PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול לירדן, מי מכיר מה הדרישות?

עירא
24-11-03, 05:17
כשירדתי ביום שישי לערבה, הסתכלתי מזרחה וחשבתי למה לא לטייל שם?
אז מי יודע האם זה אפשרי ואם כן מה צריך לעשות כדי שזה יקרה?
עירא

זאביק
24-11-03, 11:59
זה אפשרי, המון עושים את זה.
תיכנס לג'יפטריפ, יש המון מודעות של אנשים שטיילו בירדן.
כולם (או כמעט כולם) עשו את זה במסגרת מאורגנת זו או אחרת.
ג'וי בירן, המרכז הישראלי לסיור, אתר השטח הירשאלי - כולם מציעים טיולי סופשבוע או יותר במחירים שלדעתי סבירים מאוד.

לפני פרוץ האינתיפאדה האחרונה, היו גם לא מעט שטיילו לבד וחברו בירדן למדריך.
ממה שאני זוכר אז, אז (1999-2000) היה צריך מדריך ושוטר ירדני שילוו אץ השיירה לכל אורך הטיול.

עירא
13-12-04, 12:13
אני מעלה את ההודעה מהאוב, אחרי שאתמול הוחלט סופית שמתישהו בסופ"ש הקרובים (גם עוד חודשיים זה קרוב מבחינתי :lol: ) אני יוצא לירדן.
התיכנון הוא שני רכבים (CJ ומגנום) והרצון הוא ליהיות לבד ללא מדריך.
זה אפשרי (לפחות בשנה שעברה זה היה אפשרי.)
למה ללא מדריך? סוג של סטייה אבל לדעתי זה מוסיף לאווירה (מה גם שכולנו תפרנים...)
מפות כנראה ויהיו לי (עם צירים מסומנים עליהם :D )
אילו דברים נוספים נחוצים לדעתכם?
עירא

עמי
13-12-04, 13:33
חוץ מאומץ, שום דבר מיוחד.

מה שכן, הייתי ממליץ לקחת פילטרים נוספים לבנזין/סולר (במיוחד למגנום) - נקיון הדלקים שם הוא לא שם דבר, ואם תתקעו עם סתימת דלק, חבל שזה יהיה מה שיהרוס לכם.

אם מצטרף אליכם כלי רכב שנוסע על נטול עופרת - עד כמה שזכור לי קשה מאוד להשיג כזה שם.

לא לשכוח ויזה מראש. אם נתקעתם בלי זמן מספיק, סוכנות הנסיעות "מצדה" בתל-אביב יכולה לעזור בהוצאת ויזות בנוהל מקוצר, תמורת עמלה מסויימת.

מומלץ לעשות ביטוח מקיף. ביטוח חובה עושים במעבר הגבול - ולשם כך צריך תרגום לאנגלית של רשיון הרכב (אפשר בממסי). אם הרכב הוא רכב חברה, צריך יפוי כוח של החברה לנהג, המעיד על כך שהוא רשאי להכנס לירדן עם הרכב.

eran4x4
13-12-04, 13:57
עירא
הייתי בירדן השנה שלש פעמים, פעמים טיולים רגליים, פעם אחת ג'יפים.
ארץ מדהימה - מסלולים יפהיפים.
אין בעיה לסוע ללא מדריך, אבל תקחו מישהוא שהיה שם ומכיר!
הדבר הכי מסוכן שם זה הכבישים!
מעברי פסי רכבת ללא לחסומים, הרכבת יוצאת מאחורי ההר 20 מטר מהכביש.... יש שלט עצור כ 10 מטר לפני הפסים, למי שלא מודע לכך יכול לפספס בקלות (שלט עצור ללא צומת....) נראה כמו משהוא שמיועד לשביל שמגיע מהצד....
מעקפים בכביש ללא תאורה וללא סימון....
נוסעים בשולים בניגוד לכיוון התנועה ועוד ועוד.

הבנזין יותר בעייתי מהסולר - שניהם לא משהוא - למרות המחיר הזול (שקל לליטר סולר) רצוי לתדלק כמה שיותר בארץ.

מומלץ לקחת שוטר בכל מקרה - העלות זניחה (טיפ של 10 דינר ליום) היתרונות עצומים, במיוחד עם חושבים על לינה בשטח (להביא לו שק שינה), אף אחד לא מטריד אותך, לא עוצריםפ אותך במחסומים, בד"כ תעודת ביטוח נגד ממל"זים - לא בדרך המלך קרוב לעקבה (ויש שם הרבה).
ניתן גם יותר משני רכבים ללא מדריך ירדני - צריך לדעת איך.
תרשום שאלות - נשתדל לענות.

אני חושב שאפשר גם לארגן טיול עם מדריך בעלות לא מאוד גבוהה, עם אתה רוצה שאני יברר פרטים שלך לי הודעה פרטית.

עלות מעבר רכב בצד הירדני כ 110$ פלוס ממסי 365 ש"ח (ביטוח מקיף) פלוס תרגום רשיון כמאה ש"ח.

eran4x4
13-12-04, 13:59
יפוי כח (נויטריוני) צריך בכל מקרה שבו בעל הרכב הרשום בנירות לא עובר עם הרכב.

eran4x4
13-12-04, 14:02
נוסעים בשולים בניגוד לכיוון התנועה ועוד ועוד.

ובלילה זה מאוד מפחיד - בסגנון של ממולך שני אורות - איך אתה יודע אם זה משאית או שני אופנועים - רק שהפעם בכל מקרה אתה אמור לעבור באמצע.

עירא
13-12-04, 14:50
א. המון תודה, זה מאוד מעודד לקרוא כאלו תגובות ולהבין שהדבר אפשרי.
ב. נתחיל לעשות קצת סדר בבלגאן (שרץ לי בראש)
צריך לדאוג ל:
* ויזה לכל אדם, דרך סוכנויות נסיעות. (עלות?)
* תרגום רשיון לשני הרכבים (200 ש"ח)
* ביטוח מקיף ממסי (730 ש"ח) למה הוא טוב? (אם אני ישן על הג'יפ :wink: )
* אגרת מעבר רכבים (220$)
* רכבים במצב תקין לחלוטין + חלקי חילוף לכל מה שאפשר. (ופילטרים כמובן)

עמי, מהאומץ אני לא מודאג (לא שייש אומץ, פשוט אין שכל אין דאגות....)
ערן,
אין בעיה לסוע ללא מדריך, אבל תקחו מישהוא שהיה שם ומכיר! אתה בא???

עירא

סוזי המשתוללת
13-12-04, 15:51
עירא
תאסוף את המסלולים על gps לשימוש הדורות הבאים :P

asafk
13-12-04, 15:55
עירא,
זה טוב שאתה עושה את הבירורים. :D
כשיהיו לך כל הפרטים- דבר איתי, גם לי בא לטייל לירדן (אבל זה חייב להיות משולב רכב + טיולים רגליים בקניונים)

אסף.

מאיר רוטברג
13-12-04, 17:33
הייתי 4 פעמים שווה כל גרוש
מדהים בכייף
תארגן למה לא הגיע הזמן בשנית

eran4x4
13-12-04, 19:47
שכחתי בתגובות הקודמות
אין צורך בוויזה מראש, למען האמת אדמיניסטרטיבית לא צריך להכין שום דבר מראש (אם יודעים לאן נוסעים).

תרגום רישיון וביטוח מקיף (לשנה) עושים בגבול, וויזה (עם צריך) מוציאים בגבול בצד הירדני - זה יותר מס של 10 דינר ופחות דף בדרכון, יותר מכל דבר אחר.

תאורטית אוכל אסור להעביר - מעשית אין ממש סיבה להעביר (מלבד יין טוב), יש טחינה וחלווה מצוינת, בפעם האחרונה היתה לי צידנית מלאה בקבוקי קרח, רציתי לפתוח בביקורת המוכס הירדני לא רצה בכלל לראות מה יש בפנים.

עירא - אם אני בא - מאוד יכול להיות שכן, תלוי בזמן ובמסלול, לא בטוח שמתאים לי לבקר שוב בפטרה בקרוב (אלה עם כן היא מכוסה שלג) וקשה לי לחשוב על מישהוא שמוותר על פטרה בטיול הראשון לירדן.

אסף - טיולי קניונים בחורף בירדן קצת בעייתי - ברובם זורמים מים קריייים (יש כמה של מעינות חמים שזה תענוג בפני עצמו), וסכנת השטפונות שם גדולה משמעותית מאשר בארץ (כמות משקעים וחוסר ידע) למרות זאת שנה שעברה בחורף עשינו (קבוצת חברים) את וודי מוסה שיורד מפטרה לערבה הירדנית שבוע אחרי שטפונות חזקים, היה לנו תזמון מעולה של סוף שבוע חם, גלשנו שם במפליים זורמים (רוב השנה, כולל חלקים גדולים של החורף הוואדי לא זורם). בגלל ניסיונותינו להתחמק מהמים הקרים בילינו את הלילה מסביב למדורה בנחל אבל זה כבר סיפור לספר גם מסביב למדורה - האנקדוטה בכל הסיפור היא שהשוטר הירדני שהיה איתנו דאג להכניס עצים למדורה כל הלילה.
אזור וואדי רם, כולל טיפוס על ג'בל רם הרבה יותר מתאים לעונה וכן גם שם יש קניוינים מדהימים.

יש כמה ספרים טובים לטיולים רגליים בירדן
1. קניוני ארץ מואב של שוקה (לא זוכר את השם המדויק אני יכתוב אותו מאוחר יותר)
2. ספר באנגלית של איתי חביב - בחור ירושלמי שכשמו כן הוא
http://www.desertbreeze-press.com

לגבי הביטוח המקיף- אני לא הייתי מוותר עליו (גם בארץ בינתיים לא וויתרתי), חבר שלי גמר שם את הפרדו שלו בהתהפכות על הכביש, ללא הביטוח הוא לא היה מקבל צ'ק של 140K ש"ח (שעזר לו להזמין דיסקברי 3 במקום), לבעלי הרכבים היקרים (לא שיש כאן יותר מידי) צריך לזכור שהביטוח הסטנדרתי של ממס"י מוגבל ל 40K$ ולא מכסה אף תוספת.

מי שרוצה לראות תמונות משם - בבקשה
http://radius.co.il/Dev2Go.web?id=209675&rnd=22744

-->