PDA

צפייה בגרסה מלאה : אלו חיישנים יכולים לגרום למנוע לא להחזיק סל"ד סרק ולהכבות ?

זאביק
15-10-06, 09:25
הסופה לא מחזיקה סל"ד סרק.
אם לוחצים קצת על הגז, אין בעייה, המנוע נשאר דולק, עובד, הכל תקין.
ברגע שעוזבים את הגז, המנוע מגמגם ונכבה אחרי שנייה, שתיים.

אני כרגע בארה"ב (סן פרנסיסקו), ונראה לי שיהיה לי יותר זול לקנות פה את כל החיישינים האפשריים (אני חושב ששלושה בערך), מאשר אחד או שניים בארץ.

באיזה חיישנים מדובר ?
אני זוכר:
1) בית מצערת
2) חיישן קרנק

מה עוד ?
מה השמות שלהם באנגלית ? (אין לי את המדריך בקובץ או מודפס).
המלצות לחנויות בסן פרנסיסקו / אתרי אינטרנט מומלצים ?

תודה,
זאביק.

חנן-ג'יפולוג
15-10-06, 09:29
מה לגבי ניקוי מנוע צעדים (אם יש כזה בסופה) ?

מוני סופה
15-10-06, 09:38
נשמע לי כמו מנוע צעדים. וכדאי לנקות לפני שמחלפים.
אם כבר חישן, אז אולי מצב מצערת או לחץ סעפת.

asafk
15-10-06, 09:52
מנוע צעדים בסבירות גבוהה (לא מחליפים בד"כ אלא מנקים). חיישן קרנק גם יכול לגרום לתופעה הזו. נקרא באנגלית CPS ויש לפחות שני סוגים- לאוטומטי ולידני, אז שים לב. אם אני זוכר נכון יש סגירה קצת שונה משנה מסויימת. אם אני צריך לנחש- אז אם תקנה מה שמתאים לשנתון של הסופה שלך עבור YJ גיר רגיל, וזה אמור להיות בסדר. CPS עלה לי משהו כמו 80$ מקורי של מופאר, והיה תחליפי בבערך 50$ (לא יודע מה המחירים היום).

אסף.

ybar
15-10-06, 10:49
מה השיטה ועם איזה חומר מומלץ לנקות את מנוע הצעדים?

ybar
15-10-06, 14:22
מה השיטה ועם איזה חומר מומלץ לנקות את מנוע הצעדים?

להשרות את החלק בתמיסה של ספריי קרבורטורים כמה שעות זה טוב או שיש חומר אחר יותר יעיל?

חימושניק
15-10-06, 18:11
להשרות את החלק בתמיסה של ספריי קרבורטורים כמה שעות זה טוב או שיש חומר אחר יותר יעיל?

לא להשרות !!!

השרייה בחומר תוקפני כמו ספריי קרבורטורים תגרום לחדירה של החומר לתוך מנוע הצעדים, להמסת ציפוי האמייל מעל סלילי המנוע, לקצר ולהשבתה גם של מנוע הצעדים וגם של מחשב ניהול המנוע. ראו הוזהרתם!

השיטה הנכונה לניקוי מנוע צעדים היא פירוקו ממקומו (שני ברגי TORX), שליפתו וניקוי באמצעות כמויות קטנות של ספריי קרבורטורים וקירצוף עדין. חשוב מאוד לנקות את ה"מנהרה" שבה הקונוס של המנוע אמור לטייל. שם כבר ניתן להשתמש בכמויות ליברליות של ספריי קרבורטורים.

בהצלחה.

זאביק
16-10-06, 06:42
מכיוון שגיליתי את זה בערך שלוש שעות לפני הטיסה, לא היה לי זמן לנקות את מנוע הצעדים.
ההתלבטות עכשיו (כמו שכתבתי) היא האם לא כדאי להביא את כל החיישנים שיכולים להיות, כי זה ייצא יותר זול.

אני שוב חוזר על הבקשה.
מי יכול לארגן לי רשימת של כל החיישנים שיכולים לגרום למצב הזה ?
אני אברר מה מחירם ונראה אם כדאי להביא את כולםף או לחזור לארץ, לנקות את המנוע, ולראות מה קורה אז.

תודה,
זאביק.

asafk
16-10-06, 14:33
אם אתה ממש מתעקש, אתה יכול לקנות בנוסף לCPS גם חיישן מצב מצערת. יותר מזה- חבל על הכסף.

אסף.

זאביק
28-10-06, 18:50
צדקתם כולכם, נקיון בית המצערת (כלומר המנהרה שבה נמצא הפרפר ששולט על כמות האויר הנכנסת), פתר את הבעייה. :razz: :razz:

רון ה
29-10-06, 18:04
שלום רב לכולם :-)

צצה לי היום בעיה דומה בסופה, אשמח מאוד אם תוכלו להסביר לי יותר ספציפית איכן נימצאים כל החלקים הללו בסופה, לדוגמה איכן נימצא ה"מנוע צעדים" ואיפה משיגים "ספרי קרבורטורים" לניקויו.

בתודה, רון.

זאביק
30-10-06, 00:29
ספריי קרבורטורים קניתי בפינת רחובות יצחק-שדה ושונצינו בת"א
(החנות נמצאת על יצחק שדה, בצד הצפון מזרחי של הצומת).
15 ש"ח למיכל, אחד יספיק לך.

בית המצערת נמצא בין חיבור צינור הפילטר אוויר לסעםת היניקה (יציקה שמעבירה אוויר לכל הצילינדרים).
זה גוף מתכתי שאליו מתחבר כבל הגז (ולכן קל לזהות אותו :grin: ).
מנוע הצעדים מחובר אליו.
אם מישהו לא ישיג אותי, אני אצלם את זה מחר בלילה.

רון ה
30-10-06, 01:25
אני מודה לך מאוד!

ואף אשמח אם תוכל להעלות תמונה שתציג לי את מיקום החלק בביטחון.

asafk
30-10-06, 12:17
ככה (רק בצבע מתכת) נראה בית מצערת:
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=laredo_test/laredo_tb1.jpg

(מתוך http://www.jeepolog.com/164.html )

אסף.

מאיר רוטברג
30-10-06, 12:28
זה בוודאות מנוע צעדים הייתה לי בעיה כזו החלפתי ואין יותר
לא עלות משמעותית 350 כולל

חנן-ג'יפולוג
30-10-06, 12:33
מאיר, אל תהיה נחרץ כי אתה טועה. לאותם סימפטומים יכולות להיות מספר סיבות. במקרה הזה, יש עוד סיבות אפשריות לסל"ד סרק לא יציב, כמו למשל בית מצערת מלוכלך, ועוד. בנוסף, גם כשמנוע הצעדים מתלכלך, שזה בד"כ התקלה שנוצרת בו, ניתן לנקות אותו.

ybar
30-10-06, 12:37
בדיקת מנוע צעדים ע"י הוצאתו מהמצערת אך הקונקטור נשאר מחובר וברגע של פתיחת הסוויץ הוא אמור ליסגר/להפתח אומרת שהמנוע עובד ותקין ב100%?

asafk
30-10-06, 12:45
בפתיחת סוויץ' הוא יוצא, ונכנס חזרה לאחר שנייה או שתיים. אבל יכול להיות שהוא לא יכול לזוז את כל המהלך פנימה או החוצה- זה קורה אם יש פיח על הקנה שלו. ניקוי עם ספירט או ספריי קרבורטורים יפתור את הבעיה. אפשר גם להוריד את ה"כיפה" שלו, לניקוי יותר יסודי. מנוע צעדים שלא זז בכלל, צריך בד"כ להחליף.

אסף.

ybar
30-10-06, 13:18
אתה בטוח ב100% שניתן לשלוף את הכיפה שלו ולהחזירה למקום לאחר ביצוע הניקיון מבלי להרוס את המנוע צעדים? כיצד עושים זאת פשוט במשיכה או הברגה?
ניתן לנקותו בעזרת אציטון רגיל?

ybar
30-10-06, 13:35
אתה בטוח ב100% שניתן לשלוף את הכיפה שלו ולהחזירה למקום לאחר ביצוע הניקיון מבלי להרוס את המנוע צעדים? כיצד עושים זאת פשוט במשיכה או הברגה?
ניתן לנקותו בעזרת אציטון רגיל?

ונניח שפירקתי את המנוע צעדים מהמצערת עצמה ולקחתי אותו הביתה לניקויי יסודי והוא כמובן לא מחובר לכלום אז יש דרך לדעת/לראות אם הוא תקין או לא,או רק בעזרת חיבורו לקונקטור ברכב ופתיחת הסוויץ כפי שציינת קודם?

asafk
30-10-06, 13:39
תתחיל לנקות אותו ביסודיות (מחוץ לרכב, כמובן), אתה כבר תראה לבד איך הוא מתפרק. ספירט או טינר או כל חומר שממיס פיח כמו ספריי קרבורטורים- יעשו את העבודה.
אין דרך לדעת האם הוא עובד בלי לחבר אותו למתח.

אסף.

מאיר רוטברג
30-10-06, 13:50
מאיר, אל תהיה נחרץ כי אתה טועה. לאותם סימפטומים יכולות להיות מספר סיבות. במקרה הזה, יש עוד סיבות אפשריות לסל"ד סרק לא יציב, כמו למשל בית מצערת מלוכלך, ועוד. בנוסף, גם כשמנוע הצעדים מתלכלך, שזה בד"כ התקלה שנוצרת בו, ניתן לנקות אותו.
חנן הבהרה ,
הקביעה הינה לאחר כמובן ניקוי בית מיצערת וניקוי יסודי של כל החיישנים ואם לאחר מכן זה לא תקין ואלו היו כל הצעדים שאני עשיתי בשביל סכום יחסית נמוך שווה שקט נפשי שכזה

חנן-ג'יפולוג
30-10-06, 16:28
OK. ההבהרה הזו קריטית, כי על פי העצה הראשונית שלך, בן אדם שהיו לו גמגומים בסרק, היה רץ לקנות מנוע צעדים. סיכויים מצויינים שהבעייה לא היתה נפתרת לו, וחבל. בלי להתכוון נתת עצת אחיתופל.

אגב, גם לאחר ניקוי כל החיישנים ובית המצערת, יש מקום לתקלות נוספות שיתנו את הסימפטום הנ"ל.

מה בעצם אני אומר? תכתוב שאחד הגורמים האפשריים לבעייה X , זה פתרון Y . תכתוב "כנראה" וכו' . ברגע שאתה כותב "זה בוודאות" , אתה טועה ומטעה. חבל להשתמש בצמד המילים הזה, אלא אם כן זה באמת נכון.

המשך תנועה.

חנן-ג'יפולוג
30-10-06, 16:32
לא לשכוח לנקות גם את התושבת של מנוע הצעדים במצערת. כמו כן, לנקות את בית המצערת מבפנים, סביב פרפר המצערת, צריך לסובב בשביל זה את הפרפר, כדי שהוא יהיה ניצב לכיוון זרימת האוויר, ויאפשר למברשת השיניים שלכם לעבוד.

ybar
30-10-06, 18:06
לועות הפרפר במצב רגיל תקין אמורות להיות סגורות לחלוטין ורק דרך הפתח שנפתח כאשר המנוע צעדים פועל נכנס האוויר נכון?
ניסיתי להוציא את כל המצערת ולנקותה ייסודי בבית בעזרת חומרים ממיסים אך נתקלתי בבעיה שכאשר אני פותח את 2 הניפלים של הצינורות דלק שנמצאים בצד האחורי של המצערת אז לא מפסיר לנזול מהצינורות דלק ולכן החזרתי אותם למקומם,אז איך למעשה אני אמור לפרק אותם מבלי שימשיך לנזול הדלק ע"מ לנקות את המצערת עצמה מחוץ לרכב?
אחריי ניקיון המצערת וכל המעברים שבה בעזרת חומרים "חזקים" להמסת הליכלוך/פיח/שמן חייבים גם להחליף את כל האטמים קומפלט לחדשים או שאם לא פירקתי את כל החלקים לגורמים אז אין צורך בהחלפתם?
מנוע צעדים בלבד ללא עבודה כי זה ממש לא בעיה להחליף ולא שווה לשלם למוסך כמה צריך לעלות בחנויות כמו אוטוליין או רונית חלפים שמוכרים ומתמחים ברכבים אמריקאים?כי כבר שמעתי אנשים שהחליפו מנוע צעדים במוסך ועלה להם בסביבות ה1300 ש"ח זה הגיוני?

חימושניק
30-10-06, 18:30
צינורות דלק במצערת ?!

אתה בטוח שמדובר בסופה?

אני חושב שאתה מנסה לפרק את הצינורות מצינור החלוקה של המזרקים, אין צורך לגעת בהם.

פירוק המצערת נעשה ע"י פתיחת 4 הברגים שמחזיקים, אחד בכל פינה, והרמתה כלפי מעלה. זאת אחרי שניתקת את כבל המצערת ואת חיבורי החשמל, כמובן.

זאביק
30-10-06, 19:15
פירוק המצערת נעשה ע"י פתיחת 4 הברגים שמחזיקים, אחד בכל פינה, והרמתה כלפי מעלה. זאת אחרי שניתקת את כבל המצערת ואת חיבורי החשמל, כמובן.

וניתוק פילטר האויר (בפילטר פתוח), או הצינור שמגיע אליו.

-->