PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה דגם המנוע בסמוראי 96 חד נק'?

boba banay
27-10-06, 16:47
אני יודע שכתוב ברישיון - אבל אני רוצה לוודא שזה באמת הדגם שצריך להיות ולא הוחלף במשהו - כי ע"פ תכנת AUTODATA זה לא הדגם הנכון.
אני מחפש את חיישן הMAP שהתקלקל לי - ובחברה הם רוצים מחיר אסטרונומי של 900 ש"ח אז אני מנסה לראות אם אפשר להביא מחול ולכן חייב את הדגם הספציפי
תודה
רן

חנן-ג'יפולוג
27-10-06, 17:03
לא ניסיתי לעשות את זה, אבל קח רעיון שיכול להיות שיעזור לך:

הרבה מאוד מחיישני הMAP דומים עד זהות, למעט צורת הקונקטור. יש שם חוט אדמה, חוט מתח רפרנס 5V וחוט סיגנל שנע בין 0 ל5V בהתאם ללחץ בסעפת. אם ככה עובד החיישן שיש אצלך, תוכל למצוא הרבה מאוד חיישנים כאלה , במגוון ענק של מכוניות, במגרשי פירוק במחירים של עשרות ש"חים או אולי מעט יותר (קניתי מערכת הזרקה קומפלט, עם כל החיישנים, משאבת הדלק, המחשב ובית המצערת של GMC ספארי ב1200 ש"ח) , לחבר נכון את החוטים ללא שימוש בקונקטורים, ולפתור את הבעייה בזול. אולי גם יש חלקים תחליפיים חדשים כאלה בחנויות לחלקי חילוף לרכב. אני יודע גם שיש כאלה באיביי בסכומים מגוחכים של כמה דולרים. שווה לבדוק.

boba banay
27-10-06, 17:15
וואו חנן - שוב אני נדהם ממהירות ואיכות התגובה.....תודה
היום סרקתי את כל(אני חושב) החנויות והמוסכים שעוסקים בהזרקה בת"א(איזור שונצינו,המסגר ויצחק שדה רבתי) ולא מצאתי - חוץ מבחברה
לגבי חליפי - אין למצוא לצערי גם לא באי ביי ובאתרים שעוסקים בזה בחו"ל(רק לויטרה)

אני אחפש חיישן מפירוק - משנה אם זה של סוזוקי? כי גם בזוקים אחרים היה הבדל בקונקטורים(מספר חיבורים וצורה)

איך אני יודע מה זה מה בקונקטורים של החיישן החדש? - אילו קריאות אני אמור לקבל באבומטר לדוגמא?

שוב תודה

רן

חנן-ג'יפולוג
27-10-06, 17:28
רוב הGMים 89-94, קורולה 93-97 1.6 , החיישנים עובדים בצורה זהה. אני מניח שהרבה מאוד חיישנים של מכוניות אחרות עובדים בצורה זהה כנ"ל.

לגבי החוטים ברכב שלך שהולכים אל הMAP, שים את החוט השחור של מודד המתח על השאסי. פתח סוויץ'. בדוק עם החוט האדום על החוטים. אם זה חיישן מהסגנון שאני מתאר, אז חוט אחד יראה אפס וולט, חוט שני יראה חמישה וולט, וחוט שלישי יראה משהו באמצע, אם החיישן מחובר ותקין, ויתן מתח צף כלשהו, כשהחיישן מנותק, או מחובר ומקולקל. אם תמצא סכימה חשמלית ותשים אותה כאן, אולי נצליח לעזור עם זה, וזה עדיף על בדיקות פיזיות. אם יש לך היינס של הרכב הזה, אז תמצא בפרק שדן בEMISSIONS את תיאור הבדיקה של החיישן, ומהתיאור תוכל ללמוד אם זה סוג החיישן שאני מדבר עליו.

לגבי החיישן התחליפי, תצטרך למצוא סכימות של הרכב שאליו הוא מיועד. אם זה GM או קורולה, אני אוכל כנראה לעזור לך עם זה.

לנמרוד יש חיישן MAP כזה של GM . אני מאמין שהוא לא יתנגד שתיעזר בחיישן לבדיקה, ואם הכול יעבוד לך טוב, אז תקנה חיישן כזה מחנות לחלפי רכב, או מפירוק.

חנן-ג'יפולוג
27-10-06, 17:31
היום סרקתי את כל(אני חושב) החנויות והמוסכים שעוסקים בהזרקה בת"א(איזור שונצינו,המסגר ויצחק שדה רבתי) ולא מצאתי - חוץ מבחברה

או שהם לא מבינים איך עובד החיישן, ושחיישנים מרכבים וחברות אחרות יכולים להתאים. רוב הסיכויים שזה המצב. או שהם יודעים משהו שאני לא יודע על החיישן הספציפי שלך. לעניות דעתי הסיכויים לזה קטנים. אני בטוח ששוכבים אצלם בעסק די והותר חיישני MAP של מגוון רכבים.

yossivarman
27-10-06, 22:55
g13ba
זה הדגם
אצלי יש לוגו של מיצובישי

yossivarman
27-10-06, 23:04
כנראה שתקנה בארץ
גם בחול זה יקר
http://www.rockauto.com/catalog/x,carcode,1271247,parttype,5124

boba banay
28-10-06, 00:00
כן - גם אני הגעתי לשם יוסי ומבחנתי כשראיתי את המחיר זה היה לא רלוונטי - אבל באי ביי מצאתי של ויטארה ושל GM למניהם הכמה דולרים בודדים - אני אפשוט על פירוקים ביום ראשון ואנסה להתאים בשיטה של חנן - נקווה שיצליח.

לגבי דגם המנוע - גם אצלי זה ככה G13BA וע"פ תכנת AUTODATA - התכנה של המוסכים בשנתון הזה זה מנוע של סוויפט ולא של סמוראי - מוזר.....

אם יש מישהו באיזור קציר או באיזור רופין עם סמוראי מוזרק שאני אוכל לעשות בדיקה וודאית עם החיישן שלו - זה ממש יעזור לפני שאני מחפש חדש - מאד מאד מאד פשוט לפרק ולבדוק (אני אבין אם לא ממש רוצים:-))

שוב תודה
רן

yossivarman
28-10-06, 09:22
אני מהוד השרון
מכיר את החלק - מוכן לבדוק איתך
0503280487

boba banay
28-10-06, 17:22
תודה יוסי -
אם אני אגיע מחר עם הרכב ללימודים אני אתקשר

סוזי המשתוללת
28-10-06, 21:48
g 13 ba זה דגם המנוע של סמוראי וגם של סוויפט ולכן תוכל למצוא בפירוקיות חיישן גם מסוויפט
ככלל למעט העובדה שבדגמי הקרבורטור השוני היחיד בין סוויפט וסמוראי הוא זוית הסעפת יניקה והקרטר כל השאר זהה
קנה מנוע של סוויפט תרכיב עליו את הסעפת והקרטר של הסמוראי והרי לך אותו מנוע - אני משער בסבירות די גבוהה שהמצב נכון לגבי רכבים מוזרקים

karnaf
29-10-06, 19:29
דבר איתי רוב הסיכויים שיש לי אחד כזה
0577268215
קובי

-->