PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות ממשתמש מתחיל

elitkh
15-10-06, 23:26
1) איך אני "מצייר" או כותב על גוף גלילי או על קונוס?
2) בהרכבה-איך אני יכול להגביל מהלך של רכיב כך שהוא יוכל לנוע בתוך גבולות ולא לצאת מהם?
3) איך אני מגביל מהלך ליניארי באנימציה? כאשר אני מנסה לבצע אנימציה ושם מנוע ליניארי החלק פשוט ממשיך לנוע ללא גבול-איך אני מסמן לו היכן לעצור?
4) האם ניתן במהלך האנימציה לשנות מהירות?

אלי

יניב_ב
17-10-06, 22:30
אחת הדרכים לצייר על משטח גלילי היא ליצור מישור (השרטוט כמובן יהיה שטוח ומקביל למישור).
אם תציין בצורה יותר ספציפית מה בדיוק אתה רוצה לעשות יתכן ויש גם דרכים אחרות.

זהר
21-10-06, 17:51
1. מייצר מישור מחוץ לחלק מצייר, עליו קו שלאורכו יכתב הטקסט בוחר באופציה SKETCH ואז TEXT לאחר שסימנת את הקו ואז כותב את הטקסט. הפעולה הבאב היא CUT EXTRUDE שמטילה את הטקסט על הגליל.
2. תחת MATES יש תפריט שנקרא ADVANCED MATES שמאפשר להגדיר מרחקים או זיוות משתנות בין חלקים בהרכבה וכך למדל תנועה או סיבוב בין חלקים.
3. האנימציה תשתמש בהגדרות מהסעיף הקודם ואז החלקים לא יברחו לך החוצה.
4. במהלך האנימציה אי אפשר לשנות אבל ניתן בתחילתה לקבוי מהירות רצויה

בהצלחה

elitkh
30-10-06, 08:44
עוד שאלה קטנה-איך אני יוצר מיסב קצה?

נמרוד
30-10-06, 08:59
מיסבי קצה אתה יכול להוריד מקטלוגים אונליין, אתר גדול שמכיל הרבה מאד יצרנים:
http://www.traceparts.com/en/online/index.asp

זה בעקרון דורש רישום אבל אפשר להוריד מספר חלקים בחינם (פעם הזה היה 20). יש עוד אתרים כאלו חדשים. אם אתה לא מוצא, שלח לי אימייל בה"פ ואני אשלח לך קבצים שהורדתי מהאתר הזה פעם.

בעיקרון מיסב קצה זה שני חלקים גם במציאות וגם בסוליד, הכדור והגוף, כל אחד מהם יתחבר לתת הרכבה אחרת, והMATE בינהם הוא של נקודות הראשית מקובעות, ככה שיש שלוש דרגות חופש מלאות להסתובב אחד על השני.

elitkh
30-10-06, 14:02
תודה נמרוד
ועוד אחת קטנה ומטופשת אבל אני כבר דיי מתחרפן ולא מצליח לפתור אותה-יצרתי מבט חתך של גוף אבל משטח החתך של הגוף זהה למשטח החיצוני -איך אני משרטט קווים אלכסוניים על החתך ע"מ שיראו שמדובר בתמונת חתך?

נמרוד
30-10-06, 14:12
טוב על המטופשת קל לענות...:-D

אנחנו מדברים על שרטוט - drawing, לך לתפריט ראשי,
insert

annotations

area hatch/fill

הכלי הזה מאפשר לך למלא שטחים (צורות סגורות כלשהן במבט דו מימדי) ולבחור את סוג הhatch - קו-קוים.

לתפריט annotations אתה יכול להגיע גם דרך קליל ימני אחרי שבחרת את השטחים שאתה רוצה לטפל בהם.

בכלל בתפריט הזה יש בעצם את כל מה שקשור בסימונים על דף השרטוט.

אגב חתך אמור לעשות לך את זה אוטומטית, יכול להיות שאתה לא רואה את הhatch כי הדיפולט הוא גדול מדי על החלק שאתה עושה. זה משהו שתמיד אני עובר עליו ידנית בכל מקרה, כשאתה עושה חתכים של הרכבות אתה רוצה להפריד בסוג הקווקו בין חלקים, בעוד שברירת המחדל היא hatch לפי סוג החומר על פי כללי ISO או מה שלא יהיה...

elitkh
30-10-06, 14:57
אין לי area hatch/fill תחת annotations מה עושים?

אולי לא הקדמתי וכתבתי שמדובר בשרטוט הרכבה ולא בfeture בודד-לא יודע אם זה משנה...

אלי

נמרוד
30-10-06, 15:03
זה לא משנה איזה שרטוט זה.
באיזה גרסאת SW אתה? מה שכתבתי זה ב2006, למיטב ב2004 שהיתה הגרסא הקודמת שעבדתי איתה היה דומה. תבחר שטח. השוליים של הצורה ירוקים, נכון? עכשיו דרך קליק ימני אתה אמור להגיע לhatch.

אם אתה לא מוצא, שלח תמונת מסך כי אולי אני לא מבין לגמרי מה אתה מנסה לעשות.

elitkh
30-10-06, 15:22
אני עובד בגרסת 2004
אני מבצע חתך בעזרת SECTION אבל לאחר מכן אני לא מצליח לבחור את משטח החתך כלל.

נמרוד
30-10-06, 15:39
לא יודע לעזור לך ככה, שים תמונת מסך בדיוק איפה שאתה לא מתקדם יותר כדי שאני אוכל להבין את ההקשר.

elitkh
30-10-06, 15:48
לדוגמא בשרטוט הבא, ישנה דיסקה עם חור במרכזה,ביצעתי חתך בעזרת SECTION אבל שטח החתך ללא קווים אלכסוניים, אני לא מצליח לבחור את שטח החתך.

תודה אלי

שחר
30-10-06, 16:20
את החיתוך של החלק עושים בשרטוט ולא בPART.
תעביר את החלק שלם לDRWING ואז ע"י SECTION תחתוך אותו ןאוטומטית תקבל hatch

יניב_ב
30-10-06, 22:55
אגב באתר של skf ניתן להוריד קבצי מקרו של כל המייסבים ,זה דורש הרשמה אבל מעבר לכך זה בחינם.

נמרוד
31-10-06, 09:25
מה ששחר כתב ואני חשדתי - כל מה שאני כתבתי היה בהנחה שכתבתי בהתחלה, שאתה מייצר עכשיו "שרטוטי נייר" - drawing. כשאתה עובד על החלק עצמו, על המודל התלת מימדי, אין שום משמעות ולא מקובל לעשות hatching. אם זה בשבילך, בשביל לזהות את קו החתך כי נראה לך שככה צריך - שכח מזה, ברוך הבא לעולם ה3D. :mrgreen:

elitkh
31-10-06, 10:11
תודה על העזרה. נמרוד-לעולם אל תניח הנחות בסופו של דבר מדובר במשתמש מתחיל.
אני אמשיך את שרשור השאלות הזה ברשותכם.
1) אני מנסה לבצע הרכבה של שני חלקים אבל לגבי אחד החלקים מופיעה לי הודה שהוא "FIX" איך אני משחרר אותו?
2) איך אני מוסיף חלקים למסבך צינורות? -אני ארחיב-לצורך העניין יצרתי מסגרת ריבועית ואני מעוניין להוסיף אלכסון-איך אני מוסיף אותו?

תודה
אלי

נמרוד
31-10-06, 10:37
1. תבחר את החלק בעץ ההרכבה משמאל, קליק ימני, מהתפריט תבחר float.

בתור ברירת מחדל, התוכנה מקבעת fix את החלק הראשון שאתה מכניס להרכבה חדשה. עשה לך מנהג תמיד, אבל תמיד, לבטל מיד את הfix הזה ולהחליף אותו בfloat. ולעולם אל תשתמש בfix אלא בmates הגיוניים ביחס לראשית הצירים, המישורים הראשיים, וחלקים אחרים.

2. בשרשור הזה בהודעה מס' 20 כתבתי טוטריאל בסיסי על מסבך צינורות: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5877

שחר
02-11-06, 14:51
אני לא מסכים עם נמרוד.
אם אתה מציג את הORIGIN כשאתה מכניס את החלק הראשון להרכה ו"מניח" את החלק הראשון על הראשית אתה מקבל FIX לראשית הצירים וכל המישורים יתאימו לאלה שבחלק שהכנסת.

elitkh
02-11-06, 20:25
במהלך שרטוט מסבך יצרתי מישור עזר שהתבסס על קו. כעת ברצוני לבטל את הקו אך פעולה זאת גורמת לכך שמישור העזר לא מוגדר. אין לי דרך אחרת להגדיר את המישור מחדש. איך אני מבטל את הקו בלי לפגוע בהגדרת מישור העזר שמתבסס עליו?

elitkh
03-11-06, 00:00
כמו כן אני מנסה להשתמש ב WELDELEMNT אבל משום מה נראה שהוא ריק ואין לי שום פרופילים להשתמש בהם, גם אין לי האפשרות לבחור סדאנדרט (ISO\ANSI) הגוללן פשוט ריק. מישהו מכיר את התקלה הזו?

תודה
אלי

נמרוד
03-11-06, 10:21
שחר, אין ביננו מחלוקת. אני לא מתרגל לקיצורי דרך של התוכנה בדברים כאלו, כי יגיע היום שבו לא תרצה שהרכבה מסויימת תתחיל מהראשית. הגדרת mates והרכבות זה אחד מהנושאים הכי חשובים וקריטיים לעבודה מסודרת, כשמגיעים למאות חלקים ו4-5 רמות של הרכבות, והכי בעייתי - כשיותר מבן אדם אחד עובד על פרויקט - הדברים מתבלגנים. פשוט הרגלי עבודה.

נמרוד
03-11-06, 10:24
במהלך שרטוט מסבך יצרתי מישור עזר שהתבסס על קו. כעת ברצוני לבטל את הקו אך פעולה זאת גורמת לכך שמישור העזר לא מוגדר. אין לי דרך אחרת להגדיר את המישור מחדש. איך אני מבטל את הקו בלי לפגוע בהגדרת מישור העזר שמתבסס עליו?

למה אתה רוצה לבטל את הקו? הקו נוצר בשביל להגדיר את המישור. יש בתכנון בסוליד חשיבות גדולה למה שנקרא יחסי parent-child , אתה לא יכול למחוק parent- הקו במקרה זה - בלי שזה ישפיע על כל מיני דברים שבמורד עץ הפיצ'רים. לכן חשוב בכל פרט לחשוב על מה בדיוק אתה רוצה שהוא יתבסס, לא להתחיל סקיצה למשל על סתם משטח זמני שאתה עלול אחר כך לשנות אלא על מישורים גיאומטריים כמה שיותר מוקדמים בחלק.

elitkh
04-11-06, 21:29
הקו מסמל קורה קיימת בשלדת באגי שאני רוצה לתכנן אחרת. התחלתי בשרטוט השלדה הקיימת והקורה הזאת תהיה מיותר במבנה העתידי ולכן אני רוצה להוריד אותה אבל התבססתי עליה כדי לבנות את אחד המישורים.
אני חוזר גם על השאלה הקודמת:
כמו כן אני מנסה להשתמש ב WELDELEMNT אבל משום מה נראה שהוא ריק ואין לי שום פרופילים להשתמש בהם, גם אין לי האפשרות לבחור סטאנדרט (ISO\ANSI) הגוללן פשוט ריק. מישהו מכיר את התקלה הזו? האם זו ספריה שאני צריך לשלוף אותה מאיפשהו?

תודה
אלי

שחר
05-11-06, 09:04
אל תמחק את הקו פשוט תהפוך אןתן לקו עזר או תסתיר אותו.
לגבי הweldments ב:2006
Tools-options-File locations-weldment profiles
ותוודא שיש לך את השורה הראשונה כמו בתמונה.

elitkh
05-11-06, 12:18
יש לי גרסת 2004 אבל אבל יש את ההשורה הזו שציינת.
מה עושים?

שחר
05-11-06, 14:08
יכול להיות שאין לך את הקבצים של הפרופילים אז פשוט תיצור אותם בעצמך או תעתיק ממקום אחר

elitkh
05-11-06, 14:42
יכול לשלוח לי אותם לאימייל [email protected]?
תודה...וסליחה על ההטרדה

אלי

שחר
05-11-06, 14:50
אני עובד עם 2006 אתה צריך 2004

elitkh
09-11-06, 10:58
לשאלה הבאה: יצרתי בורג עם שתי התחלות, איך אני מייצר אום לכזה בורג?
איך אני מבצע התאמה בינהם כך שסיבוב של הבורג יקדם את האום (ולהיפך)?
איך באופן כללי אני גורם לגוף להיות "קשיח" כך שלא יהיו התנגשויות בין גופים?

נמרוד
09-11-06, 11:11
מכיוון שאני יודע על מה אתה מדבר...

אתה מבזבז את הזמן. את ההברגה אתה לא מתכנן, אלא בוחר מהספר הברגה סטנדרטית (יש גם הברגות סטנדרטיות עם יותר מהתחלה אחת), שאותה חרטים יודעים לבצע (עם מחרוקות ומברזים קיימים). מה שחשוב במקרה שלך זה למצוא את הפסיעה הנכונה, ואין הרבה מבחר. במודל תשאיר את הזכר והנקבה חלקים בקוטר הנומינלי, ואת הקינמטיקה של תזוזת האום באנימציה פשוט תעשה תנועה ליניארית, אתה יודע מה הפסיעה ולכן יכול להגדיר כמה האום יזוז פר סיבוב. עקרונית אפשר למדל בסוליד תנועה מאולצת של אום על הברגה, לא ניסיתי אף פעם אבל אני מניח שאפשר, זה בטוח יהיה כבד מאד על המחשב ודי חסר טעם כאמור.

elitkh
09-11-06, 12:23
נמרוד

בוא לא נשכח שישנה שם גם הברגה הפוכה למרות שגם בזה לא אמורה להיות בעיה.
אבל אני בספק אם ישה הברגה סטנדרתית שבה הפסיעה שווה לקוטר -תקן אותי אם אני טועה.
היכן אני יכול להוריד תקנים של הברגות?
איפה אני מוצא חישובים (כוחות,מומנטים וחיכוכים) של הברגות?

אלי

elitkh
13-11-06, 15:31
טוב-מצאתי כבר את ההברגות ואת המידע שהייתי צריך.
לשאלה הבאה:
יצרתי מיסב קצה אבל אני לא מצליח להגדיר גבולות תנועה. כלומר : כשאני מסובב את הציר שנכנס לתוך ה"כדור" הוא נכנס גם לתוך החומר של המיסב-איך אני מגדיר לו את גבולות התנועה ולמעשה-איך אני מגדיר חומר כ"קשה" ומונע התנגשויות?

אלי

נמרוד
13-11-06, 15:37
בכלי שמזיז חלקים ("היד") יש אפשרויות לעשות collision detection, נדמה לי שככה זה נקרא. זה פונקציה די מעצבנת למען האמת, אני לא משתמש בה למרות שאני בודק הרבה קלירנסים. אבל זה אפשרי, תשחק עם זה. והאמת שכשאתה בונה מכונה, גבול התנועה של מיסה הקצה אמור להיות מוגדר כך שזה לא יקרה, כי אם זה קורה במחשב זה יקרה גם במציאות...

elitkh
14-11-06, 11:24
תודה
הצלחתי.
משום מה אני לא מצליח לבצע EXSTRUDE בתוך ה ASSEMBLY שלי-האם זה בלתי אפשרי?
אני מנסה להוסיף רצועה בין שני גלגלים עשיתי סקיצה ואני רוצה למשוך אותה על שני הגלגלים אבל האופציה של EXSTRUDE/BOSS לא קיימת.

נמרוד
14-11-06, 11:30
אתה לא יכול להוסיף חומר בתוך ASSEMBLY כמובן! אתה צריך ליצור חלק חדש שהוא הרצועה. אתה יכול לערוך אותו בתוך ההרכבה כך שהסקיצות שלו ובעצם כל דבר יהיה מבוסס ותלוי בחלקים אחרים. שים לב שכל חלק שאתה בוחר בתוך ההרכבה אתה יכול לעשות לו edit part (בסרגל הכלים של ההרכבה מעל מהדק הנייר), ואז אתה בעצם עובד עליו בתוך ההקשר של ההרכבה. כך זה גם נקרא - edit in context. מאד נוח, אבל זהירות, כי אחר כך אם אתה מעביר את החלק להרכבות אחרות עלולות להיות התנגשויות בין הקשרים שונים... דיה לצרה בשעתה.

כן אפשר לחתוך בתוך assembly, וחתך כזה יכול להיות דרך כמה חלקים, והוא לא מופיע בחלקים עצמם. זה שימושי בתהליכי ייצור מסוימים שבהם אתה נניח מרתך כמה חלקים ואחר כך קודח דרכם חור עובר, הקדח לא יהיה קיים בקבצים ובשרטוטים של כל חלק נפרד, אלא רק בקובץ ההרכבה.

elitkh
14-11-06, 12:15
אני יכול לקחת סקיצה שצירתי באסמבלי ולעשות לה אקסטרוד בקובץ נפרד? או שאני צריך לצייר אותה מחדש?

אלי

שחר
14-11-06, 12:48
אתה יכול ליצור חלק חדש בתוך ASSEMBLY בצורה הבאה:
insert - component- new part
אחרי זה תצטרך לתת שם לקובץ ולבחור את המישור עליו תצייר את הסקיצה הראשונה של החלק.
כל רפרנס שתיתן לSKETCH בחלק יחסית להרכבה ישאר אפילו אם תשנה את ההרכבה ויתעדכן בהתאם.

elitkh
16-11-06, 10:20
ביצירת מסבך צינורות יש לי צינור שיושב על מישור שאינו מקביל או מאונך למישורים הקרטזים.
בהמשך רציתי לחבר אליו צינור מקביל למישור TOP בגובה 180. הנקודה הזאת (גובה 180) לא מוגדרת כמובן על הצינור ואין לי דרך להגדיר אותה. הגדרתי מישור מקביל ל TOP בגובה 180 אבל נקודת החיתוך עם הצינור לא מוגדרת ואני לא יכול "לתפוס" . האם נקודת חיתוך בין קו למישור איננה מוגדרת? האם יש דרך להגדיר אותה? האם יש דרך אחרת לבצע את מה שאני רוצה לבצע?

תודה
אלי

נמרוד
16-11-06, 14:55
אני לא בטוח שהבנתי את הבעייה (תמונת מסך תעזור) אבל יש לי תחושה שמה שאתה צריך זה להגדיר גיאומטרית עזר של ציר axis במרכז הצינור הראשון. עליו תוכל להתפס.

elitkh
16-11-06, 15:22
אולי לא הייתי מובן:
אני לא מצליח לתפוס את נקודת החיתוך בין ישר במרחב לבין מישור. (הישר אינו חלק מהמישור)

נמרוד
16-11-06, 15:26
אוקי. אם הקו לא מקביל למישור, הרי שהוא חותך אותו איפשהו.

כשאתה עורך את הסקיצה שבא נמצא הקו הנידון, צייר על הקו נקודה (נראה כמו * ונמצא בסרגל כלי הציור הרגיל). תגדיר יחס של coincident בין הקו לנקודה. עכשיו תבחר את הנקודה ואת המישור הרצוי מתוך עץ ההרכבה, ותגדיר בינהם יחס coincident (נקרא נדמה לי on-surface בסקיצות תלת מימדיות). הנקודה עכשיו תנדוד לאותו מישור ותתקבע במרחב (בהנחה שהקו והמישור מוגדרים במלואם).

elitkh
16-11-06, 20:12
איך אני מגדיר את היחס בין המישור לנקודה?
on-surface יש בהגדרת המישור אבל אני לא מבין איך זה אמור לעזור לי.

אלי

נמרוד
16-11-06, 21:12
אוקי. אנחנו עכשיו עורכים חלק part.

הגדרת מישור1 בדרך כלשהי.

פתחת עכשיו סקיצה, תלת מימדית או רגילה על מישור2 כלשהו שאיננו מקביל למישור1.

בסקיצה, אתה מותח ביד חופשית קו3. אתה מגדיר את קו3 לפי הצרכים שלך. קו3 הפך להיות שחור.

עדיין בסקיצה, עכשיו אתה זורק במרחב נקודה4. אתה מגדיר בין נקודה4 לקו3 יחס coincident. הנקודה קופצת ומתישבת על קו3. היא עדיין חופשייה לנוע על קו3.

אתה בוחר את נקודה4 ומישור1 (אתה בוחר אותו מתוך עץ הפי'צרים אם אתה לא רואה אותו). מגדיר בין שניהם יחס on-surface. זהו, הנקודה הופכת למוגדרת לגמרי, והיא החיתוך של קו3 עם מישור1.

elitkh
17-11-06, 00:35
הצלחתי-תודה
אני רואה שאני מעסיק אותך במשרה מלאה-מצטער אם אני מטריד.
עוד אחת אחרונה להיום:
אני מכניס מיסב קצה שיצרתי לתוך האסמבלי והוא מאפשר עכשיו סיבוב סביב הציר המרכזי שלו בלבד (עוד לא ביצעתי MATE כלשהו). יש הסבר?
בנוסף -כשאני פותח את המיסב בלבד הוא מופיע עם רמזור ירוק-מה המשמעות של זה והאם זה קשור?

תודה
אלי

-->