PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בבוסטר בלם

ערן המסוקס
20-11-03, 17:33
לאחרונה נתקלתי בבעיות בתגובת המנוע ברכב. בעיקר הורגשה לאחר האטה ונסיון האצה מטורים נמוכים. הרכב לא בונה כח.
לאחר פרוק וניקוי הקרבורטור המשכתי לחפש ולתהות אחר המקור לבעייה ומצאתי שיש דליפת ואקום בבוסטר הבלם.
כפי הנראה הדליפה היתה מהחיבור של צינור הואקום לבוסטר, כאשר יש שם אטם גומי שהיה קרוע. החלפתי אותו ועדיין לעיתים אפשר לשמוע בריחת ואקום.

הצליל שנשמע הוא זמזום עדין מאוד של השסתום החד-כווני בקצה הצינור המתחבר לבוסטר.

הבחנתי בכך שאם אני יוצר ואקום עם הפה יש בריחת ואקום מסויימת וקטנה מאוד עד לדרגת תת לחץ מסויימת. השאלה היא האם הבוסטר אמור להחזיק ואקום בצורה מוחלטת או שזה תקין שהוא "זורק" עודף ואקום?

חנן א.
20-11-03, 17:35
לדעתי הוא אמור להחזיק וואקום בצורה מושלמת.

חנן א.
20-11-03, 17:37
בכל מקרה, אם אתה חושד בדליפה בבוסטר אתה יכול לסתום זמנית את הצינור אליו, לבצע נסיעת מבחן, לא בכביש ציבורי, ולבדוק אם הבעייה נעלמה, תוך כדי שאתה זוכר, כמובן, שהבלמים שלך פחות חזקים ללא הבוסטר.

ערן המסוקס
20-11-03, 18:36
אכן חשבתי לבצע את הבדיקה אבל חששתי...
אגב בינתיים הרכב מגיב מצויין לאחר החלפת האטם וכוון מנוע קל.

בנוסף לסימפטומים של מנוע שלא מגיב טוב יש הרגשה לצריכת דלק עלתה. אני מציין זאת מכיוון שלא רבים היו מרגישים בתגובה הלא מושלמת של המנוע ולא מבינים למה צריכת הדלק שלהם גבוהה.

אעשה את הניסוי בהקדם ואדווח אם מורגש שיפור נוסף.

רכס חיים
21-11-03, 02:35
ערן - מנסיוני הבעיה בדרך כלל בהתבלות הצינור גומי שבטח משמש אותך כבר זמן רב . הוא עולה כמה שקלים והפשוט ביותר זה להחליף אותו בחדש.חוץ מזה - מהו המושג שטבעת 'עודף ואקום'??????????????

ערן המסוקס
21-11-03, 15:13
בריחת הואקום היא מהבוסטר (או החיבור של הצינור לבוסטר) כי אני שומע את השסתום החד-כווני שמחבר בין קצה הצינור לבוסטר עובד, וגם יצירת ואקום עם הפה לבוסטר (ללא שימוש בצינור) אינה אפשרית באופן מוחלט (אויר נכנס מאיפשהו כנראה מעל רמה מסויימת של יצירת ואקום בעזרת הפה).
בקיצור, אני מתחיל לגבש דיעה שהבוסטר שלי מזייף, וניתן לזמן לעשות את שלו. אם צריכת הדלק תחזור למוטב וכך כך תגובות המנוע אני מרוצה בינתיים. אגב, עוצמת הבלימה השתפרה מאוד אחרי החלפת אטם הגומי, חיזוק הבאנדים על הצינור וקידום ההצתה.

-->