PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשי ם מהקרנק

shimixx
19-10-06, 23:20
לדאבוני בנסיעה היום עולים רעשים מכיוון הקרנק מבקש עזרה והמלצות לשפץ? להחליף ?עלויות?מה להשיג ואיפה? בקיצור הכל בתודה מראש

six 4 life
19-10-06, 23:33
קראנק בדרך כלל לא מחליפים, חורטים למידת "אוברסייז" וקונים מיסבים במידה המתאימה.
במידה והוא לא תרין, ניתן לרכוש חדש אצל יאנוביץ' במחיר סביבות ה800 ש"ח.

הסיפור היותר בעייתי בנושא הוא, שבשביל להוציא קראנק יש לך 2 אפשרויות-
או להוציא מנוע מהג'יפ ולשלוף את הקראנק בחוץ,
או להוריד מהג'יפ גיר, טרנספר, בל האוזינג, קלאץ', וגלגל תנופה- ולשלוף את הקראנק מלמטה (במידה ויש ליפט. על הרצפה לא ילך.)

מה מצבו הכללי של המנוע שלך? סוחב טוב? לא מעשן? ההיפך?
אני שואל מה מצבו של המנוע, כי מנוע עם קראנק דופק יכול לעבוד שנים.ברמת העיקרון אם זה לא מנוע במצב מזהיר, אישית לא הייתי מנסה להכנס לפרוייקט הזה.

בכל אופן אם הדפיקה חלשה, נסה להוסיף תוסף איכותי בלבד, למרימי שסתומים. יתכן והדפיקה תיעלם.

דווח תשובות לדבי מצב המנוע, ובהצלחה.

shimixx
19-10-06, 23:51
בסך הכל מנוע סוחב יפה מאוד לא מעשן שום דבר שיכל להעיד על הרעשים שהתחילו לפתע

six 4 life
19-10-06, 23:56
שאתה אומר רעשים- אתה מתכוון לדפיקות?
ואם כן, אתה בטוח שהן מהקראנק- ולא למשל ממרימי השסתומים?

shimixx
20-10-06, 00:11
מדובר על נקישות בקצב שמתגבר עם הנסיעה ולא נשמע לי מכיוון מרימים

six 4 life
20-10-06, 00:13
על איזה שמן אתה נוסע (צמיגות, חברה) והאם החלפת בזמן האחרון?

חנן-ג'יפולוג
20-10-06, 00:15
קראנק בדרך כלל לא מחליפים, חורטים למידת "אוברסייז" וקונים מיסבים במידה המתאימה.

UNDERSIZE , לא אוברסייז.

או להוריד מהג'יפ גיר, טרנספר, בל האוזינג, קלאץ', וגלגל תנופה- ולשלוף את הקראנק מלמטה (במידה ויש ליפט. על הרצפה לא ילך.)

מה לא ילך על הריצפה? להוריד גיר, או להוריד קרנק? למה לא ילך? אגב, שכחת פירוק של שרשרת הטיימינג.

לגבי השאלה, לפני שאתה מתחיל לפרק את כל העולם, אתה יכול לבדוק בעזרת מיסבים חדשים לקרנק, ובעזרת מדידה עם פלסטיגייג' , האם מיסבים חדשים באותה מידת אנדרסייז כמו מה שיש לך עכשיו, מחזירים את המרווח בין הקרנק למיסבים לערך התקין. אם כן, אתה יכול להחליף את המיסבים למיסבים חדשים באותה מידה, וכל זה, בלי פירוק גדול מדי. מורידים קרטר, קסוות מיסבי קרנק וטלטלים, מחליפים מיסבים, בלי לחרוט קרנק, וסוגרים חזרה. לא פתרון בית ספר, אבל בהחלט פתרון.

בדקת קומפרסיה? בדקת לחץ שמן? מהן התוצאות? כדאי לבדוק טוב את כל הנתונים לפני שמחליטים על תיקון כזה או אחר, כדי לא לבצע עבודה מיותרת, או חצי עבודה, שלא תועיל.

shimixx
20-10-06, 00:16
השמן הוא 10.40 אני כמעט בטוח חברה לא זכור

shimixx
20-10-06, 00:18
לחץ שמן תקין והסחיבה לא השתנתה קומפרסיה לא נמדדה

חנן-ג'יפולוג
20-10-06, 00:21
לדעתי, אם לחץ השמן תקין, נסה לקבל עוד חוות דעת לגבי מקור הרעש. בעיקרון, מיסב קרנק שטחון עד כדי כך שהוא ידפוק, יוריד במידה כזו או אחרת את לחץ השמן.

six 4 life
20-10-06, 00:23
מה לא ילך על הריצפה? להוריד גיר, או להוריד קרנק? למה לא ילך? אגב, שכחת פירוק של שרשרת הטיימינג.

קראנק.
ילך, אבל לא תוכל לעבוד כמו שצריך ותסגור הכל עם חול ולכלוך בסופו של דבר.
מה-גם שאתה צריך להוריד את מכלול הטיימינג כמו שאמרת, ומעבר לזה קראנק שוקל המון, ולמקם אותו, ולהחזיק אותו במקום עד להידוק כל המיסבים הראשיים- זה משהו שאני אישית לא חושב שבר ביצוע בעבודה מתחת לרכב.

לגבי השאלה, לפני שאתה מתחיל לפרק את כל העולם, אתה יכול לבדוק בעזרת מיסבים חדשים לקרנק, ובעזרת מדידה עם פלסטיגייג' , האם מיסבים חדשים באותה מידת אנדרסייז כמו מה שיש לך עכשיו, מחזירים את המרווח בין הקרנק למיסבים לערך התקין. אם כן, אתה יכול להחליף את המיסבים למיסבים חדשים באותה מידה, וכל זה, בלי פירוק גדול מדי. מורידים קרטר, קסוות מיסבי קרנק וטלטלים, מחליפים מיסבים, בלי לחרוט קרנק, וסוגרים חזרה. לא פתרון בית ספר, אבל בהחלט פתרון.

מקרה זהה שהיה לי, קראנק דופק
החלפתי מיסבים בלי חריטה של הקראנק
אחרי 700 ק"מ התחיל לדפוק שוב.
חבל על העבודה המיותרת מנסיוני.

חנן-ג'יפולוג
20-10-06, 00:25
ובדקת עם פלסטיגייג' שזה מחזיר לערכים התקינים של המרווחים, או סתם החלפת עלאבאבאללה, ומכאן אתה מסיק שהשיטה שהבאתי היא שגויה?
לא שיטה שלי, אגב, אלא של גורו הג'יפים הנודע, גרנוויל קינג.

לגבי לכלוך, אם תרצה תוכל לעשות את זה נקי. לגבי המשקל, אני בספק אם זה יותר כבד מגלגל תנופה, ובמקרה הגרוע מביאים חבר. מספיק לשים מיסב מרכזי לפני שאפשר לנוח מהמשקל, לא חייבים את כולם. בכל מקרה, לפני שאתה קובע ש"לא ילך" צרף גם את הסיבות, כי השיקולים שלך ושל השואל יכולים להיות שונים.

shimixx
20-10-06, 00:28
אז איך אני מתקדם מחר בבוקר בתור התחלה תוסף/פירוק/חריטה/?

ניר ל
20-10-06, 08:32
תתקדם בזה שתזהה בוודאות את מקור הרעש. זה לא בהכרח מהקראנק, יותר סביר שמה שאתה שומע אלו מרימי השסתומים.

T-REX
20-10-06, 11:13
עוד מקור לרעש דומה..[מניסיון ]
שרשרת טיימינג משוחררת עד כדי דפיקה על המכסה שלה
רוני

shimixx
20-10-06, 13:37
מישהו מאיזור י-ם שיכול לתת חוות דעת נוספת? כי נראה לי שזה אכן חופש בקרנק ובכל זאת האם תוסף יכול לפתור הבעיה ואם כן האם גם להחליף שמן ולסוג מסוים

kd2
20-10-06, 14:07
רק אני חושב שזה בכלל מיסבי הטלטל?
יש הבדל ברעשים שצריך לשמוע כדי לקבל כיוון.
קראנק הוא יותר "דפיקה" וטלטל זה יותר נקישה חדה כזאת.
לא נראה לי שזה עוזר אבל ככה אפשר לתאר את זה.

בכל מקרה תוריד קרטר ומשם הכל יהיה הרבה יותר ברור.

-->