PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית חשמל

גיתאי נוה
16-10-06, 01:46
לאחרונה נתקלתי בתופעה, כאשר אני מדליק אורות דרך, לעיתים (רחוקות אמנם) הם לא נדלקים - כולל אורות לוח המחוונים - ואז אני מכבה ומדליק שוב והכל בסדר.
לפני כמה ימים בשעת נסיעה מהדרום צפונה, לפתע נכבו כל האורות (דרך, אחוריים, וינקרים, לוח מחוונים). מבדיקה שערכתי הסתבר שכל הפיוזים תקינים (גם אלה שבבית פיוזים בתא המנוע וגם אלה שבלוח מתחת לדש בורד). גם ריליי נוסף שהותקן אצלי עושה רושם בסדר גמור. הנקודה המעניינת היא, שכאשר אני לוחץ על ידית האור הגבוה הכל מתפקד!
כך נסעתי הביתה בלילה, עם ידית האור הגבוה לחוצה באילתור/ביד.

כיווני בדיקה?...

תודה,
גיתי

חימושניק
16-10-06, 14:50
כנראה שמתג החלפת האורות שלך השתחרר ממקומו או סיים את חייו.

המתג נמצא בצד השמאל-תחתון של עמוד ההגה ("בזוקה" בשפת העם) ומחובר במוט מתכתי לידית החלפת האורות. בדוק שהמתג יושב טוב במקום. אם הוא כן יושב טוב ואין חופשים, כנראה שתצטרך להחליפו. העלות לא גבוהה, אבל הגישה לביצוע ההחלפה קצת לא נוחה.

ד"א בד"כ צבעו של המתג חום. יש מתג בצבע תכלת בצד הנגדי - זהו מתג ההתנעה.

גיתאי נוה
16-10-06, 21:31
תודה חימושניק.

היכן המתגים שאתה מפנה אליהם? האם הם מוסתרים תחת כיסוי הפלסטיק הקשיח של עמוד ההגה והסוויץ'? אשמח אם תוכל לפרט מעט יותר איפה הם נמצאים וכיצד לגשת ולבדוק אותם.

תודה,
גיתי

תומר א.
19-10-06, 15:48
בחלקו העליון של העמוד כשאתה מסתכל מצד הדלת (שמאל) קצת אחרי קו הדשבורד לא מכוסה בפלסטיקים

חימושניק
19-10-06, 17:43
בחלקו התחתון של העמוד כשאתה מסתכל מצד הדלת (שמאל) קצת אחרי קו הדשבורד לא מכוסה בפלסטיקים

-->