PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבניית מיכל דלק מאלומניום

gasgas
27-10-06, 22:47
אני רוצה לבנות מיכל דלק מאלומניום לבאגי שלי, ויש לי 2 שאלות
איפה אני יכול למצוא ניפלים מאלומנים ומכסה לפתח מילוי?
צריך נשם חד כיווני בחלק העליון של המיכל למניעת וואקום, איך הנשם הזה נראה ואיפה אני יכול למצוא כזה?

אלעד

חנן-ג'יפולוג
27-10-06, 23:02
אתה בטוח שאתה צריך אותו חד-כיווני? ומה יקרה כשהבנזין במיכל יתחמם בחנייה והלחץ יעלה.

באופנועים, למשל, הנשם הוא סתם צינורית ארוכה שנגמרת סתם כך, בלי שום אביזר בקצה.
במכוניות האדים הולכים לתא-CANISTER שמתמלא באדים, ומעביר אותם אל המנוע כשמניעים אותו.

asafk
27-10-06, 23:02
ניפלים ונשמים- נסה ב"אפל" בשונצינו.
אם אתה רוצה כאלו עם תקן לכלי רכב ספורטיביים, גם OMP וגם ספארקו (יובל מלמד) ישמחו למכור לך. אצלם תוכל לקנות גם פתח מילוי.

אסף.

הצפרדע
27-10-06, 23:46
אתה בטוח שאתה צריך אותו חד-כיווני? ומה יקרה כשהבנזין במיכל יתחמם בחנייה והלחץ יעלה.

בודאי שהוא צריך - זה פריט בטיחות ממדרגה ראשונה, ובלעדיו המיכל לא עומד בתקן.
הוא נועד למקרה של התהפכות, ומונע מהדלק להישפך החוצה.

במצב הרגיל, הוא מאפשר לאויר להיכנס ולמלא את נפח הדלק הנצרך ע"י המנוע.

שסתום חד כיווני כזה נמצא בכל רכב - קח לך נשם חד כיווני מכל בוסטר של בלמים בכל רכב.
זאת צינורית גומי קשיח שבתוכה מושתל שסתום חד כיווני, מפלסטיק בד"כ. זה אמנם שסתום
אויר, אבל הוא עושה את העבודה.

אם בא לך, וכדאי שיבוא...:mrgreen: , תוכל לתקוע בקצהו החיצוני, פילטר דלק קטן מפלסטיק, כזה
שהפילטר בו הוא מנייר. זה ימנע כניסת לכלוך וישמור על אויר נקי פנימה.

לגבי פתח מילוי - אתה צריך פתח/פקק מילוי תקני, שאפשר לקנות למשל מספרקו.
אתה צריך להכין במיכל חור עגול שיתאים לפקק מילוי בקוטר ובחורי הברגים.
אתה לא יכול לחבר את המתקן ע"י ריתוך, גם כי זה לא לפי התקן וגם כי הריתוך מעוות את
המשטח ועלול לגרום לפקק לא להיסגר באופן הרמטי.

חנן-ג'יפולוג
27-10-06, 23:49
ברוך, לא ענית על השאלה שלי, ולא התייחסת לשאר מה שכתבתי.

gasgas
27-10-06, 23:49
חנן - לא חשבתי על עניין היווצרות לחץ...לקחתי לתשומת ליבי.
אסף , תודה על הטיפ

אלעד

הצפרדע
28-10-06, 00:01
ברוך, לא ענית על השאלה שלי, ולא התייחסת לשאר מה שכתבתי.

כמו שנמרוד אומר תמיד, כשאין לו תשובה מדעית מדויקת :razz: - עובדה שכך נוהגים בכל רכבי המירוץ.

כנראה שעליית הלחץ עקב התחממות הדלק, ככל שבכלל קיימת כזאת, איננה משמעותית, משום שמדובר בכל מקרה במצב שבו המנוע לא עובד - אם הוא עובד, הוא צורך דלק ואין עליית לחץ.

ככל שידוע לי לא נוצרת תופעה של התחממות דלק, אלא אם המיכל נמצא ממש ליד האגזוז או מקור חום משמעותי אחר. אין התחממות של ממש עקב קרני השמש, מה גם שהמיכל ברכב רגיל איננו חשוף לשמש.

חנן-ג'יפולוג
28-10-06, 00:03
אני לא מכיר מבנה של מכוניות מירוץ, אבל עובדה שיצרני הרכב הרגיל מוצאים לנושא שהצגתי פתרון. נראה לי שכדאי לבדוק את זה לפני שמחליטים על מבנה המערכת.

הצפרדע
28-10-06, 00:11
חנן,

אין מיכל מירוץ תקני בלי שסתום כזה.

חוץ מזה, הנפח הלא מלא של המיכל(והרי המיכל אף פעם לא מלא לגמרי עד הסוף בדלק),
מלא אויר, ואויר כידוע נדחס. גם אם יש מידה כלשהי של עליית לחץ, החלק בנפח המלא אויר, יכול להתמודד עם דחיסה קטנה כזאת, וגוף המיכל על אחת כמה וכמה.

דרך אגב, אם מדברים על מכוניות עם קניסטר לאדי הדלק - אני חושב שכל אחד ואחד מאיתנו, שפתח את פקק המילוי בפרייבט שלו כדי למלא דלק בתחנה, שמע אלף פעם את הרעש המוכר של שחרור האויר הדחוס. עובדה, עם הקניסטר הזה ועם הלחץ הזעיר שנוצר, אין ברכבים הפרטיים שלנו שום בעיה הקשורה בלחץ הזה, לא?

כך או כך, אם אלעד רוצה לבנות משהו שהוא גם תקני וגם בטיחותי, אין לו מנוס מהתקנת שסתום חד כיווני כזה.

חנן-ג'יפולוג
28-10-06, 00:14
הלחץ הזה שאתה שומע במכוניות המודרניות נובע מתיחכום כלשהו שמנהל את הלחץ הזה. זה לא סתם מיכל אטום שהדלק מתאדה בתוכו, אלא לחץ מתוכנן ומבוקר.

אמנון
28-10-06, 01:53
...חוץ מזה, הנפח הלא מלא של המיכל(והרי המיכל אף פעם לא מלא לגמרי עד הסוף בדלק)..

יכול להיות שזה בגלל השעה, אבל למה המיכל לא מלא לגמרי עד הסוף?
בCJ, כשאני ממלא עד ה"אוטומט", מכיוון והצינורות שלי סדוקים שם (צינורות ההובלה מפתח המילוי עד המיכל, לא להתרגש הם יוחלפו בקרוב), יש נזילה. זה קורה רק כאשר אני ממלא עד ה"אוטומט", מן הסתם כי המיכל מלא עד שיש דלק גם בצינורות ההובלה.

אשמח אם תסביר.

חנן-ג'יפולוג
28-10-06, 01:56
צינור המילוי (או הצינור שיוצא חזרה אל פתח המילוי ומקפיץ את המשאבה, אין לפני את הסכימה) לא מגיע לחלק הכי עליון במיכל, אלא קצת למטה מזה, כדי להשאיר מקום לנפח אוויר, שיקבל את האדים שנוצרים, ושיאפשר את התפשטות הדלק בחום, בלי שישפך החוצה.

gasgas
28-10-06, 10:22
האפ פתח הנשם והפתח לצינורית הדלק צריכים להיות מחוברים בברגים ולא בהלחמה?

הצפרדע
28-10-06, 13:28
רק עם ניפלים והברגות - הכל מופיע בתקן הבטיחות של ה - FIA

הצפרדע
28-10-06, 13:30
סליחה - הניפל עצמו מולחם למיכל.

הצינורות מתחברים ע"י ניפלים המתברגים על הניפלים המרותכים(זכר ונקבה).

gasgas
28-10-06, 16:27
רק מוודא שהבנתי נכון- הניפלים של הנשם וצינורית הדלק יכולים להיות מולחמים למיכל, אבל הניפל של מילוי המיכל חייב להיות מורכב ע"י ברגים?
אלעד

הצפרדע
28-10-06, 20:18
לא.

כל היציאות/כניסות עשויות ניפלים, אשר מצידם האחד מולחמים למיכל ובצידם השני יש הברגות
זכר. על ההברגות הללו מתברגות כניסות נקבה עם צנרת שהולכת לאן שהולכת - דלק למנוע,
דלק חזרות, שסתום חד כיווני וכו'.

נמרוד
28-10-06, 22:50
חנן/ברוך, לדעתי יש כאן בעייה במינוחים, מיכלי הדלק גם במכוניות מרוץ מאווררים דרך שסתום שפורק לחץ מעל רמה מסוימת ונאטם בתהפכות , בדרך כלל קומבינציה של שסתום פורק לחץ ושסתום גרביטציה. חפשו את המונח fuel vent valve.

-->