PDA

צפייה בגרסה מלאה : משמעויות כספיות של ג'יפ לסטודנט תפרן

קו11
20-12-02, 01:10
טוב... דבר ראשון מזל טוב והמון בהצלחה על האתר המחודש.
אז ככה - אני מעוניין לקנות ג'יפ קטן (סמוראי וכו' (אם יש וכו' :? )
אשמח אם תעזרו לי לדעת את המשמעות הכספית של אחזקת ג'יפ כזה, כולל הכל, מתוך הנחה שהג'יפ ישמש אותי ביום יום לנסיעות בעיר ובשאיפה פעם בשבוע ירידה ליום-יומיים לשטח, ו...שאני סטודנט תפרן.
תודה מראש
הצ'ונג.

GIL_APP
21-12-02, 13:31
ראשית יש לדעת גיפ (גם סמוראי) לא זולים לאחזקה.

ביטוח כ- 2100 שח לשנה
טסט 921 שח
דלק : כ-1/10 בכביש כ-1/8 בשטח

כמובן טיפולים שוטפים ושיפורים אין ספור.

לדעתי סמוראי הוא הגיפ אם העלויות הנמוכות ביותר (תקנו אותי אם אני טועה)
ביחס לגיפים.

נמרוד
22-12-02, 10:16
צ'ונג (?)

תרשה לי לענות לך תשובה ארוכה ולפתח את הדיון, וגם לשנות את הכותרת ( "הוצאות..." לא ממש מספר על מה הדיון, נכון?).

הבחירה בסמוראי בתור רכב שטח ראשון, לסטודנט תפרן, טבעית. האם יש עוד אפשרויות? בעקרון יש, - ניבה, וCJ. על ניבה לא אכתוב, כי אין לי נסיון ממקור ראשון והרכב למען האמת מעולם לא עניין אותי. אבל, בתור סטודנט, רכבי השטח שלי היו סמוראי במשך שנתיים וחצי, והCJ שלי במשך השנה וחצי האחרונות לתואר - ועד עצם היום הזה.

מהתחלה:
קנייה. לדעתי, בתור סטודנט, אתה זקוק לסכום התחלתי של כ25K שקלים, ולמקור הכנסה קבוע כלשהו. אחרת קשה. אם אין - שווה אולי לחכות ולהתרכז בלימודים...

סמוראי - מודל 86-89, מנוע 1300 וגיר חמש הילוכים. מחיר קנייה 20K ומעלה לרכב טוב. אפשר בפחות מ20K, ויש גם ישנים יותר עם מנוע 1000, אבל אני באופן כללי ממליץ להשקיע בהתחלה ולקנות רכב מוצלח בתור בסיס, אחרת שוקעים מהר מאד...
סיקס - CJ8 ישראלי, מודל 86-91, גם עולה 20K לרכב במצב טוב, אפילו מאד. יש הרבה היצע, יותר מאשר סמוראים טובים.
בכל מקרה לא למהר, לא להדלק על ג'יפ "יפה" חיצונית, לא להתרכז בתוספות קוסמטיות טפשיות, לבדוק את הרכב בדקדקנות - להעזר בכתבה של חנן: http://jeepolog.com/j6tech_cjcheck.htm
את הרכב הנבחר לבדוק לעומק עם עוד זוג עיניים מבינות, ובסופו של דבר לא לוותר ולקחת גם לבדיקה במכון/מוסך מבין עניין ----שאיננו קשור למוכר פנים ואופן---- ולו רק בשביל לקבל תחמושת למשא ומתן. אבל גם בשביל לבדוק את המנוע לעומק, ובכלל, לקבל עוד חוות דעת.

הוצאות שוטפות:
ביטוח חובה+צד ג', 2500-3000 שקל בשנה.
טסט - לסיקס האגרה היא 1052 שקל נכון להשנה. אם הג'יפ סטנדרטי ותקין, לא צריכה להיות בעיה להעביר טסט בלי יותר מדי עלויות נלוות.

דלק: הסעיף החשוב באמת - את התקציב השנתי שלך תבנה על המספרים הבאים - סיקס, 5 ק"מ לליטר. סמוראי 9 ק"מ לליטר. נקודה. בטח שיכול להיות יותר טוב, אבל את ההחלטה שלך תבסס על המספרים האלו שאני נותן לך.

תחזוקה שוטפת (טיפולים):
עבודה: בסמוראי ובסיקס, אתה יכול לבצע את כל העבודה, כמעט בלי יוצא מן הכלל, לבד. 150 שקל לספר טיפולים של היינס או צילטונ'ז, 800 שקל לארגז כלים טובים שישרתו אותך כל החיים, ולדרך. חלקים: כל החלקים לג'יפ CJ זולים מאד. חלקים יעודיים לסמוראי יכולים להיות יותר יקרים, אבל עם שופינג חכם אפשר לחסוך הרבה. בכל מקרה להשתדל להתרחק ממחסני היבואן (מכשירי תנועה).

תחזוקה לא שוטפת (תיקונים, נזקים): יהיו בכל מקרה, אבל אתה יכול למזער אם תנהג כמו בנאדם, ואת ה"מעלות" הקשים תשאיר לתקופת השפע שאחרי הלימודים (yeah, sure...). הנקודה החשובה - סמוראי שביר, בניגוד למיתוסים. שלא יספרו לך אחרת. הסיקס גם, כמובן. החדשות הטובות - אין נזק כמעט, בסמוראי או בסיקס, שלא תוכל לתקן בלי הוצאות גדולות מדי. אין למשל מי יודע מה פחחות, ככה שגם אם תהפוך את האוטו פעם-פעמיים כדי ללמוד לנהוג, לא תנזק כספית יותר מדי.

בכביש: סיקס סטנדרטי יותר מהיר ויותר נוח מסמוראי סטנדרטי, אבל שניהם חרא. תסבול כמה שנים, אחרי שתגמור את הלימודים בהצלחה תקבל רכב חברה ולא תצטרך לסבול יותר (yeah, sure...).

בשטח: סמוראי טוב מאד, עביר וכולי וכולי... אבל הסיקס יותר. למה? סיקס סטנדרטי=סמוראי משופר (מוגבה, צמיגים גדולים, מנוע חזק, יחסי העברה נמוכים...). על זה אתה משלם בתחנת הדלק.את שניהם אפשר לשפר בלי גבול, והמחירים לחבילת השיפורים הבסיסית (צמיגי שטח טובים, שתי נעילות לוקרייט, קצת התעסקות עם המתלים) זהה.

זהו זה בתור התחלה. אחרים ירחיבו יותר. ההעדפה האישית של י ברורה אני מניח...

קו11
22-12-02, 11:37
לנמרוד, צ'ונג = צעיר ב"צבאית" - אין לי ג'פ....
בכל מקרה תודה על התשובה המקיפה,
כמו שהדברים נראים, סחבק חוזר לגור עם ההורים :cry: אבל הולך לקנו ג'יפ :D :D :D .

אורי_ג
03-06-03, 00:47
אז ככה, כסטודנט שנה שלישית (שנתיים עם CJ8 ושנה עם דיפנדר 110)
מהתרשמותי האישית - כתוצאה מנסיוני עם הCJ ומחברים בעלי סמוראי
נוצר אצלי הרושם שהאחזקה של הCJ יותר קלה (תחזוקה עצמית), זולה ופשוטה.

בכל מקרה , דעתי כדעת נמרוד - הCJ הוא "הרבה יותר גיפ" בפחות כסף ונותן את האפשרות לשיפורים כמעט אינסופיים.
דבר נוסף, כאחד שרכב השטח הראשון שלו היה CJ - הרכב מאוד סלחן לנהגים לא מנוסים/מטומטמים מהבחינה שיחסית, קשה לגרום להם נזק ממשי וגם אם נגרם נזק, החלפים זולים ביחס לכל רכב אחר שאני מכיר.

ודבר אחרון - שוק החלפים המשומשים הוא פשוט עצום, וכנראה גם הגדול ביותר (לפחות בין רכבי השטח) כך, שניתן למצוא בקלות חלפים ממחסני חרום של הצבא במחירים מאוד נוחים.

בהצלחה...

אלון_ק
04-06-03, 03:26
ראשית, אסכים עם נמרוד ואורי - CJ, כמובן, בעל יכולות יותר מהסמוראי, עובדה.

לעניינך, לדעתי סמוראי זה עדיפות (וכרגע, עד שיהיה כסף :?: גם הבחירה). בסוף היום, מתוך הנחה שאתה נהג שקול שיודע להכיר במגבלותיו - וזה אומר פשוט להיות הגיוני ולטייל בהתחלה עם מנוסים ולהקשיב להם - ההוצאה הגדולה ביותר שלך היא דלק. ובזה, הסמוראי מנצח. הרכב מיועד גם לכביש, לא? לחברה, לנסיעה ללימודים? יציאה פה ושם? זה ייצא הרבה קילומטרים.

מבחינת אחזקה, הרכב פשוט, אבל זה כבר נאמר.
אם תלמד לעשות טיפול 10,000 לבד, וזה לא קשה, אז הטיפול עולה לך 180-200 ש"ח ושעה-שתיים עבודה.
טסט עולה 894 ש"ח, לפחות לי (89).
דלק - תתכנן על 1-9, כמו שנמרוד הציע. נכון, בינעירוני 1-12. אבל עירוני ושטח תופסים הרבה מהנסיעות.
אחזקה שוטפת אני עושה לבד, מה שאמר שהנזק הכלכלי תלוי רק בי - מה הרסתי בשטח. טפו טפו, עד היום רק עלה אחד שבור בקפיץ.
ביטוח 1970 ש"ח חובה + ג', ושמועה אומרת שיש גם יותר זול.

אחד היתרונות הבולטים בסמוראי למתחילים הוא הרגש. מה זאת אומרת? ב-CJ, עם מהלך מתלה נאה וקצת משקל אתה לא מרגיש כל מהמורה וקפיצה. בסמוראי, מה שלא תעשה לו, אתה תרגיש גם תרגיש. זה חיסרון מבחינת נוחות, אבל מצד שני אתה תקבל רגש של האוטו עד מאוד - איפה נמצא כל גלגל, מה האוטו "מרגיש" כשהוא עובר מכשול... הכל. וזה חשוב לכל רכב שטח - רגש. לא שאני רומז שאין לך רגש לנהיגה, אבל זה אחרת בכביש. איפה בדיוק נק' איבוד האחיזה על הסלע, מתי ההצלבה עברה את הגבול, כמה זוית הנטישה של הסלע בגלגל השמאלי באמת תקפיץ אותך (ואת האוטו) - זה הכי קל להרגיש באוטו קטן, עם משקל נמוך, כמו סמוראי.

היופי האמיתי שתמצא גם ברכב הזה זה העבירות. זה לא CJ, אבל הוא עובר הכל. ואם אחרי כמה זמן תחליט שגם הסלעים הגדולים מאתגרים אותך, קל לשפר את היכולת וגם די זול. אבל קודם תראה מה הוא עובר בלי יותר מדי שיפורים...

ברכש סמוראי יש להזהר מחלודות, ובשביל זה תרד מתחת לאוטו!! אל תחפף בזה.

בהצלחה.

-->