PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני צריך עזרה בלבחור צמיגים

roi bnun
21-10-06, 22:32
יש לי סמוראי 88 ארוך נועל כרגע 205 50%
והם על סף החלפה.
עכשיו התלבטתי אם להחליף פשוט לאותו הסוג בלי לסבך יותר מידיי או שכדי ללכת על הרצון לשטח מלא
ואולי אופציה להרחיב ל215 .
העיניין הוא כזה :
א. אני רוצה שטח מלא אבל הבנתי שהוא מגדיל צריכת דלק. למרות שהאוטו משמש אך ורק לטיולים ולכן לא כ"כ אכפת לי, תלוי אם הביצועים בשטח ישתפרו משמעותית. ואם לא כ" אז אולי כדי ללכת על חצי .
ב. חשבתי גם להרחיב אבל ישר קיבלתי תגובות שזה סרט לא קטן.... אישורים תשלומים טסט וכו'
ג. חשבתי לקנות צמיגים משומשים (שמעתי על מקומות שמוכרים צמיגים כמו חדש.) השאלה היא אם כדיי???

אני נורא זקוק לתגובות רעיונות עצות ביקורות וכו'

נמרוד
21-10-06, 23:41
א. לך על צמיגי שטח מלא. ההבדל בביצועים בשטח, בכל שטח, גדול ומורגש.
ב. זה סרט, לפעמים קטן ולפעמים גדול. פעם לא היתה ברירה כי לא היו צמיגי שטח במידה קטנה מ215. החדשות הטובות הן שנכון להיום יש צמיגי שטח טובים במידה 205/75R15, של מקסיס, גם המחיר סביר, לדעתי פתרון אידיאלי לסמוראי טיולים שפוי.
ג. צמיגים משומשים? לדעתי - לא. קנה סט קומפלט חדש, תוודא בקנייה שהצמיגים אכן מהשנה האחרונה (תאריך הייצור מוטבע על כל צמיג), ויהיה לך שקט לשנתיים שלוש לפחות.

קישקוש
22-10-06, 13:40
לא מזמן החלפתי מ50% לשטח מלא של מקסיס צמיגים תענוג , הטלפון של היבואן מסתובב כאן בפורום
עד כמה שאני זוכר זה בערך 430 לצמיג הדגם הוא 753

GodsFather
23-10-06, 00:03
בתור אחד שהיה באותה דילמה ורכש את המקסיס 205/75-

אמרת שאתה מתכוון לנסוע רק בשטח איתו ולכן מתבקש שתקנה שטח מלא - זה הבדל אדיר בביצועים בשטח - בוץ, סלעים - עולם אחר. בדיונות הם חופרים אז אולי זה חסרון , אבל אני לא נתקלתי בבעיות

לא הרגשתי שום שינוי בצריכת הדלק ואני נוסע המון כביש - עירוני +בינעירוני
ואתה לא תרגיש הבדל לרעה בצריכת הדלק אם תסע רק בשטח זה אולי אף ישפר אותה (פחות מאמץ בתיקול אתגרים, פחות פרפורים וכד' תודות לאחיזה)

נושא הרישוי (במידה ובחרת לעלות ל215 ) הוא הכרת האנשים הנכונים תחילה ועניין כלכלי במשנהו, אמנם לא תקבל פה בפורום שמות כדי לא להסגיר אנשים שבסה"כ עוזרים לכולם אבל אם יש לך את הכסף (עניין של אלפיה) אז תוכל לסדר גם את זה (אין לראות זאת המלצה לעבירה על החוק ואין לקשר בין הנושא לביני כבעל היכולת לבצע זאת)

מחיר צמיג כזה חדש, ללא קומבינות (דוד שלי ,אבא של חבר של הסבתא,אחותי סידרה לי הנחה וכד') הוא באיזור ה500 ש"ח ליחידה. אני רכשתי זוג לפני שבועיים לאחר שפנצ'רתי אחד על בזנט שהיה במקום הלא נכון.

samif
23-10-06, 09:52
אני בעל וויטרה ואני תקוע עם אותה דלמה כמו שלך, המידה אצלי היא 215/75, הג'יפ אצלי לא נוסע הרבה על הכביש במהלך השבוע ובסוף השבוע אנו משתדלים לטייל איתו.
אני הזמנתי אצל צמיגי ביטון בעפולה 4 צמיגים מקסיס שאני הולך להרכיב אותם ביום שישי, הוא מביא לי 4 צמיגי שטח מלא וארבע צמיגי 50/50, וביום שישי אני מחליט מה להרכיב.
הפחד היחיד שלי בהרכבת צמיגי השטח מלא זה סכנת ההחלקה שהיא לפי הבנתי הרבה יותר גבוהה עם צמיגי שטח מלא, לעומת זה שהם הרבה יותר יפים ונותנים הרבה שיפורים בשטח ובעיקר בבוץ.
ההבדל בכסף ביניהם הוא 50 ש' לצמיג, ונראה שאני אקח את הסיכון וארכיב בסוף את השטח מלא.

ברמן שטח
23-10-06, 11:23
יש לי ויטרה קצרה עם צמיגי שטח מלאים של הנקוק, לא מחליף אותם בשום צמיג. יפים - נותנים מראה "קרבי", לא מרגיש בצריכת דלק מוגזמת, ומעולים בכל שטח - כולל דיונות.

לך על השטח מלא.

שים לב שיש זיזים צדדיים בצמיג ולא רק על פני השטח שלו.

-->