PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת אוהל - ניקיון

polar bear
17-10-06, 11:09
יש לי אוהל סיירים, די מבוגר, שעושה את העבודה שנים, משהו כמו שנה וחצי לא השתמשתי בו , והוא פשוט מסריח, הגיע למצב ששכחתי איפה הוא ומצאתי לפי הריח...

שמתי אותו לאיוורור ביומיים האחרונים בגשם, ורק חלק מהריח עבר. איך מנקים כזה דבר? למכונה אני לא חושב להכניס גם בגלל החומר וגם בגלל הגודל.

עיצות?:)

תודה.

יעל זמר
17-10-06, 12:09
מאוד יעזור לדעת את סוג הבד של האוהל.
אבל הינה כמה רעיונות, תיבחר ממה שמתאים:
1. להשרות במים (לא רותחים) וסבון באמבטיה למשך לילה ואז ליתלות ליבוש. ניתן לחזור על פעולת ההשריה של הסבון והמים עד כמה שנחוץ.
2.סעיף 2 הוא תוספת לסעיף 1 ולא במקום.
ניתן היום לקנות מרססים שמנטרלים ריח רע, בעיקר מישתמשים בזה לריהוט בבית כדי לנטרל ריחות של בעלי חיים. אני מניחה שבכל הום סנטר תוכל למצוא משהו שמתאים.
3. אם השניים למעלה לא פתרו את הבעיה. ממליצה על קניית אוהל חדש :wink:
או לקוות שאחרי שניים-שלושה-ארבעה טיולים האוהל כבר יקבל ריחות חדשים והריח הישן יעבור.

יעל.

ערן המסוקס
17-10-06, 13:19
אני בדרך כלל בעד העמדה של האוהל בשמש לאורור. לא גשם אלא שמש.
אבל אם אתה מקפיד, אז יש תרסיס לניקוי שטיחים, מן שמפו שטיחים כזה. להקים את האוהל, לרסס ולשאוב לפי ההוראות?

אייל
17-10-06, 16:03
להשאיר ככה - זה יבריח זבובים...

erezjack
17-10-06, 18:50
אם האוהל מניילון הוא בד"כ מצופה בשכבה דקה של פוליאוריטן או דומיו מהצד הפנימי שנועדת לאיטום הבד. מצוי גם בכל תרמילי הקורדורה (סוג של ניילון) מאותה סיבה וגם כדי להקשיח מעט את האריג.
החומר הנ"ל בעל אורך חיים מוגבל ולאחר מספר שנים מתחיל להתפרק בתהליך כימי הדומה בריחו לגבינה מקולקלת וגם נהיה מעט דביק. אם כך הדבר, אין הרבה מה לעשות למעט אוורור האוהל. זה גם אומר שבשלב זה או אחר האוהל לא יהיה אטום למים.
דרך אגב, התהליך קורה גם בסוליות של נעלי צבא, במיוחד של מילואימניקים, שאצלם הנעל לא מספיקה להתבלות לפני שהסוליה מסיימת את חייה ומתפוררת תוך דקות.

ארז

polar bear
17-10-06, 22:44
תודה.

האוהל די איכותי { מתנה של דוד עשיר באמצע שנות ה 80 } ולמרות גילו הוא עדיין אטום למיים פרט לכמה חורים קטנים בתחתית שניגרמו משימוש לא זהיר. הריח תמיד היה שם אבל ברמות הרבה יותר נמוכות.

כנראה שאלך על הספרי שטיחים.

אייל - אם אשתי תדע שהשוות אותה לזבוב היא תכעס.:)

אני לא יודע בדיוק ממה עשוי האוהל...

ארז - יש מצב שחלק מהענין זה החומר הזה, אבל האוהל כבר בן למעלה מ 20 ואם זה היה הענין, הוא היה אמור להיהפך לאבק מזמן...

erezjack
19-10-06, 10:11
.:)

אני לא יודע בדיוק ממה עשוי האוהל...

ארז - יש מצב שחלק מהענין זה החומר הזה, אבל האוהל כבר בן למעלה מ 20 ואם זה היה הענין, הוא היה אמור להיהפך לאבק מזמן...

בהחלט יתכן שהציפוי עדיין שלם אחרי 20 שנה אבל נמצא בתהליך התפרקות. רוב הסיכויים שאם זה אוהל איכותי, הוא עשוי מניילון עם ציפוי. הטכנולוגיה הזו בשימוש כ 30 שנה. תבדוק אם החומר דביק למגע או מתקלף בקלות. אם כן הוא אכן מתפרק, רק אוורור לפני השימוש יעזור.

ארז

-->