PDA

צפייה בגרסה מלאה : גשם->בוץ-> ולא רק טיולים, בוץ מזוית קצת אחרת

יעל זמר
15-10-06, 12:14
גשם זה מבורך. גשם זה אומר הרבה בוץ, שיטפונות --> בוץ --> טיולים
אבל לבעלי הכלבים בוץ זה גם הרבה כאב ראש.

עכשיו שעברנו למושב והכלב חייב להתאוורר מידי פעם בחוץ ואותו לא מעניין אם יש בוץ או לא
אשמח לקבל רעיונות מקוריים איך לשמור על בית\גיפ נקי בעונת החורף כשאחד מדיירי הבית הולך על ארבע ולא נועל נעליים :D

תודה,
יעל

lizard
15-10-06, 17:23
מגפיים ומעיל?

עכשיו ברצינות, לדעתי אין לך הרבה מה לעשות. אפשר אולי לדאוג שאחרי הטיול בבוץ הכלב/ים יכנסו לחדר מסויים שבו תצטרכו לנגב אותם ולהסיר מהם את הבוץ. רצוי כמובן עם הסקה על מנת שהם יתייבשו.

חנן-ג'יפולוג
15-10-06, 18:36
הרבה אוהבי כלבים לא יאהבו את מה שאני כותב. אני מכבד את הזכות שלהם לא לאהוב את זה, ואני לא מתכוון להתווכח על זה, אבל הנה דעתי:

מנסיוני, שכולל גידול כלבים כל חיי, הרצון להיות בחברת כלבים בתוך הבית, הולך ודועך עם השנים, ככל שהבית מסתדר ומתברגן, ויש ילדים, והם גדלים. בזמנו הכלבים שרצו אצלנו נון-סטופ בבית, עם השערות, הבוץ וכל מה שמסביב, ולאט לאט הם נדחקו מהבית, כך שמאי, הכלבה, שאם היא בחוץ היא נובחת בלילה ומעצבנת את השכנים, ישנה בחדר השירות, לאחר שרגליה נוגבו, ואולי , הזכר, שהוא שתקן יחסית, ישן בחוץ, כשיש לו את האופציות לישון במלונה, או במחסן, או סתם בחוץ בחצר, בהתאם למזג האוויר.

מדובר, כמובן, על בית פרטי, עם חצר גדולה ומגודרת. הסידור הזה לא יכול להתאים לכל בעל דירה, או חצר לא מגודרת.

זה בבית. ברכב, הכלבים בארגז, כשהדלתות של הארגז נשארות בבית ויש לכלבים אוורור מצוין. אם אין ארגז, אז שהכלב יתכבד וישב בבאגאז' , בתנאי שיש בו חלונות ואוויר.

בנוסף, הסידור הזה של כלבים שלא נכנסים הביתה, הוא טוב, לדעתי, כשיש יותר מכלב אחד. כלב בודד בחצר עלול להשתעמם ולהיות בודד. זה נכון גם כשהכלב בבית, רק שאז הבדידות היא רק במשך היום. יותר נכון, לטעמי, להחזיק כמינימום שני כלבים.

Gilad
15-10-06, 19:37
ראיתי בזמנו מין נעליים שנועלים לכלב כשמטיילים אתו בחוץ ואז כשחוזרים הביתה מורידים לו אותן וכך הן נשארות מלוכלכות אבל הרגליים של הכלב נקיות. קצת חולני לדעתי אבל קיים . :)

יעל זמר
17-10-06, 12:02
ראיתי בזמנו מין נעליים שנועלים לכלב כשמטיילים אתו בחוץ ואז כשחוזרים הביתה מורידים לו אותן וכך הן נשארות מלוכלכות אבל הרגליים של הכלב נקיות. קצת חולני לדעתי אבל קיים . :)

ברור שזה קצת חולני, חולני גם לפתוח כזה שירשור באתר גיפים :grin:
אבל החורף הגיע ולמה שהכלב ישאר בבית בגלל שהוא עלול להביא בוץ לגיפ?
איפה ראית את הנעליים האלה? שווה בדיקה. למרות שממה שהבנתי הם מיתכלים מהר.

חנן, אני מסכימה איתך ב- 80% אבל כרגע הכלב כבר מפונק ואם נשאיר אותו בחוץ הוא רק יבכה. כי למה אנחנו בתוך הבית והוא צריך לישון בקור וברטיבות שיש בחוץ?
צודק הכלב. אז עם זה ניחייה. אני רק מנסה לעבור את החורף עם כמה שפחות בוץ בבית וברכב.

יעל.

Gilad
17-10-06, 21:32
אני לא זוכר איפה ראיתי אבל בטח תמצאי את זה באחת החנויות או האתרים לציוד לחיות מחמד.

בהצלחה ;)

גלעד

ד ו ר ו ן
17-10-06, 23:26
קודם כל אם הוא נוסע איתכם ברכב הוא צריך חגורת בטיחות, זה אולי יצחיק מישהו אבל אין הבדל בין ילד\וכלב\מטען לא מקובעים באותו המשקל שמתעופפים ברכב בבלימת חרום או חס וחלילה אם הרכב התהפך.

יש חגורות לכלבים, רתמות חזה שמתחברות לתפס חגורת בטיחות של הרכב, אנחנו משתמשים בכזו בנסיעות כביש עם הכלב ,פירנאי מעורב ששוקל 40ק"ג של כלב שעומד בין הכיסאות כדי לראות מה קורה מקדימה או לקבל קצת מזגן בפנים.

בשביל הלכלוך יש שמיכות סקביאס שפרושות אחת על המושב ואחת על המשענת, הן מספיק עבות כדי ששום דבר לא מגיע לריפוד הרכב.

yoav
19-10-06, 06:57
גם שמחה שלנו חובבת בוץ, ואחרי 5 חורפים אצלי, מצאתי שהשיטה הכי טובה להמעיט בכמות הבוץ בבית היא סמרטוט רצפה ודלי מים שמחכים לנו מחוץ לבית ואני פשוט שוטף לה רגליים ומנגב בכניסה לבית אם היא רצה בבוץ.

ארז
19-10-06, 08:29
יעל לגבי הרכב הספציפי שלכם, תוציאו את השטיחים ועשו לכם כיסוים למושבים מקורדורה או משהו דומה(חומר דוחמה מים וקל לשטיפה)

Gilad
19-10-06, 09:18
בשביל הלכלוך יש שמיכות סקביאס שפרושות אחת על המושב ואחת על המשענת, הן מספיק עבות כדי ששום דבר לא מגיע לריפוד הרכב.

אפילו לכלב שלי לא הייתי נותן לישון על שמיחת סקביאס :)

אייל
19-10-06, 09:37
אנחנו מריצים אותה על הדשא לפני שמכניסים אותה הביתה, זה מוריד את הבוץ. אחרי זה מנגבים לה את הרגליים עם סמרטוט.

יעל זמר
19-10-06, 10:58
אנחנו מריצים אותה על הדשא לפני שמכניסים אותה הביתה, זה מוריד את הבוץ. אחרי זה מנגבים לה את הרגליים עם סמרטוט.

עדיין אין לנו דשא :-?

תודה לכולם, לא חשבתי שמישהו בכלל יגיב.
באמת דשא ממעיט את כמות הבוץ
אח"כ דלי מים וסמרטוט בכניסה

לגבי הרכב: ארז, הצחקת אותי. אריק התלהב מהאוטו רק בגלל הכיסוי של המושבים והשטיחים :mrgreen: :mrgreen:
אני נוהגת להניח מגבת חוף גדולה לפעמים זה עוזר
כניראה שבטיולי בוץ שהם רק טיולי בוץ הכלב ישאר בבית כמו שאריק מעדיף להישאר ברכב...

תודה
וסופשבוע מוצלח

יעל

asafk
19-10-06, 11:21
http://www.dogbox.com/DDBfiles/008.gif

למה ללכלך את האוטו?

אסף.

ד ו ר ו ן
19-10-06, 18:51
הכלוב הזה על הוו גרירה לוקח חזק ביוון ובקפריסין, ציידים לוקחים שם את כלבי הצייד, לפעמים 2 כלובים אחד מעל השני.

ד ו ר ו ן
19-10-06, 18:53
אפילו לכלב שלי לא הייתי נותן לישון על שמיחת סקביאס :)
מצאתי מחסן של תנועת נוער שרצה לזרוק כמה שמיכות סקביאס חדשות שהיו באחסנה זמן ארוך, שמיכת סקביאס נקייה וחדשה זה לא דומה למה שאתה מכיר מהצבא.

אריק זמר
19-10-06, 21:03
http://www.dogbox.com/DDBfiles/008.gif

למה ללכלך את האוטו?

אסף.

:-? :neutral: :???:

ניראה לי כמו סוג של התאכזרות לכלב\או כל בע"ח אחר לצורך העיניין.

יעל

asafk
19-10-06, 21:23
נו, באמת יעל... זה בשביל אריק.

אסף.

-->