PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעיצה בנוגע מערכת ההצתה

lizard
27-10-06, 18:04
אני מתלבט בין מערכת הצתה סטנדרטית של מפלג,כוייל, מודול נפרדים לעומת המערכת GM.

השאלה שלי היא מה כדאי להרכיב. השיקולים הם ביצועים, קלות תפעול - תחזוקה והתקנה, אמינות ושרידות (בוץ ומים).

בעיקרון, אני מעדיף את הGM. פשוט מאוד לחיבור, עובד, הצמת חשמל הנוכחית שלי מותאמת אליו ואפילו קניתי כבלים חדשים מארה"ב.
הסיבה היחידה שאני חושב על הדרך הסטנדרטית של מפלג+COIL+מודול נפרדים היא שהבנתי שאפשר לשדרג אותם ולקבל ניצוץ חזק יותר, מה שיגרום לשיפור יחסי במנוע.
עלי לציין שאני מתכנן על הרכבת ראש מנוע של סופה, קרבורטור MC2100 או דומה ואולי שיפורים נוספים כגון קאמשאפט חם וכדומה. לא במיידי, תהליך שיקח זמן.

מה אתם ממליצים? האם אפשר לשדרג גם את המערכת הצתה מבוססת GM שתיתן ניצוץ חזק יותר?

תודה

tooshey
27-10-06, 18:18
שלום מיכה
הכי טוב תביא מפלג DUI מארה"ב.
בברכה,טושי

six 4 life
27-10-06, 18:56
GM יותר פשוט ויותר עמיד לשפריצים של מים, אני אישית אוהב אותו.

בכל מקרה הוא כבר על המנוע- עזוב אותו במנוחה. את השיפור הזה, תשאיר לסוף. כמו שנאמר- שאלו יהיו הצרות שלך.

lizard
27-10-06, 19:52
הוא לא על המנוע. על המנוע יש מערכת הצתה רגילה.

חימושניק
27-10-06, 21:05
GM!

Bulldog
27-10-06, 23:58
גם את המפלג של הGM אפשר לשפר, אני חושב שראיתי את הכויל שיש לי של ACCEL שיושב במקום המקורי.

coas
28-10-06, 20:57
במחיר שעולה DUI אפשר לקנות מערכת CDI של MSD או דומה. בסה"כ מדובר במפלג HEI משופר.

למפלג של GM יש יתרון אחד, הוא פשוט להרכבה, לא לתפעול ולא לתיקון, הרכבה בלבד.
מעבר לכך, הקרבה בין המודול לקויל מחייבת קויל עם הספק אמפר נמוך, כל דבר מעבר יגרום להפרעות בפעולת המודול.
החיווט בפנים גם כן מגביל, החוטים בעובי של 1.5ממ, כדיי להשיג את המקסימום מהקויל צריך חוטים של 6ממ.
למודול אין דיי קירור כדיי לעבוד עם קויל חזק באמת (אמפר לא וולט), מה יש אצל עומר הוא קויל בהספק של 40V ומעט מאוד אמפר.
אין דיי מינוס למודול כדיי לנצל את מלוא היכולת ועוד ועוד...
http://img257.imageshack.us/img257/1969/heigroundci4.jpg
בקיצור מיכה, אם אתה מפחד ממעט חיווט המפלג הזה בשבילך. אם לא תרכיב מערכת נפרדת ותשמור את המפלג HEI לחירום או תמכור.

אפשר לשפר את המפלג, ע"יי הוצאה של המודול מהמפלג, הרכבה ע"ג heat sink חיבור חוטים 6ממ ומינוס ישיר. במצב כזה כבר אין למפלג שום יתרון לעומת מפלג סטנדרטי ונשארו רק חסרונות, והם רבים.

lizard
28-10-06, 21:09
אני כנראה בנתיים אשאר עם הGM, פשוט כרגע הGM יות רטוב מחלקים אחרים שיש לי.
בעתיד כנראה אשדרג למערכת חזקה יותר.

איך מתקינים את הGM? אשמח לתרשימים/צילומים והסבר.
הבנתי שצריך לסובב את הקראנק למצב מסויים, איך עושים את זה ולאיזה מצב בדיוק?

תודה
מיכה

ערן המסוקס
30-10-06, 11:09
מערכת ההצתה הסטנדרטית אינה רגישה למים. הדבר היחידי שצריך לעשות כדי שהיא תהיה עמידה (הרבה יותר מה GM) הוא שליחטה של גריז בחלון של קידום ההצתה במפלג. סע לשלום, המפתחות בפנים.

UNIX
30-10-06, 23:14
אתה צריל לסובב את המנוע לנקודה מתה עליונה ,
יש הרבה שיטות בשביל לעשות את זה , תריץ חיפוש .

atlas
31-10-06, 08:59
מערכת ההצתה הסטנדרטית אינה רגישה למים. הדבר היחידי שצריך לעשות כדי שהיא תהיה עמידה (הרבה יותר מה GM) הוא שליחטה של גריז בחלון של קידום ההצתה במפלג. סע לשלום, המפתחות בפנים.

אימרה ממש במקום ערן .
אז תאמר לי בבקשה אים המערכת, כלכך מושלמת ולא רגישה למה לעזאזל צריך קילו גריז כדי שאולי לא יכבה לך המנוע אחרי שלולית ?
תשלים עים זה כבר כי עד שלא תנסה לא תדע מה אתה מפסיד.

ערן המסוקס
31-10-06, 10:16
לפני בערך שנתיים שמתי גריז בחלון קידום ההצתה במפלג, מאז לא נגעתי בזה. אין ולא היה ולו גמגומון קטן כלשהו מאז בכל טיולי החורף שעשיתי. אני חושב שזה מספיק טוב.
יש לי חברים עם מפלג GM. מפתיע או לא, הרכב שלהם נכבה ומגמגם באותם המעברים שאני עובר בהם.

אחד מהם שאני מכיר טוען שהרבה גריז במפלג הGM שלו סידר את הבעייה.

-->