PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט חדש לYJ שלפי דעתי יעניין מאוד כמה בעלי סופות

kgal
16-10-06, 13:36
אז ככה משיטוטים בלתי פוסקים אחר קיט שיתאים לסופה ויקנה איכות נסיעה טובה וביצועים טובים בשטח (אחרי הכל למה יש סופה).
מצאתי קיט נחמד של בלק דימונט שאני חושב שיעניין מאוד כמה וכמה בעלי סופה או אפילו כאלו שמתכננים קיטים שונים לסופות או רכבים אחרים.
בלק דימונט הציעו בזמנו קיט הסבה שלם לקפיצי סליל הבעיה היתה שהוא מתאים לyj ולא לסופה בגלל בעית אורך, שאגב גם אותה ניתן לפתור לא עם קומבינה אלה פשוט שאת הקיט שמגיע בחלקים (קדמי,אחורי ומרכזי) מזמינים עם זרועות מרכזיות של הCJ8 ולא של YJ וככה נפתרת בעיית האורך. לא נכנס לזה מה שבאתי לשתף אתכם זה קיט חדש שנתקלתי בו. לפי הבנתי הקיט מחליף רק את הקפיצים הקידמיים כלומר במקום עלים מקדימה יהיו קפיצי סליל ומאחור ישארו העלים כמו בכל טנדר.
אולי עם הקיט הזה בגלל שהוא הרכבה אחד לאחד יהיה אישור בארץ למרות שאי אפשר לדעת.
אז בבקשה לינק. אין עדיין מחיר ולא ניתן להזמין אבל רק כדי לגרות את השכל :)
http://www.4wheelonline.com/jeep/Categories.aspx?CategoryId=25810#Categor yNavigationTree

נמרוד
16-10-06, 14:07
נראה כמו קיט מושקע חבל על הזמן, עדיין אין שם מחירים אבל תחזיק חזק כי זה הולך להיות יקר בטירוף...אני מהמר שהמחיר יהיה 3000$+ לצרכן שם. לפחות.

http://www.4wheelonline.com/images/categoryimages/BKDK-X2-Diagram.jpg http://www.4wheelonline.com/images/categoryimages/BKCM-X2-Kitshot.jpg

kgal
16-10-06, 14:11
לא הגיוני שזה יהיה המחיר כי זהו המחיר לקיט המלא (הסבה של שני הסרנים לקפיצי סליל)
אבל אני מניח שמחיר ההשקה יהיה מספיק גבוהה.
לפחות אפשר להתנחם בכך שרואים את האופק ולקוות לנוחות נסיעה סבירה עם הזמן.

נמרוד
16-10-06, 14:15
הקיט שאתה מדבר עליו של בלק-דיאמונד הוא היסטוריה, לא מיוצר שנים, קיטים כאלו שלמים נמכרים בEBAY במחירים של אספנות. לפי מה שאפשר לקרוא בפורומים זרים, זה קיט מיתולוגי שהיה מצויין אבל נכשל לחלוטין מסחרית, היה מורכב מדי, יקר מדי.

ניר ל
16-10-06, 14:32
מה שרואים באופק זה לא קיט מתלים לסופה רקובה ומזדקנת, אלא רנגלר TJ ארוך קומפלט...

kgal
16-10-06, 14:47
לנמרוד
אתה צודק הקיט המדובר הוא בהחלט קיט מיתולוגי אבל הוא עדיין נמכר ברחבי הרשת ולא בכאלו מחירים נמוכים.
הקיט מורכב מידי ומצריך בעל מקצוע שירכיב אותו על הרכב לא כמו הקיטים המיתחרים.
כמו כן בלק דימונט סירבו למכור לקונים פרטיים ומכרו את הקיט רק דרך סדנאות ורק בתנאי שתתקין אצלהם, לא היתה אפשרות לקנות את הקיט לבדו.
הקיט החדש שלהם נראה הרבה פחות מסובך ונראה כאילו הוא יושב אחד לאחד כתחליף למערכת מיתלים המקורית.

וכן באופק הרחוק אכן רואים רנגלר 5 דלתות (לא סופה 2 רנגלר רנגלר!!!!) אבל עד שזה יהיה נמשיך לשחק בתחליף הזול יותר(יחסית).

ג.ב
16-10-06, 21:34
גם אני רוצה להגביה את הרכב ולהנות מימהלך מיתלה גדול יותר
אחרי כמה בירורים הרמתי ט"ל לנתן פליישר
והתענינתי בקפיציי סליל במקום העלים
אז ככה זה לא מאושר (אבל הוא עושה את זה)
וזה עולה כ15.000 ש"ח
הוא מייבא קיט מחו"ל
אז אמרתי לא שזה יקר ואני מחפש אלטרנטיבה אחרת

kgal
17-10-06, 21:30
כמה תמונות שהצלחתי להשיג.
התמונות הם של הקיט שציינתי בראש ההודעה.
תהנו (הכל בשביל לפתוח את התאבון)

Bulldog
17-10-06, 21:34
זה תמיד יהיה יקר, אלא אם תביא לבד מחו"ל.
בכל מקרה, רק אם תתעקש ותתחיל לרדוף אחרי הבירוקרטיה של מכון התקנים ומשרד התחבורע והשם יודע מי עוד אולי בעלות של רנגלר חדש תצליח לאשר לסופה הפרטית שלך קיט של ספירלים בצורה חוקית.
האופציות היחידות הן קיט של רוביקון אקספרס או בניית קפיצים בהתאמה אישית.

kgal
17-10-06, 22:01
יש כבר קפיצים בהתאמה אישית!! אבל אתה לא יודע שתמיד רוצים יותר טוב, יותר נוח, יותר מיוחד.
בכל מקרה אם יצא כזה קיט במחיר סביר בוודאי שנדאג להביא אחד כזה לבד ולא דרך איזה יבואן בארץ שידרוש כפול במחיר.
דבר שני לגבי הרישוי אני לא בטוח שאתה צודק.
לפני כמה חודשים עלתה פה מודעה של חנן או מישהו, לגבי זה שהוא מעוניין להשיק רעיון של בנית סט ספירלה לסופה, ולאשר אותו ברישוי. מה שאני מנסה להראות פה זה שכנראה לא חייבים סט ספילרה מלא, לפי מה שקראתי במבחן של הסט המדובר הוא עושה רושם טוב מאוד ואומרים שם שדווקא השילוב של העלים מאחור עם הסליל מקדימה עדיף במקומות מסויימים מהסטאפ בTJ.
לכן אני אומר אולי כדי לישקול ליבנוק קיט כזה בארץ ולהביאו לאישור. קיט כזה יהיה הרבה יותר קל לאשר אחרי הכל את הקפיצים מאחור אתה משאיר ורק מקדימה יש שינוי קל אבל גם הוא בילט אין ולא עם ריתוכים וקומבינות כמו שרואים פה ושם על רכבים שונים. קיט כזה גם יהיה משמעותית זול מקיט ספירלה מלא.

Bulldog
18-10-06, 20:28
לפי מה שהבנתי העלים מאחורה עוברים אל מעל הסרן.

ארז
18-10-06, 21:14
מי שחשב לבנות כזה קיט זה אני, בסדנה שלי יש לנו את היכולת הטכנית, אבל אין לנו את הקהל לזה, לא בכמות ששווה את ההשקעה בבניית קיט עם אישורים של משרד התחבורה.
לדעתי(לצערי יותר נכון) אין גם מספיק קהל בכדי לפתח/לאשר קיט כזה רק לקדימה/אחורה, פשוט אין מספיק אנשים עם סופה שמוכנים/יכולים להשקיע סכומים כאלו(של קיט אכותי ושל אישורים(שהם עצמם תוצאה של פרוצדורה שלמה שעולה לא מעט כסף)

kgal
18-10-06, 21:31
ארז אליך התכוונתי כשאמרתי שמישהו רצה לפתח(סליחה על הטעות בשם).
הרעיון שהיה מאחורי דברי הוא לא לנסות לפתח קיט מלא שיעלה מעל 15 אלף שקל
אלה ללכת על קיט בסיגנון הזה שמידת ההשקעה בו ניראת קטנה בחצי ממידת ההשקעה בקיט כמו שהצגתם בזמנו.
אולי אם תתכננו קיט כזה שעלותו תהיה בסביבות ה10 אלף, אנשים באמת ישקלו לעשות את השינוי.
אחרי הכל זה קיט שבאמת יכול לשנות את חיי היום יום והתנהגות השטח של הסופה.
סתם נקודה למחשבה.
(אני מזכיר שלפי הכתבה על הסט אפ הזה הוא עדיף על הסט אפ של הTJ כלומר בגלל שמאחור יש את העלים הסרן אומנם יכול לרדת ולעלות אבל כמעט ולא זז לצדדים כמו בTJ לדוגמא)

ארז
18-10-06, 21:43
1 לא קראתי את הכתבה אבל לא ברור מה יתרון העלים על פנים הסליל בריסון הרכב, במידה ויש על הרכב מערכת בעלת גאומטריה נכונה ובנויה נכון הסרן לא יזוז.
2 חלק נכבד מעלות קיט כזה שיהיה עם אישורים חוקיים תהיה עלות האב טיפוס הראשון על כל הבדיקות והפיתוח שלו, עלות זו לא משתנה בין אם הקיט הוא חלקי ובין אם מלא לכן אני לא רואה טעם בללכת על קיט חלקי.
3 המחירים שאתה כותב רחוקים ,רחוקים מהמציאות, זו שאני נמצא בא לפחות, קיט אכותי=השקעה גדולה=עלות חומרים גבוהה=בולמים+קפיצים אכותיים= אין סיכוי להתקרב למחירים שאתה כותב.

kgal
18-10-06, 21:53
דבר ראשון הנה הכתבה
http://www.rockcrawler.com/tours/superlift/page3.asp
ודבר שני :
תודה רבה על הסבלנות שלך אני באמת לא מיתיימר להבין בעסק, ואתה הרי חלק מהעסק.
אני רק השתעשתי עם הרעיון בלנסות להעתיק את הקיט הנ"ל, ולהביאו לאישור.
אז התכנון, ההשקעה, והפיתוח יורדים מן הפרק.
(סתם רעיון שעלה לי בראש) אולי בסוף יבואני ורן יחליטו לעשות צד כזה בעצמם ויתחילו ליבא את
הקיט המדובר לארץ אבל זה דבר שנראה לי יותר רחוק ובילתי אפשרי מהאפשרות הראשונה.

kgal
18-10-06, 21:55
דבר נוסף כמו שתראה בכתבה הקיט משמש גם לCJ זה אולי עוד פלח שוק שמתווסף למשוואה

lizard
18-10-06, 22:13
ארז אני יודע שאני לא מדגם מייצג אבל אם אתה יכול לארגן לי קפיצי סליל על הCJ חוקית אז אני בהחלט מוכן לשלם 15 אלף ויותר.

kgal
18-10-06, 22:21
הנה בבקשה כבר יש לך קונה :) ועוד לא פרסמת כלום

lizard
18-10-06, 22:24
כמו שכתבתי, אני לא מדגם מייצג :-)

נמרוד
18-10-06, 22:26
אין מצב שקיט כזה יעלה 15. אם הוא יעלה כפול, זה זול. כמה אנשים באמת ישימו סכומים כאלו על סיקס או סופה? בודדים. יש קיט אמריקאי - מי שרוצה שייבא, המחיר שלכם בסופו של דבר בארץ כולל משלוח והכל יהיה בערך כפול מהמחיר בארה"ב, וזה אומר שאם הקיט יעלה 3000$ לפחות (זו הערכתי), ליבא אותו יעלה 25 אלף שקל לפחות. ולא דיברנו מילה על רישוי.

kgal
18-10-06, 22:35
נמרוד אני מסכים איתך
אבל בזמנו ארז דיבר על מחירים של סביבות ה20 אלף לקיט מלא.
והשאלה הגדולה המונכת כאן היא האם ניתן להוריד את מחיר היצור והשיווק לאור זה שיש כבר קיט כמו זה שאני מציג פה וניראה כאילו עלות החומרים בו לא אמורה להיות גבוה למדי.
בסופו של דבר זה האם הוא או מישהו בארץ יכול להביא לידי יצור קיט כזה במחיר יחסית סביר.
אחרי הכל הקיט כולל בולמי קוייל, מוט רדיוס, מוטות חיבור בין השלדה לסרן, מתאם אונברסלי בין הבולם לשילדה, מגן גיר, ועוד כמה חלקים להפיכת הסרן האחורי (דבר שלפי דעתי עשו רק בגלל האורך של הבולם הקידמי) אפשר להסתפק בבולם באורך קצת יותר ארוך מהמקורי וללא הפיכת הסרן האחורי.
אלו לא הרבה מרכיבים שלא צורכים עבודה רבה על הרכב המוסב.

lizard
18-10-06, 22:37
מעל ל15 שזה כולל רישוי זה לא שווה.
מוסיפים עוד קצת וקונים כבר צ'ירוקי כזה או אחר עם מתלי סליל.

חוץ מזה תמורת 15 אלף אפשר להביא קיט עלים שיתן פתרון מצויין לבעיית הנוחות ומהלך המתלה.

-->