PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לרכישת גרניק זול ופשוט.

GodsFather
22-10-06, 23:30
כמו שרשום , אני מחפש לרכוש לי גרניק לבית כדי לנקות את הרכב (ואולי גם של חברים) אחרי ביקור בבוצידות וכד'

אני לא רוצה לשפוך יותר מאלפיה על זה וגם אלפיה זה קיצוני...

דרך אגב, האם יש נתונים ספציפים שאני צריך לבדוק כשאני רוכש כזה דבר - מידות, לחצים וכד'...

אשמח להמלצות , תודה ושבוע טוב :-)

six 4 life
23-10-06, 00:32
לדעתי ניקוי הרכב בגרניק יעשה לך יותר נזקים מאשר תועלת
אני מציע שתשקיע בצינור שיגיע עד הרכב, ופיית לחץ בקצהו. לא יותר מזה.
גרניק יקלף לך את הצבע במקרה הטוב, במקרה הרע יעשה לך חורים במקומות שלא תראה, ירטיב לך את שטיח הרצפה כשתשטוף מתחת לבודי, ולא תראה את זה, ועם הזמן תקבל אחלה חלודות, ועוד ועוד ועוד...

בקיצור, אני בעד צינור מים פשוט ופיה שתעיף את המים בלחץ.

GodsFather
23-10-06, 01:13
לא מכיר את המונח פיית לחץ , יש איזה משהו ספציפי שאני צריך לבקש ? ומאיפה ? (לא סומך על ACE וכד' שיבינו מה אני מבקש אז אשמח להמלצה בנושא )

לגבי הגרניק - הבוץ קשה / קשה מאד , אני מדבר על להסירו מהמכלולים השונים - צמיגים (משני הצדדים) , מערכת היגוי ובלימה , מערכת הנעה (גיר,טרנס,דרייבשאפטס,ביצים) וכד'. אני לא מתכוון לנקות את הבודי בלחץ של גרניק,ברור לי שנזק יהיה יותר מתועלת.

ולגבי חלודות...לא ראית את הבודי של הרכב שלי , יותר חלודה מזה אפשר רק לצייר עם צבעי פנדה :-)

אז למי שעדיין לא הבין , לא ירדתי מנושא הגרניק , אם כי נושא פיית הלחץ יבדק גם כן כאלטרנטיבה זולה יותר או תוספת

ממתין לתגובתכם/ן

six 4 life
23-10-06, 01:43
לא מכיר את המונח פיית לחץ , יש איזה משהו ספציפי שאני צריך לבקש ? ומאיפה ? (לא סומך על ACE וכד' שיבינו מה אני מבקש אז אשמח להמלצה בנושא )

זה לא משהו מיוחד, אני הגדרתי את זה כפיית לחץ. אני מדבר על פיה שמעוצבת כמו אקדח, וכאשר המים פתוחים על עוצמה מלאה ואתה לא לוחץ אותה, לא יוצא כלום. לוחץ- יוצא זרם חזק. אחפש לך תמונה...

לגבי הגרניק - הבוץ קשה / קשה מאד , אני מדבר על להסירו מהמכלולים השונים - צמיגים (משני הצדדים) , מערכת היגוי ובלימה , מערכת הנעה (גיר,טרנס,דרייבשאפטס,ביצים) וכד'.

דווקא אלו הכי קלים לשטיפה, הבוץ שנתפס בבודי הוא זה שלא יורד
ובכל אופן, הגרניק יכול בקלות לדחוף לך מים לכל חריץ בסרנים, בגיר בטרנספר ובכל מכלול שתשטוף איתו, להזיק לך למחז"שים, צינורות גמישים וכו'.
לשיקולך.

ולגבי חלודות...לא ראית את הבודי של הרכב שלי , יותר חלודה מזה אפשר רק לצייר עם צבעי פנדה :-)

על אחת כמה וכמה אוי ואבוי אם גרניק יגע גם בטעות בבודי שלך. אתה תראה לא רק טיפטוף של מים. אתה תראה טיפטוף של חתיכות פח מהבודי שלך... גם אם תפגע בו בטעות. (ואתה תפגע.)

גרניק טוב אולי לנקות שכבות שמן/ גריז שהתייבשו שנים על מכלול מסויים

ואני אישית לא מכיר בוץ שלא מתרכך במים.

בהצלחה בכל אופן. 8-)

lizard
23-10-06, 06:52
שמעתי פעם על טריק להורדת בוץ עקשן.
תספיג את הבוץ בהרבה מים, חכה איזה חצי שעה ותשטוף שוב. הבוץ היבש שמחובר כמו דבק יפול לבד.

לי יש(היה, מקולקל) גרניק קטן ופשוט. עבד נחמד אבל אם היית השפריץ על הרדיאטור למשל הוא היה עושה סימנים.

GodsFather
23-10-06, 07:09
תגדיר - גרניק פשוט וקטן - חברה , איפה קנית , עלויות , האם יש מידה מסוימת ליכולות שלו (נתונים)

lizard
23-10-06, 08:42
זבל סיני זול, עלה 650 שקל. בערך 15-20 באר ביציאה או משהו כזה. לא חזק מידי.
קניתי בחנות בת"א אבל אני לא ממליץ עליו. כמו שכתבתי, הפסיק לעבוד אחרי פחות משנה ולא עבד קשה.

lior_b.s
23-10-06, 10:15
שמעתי פעם על טריק להורדת בוץ עקשן.
תספיג את הבוץ בהרבה מים, חכה איזה חצי שעה ותשטוף שוב. הבוץ היבש שמחובר כמו דבק יפול לבד.

.

מסכים עם מיכה ב-100% , הטריק הכי טוב שמצאתי הוא ממטרה ניידת מסתובבת, מחבר אותה לצינור , מניח מתחת לרכב..הולך לשתות משהו, חוזר אחרי כ-10 דקות , רוב הבוץ כבר למטה ומה שלא נפל יורד בקלות בשטיפה רגילה של צינור...
שטיפה בגרניק אולי נראית יפה ומהירה אבל שטיפה על בסיס קבוע תגמור לך את האוטו...בדוק!!

ליאור

asafa
23-10-06, 10:26
זבל סיני זול, עלה 650 שקל. בערך 15-20 באר ביציאה או משהו כזה. לא חזק מידי.
קניתי בחנות בת"א אבל אני לא ממליץ עליו. כמו שכתבתי, הפסיק לעבוד אחרי פחות משנה ולא עבד קשה.

שני חברים שלי גם קנו גרניק בעלות דומה, כמו אצל ליזרד הם החזיקו כמה חודשים והזרם היה חלש מאד.

יש לי בעבודה גרניק מקצועי של מכוני שטיפה, פשוט תענוג לשטוף את הרכב אחרי טיולים, אבל, כמו שארז אמר צריך להיזהר מאד עם הגרניק הוא מקלף צבע, פוגע בצמיגים ובפלסטיקים אם מתקרבים קרוב מידי ולא ניזהרים. אני שוטף את הרכב כבר 4 שנים עם גרניק ומקפיד לשמור מרחק מהרכב וע"י כך מונע נזקים.

yogibear
23-10-06, 12:52
אמנם בעבודה יש לי גרניק תעשייתי, והוא שוטף בוץ בצורה מעולה ... אך ... אליה וקוץ בה . רב נזקו על תועלתו. הוא מעיף חלקים ממקומם.לדוגמה, הגרניק שלף לי מגן בוץ כנפיים מהמקום. במקום בו היו קילופי צבע נותרה מתכת חשופה. אינני בטוח נזקו של מי עולה על חברו, האם הבוץ מזיק יותר מהגרניק או להפך ;-) . כחבריי לשרשור, הייתי ממליץ גם כן על אופציית צינור מים + פיית לחץ.

GodsFather
23-10-06, 13:17
חבר'ה, תודה על האזהרות , מכיר את כולן... כמו שאמרתי - גרניק להורדת בוץ ממכלולים ולא מהבודי - ג'יפ לא מנקים , ג'יפ מחליפים (כך אמר לי פעם שועל שטח ותיק...)

לגבי התוצר הסיני - אז לא אקנה אותו...אבל אני עדיין מחפש

בתחרויות ראיתי את סוזי ושות' משתמשים בגרניק בעל צבע צהוב (זה הדבר היחיד שאני יודע על המכשיר) -האם זו הכוונה בזבל סיני?

גרניק מקצועי עולה בהתאם, לחבר שלי יש כזה וכן הוא ממש מסוכן , עד לרמה של סכנת פגיעה בחיי אדם אם לא נזהרים...

YNV
23-10-06, 17:16
יתכן והגרניק הצהוב שראית הוא של KARCHER, וזה ממש רחוק מזבל סיני כלשהו.
יש חברה בשם "בר - עבודות חקלאיות". 04-9531149
הם נותנים שירות לגרניק הזה. יתכן והם יודעים על יד שניה למכירה.
נדמה לי ששמו של הבחור ירון.

יניב

מורי
23-10-06, 19:50
מצטרף להמלצה על ה-KARCHER.
נדמה לי שהחברה פה טיפה נסחפים לגבי הנזקים בשטיפת הרכב בלחץ (לא קיטור).
שנים שאני עושה זאת(אין מה להשוות לצינור עם אקדח...),וכמו כל דבר בחיים-אם תעשה זאת נכון,לא תתקל בבעיות.

אייל67
10-03-11, 16:01
אמיר,

מעלה מן האוב רק כי לא טרחת לעדכן:
מה נרכש בסוף?
לחץ, חברה, דגם?
"נותן עבודה"?

תודה,
אייל

erezgur
10-03-11, 17:11
קרצ'ר קטן מגיע עם שני צינורות ללחץ רגיל ו"טורבו". השתמש רק ברגיל כדי למנוע את הנזק שתואר כאן.
עושה את העבודה לפחות ברמת הבוץ שאני מגיע אליה מדי פעם.

ויש גם קישור לחנות מומלצת ומוכרת כאן בפורום:
http://www.e-shetach.co.il/Product.asp?Pid=k202&Cat2Cat1ID=37&Cat2ID=0&aff=Zap&lang=he

sos4u
10-03-11, 18:39
סוגיית הגרניק לשימוש ביתי עלתה אצלי כבר לפני מספר שנים ונפסלה על הסף
ולא בגלל ה"סכנות" הכרוכות בנקיון, [ כי הנזק מ חוסר נקיון גרוע יותר... ] אלא משיקול כלכלי גרידא.

גרניק איכותי , אפילו משומש יעלה כ 1500-1700 ש"ח. כזה שיחזיק מספיק זמן, וישפריץ מספיק חזק כדי לנקות.
עכשו תעשו חשבון, אצלי [ ואני מקפיד לשטוף אחרי כל טיול משמעותי, ובוודאי אם היה בוץ ] שטיפה כללית חוצונית כולל נקיון ושאיבה פנימית, וכולל ניקוי בגרניק מתחת לאוטו, ללא מנוע, עולה בין 50-70 ש"ח לפי כמות הליכלוך .

רכישת הגרניק ב 1500 ש"ח לא תפתור את כל הבעיות וגם ככה אצטרך ללכת לשטוף חיצוני, פנימי ... אז ככה שהחיסכון, שולי ... ולא לשכוח שלא תמיד, כשחוזרים מטיול , יש כוח להוציא גם את הגרניק, לשטוף האוטו ועוד להחזיר למקום .. וכי, מדי פעם הגררניק מתקלקל ...
כך שלדעתי, זה לא משתלם.
אבל , כל אחד וה"גורמים משפיעים" שלו ...
ואם אישתך דחפה אותך לקנות גרניק, ישר תבדוק למה, היא בטח שלא חשבה על נקיון הג'יפ שלך ....

s_n_p
10-03-11, 23:23
יש לי את הגרניק הפשוט ביוטר של KERCHER, שילמתי עליו 500 ש"ח ב ACE לפני 5 שנים. הגרניק עדיין עובד, ומה שיותר מדהים, גם המכוניות ממשיכות לנסוע.

P. S.
בזמן שירותי בצהל, היה לנו חוחמולוג אחד, שהשביט מנוע של CUCV בעזרת גרניק. כחלק מעבודות נהג, הבוחן כתב
ניקוי פילטר אוויר ושטיפת מנוע. הבחור שילב בין השניים והכניס מים בלחץ לתוך הפילטר, בזמן שהרכב מונע...

raanan
11-03-11, 08:17
יש לי את הגרניק הפשוט ביוטר של KERCHER, שילמתי עליו 500 ש"ח ב ACE לפני 5 שנים. הגרניק עדיין עובד, ומה שיותר מדהים, גם המכוניות ממשיכות לנסוע.
.

מצטרף להמלצה של סטס , קרצ'ר פשוט עם וויסות לחץ ביציאה.
ב-ACE ובהום סנטר יש מידי פעם מבצעים אטרקטיביים.

קצת תיקון לכול המגיבים, ג'רניק מוציא קיטור ומה שאתם ממליצים (בסכום של עד 2000 ש"ח לערך) זה מכשירים להשפרצת מים (קרים) בלחץ.
יוסי, היכן אתה שוטף ג'יפ עם בוץ כולל ניקוי פנימי ב- 50 ש"ח ? (אני לא מכיר ניקוי ג'יפ לאחר טיול בוץ בפחות מ-150 ש"ח אצל הבני דודים השכנים שלי)

רענן

sos4u
11-03-11, 09:20
מצטרף להמלצה של סטס , קרצ'ר פשוט עם וויסות לחץ ביציאה.
ב-ACE ובהום סנטר יש מידי פעם מבצעים אטרקטיביים.

קצת תיקון לכול המגיבים, ג'רניק מוציא קיטור ומה שאתם ממליצים (בסכום של עד 2000 ש"ח לערך) זה מכשירים להשפרצת מים (קרים) בלחץ.
יוסי, היכן אתה שוטף ג'יפ עם בוץ כולל ניקוי פנימי ב- 50 ש"ח ? (אני לא מכיר ניקוי ג'יפ לאחר טיול בוץ בפחות מ-150 ש"ח אצל הבני דודים השכנים שלי)

רענן

קילקלתם אותם ...
כתבתי בין 50-70 לפי כמות הליכלוך...
תבוא פעם, ואראה לך, אם תבטיח שלא לשלם שקל יותר ...

shahav
11-03-11, 09:30
מה רע בלשלשל פעמים שלוש 10שח לתוך מכונה אוט' ולשטוף לבד?
יש מכון שטיפה כזה פתוח 24 שעות בשרות עצמי בכ"ס. האמת לא היתי שם שנים, אבל אם אתם חמים על לשטוף לבד אז מכונים כאלה הם אידאלים. נכון אין רמפה, אבל גם לא צריך לנקות את הבוץ מהריצפה,למשוך צנרת מים וזה לא יעשה רעש לשכנים.

רבין

tomer s
11-03-11, 09:36
מכשיר שטיפה של "קרשר" (גרמני איכותי ואמין) דגם 2.99 יעשה את העבודה,
אם אתה באיזור הדרום אתה מוזמן לאסוף אחד לניסיון.

יש מכשירים יותר גדולים לעבודות קשות יותר,
יש את הדגם5.600 שמגיע עם דיזה טורבו שנותנת שטיפה ממוקדת וחזקה יותר.

sos4u
11-03-11, 11:08
יש מכון שטיפה כזה פתוח 24 שעות בשרות עצמי בכ"ס. האמת לא היתי שם שנים, אבל אם אתם חמים על לשטוף לבד אז מכונים כאלה הם אידאלים. נכון אין רמפה, אבל גם לא צריך לנקות את הבוץ מהריצפה,למשוך צנרת מים וזה לא יעשה רעש לשכנים.

רבין

גם לשלם 30 ש"ח וגם לשטוף לבד ?

raanan
11-03-11, 11:47

מה רע ? לא רע, פשוט אתה מנקה רק את המרכב החיצוני בלבד.
העניין הוא שאחרי טיול בוץ, חייבים ניקוי מכלולים מלמטה. זה ניתן לעשות בנוחות על ליפט או בור.

רענן

shahav
11-03-11, 12:33
נכון, בור או רמפה מקלים על השטיפה, אבל נדמה לי שהם לנוחות בלבד, עיקר המיכלולי ההגה והגלגלים נגישים גם כאשר הרכב לא מורם.
ביכלל ראיתי פה חברה שבנו רמפה מעץ, פשוטה.
אז כל שצריך לעשות זה לבנות רמפה פשוטה וניידת, לעלות את הפרונט, לשלשל 10שח, לעלות את החלק האחורי, ולשלשל 10 שח נוספים.

אם משווים את זה לאופציה של קניית מכשיר לחץ, אז פרט לסיפוק של תרבות הצריכה שלנו, עדיין צריכים רמפה בבית, כזאת שאפשר לנקות את הבוץ והלכלוך ממנו בפשטות.

אך שהוא יצא לי תגובה מאוד רצינית : - )
רבין

ניר.א
26-03-11, 20:19
השאלה היא מה מחפשים אם מחפשים זול וטוב זה אומר שמחפשים למעשה שני מכשירים-
אחד זול ואחד טוב כי זול וטוב ב99 אחוז מהמקרים לא הולכים ביחד
אני אישית התלבטתי לגבי המכשיר הקטן של קרשר ובסוף הוצאתי עוד אלפיה (סה"כ 1500) וקניתי מכשיר קצת יותר גדול
מגיע עם 2 אקדחים אחד קבוע והשני בעל אפשרות לוויסות הלחץ -יופי של כלי !!!

סופת המדבר
27-03-11, 00:28
יש לי (לחבר)גרניק כזה ''הצהוב'' של קרשר (או איך שלא קוראים לו)
הדגם הפשוט הוא במצב עבודה= תקין
לא פעם ניקתי איתו את הגיפ מוריד בוץ בכיף
יש לו סופית שמשפריצה בפס רחב כזה.. ויש אחת שמשפריצה זרם בסיבובים
עכשיו הוא למכירה כי קנינו כבר אחד ענק\ תעשייתי
ע'ח העבודה
אם אני לא טועה הוא רצה עליו איזה 600 -700 ש'ח

מאיזה אזור אתה?

יונתן פראדו
05-01-15, 12:50
"יונתן פראדו"
קרא את זה (לחץ) (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2033-%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9-%D7%91%D7%90%D7%AA%D7%A8-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92), ועכשיו את זה (לחץ גם פה) (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2006-%D7%A4%D7%A8%D7%A1%D7%95%D7%9D-%D7%91%D7%92%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7% 95%D7%92), אתה תופתע...

-->