PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מקום למיכל המים

samorai
16-10-06, 21:51
לכל הבונים שלום
רציתי לשאול אם אתם יכולים לעזור לי לחשוב איפה אפשר למקם את המיכל מים שבניתי
אז ככה המיכל כמו סאבופפר בזוקה
המיכל הוא גליל 3 צול באורך מטר
בקצה אחד יש פקק למעלה ובקצה השני יש ברז למטה
עכשיו אני לא סגור על איפה אני רוצה שהוא יהיה
ואיך איך אני רוצה לקבע אותו בסמוראי
הרכב הוא סמוראי 93 פתוחחחחחח

תודה רבה .
רותם

asafk
16-10-06, 21:59
סמוראי גם ככה לא האוטו הכי יציב שיש... לכן, באופן כללי- מקם את המיכל מה שיותר קדימה, ומה שיותר נמוך- שניהם לטובת יציבות.

אסף.

שעיה כליף
17-10-06, 00:38
המיקום הכי מתאים וטוב שראיתי (על ויטרה) היה
בתחתית הרכב בין הקורות.
מדובר על מיכל מרובע מנירוסטה

הוא משך צינור גמיש לפגוש האחורי והתקין שם ברז.

GodsFather
17-10-06, 02:57
מכוון שסמוראי זה גם לא הרכב הכי גבוה בעולם (אני מדבר על היצירות בארצנו המוגבלת) , אז אין הרבה נמוך שאפשר לשים מבלי לפגוע בזוויות.

אני יכול להמליץ לשים את הצינור הזה על הטמבון הקדמי/אחורי ובהנחה שהם כמובן מבניה עצמית ולא המקוריים של הרכב.

אופציה אחרת היא מעל המשקופים של הדלת האחורית , מה שיהווה מטרד אם סוגרים את הרכב עם ברזנט לאור החורף הקרב ובא...

samorai
18-10-06, 00:04
מכוון שסמוראי זה גם לא הרכב הכי גבוה בעולם (אני מדבר על היצירות בארצנו המוגבלת) , אז אין הרבה נמוך שאפשר לשים מבלי לפגוע בזוויות.

אני יכול להמליץ לשים את הצינור הזה על הטמבון הקדמי/אחורי ובהנחה שהם כמובן מבניה עצמית ולא המקוריים של הרכב.

אופציה אחרת היא מעל המשקופים של הדלת האחורית , מה שיהווה מטרד אם סוגרים את הרכב עם ברזנט לאור החורף הקרב ובא...
אז ככה
שני הרעינונת שלכם
אני שוקל אותם
א. זה הטמבון,בוודאי שהוא בנייה עצמית אפילו בניתי אותו קצת בולט בשבילי שאם אני ירצה לשים עליו דברים
אבל כרגע יש לי על הטמבון שני פנסי ערפל אני חיב להגביה אותם קצת כדי שהמיכל מים יכנס
ב. בקשר למאחור ,המיכל מים נכנס בידיוק לפני הגלגל ספייר וככה הברזנט נסגר עליו והמיכל לא מפריע
ועוד יש לי יתרון
שהגלגל ספיר אצלי ממוקדם באמצע ולא בצד
וככה יהיה לי נקודת קשירה טובה למיכל
אבל החיסרון שאם אני ירצה להוצא משהו מהארגז שיש לי מאחור
אז אני יצטרך כל פעם להרים את המיכל
ולא נראה לי שזה יהיה נוח בשביל כל פכם שאני צריך את הארגז כלים או סתם משהו להוציא מאחור
אז אני ירים את המיכל .

רותם

GodsFather
19-10-06, 12:20
חבר למיכל ציר עולה יורד וכך לא תהיה לך בעיה להרים אותו ולשמור על יציבותו...

דרך אגב, כמה תמונות מהרעיונות שלך יועילו.. בא לך ?

samorai
20-10-06, 21:11
שלום לכולם
אז ככה
קניתי כבר את ההיליפט
ועכשיו אני כניראה די חייב גגון כי אין לי איפה לשים לא את המיכל ולא את ההיליפט
אז חשבתי על איזשהוא גגון שבצד אחד יהיה את ההיליפט ובצד שני המיכל מים (וככה גם הגג יהיה די מאוזן כי שניהם כמעט אותו משקל)
עכשיו רציתי בבבקשה אם אתם יכולים לעזור לי לחשוב על רעיון לגגון ,מה המחירים, מאיפה אפשר להשיג את החומרים , או שאפילו למישהו יש את הגגון מוכן ומעונין למכור
בכל אופן
אשמח לתשובות
רותם.
(אמיר בזכותך יש תמונות של המיכל ושל ההיליפט ואפילו גם של הסמוראי שלי) :smile:

samorai
20-10-06, 21:12
מצטער שכחתי את הלינק
http://pic.hevre.co.il/UserAlbum.asp?uid=FD8F256273C04515B25AEF 407F410E59&alid=351299&page=5&dspmode=1

חנן-ג'יפולוג
20-10-06, 23:07
אתה עושה טעות חמורה, אם אתה הולך להתקין הייליפט ומיכל מים במקום הכי גבוה ברכב, ועוד על סמוראי. רד מהרעיון הזה, הוא רע.

samorai
20-10-06, 23:19
אתה עושה טעות חמורה, אם אתה הולך להתקין הייליפט ומיכל מים במקום הכי גבוה ברכב, ועוד על סמוראי. רד מהרעיון הזה, הוא רע.

תראה חנן זה הכי הגיוני
אני רוצה להתקין גגון ולשים על הגגון
יש לך אולי רעיון אחר ?
איפה לשים את שניהם
אולי על הטמבון האחרוי או הקדמי איכשהוא ?

asafk
20-10-06, 23:22
מתחת לכיסא האחורי.
כמו שכתבתי קודם-

מקם את המיכל מה שיותר קדימה, ומה שיותר נמוך

אסף.

samorai
20-10-06, 23:27
מתחת לכיסא האחורי.
כמו שכתבתי קודם-

אסף.

מזתומרת מתחת לספסל האחורי ? מתחת לספסל אין מקום ,
או שאתה מתכון מחוץ לאוטו ?

חנן-ג'יפולוג
20-10-06, 23:28
תראה, זה נשמע בנאלי, אבל "בטיחות לפני הכול" , לא?

אם אתה מסכים איתי, אז קודם כל תחליט שאתה לא שם בגובה ציוד כבד. הייליפט ומיכל מים עונים היטב להגדרה של ציוד כבד.

גם מיכל המים וגם ההייליפט, עדיף להם בכלל לא להיות בחוץ. מיכל המים, כי המים שבתוכו יתחממו בקיץ לרמה בלתי נסבלת, וההייליפט כי הוא עלול להתלכלך לרמה כזו שתתקשה לתפעל אותו, אלא אם כן תדאג לכיסוי אטום בשבילו. בנושא ההייליפט, אני פחות נחרץ. לא נורא אם הוא יהיה בחוץ, במקום נמוך.

אם הסכמנו איפה לא, אז עכשיו נעבור לאיפה כן:

לדעתי, וזה גם מה שאני עושה אצלי, מיכל המים וההייליפט קבורים בתוך הרכב, עמוק. על הגג אני שם אך ורק ציוד קל, כגון מצעים, אוהלים, מזרונים, ביגוד וכו' .

חנן-ג'יפולוג
20-10-06, 23:29
אגב, אני גם נגד גגון. שים ציוד קל בתיק גג (http://www.jeepolog.com/233.html). תסבול מזה רק בזמן הטיול, ובשאר הזמן תהנה מרכב נקי, בלי גגון.

asafk
20-10-06, 23:40
מזתומרת מתחת לספסל האחורי ? מתחת לספסל אין מקום

הספסל לא מונח על הרצפה, נכון? יש רווח בינו לבין הרצפה. אם המיכל לא ענק- דחוף אותו שם. או שתמצא משהו אחר בסגנון. זה רק רעיון, בשביל להראות לך את הכיוון הכללי.

אסף.

אלון_ק
21-10-06, 11:51
אפש/ר לבנות תושבות הגבהה לכיסא האחורי כדי שהיי-ליפט יכנס.

אגב, אני הייתי עובד הפוך ממך. קודם הייתי מחליט איפה אני שם את מיכל המים ורק אז בונה אותו...

samorai
22-10-06, 10:29
אפש/ר לבנות תושבות הגבהה לכיסא האחורי כדי שהיי-ליפט יכנס.

אגב, אני הייתי עובד הפוך ממך. קודם הייתי מחליט איפה אני שם את מיכל המים ורק אז בונה אותו...

אממ
לא נראה לי שזה יהיה רעיון טוב
כי הכיסא האחרוי זה ספסל של אוטובוס
והמשענות ראש כמעט נוגעות בברזנט
זאת אומרת שאי אפשר להרים עוד את הספסל
וככה כמו שזה עכשיו
היליפט בחיים לא יכנס שם

אשמח לעוד רעיונות
תודה .
רותם.

שעיה כליף
22-10-06, 12:09
תנסה ל"העמיד" אותו בפינה האחורית, לייצר לו אביזר לקשירה קבועה.

GodsFather
22-10-06, 23:09
הייליפט / מיכל מים נורמלי לא יכנסו מתחת למושב בסמוראי - אלון אתה צריך לדעת את זה...!

אבל בהעמדה על החלק האחורי כן (בהנחה ולא רוצים למקם אותם על הטמבון האחורי), רק שזה ימנע ממך לסגור את הרכב בצורה מלאה...

נראה לי שהכי נכון יהיה לטמבן מחדש את אחורי הרכב ולתכנן מתקן מתאים לזה... עכשיו אני רוצה גם ולכן אגש לשולחן השרטוטים... נראה מה ומתי יצא מזה משהו...

אלון_ק
23-10-06, 00:10
אמיר,
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4567
הקישור הנכון לגלריה (בשרשור שם לא עובד):
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=3116
ואין כמו מראה עיניים:
http://www.jeeptrip.com/albums/733jl6dj-2.jpg

אתה לא מאמין כמה ציוד נכנס שם.

GodsFather
23-10-06, 00:21
אלון - זה לא מתחת לכיסא!!!! זה מאחוריו!!!!! ואני יודע כמה מקום יש שם ומה אפשר לדחוף בסמוראי שיבייש כל סיקס/דיפנדר

יתרה מזאת - מאחורי הכסא יש יותר מרווח מאשר מתחתיו כי יש כנפיים שמצרות (מלשון צר) את חלל הרכב בחלק הזה...ולכן הייליפט לא יכנס לשם.

ואני חוזר וטוען - מתחת לכיסא אחורי של סמוראי אי אפשר לדחוף הייליפט / מיכל מים נורמלי מבלי להרים את הכסא ואז יצא מצב ש:

א. אם מדובר בנוסעים בעלי גובה סטנדרטי ומעלה (קרי ,לא ילדים בני 5 / אנשים מאותגרים מטרית) - הראש יבלוט אל מעל לגובה הרכב תוך סכנת התנגשות המצח עם הקשת המרכזית בעת בלימת חירום (כאשר במצב רגיל הם אמורים לעוף לשמשה הקדמית) או סתם קבלת מכות מכל ענף/זבוב שיעבור בדרך
ב. הנושא יבלוט לעין כל כך שאם שוטר יעצור את הבחור אז עלולה להיות כאן עילה להורדה מהכביש על שינוי מבנה הרכב (בדיוק כמו הוצאת הכסא החוצה, אפילו אם אין הגיון בזה כי הכסא מתקפל או לפחות אמור להתקפל)

THE DEFENSE RESTS

אלון_ק
23-10-06, 00:27
זה ויכוח אידיוטי, בוא נסכם אותו: אני שם 500 ש"ח שאפשר ברכב המצולם להכניס היי ליפט מתחת לכיסא. הולך?

(רמז: ראיתי את זה, לא כדאי לך להתערב. הכיסא מוגבה וההי-ליפט נכנס באלכסון).

אה, לא השתוללנו בכלל עם ההערה על דיפנדרים וסיקסים... אבל זו כבר סטיה מטורפת.

-->