PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוברול מנוע - מה צריך

עירא
25-11-03, 21:59
אני חושב לעשות אוברול למנוע שיושב לי בבית (ואם בסוף הוא גם יעבוד אז להחליף אם מה שיש היום) רציתי להתייעץ עם כולם, מה צריך לפני שמתחילים עם כזה פרוייקט? איזה ספרים כלים ושאר טיפים יתקבלו בברכה
עירא
(וכן קראתי את שתי הכתבות של חנן ואורי אבל כל חומר נוסף רק יכול לעזור)

עירא
25-11-03, 22:01
ובאותו הקשר, אם יש מישהו שנורא רוצה לעזור, מוזמן בברכה :wink:

טדי
25-11-03, 22:50
מה המידה בבוכנות עכשיו

ניר ל
26-11-03, 10:53
לא נעים לי לבאס אותך, אבל חבל לי עליך.
מהיום הראשון שנכנסת לפורום, הכוונה היתה להעמיד ג'יפ במינימום השקעה,
אני לא יודע אם אתה מנהל חשבון הוצאות, אבל עצור וחשב כמה הגרוטאה עלתה עד עכשיו. לפי איך שהמצב נראה - זו רק ההתחלה.אצלנו בשוק ההון יש מושג שנקרא - STOP-LOSS , מגיע הזמן שמקבלים החלטה לחתוך הפסדים !
עכשיו לעניין -
אוברול מנוע הוא לא סיפור זול גם אם אתה עושה אותו לבד. (החל מ 3500 ש"ח).
תוסיף לסכום הזה עוד 2000 ש"ח ותוכל לרכוש ג'יפ שלם תקין מכאנית ממגרש פירוקים. תשתמש במנוע, בשלדה או בכל הגי'פ ואת מה שנשאר תוכל למכור בקלות (סרנים רחבים, גיר,טרנספר וכו') ולכסות את הפרש העלויות.

דבר נוסף - השלדה שלך מתה. אל תשקיע אפילו גרוש בנסיונות לתקן אותה.
אם אתה לא הולך על האופציה שהצעתי לך כאן - ראיתי שמישהו הציע לך לפנות לו שלדה מהחצר, קח אותה ודבר איתי אח"כ.

אדי
26-11-03, 11:42
בנוסף להצעה של ניר, אין לי מושג מה המצב של הג'יפ שלך, אבל אם השלדה כבר סיימה את תפקידה וכך גם חלק מהמכלולים העקריים שווה לך לשקול את ההצעה של ניר. אולי כדאי לקנות ג'יפ מימ"ח ופשוט להלביש עליו את הבודי שלך (אם הוא במצב טוב). אני לא חושב שאמורה להיות בעיה מבחינת רישוי, תצטרך לשנות מס' שלדה ומס' מנוע ברשיון - עד כמה שאני יודע אפשרי בג'יפים במידה ואתה קונה את השלדה והמנוע מסוחר מורשה.

אדי

RINCEWIND
26-11-03, 15:32
אצלנו בשוק ההון יש מושג שנקרא - STOP-LOSS
.
ניר אתה מצחיק אותי,
לחתוך את ההפסדים בCJ משמע לא לקנות אחד.
הוצאות לרובנו הם חלק מאחזקת הרכב ומהעלות המשוקללת, הרי כבר הוסכם שהעסק לא כלכלי.
הבחור רוצה לעשות אוברול למנוע ששוכב בחצר, סבבה.
עירא יש טונה של חומר, תקרא את הכתבה של אורי, תשיג צ'ילטונס או היינס בשתיהם יש הוראות מפורטות.
למד את הנושא ודע למה אתה נכנס.
בכל מקרה זול זה לא יהיה, אבל ההרגשה אחרי זה, את זה קשה לתמחר

ניר ל
26-11-03, 17:23
לחתוך את ההפסדים בCJ משמע לא לקנות אחד.

שלילי בזנט !

קנה סי ג'י מתוחזק כמו שצריך (ניתן למצוא כאלה ב 20-30 אלף ש"ח וצפונה), ולא תצטרך לאסוף חלקים מהכביש ולבנות אותו מחדש. דוגמאות - הג'יפ של נמרוד, הג'יפ של מוני , הג'יפ של בועז DICE . אלו ג'יפים שנקנו ב 20-35 אלף ש"ח, הג'יפ של מוני כבר נמכר מאז לאביגדור,חלקם משופרים/משופרים מאד, למעט תחזוקה שוטפת ובלאי טבעי לא היו עליהם הוצאות אחרות. (לא כולל שיפורים שנוספו).

קנה סי ג'י שנאנס ע"י גדוד גולני, ותאכל חרא ! תצטרך לתקן ולשפץ בלי סוף (עד שתעבור על כל המכלולים או תתיאש ותמכור). דוגמאות- הג'יפ שלי, הג'יפ של עירא, כנראה שגם הג'יפ שלך (אם אתה מדבר מנסיון) ואני יכול לזרוק כאן עוד הרבה דוגמאות (הג'יפ של אלדד, של רונגל רחמנא לצלאן וכו'). מי שמדבר מנסיון על ה"עובדה " שסיקס הוא רכב לא אמין ביחס לכל רכב אחר - או שעדיין לא הביא את הגרוטאה שלו למצב מאוזן, או שהתייאש ומכר למסכן אחר.
בסיקס שלי הוחלפו כל המכלולים מהיום שהגיע אלי במצב עציץ ועד היום, למעט מכלול ההגה, הג'אנטים, השלדה והמרכב. השלדה והמרכב הם המכלולים היחידים שנבדקו על ידי בקפדנות לפני תחילת הפרוייקט ונמצאו שלמים לחלוטין, כל השאר היה בררה. שיפורים אני לא סופר וחלקים מתכלים גם לא (מצבר,אגזוז, רדיאטור,צמיגים - בעלי מח"מ זהה לכל רכב תקין ללא קשר לסוג).
שום מכלול בסיסי ששיפצתי - לא איכזב פעם שניה.
בקיצור- העובדה ש95% מהסיקסים על הכביש הם גרוטאות לא מתוחזקות ונוטות להתפרק, מעידה על כך שזה רכב עם גיל ממוצע של 25 שנה, שעדיין נראה סקסי, נסחר במחיר זול ומהווה אטרקציה לילדים תפרנים, שאכן לא יודעים בד"כ למה הם נכנסים. הסיקס שלי אמיתי, כל השאר לא !

עירא
26-11-03, 17:25
ערב טוב,
טדי המידה בבוכנות כרגע 020
ניר, כמו שכתבו ביום ששאלתי את השאלה של האם כדאי לקנות ג'יפ היה לי ברור שכלכלי זה ממש לא הולך ליהיות.
בשביל רכב ליסוע ביומיום הייתי קונה סובארו לא ג'יפ. בשביל רכב שאני אוכל לזחול מתחתיו יום וליל, בשביל זה יש ג'יפ. כן אני יודע שהשילדה כרגע במצב לא טוב אבל להחליף שילדה נראה לי יותר מידיי מסובך (והבעייה העיקרית בזה היא משרד הרישוי :wink: ) ולא כל כך הכרחי. (מה לעשות הדעות היו חלוקות בנושא ואני אישית מהאופטימיים (מפגרים אבל אופטימיים).
לגבי האוברול, גם כמו שנאמר את ההרגשה אח"כ אי אפשר לתמחר או כמו שחנן כתב שאחרי מסע של 100 ק"מ כל "מסעון" של 40 ק"מ יראה כמו טיול שנתי.
אני יודע שהעלות של זה תיהיה לפחות 4,500 ש"ח (אני מוסיף לעלויות של חנן ואורי את המחיר של הטעויות ועוד כמה כלים שאני מתכנן לקנות בשביל זה) ובסוף יהיה לי מנוע ואז אני אקנה ג'יפ חדש בשבילו.... :lol:

shmil
26-11-03, 17:39
אל תתיאש עירא :lol:
ומצד שני, פירוק ג'יפ ימ"ח הוא קלי קלות, יום וחצי עבודה, וסיימת. עשיתי זאת בדיוק לפני חודש. בהנחה שיש לך מקום לעבוד, ולא רחוב או חניה של בית משותף, עם כלים בסיסיים אתה מסיים, כולל שלדה, ולמרות חוסר הידע - בלא יותר מיומיים. ההרכבה עצמה תיקח קצת יותר, אך לא הרבה יותר, כי הכל מתאים.
לגבי משרד הרישוי- גם לכך יש פתרונות פשוטים, שלא כאן המקום לפרטם, :roll: , ואינם מצריכים את משרד הרישוי בתמונה.
אם אתה עושה זאת- שלא תיקח סיקס מממוגני האינתיפאדה, כי הם באמת גמורים לגמרי, אלא את אלו ששירתו את היחידות המובחרות, עם קשתות ההתהפכות המתקפלות, שלדה מחוזקת, סרנים מחוזקים, ואותם - אף חייל גולני לא קרע.
המחירים אצל סמו- 4K לסיקס כזה ללא מנוע, ואתה יכול לבקש לפרק לבד, שלא יגרם נזק לחלקים אחרים, 6K עם מנוע, ובשביל 6.5K הוא גם יניע לך אותו וייתן לך לעשות סיבוב לפני שאתה לוקח.
אם כן, קחל איתך לשם מישהו שמבין, שיעזור לך לבחור, כי המבחר גדול ומבלבל.
בהצלחה :)

ניר ל
26-11-03, 17:53
אוברסייז של 020 , אין בעיה לחרוט לפחות עוד פעם אחת. (ניתן עד 060 ), גם מעבר לזה ניתן גם להחליף סליבים.
אם אתה מתכוון להשקיע 4500 ש"ח במנוע שאין לך כרגע ג'יפ לשים אותו עליו, אז זה לא מסתדר לי עם הרצון לחסוך עלויות בתיקון שלדה.
חנן ואורי שיפצו לבד את המנועים, so fucking what? כל מוסכניק מתחיל עושה את זה שלוש פעמים ביום... רוצה להכיר את המנוע שלך יותר טוב - פרק אותו לגורמים,תעמיס את החלקים על הפרייבט, תעשה סיבוב מסביב לבית, תחזור ותרכיב אותם חזרה לפי הספר. (בדרך תדמיין שמסרת את החלקים לשיפוץ וחריטה).
בלי שום קשר ב 4500 ש"ח, תעשה מה שהציעו לך לפחות עשרה אנשים עם קצת נסיון חיים - תקנה ג'יפ מימ"ח.
(או תמשיך לשלם ביוקר...)

t_uri
26-11-03, 19:07
עירא.

נתחיל מזה שכנראה מצב המנוע שלך תואם את המצב הג'יפ. עלות אוברול כללי למנוע יכולה להגיע עד ל-5000 ש"ח. אני שילמתי את הסכום הזה על אוברול כללי. מבחינת השוואה לקנית מנוע משופץ מימ"ח זה +/- אותו דבר רק שכאן אתה יודע מה יש לך בפנים אבל מסתכן באי מתן אחריות ובכך שאתה עושה את זה כמעט ללא ניסיון קודם בעבודה על מכלולים מכאניים (או שאני טועה).

תשמע, אני לא חושב אתה עומד באותה נקודה כמו שחנן או אני עמדנו לפני האוברול. מצב הג'יפ שלי ומצב הג'יפ של חנן היה כנראה הרבה יותר טוב ממצב הג'יפ שלך (כן אני מדבר בעיקר על השילדה).

אני לא מסכים עם מה ש-RINCEWIND כתב. גם הג'פ שלי נקנה בתור גרוטאה, והרבה ממנו היה מוזנח, אבל אצלי המצב הכללי היה טוב יחסית חוץ מבעית סטרטר שנבעה בכלל ממתאם שחוק בין הבל-הוזינג למנוע.
נכון שבמהלך הזמן הג'יפ שלי שופץ/הולחף ברובו אבל כמעט תמיד זה היה לצורך שידרוגים/ תחזוקה מונעת. לא מדובר על יישור קו שבגללו אתה מפסיד את הכיף האמיתי - טיולים.

אני מצטרף להמלצה שכדאי לך לקנות ג'יפ מפירוק ולהרכיב את הבודי שלך עליו. לא חסרים ג'יפים כאלה במצב טוב (למרות שהם הולכים ומתמעטית) זה יצא לך הרבה יותר זול ויש סיכוי טוב שתוכל למכור מה שאתה לא צריך.

בהצלחה.

אורי טל.

נמרוד
27-11-03, 11:27
אני רוצה להעלות כיוון מחשבה נוסף.

מה שאתם מציעים, במילים פשוטות, הוא לקבל החלטה אסטרטגית שאת הג'יפ הזה בונים מחדש. וזה לא משנה אם עושים את זה על בסיס ג'יפ ימ"ח, זה עניין טכני. זה מה שניר עשה במשך כמה שנים, ומה שאורי טל עשה בפחות זמן, אבל זה בכל מקרה התחייבות רצינית, הרבה כסף, הרבה מאד השקעה אישית הן בלימוד לעומק של הדברים והן זמן - סופי שבוע רבים של עבודה מאומצת, וויתור על טיולים לתקופה מסוימת. יש אנשים שזה האופי שלהם.

יש אופציה אחרת, מה שערן הציע בגדול - תתגרש מהג'יפ הפחות מוצלח, תעביר אותו הלאה... אל תנסה למכור דרך הפורום הזה :wink: , תוציא מה שאפשר מבחינה כספית, ואז תחפש ג'יפ אחר, כשהיתרון הוא שהפעם אתה הרבה יותר חכם, אתה כבר יודע איפה נופלים וכמה עולים הדברים, אתה יכול לבדוק כל מועמד לעומק. להערכתי, זו הדרך הכלכלית ביותר, אם כי היא קצת אכזרית (כלפי הג'יפ הנוכחי) אם אתה מאלו שמתיחסים לג'יפ כאל יצור חי....

דרך שלישית, והיא ברירת המחדל, היא להמשיך לתקן תלאי על תלאי, עד שהג'יפ יתיש אותך הן מבחינה כלכלית והן מבחינה עצבית - ואז אתה תאלץ לבחור באחת משתי האופציות הקודמות. הסכנה היא שאתה תהיה כל כך מותש שימאס לך מכל העסק, וזה יהיה חבל. מאנשים צעירים ואופטימיים שקנו סיקס חבוט ובחרו בדרך השלישית, נולדות אגדות חוסר האמינות של הסיקס.

ניר ל
27-11-03, 12:03
הדרך שאני הצעתי היא הדרך הזולה והמהירה להעמיד ג'יפ נוסע תקין ולא משופר במינימום כסף, ממצב קיים שבו יש לך ביד בסה"כ את הניירות .
החשבון שלי הוא עלות ברוטו של 7000 ש"ח ואם יש לך גיר וסרנים רחבים תקינים על הג'יפ הנוכחי תוכל להחזיר 3000 ש"ח ממכירת חלקים.

באופן אישי אני מסכים עם נמרוד. אבל המשמעות היא להעיף את הג'יפ הקיים (אם אני זוכר נכון מדובר בג'יפ ישן משנות השבעים, במחיר מקסימום של 5000 ש"ח, ולחפש ג'יפ מושקע ומשופר במקומו - לפחות 20000 ש"ח (ויש כמובן את הג'יפ שלי שימכר תמורת 60,000 ש"ח....), כבר מדובר בהוצאה גבוהה פי שלוש ועדיין קיימת סבירות גבוהה להשקעה נוספת של אלפי ש"ח על יישור קו.

ארז
27-11-03, 15:01
ניר אני כבר הצעתי 65000 על שלך....

בכל מקרה אני מצטרף להצעה ללכת על גיפ מהימ"ח קומפלט אצל סמו יש כאלו שנמדדו בשעות מנוע ולא בקילומטרז'....

ניר ל
27-11-03, 16:58
ארז, מצטער, כבר נמכר .

-->