PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה 16V מוזרקת לא "סוחבת" - לא מצליח להבין למה

raanan
28-10-06, 14:59
אז כך, מאז שאנו ביחד תמיד אני בתחושה שחסר לה כוח בכביש וגם בשטח ב-LOW, עליות קשות פשוט היא נחנקת ולפעמים אני צריך להתגלגל מטה לאחור .
לאחרונה התחושה התחלפה לקביעה שהויטרה שלי חלשה/עייפה כי השוותי למס' ויטרות דומות של חברים , כולל להתחלף בנהיגה .

מעט נתונים כלליים:
א. ויטרה ארוכה אוטומטית שנת 94, מנוע 16V מוזרק רב נקודתית.
ב. 170000 קמ' אמיתיים, מטופלת ומתחוזקת ברמה גבוה, לא אוכלת שמן ולא חסרים מים וכו ..
ג. מיגון מלא, גחון פלדה 5 מ"מ , צינורות צד, תחתית מהגחון ועד אחרי הטרנספר באלומניום 6 מ"מ.
ד. הויטרה מוגבהת עם ברזלים כחולים כבדים ...
ה. צמיגי שטח מלא 215/75/15

מה ביצעתי כדי לשפר את הסחיבה (לא ממש עזר)
א. הסרת ממיר (מותר הרכב שנת 94)
ב. החלפת מסנן דלק , משאבת דלק
ג. כבלי הצתה למקוריים
ד. פלגים בוש סופר 4
ה. פילטר אוויר קלמיני
ו. ניקוי בית מצערת ואינפוזיה עם תוסף JB
ז. מס' פעמים שימוש בתוסף 44K
ח. דיאטה , סתם בצחוק ....
ט. בדיקת תפקוד כל החיישנים תקינה ואין קוד תקלה במחשב הרכב

נתון נוסף, יש ריח מהאגזוז של שריפת דלק לא טובה ולדעתי גם הרכב שתיין דלק משהו כמו 1:8 עד 1:7 בנסיעה שרובה מחוץ לעיר ב-100 קמ"ש.

בקיצור, כל רעיון מה לבדוק או לאיזה מומחה לפנות יתקבל בברכה.

תודה מראש למשיבים
רענן

boba banay
28-10-06, 17:18
תנסה משהו - לא בטוח, אולי זה יעבוד
אצלי בסמוראי(מוזרק ) יש כל מיני בעיות בהזרקה לאחרונה שנבעו מחיישן MAP לא תקין אחת מהן היתה פגיעה אנושה בסחיבה- המחשב עבר למעין מצב חיסכון\חירום והוריד לגמרי את הסחיבה...
תנסה או למצוא מישהו עם ויטרה דומה לשלך וסוחבת ותחליפו בינכם את החיישן ותבדוק אם התופעה נשארת.
תחפש בספר רכב בפרק על ההזרקה ותמצא את המיקום שלו
בעיקרון - ממוקם רחוק מבית המזרקים ומחובר אליו צינור ואקום וקונקטור חשמלי.

חנן-ג'יפולוג
28-10-06, 21:18
גם אם אתה חושד בחיישן MAP, ניתן לבדוק אותו בקלות לתפקוד נכון, בלי להחליף.

לשאלה עצמה:

בדיקת תפקוד כל החיישנים תקינה

תאר בבקשה את צורת הבדיקה של כל החיישנים.

ביצעת בדיקת קומפרסיה?

ביצעת בדיקה של ארבעה גזים?

ביצעת בדיקה לגיר? STALL וכו' ?

אני לא מכיר את הרכב שלך, אבל אם המפלג הוא עצמאי, לא מנוהל מחשב, אז האם בדקת שקידום ההצתה נכון? אם הוא מנוהל מחשב, אז בדקת האם חיישן הנקישות עובד תקין? בדקת אם קידום ההצתה בגדר הסביר?

הויטארות של החברים שלך במיפרט זהה? אם לא, אז מהם ההבדלים? אם להם יש גיר ידני, למשל, אז אין מה לצפות לדמיון בביצועים.

raanan
28-10-06, 21:58
גם אם אתה חושד בחיישן MAP, ניתן לבדוק אותו בקלות לתפקוד נכון, בלי להחליף.

לשאלה עצמה:

תאר בבקשה את צורת הבדיקה של כל החיישנים.

ביצעת בדיקת קומפרסיה?

ביצעת בדיקה של ארבעה גזים?

ביצעת בדיקה לגיר? STALL וכו' ?

אני לא מכיר את הרכב שלך, אבל אם המפלג הוא עצמאי, לא מנוהל מחשב, אז האם בדקת שקידום ההצתה נכון? אם הוא מנוהל מחשב, אז בדקת האם חיישן הנקישות עובד תקין? בדקת אם קידום ההצתה בגדר הסביר?

הויטארות של החברים שלך במיפרט זהה? אם לא, אז מהם ההבדלים? אם להם יש גיר ידני, למשל, אז אין מה לצפות לדמיון בביצועים.

חנן שלום

אנסה להשיב לחלק מהשאלות , היתר לצערי עברו את מיגבלת הידע שלי ...

א. בדיקת חיישנים , בוצע בעזרת הסקנר שמתחבר למחשב מנוע , הפיקאפ בדיטסטרבוטור נבדק ע"י סקופ, כנ"ל החיישן שביציאת הפילטר אוויר .

ב. קומפרסיה ודליפות לא נבדק

ג. ארבע גזים - אשמח אם תסביר בכלליות מה זה, בעיקרון במוסך חיברו חיישן ליציאת המפלט , דיברו על למדה גבולית (אין לי מושג מה זה) למיטב זכרוני משהו כמו 0.8

ד. בדיקת גיר - לא נבדק, אשמח לקצת הסברים

ה. קידום ההצתה - ההצתה נבדקה והמכונאי קידם מעט מהנדרש , התקבל שיפור קל בסחיבה, אין צילצולים.

ו. הויטרות של החברים בעלי מפרט כמעט זהה למעט המיגון , להערכתי הרכב שלי כבד משלהם ב- 40 מכסימום 50 קג' .

אשמח אם תמליץ (אפילו בה"פ) על מוסך (רצוי במרכז) שלא עובד בשיטת ניסוי וטעייה ...

תודה מראש
רענן

חנן-ג'יפולוג
28-10-06, 22:07
למדה 0.8 זו למדה קטסטרופלית, על גבול הכיבוי מנוע, לכיוון של תערובת עשירה. היא צריכה להיות 1.00 . בצע גם בדיקת ארבעה גזים כדי להבין יותר טוב מהיכן זה מגיע. זו בדיקה שנותנת ערכים של CO CO2 O2 וHC וממנה אפשר להתחיל לאבחן את הבעיות במנוע והגורמים להן. כל מכון הזרקה יוכל לעשות לך את הבדיקה הזו בעלות לא גבוהה.

להערכתי, ומכיוון שכבר אותרה בעייה מהותית מאוד: למדה 0.8 , מי שביצע לך את העבודה עם הסקנר, עשה עבודה לא מקצועית, כי הוא היה אמור לגלות את מקור התקלה, בהנחה שהוא השתמש בסקנר טוב, כמובן.
אני לא מכיר הרבה מקומות טובים לאבחון. יש מקום אחד קרוב למרכז שהוא, ממה שאני מתרשם, מקצועי, והוא נקרא מעבדה ממוחשבת לרכבים באיזור התעשיה באשדוד.

asafk
29-10-06, 00:04
למדה 0.8 ????
יש לך בעיה רצינית בניהול ההזרקה. יש כמה סיבות אפשריות, ואכן, אתה חייב להתחיל בבדיקות הקלות- בדיקות חשמליות של החיישנים- לא על ידי סקאנר בלבד, אלא גם על ידי מדידת מתחים/ התנגדויות על כל חיישן. הסקאנר, בעקרון, מצביע על מדידה כזו שלא תקינה, אבל חייבים לדעת להשתמש בו. ה"חשודים" יהיו חיישן MAP, חיישן למדא, וחיישן טמפרטורה. לאחר מכן חפש תקלות שהסקאנר לא יודע לזהות. תקלה כמו מזרקים "משתינים" סקאנר לא מזהה. תתחיל בלהוציא פלאגים ולקרוא אותם. זה יכול לתת המון מידע. תמשיך בלבדוק שוב את המנוע כאשר אין כלום לפני בית המצערת (מבודד בעיות של יניקת אוויר לא טובה ממערכת סינון האוויר).
שתף אותנו בתהליך אם לא תגיע לכלום עד כאן, וגם אם כן ותחפש לאן להתקדם.

אסף.

raanan
29-10-06, 00:25
אסף וחנן תודה !
מהתשובות שלכם אני מבין שאני זקוק למוסך רציני ובעל מכשור מתאים,
אשמח לה"פ על מוסך מומלץ.

תודה מראש
רענן

חנן-ג'יפולוג
29-10-06, 08:58
אני לא מכיר הרבה מקומות טובים לאבחון. יש מקום אחד קרוב למרכז שהוא, ממה שאני מתרשם, מקצועי, והוא נקרא מעבדה ממוחשבת לרכבים באיזור התעשיה באשדוד.

raanan
23-03-07, 17:43
שלום לכולם

למרות שהשרשור "היסטורי" אז העדכון שהבעיה נפטרה ע"י החלפת מנוע !
אז איך הגענו לזה,
בהחלפת טיימינג (בעלים קודמים) הפולי הולבש עקום על הציר, הבורג הוברג (בטוח עם מברגת לחץ אוויר) עקום ויצר הברגה חדשה, השגם התרחב ולכן התיזמון הוסט (לאט ולאורך זמן) כך שהסחיבה "דעכה" מחודש לחודש....

ניסיונות חילוץ הבורג (נגזר בנסיונות הפתיחה) לא צלחו ונדרש היה החלפת גל ארכובה.
המנוע עישן קלות כך שחשדנו בנוסף שנצטרך גם טיפול בראש מנוע.

לסיכום, המנוע הוחלף והויטרה "טסה" .
מומלץ לכל בעלי הויטרות לוודא מידי פעם הידוק בורג הפולי למניעת צרות עתידיות.

רענן

-->