PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קנייה (סמוראי 93-96)

bioss
17-10-06, 21:26
שלום לכולם
אני מעוניין בייעוץ לפני מעבר מי אוטו פרטי לגי'פ.
ברשותי (עדיין) פיאסטה 95 ורציתי להתקדם לרכב חדש יותר.
יש ברשותי 30 אלף שח בשביל הקנייה(את הרכב אני יכול למכור רק אחרי הקנייה. לא יכול בלי רכב!)
בהתחלה חשבתי על משהו ספורטיבי כי נמעס לי מרכב שגרתי ולא מצאתי משהו בסכום שמעניין אותי.
חבר שלי המליץ לי לנסות את הג'יפ למתחילים סמוראי. שלדעתי מאוד יפה וחמוד לעלה.
הקטע שאני לא רוצה קרבורטור (ישן מדיי!) וכמובן שלא לרדת יותר מדיי בשנתון
אז ראיתי שיש שנת 93-95 שהם גם הזרקה ועדיין עומדים לי בתקציב.
עשיתי כמה טיולי שטח בעבר אני באמת אוהב שטח אני גר באזור עם מלא שטח ליד הים.
יש לי דיי הרבה חברים טובים שיש להם רכבי שטח.
היתלבות שלי היא בגלל שאין לי רכב נוסף ושאני יצטרך לנסוע בג'יפ הזה כמו שאני נוסע היום בפרטי.
בכבישי החוף ת"א ונסיעה יומית לעבודה עיניין של 10 דקות.
הבנתי שסמוראי לא ממש נוח בנסיעה בין עירונית.
בכל מקרה אני צריך יעוץ עם הסמוראי יכול למלא לי את הדרישות .
הבנתי שבשטח הוא טוב אבל מה עם בנסיעות כמו רכב רגיל?
כמה דלק שותה בעיר ובין עירוני סמוראי הזרקה ?
מה עלות האחזקה שלו בשנה מוסכים טיפולים וכדומה?
ועם שווה לרדת לג'יפ בשביל טיול פעם בשבוע ולותר על נוחות של רכב פרטי בסכום הזה.
אולי יש לך הצעות לרכב שטח אחר שיענה לי על הדרישות בסכום הזה?
;-)

תודה לעונים מראש!!!
ושבוע טוב לכולם

נמרוד
18-10-06, 00:45
את המדריך לבדיקת סמוראי לפני קנייה (http://www.jeepolog.com/151.html)קראת? הוא עונה על רוב השאלות ששאלת ועל אילו שאתה עוד לא יודע שאתה הולך לשאול...

לשאלתך הכללית יותר - כן, סמוראי הוא רכב שאפשר בהחלט לחיות איתו כרכב יומיומי. הוא לא מהיר, לא ספורטיבי, לא נוח במיוחד, אבל אמין, עושה 10 ק"מ לליטר שזה טוב יותר מכל רכב שטח אחר, ובסך הכל בסדר גמור בשביל רווק או זוג צעיר.

האם זה שווה בשביל טיול שטח אחד בשבוע במקרה הטוב?

בפורום הזה התשובה היא מן הסתם כן! :grin:

bioss
18-10-06, 07:16
קראתי כמובן.
גם אני חושב שזה שווה את זה.
תגובות נוספות יתקבלו בברכה. :razz:

bioss
19-10-06, 13:55
בשלבי קנייה של סמוראי!
אולי בקרוב בעלים של ג'יפ
:razz:

כמה כסף עולה לעשות הגבהות לסמוראי? ועם זה כדאי בכלל?

WildLove
19-10-06, 14:38
כשאומרים לקרוא הכוונה לא לרפרף ולהגיד קראתי, אלא באמת לקרוא
אם תקרא שוב את המדריך לבדיקת סמוראי לפני קנייה, תוכל לשים לב לקטע שמדבר על הגבהות:
"הגבהות מתחלקות לכמה סוגים:

הגבהת מרכב – הגבהה נדירה במחוזות הסמוראי, מורכבת מגלילי פלסטיק או חומר אחר בין המרכב לשלדה. ההצדקה הקיומית של הגבהה כזו היא התקנת צמיגים גדולים באמת (קוטר 33 אינץ' ומעלה), לכן אם אתם נתקלים בכזו הגבהה על רכב שלא מצדיק את זה מומלץ לעבור הלאה. לבודי ליפט עלולות להיות השלכות חמורות לאורך זמן על מצב המרכב.

ערגול קפיצים , הווה אומר הגדלת קשת הקפיץ ללא שינוי משמעותי של תכונותיו העיקריות. עולה כ1000 ₪ לביצוע, לא שווה אגורה במכירה. שימו לב שעבור סט מתלים חדש לגמרי (דהיינו סט קפיצים ו/או בולמים חדשים לגמרי) כן שווה להוסיף עד חצי ממחיר עלות הסט.

החלפת מתלים – הדרך הנכונה והיקרה להגביה את הרכב. סט מתלים עולה בין 2000 ל4000 ₪, כתלות בסט. אם הוחלף כזה סט יהיו למוכר קבלות בנוסף על מדבקה שתמצא על כל חבילת עלים.

"הגבהות אוקולון" – ידועות גם כ"ספייסר" מעל הקפיץ, רלוונטיות רק לרכבים בעלי קפיצים סליליים (96+). קל לזהות בעין, רואים שיש תוספת של טבעת פלסטיק מעל הקפיץ. בתמונה משמאל נראה מתלה קדמי של סמוראי 98, מקורי, ללא טבעת הגבהה. עולה כ150 ₪ לעשות לבד, לא שווה אגורה במכירה. "

bioss
20-10-06, 16:46
אני בעלים של סמוראי!! 95 סגור!!!

הינה התמונה מהיום!

http://www.gsm-lite.hostar.org/samurai/samurai.jpg

WildLove
20-10-06, 17:12
מזל טוב,
תתחדש!

-->