PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה בגיר 400 עצתכם

עמוס.מ
16-10-06, 00:20
מבקש את דעתכם בענין התקלה הבאה
זה התחיל בשבר של אחד מששת המחזיקים של גלגל התנופה,דבר שהצריך את פירוק הגירוהחלפת הטורק וגלגל התנופה.
בדרך הביתה מהמוסך,הגיר"סחב" את ההילוכים ובחניה כבר היה כתם שמן גדול.
הופתי שמן,אבל לא הצלחתי לזהות את מקור הנזילה,גם במוסך לא ראו נזילה.
לאחר היציאה מהמוסך ונסיעה של כעשר דקות הגיר החל להחליק והרכב לא נסע,מתחת לרכב שוב היה כתם שמן,
המצצ כרגע הוא,שברגע שהרכב קר ,ניתן לשלב הילוך ולנסוע אך לאחר מס דקות הרכב נעצר ונשמע רק רעש די חלש של משהוא שמסתובב ללא תועלת
לדעת המכונאי: "הלך הגיר":
הטורק שהורכב לאחר התקלה הראשונה הנו משומש ולא נבדק לפני ההרכבה
הגיר הותקן ברכב לפני כחצי שנה והיה לאחר שיפוץ.
אחרי כל הספור הארוך הזה מבקש לדעת האם פסיקתו של המכונאי שהגיר הלך הינה האפשרות היחידה או יתכן והבעיה היא מהטורק שהותקן כאמור מבלי שנבק קודם להתקנה?
כאמור מדובר בגיר 400 המותקן על בלייזר
תודה עמוס

polar bear
16-10-06, 00:44
לא יכול להיות שיוצא לך נוזל מהאוטו ואתה לא יודע מאיפה. אם המוסכניק שלך לא יודע לבודד נזילה זו באמת בעיה...

עמוס.מ
16-10-06, 00:47
לא יכול להיות שיוצא לך נוזל מהאוטו ואתה לא יודע מאיפה. אם המוסכניק שלך לא יודע לבודד נזילה זו באמת בעיה...
ולעצם הענין........

polar bear
16-10-06, 00:56
לעצם הענין זה כמו להגיד שיורד לך דם ואתה כנראה הולך למות, לפני 500 שנה כנראה באמת שהית מת - כיום אם מזהים את מקום יציאת הדם אז אוטמים אותו איכשהו וסביר להניח שלא תמות...

כל התופעות שצינת קשורות לגיר שחסר בו שמן, זה כי יש לך נזילה. סביר להניח שלא הלך לך הגיר, למרות שנראה לי מאד מוזר הענין עם שבר הבורג.

הממ תנסה לבדוק את החיבור בין הגיר לטרנספר, לפעמים האטם בינהם ניפרץ, ואז לא רואים נזילה מהגיר...

שוב, מאד מוזר שהמוסכניק שלך לא ראה נזילה.

חימושניק
16-10-06, 15:56
כשהחליפו ממיר מומנט, החליפו גם מחזרי שמן של המנוע והגיר?

אם נשבר אחד מהברגים שמחזיקים את הממיר, נוצר חוסר איזון וזריקה של הטורק שעלול לגרם לשחיקה מואצת מאוד של המחז"שים.

בכל מקרה, יש לטפל בנזילה, למלא שמן בגיר ולבדוק שוב את התגובה.
כפי שנאמר קודם, הסימפטומים שתיארת עשויים בהלט לנבוע מחוסר בנוזל ממסרה.

איציק - 4X6ZH
16-10-06, 16:23
אני הייתי עוצר בנקודה זאת ולא ממשיך בבדיקות ( שזה בעצם הרס של הגיר )
הכל התחיל אחרי החלפת הטורק \ מחזיר שמן כחלק מעבודה אחרת .
יש כמה דגמים לטורק ובהחלט יתכן מצב שמותקן אצלך טורק לא מתאים . ( בתקווה שיש לך את הישן עדיין )
אפשרות נוספת שמחזיר השמן לא הותקן טוב או שנפגע בזמן השחלת הטורק ( תקלה נפוצה )
ואז אתה מקבל נזילה מהחלק הפנימי של הטורק כאשר אתה רואה שמן ולא מזהה מקור נזילה
כמובן שבלי שמן הגיר לא נוסע !
כמובן שהמשך שימוש בחוסר שמן גורם נזק לגיר
כמובן שבכל מצב אתה תיהיה חייב להוריד גיר ( או לשיפוץ ;-) או להחלפת טורק או לזיהוי מקור נזילה )
הטורק מסובב 3 צירים לפעמים 4
אחד במעטפת החיצונית הציר בעל המזלג 2 שיניים החיצוני שמפעיל משאבת שמן ( גוף הטורק )
אחד משמש כנקודת עוגן לסטטור ( יוצא מתוך הגיר ונכנס לטורק )
אחד מעביר את הכח חזרה לגיר לאחר שהשמן העביר את המומנט דרך הטורבינה של הטורק
בתוך כל הצירים המסתובבים האלה יש שמן והרבה שמן ( לא בלחץ גבוה )
גיר אוטמטי שחסר שמן נוהג לשרוק לזמזם לנהום
מכונאי לא מיומן בקלות יפסול את הגיר
איציק

עמוס.מ
16-10-06, 23:03
תודה על העצות והדעות
אין לי מה לחדש לכם בנתיים,לא החלטתי מה לעשות קודם ,לחפש גיר ,או להרוג את המכונאי....
סביר שאעשה את שניהם בסדר הנכון
אעדכן כמובן
תודה עמוס

tamit
17-10-06, 09:18
אתה לא מקשיב.
לפני שאתה רץ לחפש גיר, או לשפץ את הישן. תאתר את הנזילה, תתקן אותה, תמלא שמן. ואז תיבדוק אם גרמתה נזק לגיר.
אני הייתי מציע לך גם לחפש מוסכניק שמבין יותר בGMC לפני שאתה מקבל את חבת הדעת של המוסכניק שלך על הגיר.
לסיכום תאתר נזילות, תיבדוק אם הטורק תקין או מתאים, תתקן את הכל. ורק אז תמלא שמן ותיבדוק את תקינות הגיר שלך.
עמית

עמוס.מ
18-10-06, 00:04
אתה לא מקשיב.
לפני שאתה רץ לחפש גיר, או לשפץ את הישן. תאתר את הנזילה, תתקן אותה, תמלא שמן. ואז תיבדוק אם גרמתה נזק לגיר.
אני הייתי מציע לך גם לחפש מוסכניק שמבין יותר בGMC לפני שאתה מקבל את חבת הדעת של המוסכניק שלך על הגיר.
לסיכום תאתר נזילות, תיבדוק אם הטורק תקין או מתאים, תתקן את הכל. ורק אז תמלא שמן ותיבדוק את תקינות הגיר שלך.
עמית

עמית,אני דווקא כן מקשיב ולכן אני מחפש כבר גיר ולא בריצה
הסיבה לכך היא פשוטה כל הצעה של "תבדוק" "תתקן" וכו היא בעלת משמעות כספית ובסופו של דבר ובמצטבר זה יעלה יותר מאשר לקנות גיר אחר
לצערי אני לא יודע לעשות את כל הבדיקות שהוצעו כאן בעצמי ואני תלוי במכונאי {אגב הוא הומלץ כאן באתר עי חברים}שלא סיפק פתרונות מלכתחילה וגם ירצה תשלום על כל פעולה שיבצע
עמוס

tamit
18-10-06, 00:46
תיראה, היות ואת הגיר הוא כבר פירק כדי להרכיב את הטורק. והחשש הוא שהתקלה נובעת מפעולה זו אולי כדאי שהוא ייקח מעט אחריות על מעשיו, יפרק ויבדוק על חשבונו (אולי גם יתקן).
אני לא יודע מי המוסך. אבל, אם הוא טיפל לך בגיר או בטורק אז יש לו אחריות על כך.
בקיצור, שיתחיל לחפש את התקלה ויפסיק לנסות ליקורע אותך.
אחרי זה, פשוט תמלא שמן ותיסע, אם הגיר תקול אתה תדע מיד. ואז תתחיל לחשוב על שיפוץ או גיר חדש (יותר קל יהיה לשפץ וגם יותר כדאי לדעתי).
עמית

עמוס.מ
18-10-06, 01:42
תיראה, היות ואת הגיר הוא כבר פירק כדי להרכיב את הטורק. והחשש הוא שהתקלה נובעת מפעולה זו אולי כדאי שהוא ייקח מעט אחריות על מעשיו, יפרק ויבדוק על חשבונו (אולי גם יתקן).
אני לא יודע מי המוסך. אבל, אם הוא טיפל לך בגיר או בטורק אז יש לו אחריות על כך.
בקיצור, שיתחיל לחפש את התקלה ויפסיק לנסות ליקורע אותך.
אחרי זה, פשוט תמלא שמן ותיסע, אם הגיר תקול אתה תדע מיד. ואז תתחיל לחשוב על שיפוץ או גיר חדש (יותר קל יהיה לשפץ וגם יותר כדאי לדעתי).
עמית
עמית
הגיר הורד מהרכב והורכב עליו מחדש עם טורק וגלגל תנופה שאני הבאתי
המצב כרגע הוא,שהרכב כן נוסע כשהוא קר ולאחר נסיעה קצרה הוא מפסיק לנסזע.
הוא לקח על עצמו את הפירוק וההרכבה מחדש כשאני אשא בהוצאות השיפוץ או הקנייה של הגיר
זו פעם ראשונה שאני מבצע תיקון במוסך הזהולאור התוצאות עד עכשיו אין לי כוונה לתת לו לבצע דבר מעבר לפירוק והרכבה של הגיר.אם אחרי הפירוק יתברר שהגיר היה תקין אני אדע להתחשבן אתו על הטעות שלו
עמוס

-->