המים היו בורחים בין הדוד העליון והרדיאטור (ממש בתפר).
בעמידה היה קשה מאוד לראות זאת, ובנסיעה המים היו נעלמים.
לאחר כחודש שמתי לב במקרה וראיתי בועות קטנטנות בתפר המדובר.

אביגדור

eyallvy
26-10-06, 22:41
האם ניסית לבצע בדיקת דליפת לחץ בבוכנות?

מדובר במכשיר שמודד איזה אחוז מהלחץ שמוכנס לתוך בוכנה, שנמצאת בנקודה המתה העליונה שלה (שסתומים סגורים), בורח החוצה. המכשיר מתחבר במקום מצת (כמו בבדיקת קומפרסיה).

לחץ יכול לברוח דרך כמה מקומות, אבל מה שמעניין אותך זה כמובן הרדיאטור. יש אחוז בריחת לחץ מותר שאני לא יודע אותו, אבל אותך מעניין אם יש בכלל שינוי במפלס נוזל הקירור תחת לחץ.

ממלאים את הרדיאטור עד הסוף ואז מסתכלים עם העין בגובה פתח המילוי בזמן דחיסת הלחץ כדי לראות אם יש עלייה במפלס - הנוזל יכול לעלות מעט מעל מפלס הפתח כבועה, או ממש להישפך.

אם הצלחת להעלות את מפלס הנוזל בצורה כזו, סימן שיש מעבר בין הבוכנה לחלוקי המים בבלוק דרך אטם ראש המנוע, או במקרה גרוע, דרך סדק בבלוק.

בהצלחה,

אייל

-->