PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמנים, נעילות, חורף ומה שבניהם

עמרי2
27-10-06, 00:46
(פרסמתי קודם תחת שרשור שמן מנוע בטעות...):

שוב בנושא שמנים-הפעם בהקשר של חורף...
אחרי כל טיול של הרבה מים ובוץ רצוי ביותר לבדוק שמן ובמידת הצורך להחליף. כיוון שעכשיו כבר חורף והשמן ככה"נ הולך להיות מוחלף בתדירות גבוהה-כמה הייתם משקיעים?

כרגע יש לי בסרנים ובגיר שמן ACDELCO 80-90 בעלות של 35 ש"ח לליטר. האם בתקופת החורף שייתכן ופעם בשבועיים נאלץ להחליף שמנים כדאי לשים משהו פשוט יותר (ולחזור לאיכותי שוב בקיץ...)???

עוד שאלה, הרכב נעול כפול (לוקרייט ונו-סליפ). הבעלים הקודם אמר לי ששמן 80-90 לא מתאים וצריך לשים שמן של לוקרייט שמתאים לנעילות. למה הנעילה מצריכה שמן אחר? ומה ההבדלים? מה המקביל לשמן של לוקרייט?

עמרי

חנן-ג'יפולוג
27-10-06, 01:32
עוד שאלה, הרכב נעול כפול (לוקרייט ונו-סליפ). הבעלים הקודם אמר לי ששמן 80-90 לא מתאים וצריך לשים שמן של לוקרייט שמתאים לנעילות. למה הנעילה מצריכה שמן אחר? ומה ההבדלים? מה המקביל לשמן של לוקרייט?

שכח מזה. פאווארטראקס יצרנית הלוקרייט ממליצה לנהוג ע"פ ההנחיות של היצרן המקורי של הרכב בנושא השמנים. לכן, גם אין כזה דבר שמן של לוקרייט. זו המצאה מצוצה מהאצבע.

ערן המסוקס
27-10-06, 02:34
השמן של acdelco זה השמן הזול... אל תשים משהו עוד פחות טוב מזה.

איך גם סיבה להחליף את השמן בתדירות גבוהה יותר. רק לבדוק את מצבו. כמובן שכדי ומשתלם לשמור על מצב מחזירי שמן תקין. מחזי"ש זה לא דבר יקר כלכך.

kd2
27-10-06, 03:43
פשוט תכנס לשטח כאשר כל המחזירי שמן והאטמים תקינים ובצע הארכה לנשמים.
כך תוכל לשמור על שמן יותר איכותי ולא צריך להחליף אותו.
AC DELCO לא כזה נורא כמו שחושבים.
יש להם גם מוצרים טובים ולפני שנתיים אם אני זוכר נכון הם זכו בתחרות מסנני שמן מול מיטב היצרנים.
אבל אם רוצים שמן גיר טוב יש המון אופציות לא רעות במחירים טובי - למשל רויאל פרפל.

קיד
27-10-06, 12:48
עומרי,

תבנה פקק ריקון זעיר במכסה הדיפ', (הסברתי בעבר כיצד לבצע)
ותבדוק את מצב השמן לאחר הטיולים.
מים נכנסים תמיד דרך מחזירי השמן, אבל מדובר על טבילות ארוכות במים שעוברות את גובה הסרן.
מכניסה מהירה לבוץ (מדובר על בוץ ולא על מים) לא יכנס כלום לסרן.
במידה שבמעבר מים הרכב שהה זמן ממושך טבול, תוכל כאשר תגיע הביתה, ע"י פתיחת בורג הניקוז לדעת האם יש מים, וכמה.
קיד.

עמרי2
27-10-06, 16:11
עומרי,

מים נכנסים תמיד דרך מחזירי השמן, אבל מדובר על טבילות ארוכות במים שעוברות את גובה הסרן.
במידה שבמעבר מים הרכב שהה זמן ממושך טבול, תוכל כאשר תגיע הביתה, ע"י פתיחת בורג הניקוז לדעת האם יש מים, וכמה.
קיד.

תודה לכלום!
בקשר לפקק ריקון-כבר תכננתי לבצע. כאשר אשים ידי על רתכת אני אעשה זאת...

עמרי

קיד
28-10-06, 13:39
אין שום צורך לרתך.

מדובר על פקק זעיר בקוטר 6 מ"מ. עובי הדופן של המכסה מספיק לביצוע תבריג.
קיד.

עמרי2
29-10-06, 00:26
עומרי,

קיד.

מה לגבי שטיפה של הרכב אחרי טיול בוץ רציני?
אין בעיה לשטוף את כל תחתית הרכב בלחץ (אקדח לחץ פשוט-לא גרניק שובר עצמות...)?

אני מתכוון בקרוב להחליף מחז"ש בסרן קדמי-ביציאה לגל ההינע. בספר מצוין שצריך להשתמש במפתח אוגנים ובבוקסה...מה זה מפתח אוגנים?

מישהו יכול להפנות לדיון שמסביר איך ליצור פקק ריקון לפי השיטה של קיד (אם כבר מחליפים מחז"ש...)?
הרצתי חיפוש ולא נתקלתי בזה...

תודה, עמרי

asafk
29-10-06, 10:35
מפתח אוגנים זה כלי שמחזיק את האוגן (יוק) כדי לתת קונטרה לסיבוב של האום. כשיש פלאנג', מייצרים כלי כזה:
http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/toyota_8inch_differential/toy%208%20inch022.jpg

(מתוך הכתבה על דיפ' טויוטה).

כשמדובר ביוק, אפשר לייצר משהו מתאים בצורה המתאימה.

אסף.

מוני אורבך
29-10-06, 11:02
הרעיון מאוד פשוט.
אתה קודח במכסה במקום מתאים חור יותר קטן ממה שצריך ומבריז את החור כך שיבצר תבריג.
לשם כך יש צורך במברז.
הבעיה בשיטה זו היא כפולה
1. ההברזה היא עם מעט תבריג שקל להשמידו. קצת יותר מדי לחץ (או אפילו חלודה) וזהו זה.
2. החיסרון העיקרי לדעתי הוא הקוטר. 6 מילימטר הוא מאוד צר ויקח הרבה זמן לשמן לרדת. מעבר לזה קצת לכלוך או שמן שרוף והעסק נתקע. אני מעדיף לפחות 8 מילימטר.

פשוט מרתכים אם מהצד השני של המכסה וזהו.
המהדרים שבמהדרים יכולים לקדוח ממש בבית הסרן. אבל אז הבורג דורש צינור הגנה ודי בעיתי לרתך על הסרן הפוך. אפשר לפרק את הסרן מהמקום אבל זה המון עבודה יחסית ולא מוצדק.

זאביק
29-10-06, 13:37
2. החיסרון העיקרי לדעתי הוא הקוטר. 6 מילימטר הוא מאוד צר ויקח הרבה זמן לשמן לרדת.

פיית הניקוז הזו היא רק לצורך בדיקה.
לפתוח אחרי טיולי מים / בוץ, ולראות מה יוצא, שמן (מצויין) או מים (להחליף, ועכשיו !!).
דווקא הגודל הקטן של הפייה הוא יתרון, כי זה יורד לאט.

חנן-ג'יפולוג
29-10-06, 13:59
פיית הניקוז הזו היא רק לצורך בדיקה.

למה? אצלי זה לא היה כך, וזה גם היה לצורך ניקוז, והחלפה. 8 מ"מ .

-->