PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים ואורך חיים

בני
14-10-06, 21:39
אז ככה, השאלה שאני מעלה באה בגלל שלחבר טוב הלכו שני סטים של מונרו מאטיק, אחרי שמונה חודשים לסט.

מדובר בסמוראי קצר סגור עם עלים קצת יותר נוקשים מהמקורי, אופי הנסיעה של הרכב הינו טיולים קלים
הבחור יותר טייל מאשר גיפאי. הרכב נושא קבוע 50 ק"ג ציוד קבוע.

ראשית הייתי רוצה לדעת אם לבולמים יש אורך חיי מדף?

אם כן, איפה ניתן לראות תאריך יצור, ופג תוקף לבולם?

בהתחשב בכך, מה לפי דעתכם יכולה להיות הסיבה לבלאי המואץ של הבולמים?

על איזה בולמים אתם יכולים להמליץ לסמוראי קצר חוץ מהמונרו מאטיק?

נמרוד
15-10-06, 12:49
מה זאת אומרת הלכו? נשברו? נזלו? מה האבחנה?

בני
15-10-06, 20:02
נזלו, עוד אציין שהם לא "חטפו מכות".

בנוסף אם אפשר לקבל התייחסות לעניין של אורך חיי מדף לבולם, תאריך ייצור, ופג תוקף.

אני שואל מאחר ואני מניח שיש לאטמים בבולם אורך חיים מסוים.

ארז
15-10-06, 20:10
אורך חיים של בולם תלוי מאוד בשימוש, אך עם זאת יש להם אחריות, במקרה שלכם אפק סוכניות, מנסיון שלי הח'ברה שם קשים מאוד בכל הנוגע ללקחת אחריות על המוצרים שלהם, אני מקווה שלכם יהיה יותר הצלחה....
בכל מקרה לא כתבת איזה סמוראי זה(סליל או עלים) ,אבל המונורו נחשבים לבולם ברמה הבינונית- שוב גם כאן זה לא אמור להיות תרוץ לנזילות תוך זמן כלכך קצר במידה והשימוש בהם באמת בתחום הסביר.
עוד נקודה חשובה ,התאמת הבולמים לרכב, אתה בטוח שמה שמותקן אכן מיועד לרכב?

בני
15-10-06, 20:41
הבחירה במונרו מאטיק נעשתה על פי המלצה של חברים באתר.

נמרוד
15-10-06, 20:52
אני מניח שמדובר על סמוראי עלים.

מונרו גז מטיק הם בולמים בסדר גמור לסמוראי. רוב הסמוראים נוסעים על פחות מזה. ממש לא ברור מה גורם לבולמים להפרץ ולנזול אחרי תקופה כל כך קצרה. יכול להיות שיש לבולמים חיי מדף, אבל הם בכל מקרה לא קצרים - אני התקנתי עכשיו בולמים שעמדו "על המדף" של חבר במשך אולי 5 שנים. בולמים באופן כללי מחזיקים מעמד על כלי רכב גם יותר מזה.

בקיצור - במקרה שאתה מתאר, ובגלל שהבעיה חוזרת, נראה לי שהכיוון הוא יותר סגנון השימוש - האם החבר הנ"ל נוהג בסמוראי המסכן כאילו הוא רכב ראלי רייד, במהירות גבוהה בשטח לפרקי זמן ארוכים? לזה בולמים כאלו ממש לא נועדו.

לחלופין, תבדקו טוב שהבולמים אכן מתאימים מבחינת האורך. לא נסגרים עד הסוף? האם הרכב מוגבה? אם כן האם בוצעה התאמה של גובה באמפסטופים?

בני
15-10-06, 21:16
ובכן, אכן שכחתי מדובר בסמוראי אם קפיצי עלים.

אופי הנהיגה הינו רגוע ומאד מתחשב ברכב (הרכב לא מבצע דילוגי קרב באויר, תפירת שבילים מהירה, שאכן תוביל להרס של הבולמים, או כל דבר אחר שיוביל לקריסה מהירה של אחד הרכיבים באוטו)

בקיצור מדובר באוטו אם חיים די קלים.

לגבי אורך בולמים, גם העניין הזה נבדק על ידי פרוק 4 הבולמים מהחיבור התחתון שלהם, והכנסת הרכב להצלבה, בסגירת מהלך מתלה לבולם עדיין נשאר מהלך סגירה, וכנ"ל בפתיחה.

הרכב מוגבה באינץ וחצי ולא נעשתה הנמכה של הבמפ סטופים.

נמרוד
18-10-06, 09:25
תראה, אם הבולם מתאים באורך, לא נפתח ולא נסגר עד הסוף בקצה המהלך, אז אין סיבה שקופצת לראש שהבולמים יגמרו כל כך מהר. יכול להיות שהחבר הנ"ל כן נוסע במהירות ואגרסיביות גדולה יותר ממה שנדמה, וכדאי בסט הבא להתקין בולמים איכותיים יותר.

סוזי המשתוללת
18-10-06, 21:27
מהלך סגירה מינימלי 32 ס"מ (מצב סגור) 48 ס"מ פתוח - אלו המידות של הבולם המקורי

asafa
18-10-06, 22:01

שאלת תם:
לא חייבים להנמיך את הבמפ סטופים אחרי הגבהה?

אלון_ק
18-10-06, 22:52
תן את מידת הסגירה של הבולם, בני.

אסף, לא תמיד. תלוי בסוג ההגבהה, במגבילים שלך (צמיג, תנועת הקפיץ וכד') וכיוצא באלו. יש היום המון קיטים בשוק שמציעים הגבהה ללא שינוי משרעת או מיקום הקפיץ וכתוצאה, ללא שינוי הבמפ-סטופ.

fuksi
19-10-06, 09:42
אמורה להיות אחריות
היבואן די בעייתי כמו שאמר ארז אבל מנסיון טטריד אותם מספיק ואם אתה גר במרכז
תקפוץ אליהם (רח' חומה ומגדל ת"א) הם יכנעו.
אני טימטמתי אותם עם הקפיצים (קינגספרינג) שמכרו לי ובסוף קיבלתי מה שרציתי!

זאביק
19-10-06, 10:37
לגבי אורך בולמים, גם העניין הזה נבדק על ידי פרוק 4 הבולמים מהחיבור התחתון שלהם, והכנסת הרכב להצלבה, בסגירת מהלך מתלה לבולם עדיין נשאר מהלך סגירה, וכנ"ל בפתיחה.

בזמן סגירה הצלבה, יש עדיין מקום עד הבאמפסטופ, או שהוא זה שעוצר את הסגירה ?
אל תשכח בשנסיעה, המתלה נסגר ממכה, ולכן יכול להיסגר קצת יותר ממה שהוא נסגר בצורה ססטית ואיטית (הכנסה מבוקרת להצלבה וסגירת מתלה).
כולל העובדה שהבאמפסטופ גמיש ויכול להימעך עוד קצת פנימה...

abucoral
25-10-06, 09:18
שאלה לארז...

לא כל כך קריטי, ובאופן תיאורטי, האם במצטבר לאורך זמן נסיעה בלחץ אוויר גבוהה מהדרוש יכול לגרום לקיצור חיי הבולם?

ארז
25-10-06, 22:52
כן, בגלל לחץ אוויר גדול מידי אני מניח שכן, הרכב קופצני הרבה יותר וחלק מהאנרגיה שהצמיג אמור לספוג עובר הלאה לבולם.

בני
26-10-06, 21:55
מהלך סגירה 34, מהלך פתיחה 54, המדידה נעשתה מעין לעין של הבולם.

בהצלבה הרכב לא מגיע לבמפ סטופים, ישנם עוד כמה ס"מ עד הבמפ סטופ.

מהמצב הזה הבולמים עדיין יכולים להיסגר, אבל להגיד לכם שבסגירה על הבמפ סטופ + מעיכה שלו עדיין יש לבולמים טווח סגירה אני לא יכול להגיד. את זה כבר לא מדדנו.

וייתכן גם שהשימוש ברכב אגרסיבי מדי לבולמים הללו.

אלון_ק
26-10-06, 22:23
34 זה 2 ס"מ יותר מדי. אם המדידה מדוייקת, המתלה נסגר על הבולם והרי לך סיבה מצויינת לבולם שנדפק.

-->