PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט הגבהה (של המתלם לסופה, חוות דעת?)

ג.ב
30-10-06, 00:19
רציתי לדעת קיט הגבהה לסופה של איתי מהמתלם אם הוא טוב לסופה ואם המחיר סביר בסביבות 5000 ש"ח
ואם יש אופציות אחרות(ברצוני להרוויח מהלך מתלה גדול יותר)
תודה

זאביק
30-10-06, 00:34
סופה קצרה ? ארוכה ? פתוחה ? סגורה ?

lizard
30-10-06, 09:07
כל הקיטים עולים פחות או יותר אותו דבר.
אתה יכול לראות תמונות של הקיט, אם מדובר על אותו קיט, בכתבה על המגפה של הכלב. זאת כתבה על ג'יפ של אחד מחברי הפורום שמותקן עליו קיט שכזה.
גם על הרכב שלי מותקן קיט שכזה, אבל עוד אין תמונות של מהלך מתלה.
אין לי מושג כמה הגבהה יש לי עכשיו, הנה תמונה של הרכב לפני ואחרי. האחרי ללא משקל.

http://lizard.co.il/4x4/1.jpg
http://lizard.co.il/4x4/2.jpg

חנן-ג'יפולוג
30-10-06, 09:20
מיכה, עם כל הכבוד לכל מומחי הבטיחות, ולבונים הנכבדים, תעשה לעצמך טובה ותוריד את האלכסון הזה. זה מזעזע, וגם אתה לא איזו נערת גומי. כרגע אתה עוד מתמודד עם זה, כי זה חדש לך ואתה מתלהב, וכי הרכב עדיין לא בשימוש קבוע. אל תהפוך את החיים שלך לסיוט. ביום שתתחרה בצורה שמחייבת משהו כזה, תתחיל לחשוב על התקנה מחדש של אלכסון שמחויב לפי התקנים, ותנסה שהפעם הוא יפריע פחות לכניסה ויציאה.

lizard
30-10-06, 09:30
חנן אני מודה שהיו לי הירהורים בנושא. אבל האמת היא שלי יותר נוח עם הבאר הזה. נשמע משונה אבל הוא נותן לי הרגשה טובה יותר. מה גם שאני משתמש בו כמשענת :-)

אחרי שהמדרגות הותקנו אז הכניסה לרכב עוד יותר קלה.
נכון, זה לא כמו פרייבט שהכניסה לרכב חופשית ולא מצריכה יותר מידי התכוננויות. אבל פה מדובר על ג'יפ גבוה ועם כלוב. לכן בכל מקרה כל כניסה לרכב מצריכה מחשבה תחילה.

כשאסיים אני אבוא אליך ותראה שהשד לא כזה נורא.

נמרוד
30-10-06, 09:32
*********בבקשה לחזור לנושא הדיון המקורי, חוות דעת על קיט מתלים של המתלם לסופה. כלומר, לא לCJ ולא לאף רכב אחר, גם אם נדמה שזה אותו דבר - זה לא. לסופה. תודה!*******

lizard
30-10-06, 17:54
נמרוד, הקיט עצמו הוא לסופה אבל התאמתי אותו לCJ. ההתאמה היא בעיקרון שינוי התושבות קפיץ הקדמיות לכאלו של סופה. רחבות יותר.
התושבות האחוריות והתושבות הקבועות על השלדה מתאימות בלי שום בעיה.

ג.ב
30-10-06, 22:05
אז ככה מדובר בסופה קצרה וסגורה
מי שהתקין איזה קיט הגבהה
יכול לתת חוות דעת או המלצה
ואם יש מישהו אחר שעושה עבודה טובה

six 4 life
30-10-06, 22:59
השאלה היא לא איך הקיט הזה מתנהג בחודש חודשיים הראשונים.
השאלה היא אם הוא שומר על התכונות שלו גם אחרי שנה וחצי- שנתיים של שימוש והלאה.
*אם הוא נשאר בגובה הקודם שלו, או שוקע
*אם הוא נשאר רך כמו בהתחלה, או מתרכך עוד יותר עם הזמן ויורד בגובה
אלו בעיקר השאלו שצריך לשאול

אם הקיט המדובר הוא אותו קיט שדרור נוסע עליו, הוא עומד יפה במשימה.
אם הקיט שונה בצורה כלשהיא מהקיט שמיכה ועומר נוסעים עליו, אז אין לנו למעשה חוות דעת על שימוש ממושך והתוצאות שלו.

עוד נקודה למחשבה היא
שהמתלם ממליץ להתקין עם הקיט הזה את הבולמים שעומר ומיכה שמו בג'יפ שלהם, בילשטיין מסדרה מסויימת, כאשר העלות לצרכן עומדת על 1000 ש"ח בערך, ומעלה. לבולם אחד.

אז לגבי איך הגרסה ה"יותר עממית" מתנהגת- קיט קפיצים המדובר ובולמים קצת יותר "פשוטים", אין עדין מי שיחווה דעה.

דרור
אם הקיט שלך אכן זהה לקיט המדובר, נשמח אם תרחיב עליו ועל איזה בולמים אתה נוסע.

lizard
31-10-06, 00:14
ארז אני מסכים איתך ב100%. מקווה שבעוד חצי שנה אוכל לתת חוות דעת מושכלת יותר בקשר לסט.

six 4 life
31-10-06, 00:28
מיכה
בחצי שנה הקפיצים עוד יחסית בתולים
מעבר לזה, הג'יפ שלך לא הולך לנסוע על בסיס יום יומי ואני לא יודע כמה טיולים/ תחרויות יעשה בחודש/ חצי שנה, אבל בכל אופן זה יהיה יותר מכלום אז בכל אופן תחווה דיעה.

האמת שתכל'ס גם אם היית נוסע איתו יום יום, אתה עם הבולמים שמחירם לצרכן הוא כקיט שלם של פרוקומפ (לצורך סדר הגודל, לא לצורך ההשוואה), אז אני לא יודע כמה זה יהיה רלוונטי.

בכל אופן נחכה לתגובה של דרור.

lizard
31-10-06, 00:41
שכחתי לכתוב משהו.
הקיט, עד כמה שהבנתי, מאוד קשיח. הוא תוכנן לסופות ארוכות וממוגנות כמדומני. לכן למיטב הבנתי יקח לו הרבה זמן לשקוע.
כנראה שאחרי שאסיים את הכול כולל הכול אז אלך למתלם לסיבוב הנמכה נוסף. פחות חשוב לי הגובה, חשוב לי המהלך מתלה.

tzagi
31-10-06, 07:12
Quote:אתה עם הבולמים שמחירם לצרכן הוא כקיט שלם של פרוקומפ (לצורך סדר הגודל, לא לצורך ההשוואה)

Do you know why a devorce is expensive?
Becouse its worth it!

The bilsteins are expensive, yes, but they are well worth it
Comparing a set of 4 bilstien shocks to a complete procomp lift kit is totaly anfair as the 4 bilstiens are actualy worth the money spent,
something I can't say of the procrap kit.

אלעד4ס4
31-10-06, 07:21
מהלך כזה מתאים לך??

lizard
31-10-06, 07:29
אלעד זו לא חוכמה. לשים ריבולברים זה לא פתרון אמיתי. טוב זה לא נכון, זה פתרון אבל אצלי לפחות הוא נמצא בשלב הבא. כלומר, קודם סט קפיצים אחרי זה פתרונות כמו ריבולברים, הוספת קפיץ רבע אליפטי וכדומה.

לרכב מירוץ שרק רואה שטח ולאט, רכב עבירות כזה או אחר, מבוסס קפיצים לא הייתי מהסס לשים ריבולברים איכותיים. אולי אפילו שילוב של רבע אליפטי וריבולברים. מהלך מתלה מטורף בצורה קיצונית. לא בטוח שבכלל ניתן ליישום.

נמרוד
31-10-06, 08:49
רציתי לדעת קיט הגבהה לסופה של איתי מהמתלם אם הוא טוב לסופה ואם המחיר סביר בסביבות 5000 ש"ח
ואם יש אופציות אחרות(ברצוני להרוויח מהלך מתלה גדול יותר)
תודה

השרשור מתפזר ומתבדר במקום לעזור לבחור, וחבל.

א. המתלם עושים עבודה טובה על קפיצי עלים. ראה הסופה של דרור ברלי. אתה צריך להגיד לאיתי שאתה רוצה קפיצים כמו של דרור ברלי.
ב. איתי עומד מאחורי המוצרים שלו - אתה יכול לחזור שוב ושוב והם יפרקו וירכיבו עד שתהיה מרוצה. זה מנסיון של הרבה חברי פורום. הוא גם קורא את הפורום הזה ויש לו כאן שם.
ג. מזה שיש לחברים נסיון בזה שחוזרים אליו, אתה עלול להבין מסקנות לא נכונות... קפיצי עלים זה אמנות ולא רק מדע, לפעמים הם קולעים במכה ראשונה ולפעמים לא, גם הדרישות של הלקוחות שונות וסותרות.
ד. יש אופציות אחרות - אתה יכול להזמין לקנות קיט פרוקומפ אמריקאי שמביא ינוביץ', שנמכר במחיר טוב ביחס לארץ - פחות או יותר מה שהמתלם רוצה. הפרוקמופ הוא קיט באיכות בסיסית, כלומר עושה את העבודה בתור תחליף לקפיצים בג'יפ ישן (וכל קפיץ עלים בן 10 שנים ברכב שטח שעבד קשה הוא קפיץ גמור), אבל נחשב לקיט זול ולא איכותי גם במולדתו וגם בארץ.
ה. אתה יכול ליבא באופן אישי קיט מתלים מארה"ב, הבעייה שסופה היא דגם לא מוכר שם. אתה מביא קיט לג'יפ רנגלר YJ וצריך להתאים אותו לסופה, שזה אומר לקדוח חור חדש בתושבת או בקפיץ במרחק כמה ס"מ מהמקורי. יש כמה וכמה סופות בארץ עם קיטים של רוביקון אקספרס, חברה אמריקאית איכותית מאד. אבל המחיר, לאחר מיסים ומשלוח והכל, יוצא קרוב יותר ל10K שקל מאשר ל5.

אני אישית הגבהתי עכשיו ג'יפ צ'רוקי (כתבה בעמוד הראשי). (http://www.jeepolog.com/297.html)בחרתי לייבא קיט מושלם מארה"ב. אבל זה בגלל שיש לי רכב שיש לו קיטים מעולים בארה"ב, ואני יודע שהכל מתאים פיקס. לסיקס או סופה, הייתי הולך למתלם בראש שקט.

דרור ברלי
31-10-06, 14:32
מה שמורכב אצלי הוא סט-אפ מעולה שהגענו אליו לאחר סאגת פיתוח לא קצרה. עם הזמן הוא איבד קצת גובה אבל עדיין לא משמעותי. איכות הנסיעה מעולה ביחס לקפיצים סטנדרטיים, מהלך המתלה המתקבל גדול מאוד. לא הייתי מגזים אם הייתי קובע שזה קיט הקפיצים הטוב ביותר בשוק לסופה סגורה, הן אבסולוטית והן מבחינת יחס עלות-תמורה. הוא מתאים בול ולא דורש התאמות כמו הקיט של רוביקון, שבכל מקרה לא מתאים למשקל של סופה ארוכה סגורה.
עם צמיגי 31, זה לא רכב לתחרויות עבירות אקסטרים. אבל הוא מתנהג נהדר במצבי הצלבות, כאשר הבודי נשאר מאוזן לגמרי רוב הזמן. ביחד עם שתי נעילות אוטומטיות הקיט הזה מתמודד יותר מאשר בכבוד עם כל מצב של קשיי עבירות שניתקלתי בו בטיולים, כולל קשים ביותר.

אני מניח שאיתי קורא את השרשור. מכיוון שהוא גם חבר שלי ולא יכעס עלי, אני אומר שאם הוא לא היה ישן בעמידה, הוא היה יכול למכור לא מעט קיטים כאלה... אבל זה היה פעם. היום הבעיה עם הקיט הזה של מתלם היא בסוג החומר עצמו, שלאחרונה אינו זמין.

בולמים: אין לי כרגע תקציב לבולמים איכותיים. מאחור אני מנסה כמה חודשים בולמים של מונרו עם קפיץ סליל תומך שמולבש עליהם (מין קויל-אובר שכזה). מדובר בבולם מאיכות בינונית, אבל הקפיץ שעליו מרים את הרכב גבוה. לכל מי שמתלהב - כן, יש שיפור בנוחות, אבל יש גם פגיעה במהלך המתלה (גדול מאוד עם בולם רגיל).
מלפנים המהלך גדול במופגן, כרגע יש שם בולמי פרוקומפ 1000 די גמורים והם הולכים לעוף משם.

אני אשמח לרביעיית בילשטיינים המדוברת (כמו אצל עומר למשל?...), אבל כשיהיה לי תקציב בשבילם, הם יהיו מיועדים קודם כל לבאגי ורק אחר כך לג'יפ. אם יש תקציב, אל תהססו - ההבדל בין בולם פשוט לבולם איכותי הוא שמיים וארץ.

lizard
31-10-06, 20:05
דרור לא הבנתי, יש לך קפיצים באורך סטנדרטי או ארוכים יותר?
כלומר, אפשר להגיע לתוצאות שיש לך עם קפיצים רגילים שאני מוריד מהרכב? או שמדובר על סט חדש של קפיצים ?

ג.ב
31-10-06, 20:24
אז לא כל כך הבנתי
אז הקיט של המתלם יותר טוב מהקיט של פרוקום?
ולדרור, הקיט שהתקנת מהמתלם הוא מגיע לרמה שהראה פה אלעד ?(ראה תמונות קודם)
ואם אפשר לדעת כמה שילמת ?(או שזה חבר טוב ועשה לך מחיר )אם תוכל לדבר איתי או בפרטי או בט"ל 0505333405 תודה
ואני לא מתכוון לייבא קיט מחו"ל .(למי שחשב)

מאיר רוטברג
31-10-06, 21:28
ככל הידוע לי וידוע לי איתי בכלל לא עושה קיט כמו שלך ,

דיברתי איתו 10 פעמים והייתי אצלו
הוא בחור נהדר אבל ממש ,ממש לא ביזנסמן-

הקיט של דרור נהדר ,רכות נהדרת מהלכי מיתלים מצויינים ועם בולמים אייכותיים ולא דראק'ס כמו שיש לו הקיט הזה היה יכול להיות מיוצא לארה"ב ולא להייפך

חבל

אלעד4ס4
31-10-06, 22:06
מה קיט איזה קיט?? מותר לי לישאול איזה קיט המתלם מייצר?? למיטב ידיעתי הוא מחליף 4 מאיות ליותר ארוכות ומתקין משולשים. תתקנו אותי אם אני טועה.. אז היא אפשר ליקרוא לזה קיט.. את זה אפשר לעשות לבד. ולא חסרים מאיות ארוכות שמתאימות לסופה.. . לגביי הקיט שאני בניתי . ולא רק קיט אחד כזה . איילו שמכירים את הגיפים של החברים שלי ראו איזה מהלך מיתלה הגיפ נותן גם ללא הריבולברים... . דרך אגב הפרוקומופ הוא סט לא רע.. מה שהורג את הקפיץ זה המשולשים שמרכיבים על הגיפ.. ותאמינו לי שאני מדבר מניסיון.

lizard
31-10-06, 22:11
אז לא כל כך הבנתי
אז הקיט של המתלם יותר טוב מהקיט של פרוקום?
ולדרור, הקיט שהתקנת מהמתלם הוא מגיע לרמה שהראה פה אלעד ?(ראה תמונות קודם)
ואם אפשר לדעת כמה שילמת ?(או שזה חבר טוב ועשה לך מחיר )אם תוכל לדבר איתי או בפרטי או בט"ל 0505333405 תודה
ואני לא מתכוון לייבא קיט מחו"ל .(למי שחשב)

הסיבה למהלך מתלה הגדול שאתה ראית בתמונות היא בעיקר בגלל הריבולברים שמותקנים על הרכב.
זה לא אומר שזה סט מיוחד או משהו כזה. זה יכול להיות אבל בדר"כ, עד כמה שהבנתי, מי שמתקין ריבולברים רוצה לחסוך לעצמו את הצורך בקיט שעושה בערך אותו דבר רק יותר טוב.
ריבולברים זה לא חוקי בעליל ואם זה לא מותקן נכון ומחברה אמינה אז גם יכול להיות מסוכן. אם אתה הולך על פתרון כזה אז עדיף, לדעתי, כבר קפיץ רבע אליפטי שמחליף את התושבות האחוריות (מקדימה התיבת הגה מפריעה).

אלעד4ס4
31-10-06, 22:54
בול שיט. את הסט הזה אני בניתי . גם אם תוריד את הריבולברים תקבל מהלך מדהים.. .. ב..גיפ הזה מותקנים בולמים ראנצו 9112. ריבולברים מקוריים.. .תושבות הבולמים שונו. צינורות ברקס ארוכים יותר. זרוע פיטמן מונמכת. והנה התוצאה לפנייך.. מי אמר שריבולברים לא חוקי בעליל?? טרפלקס ימכורו מוצר לא חוקי או ביטחותי?? הקטע הוא שכאשר אני הבאתי את הריבולברים לארץ קם חכמולוג וניסה להעתיק את המוצר . ועל מנת להוזיל עלויות הוא חיפף והתואה היתה שמי שהתפתה למחיר הזול אכל אותה . ואז יצא שם לא טוב למוצר. עד היום למעלה מ4 שנים הרבה גיפים נוסעים אם ריבולברים מקוריים ואיין להם שום בעייה או תקלה. או שברים במוצר.... דרך אגב אתה נסעת עם גיפ שמותקנים בו ריבורלרים??

six 4 life
31-10-06, 23:15
חבר'ה
לכל מי שאומר שהבילשטיינים או כל בולם בסגנון שמחירו הוא בסביבות ה1000 ש"ח ליחידה טובים- אני לא סותר אתכם.
אני בטוח לגמרי שאיכות הנסיעה עם הבולמים האלו שונה הבדל של שמיים וארץ מנסיעה על בולמים פשוטים.
רק מה- קיט קפיצים 5,000 ש"ח, סט רביעיית בולמים 4,000 ש"ח בערך, הגעת ל9,000 ש"ח.

לסופה, אני בספק אם השקעה של 10,000 ש"ח על הסט אפ הזה הוא מוצדק.
כמובן שמכאן ואילך זה כל אחד לשיקוליו, אבל ברמה הממוצעת שלי לפחות מוכרת- אני בספק כמה בעלי סופות מוכנים- או בכלל מסוגלים, כלכלית, להתקין סט אפ כזה.

ושוב, כל אחד ושיקוליו.
כשאתה משווה את זה אל מול אופציות אחרות, אני יודע שלא כולם יסכימו- הבולמים האלו מבחינת העלות, הם לא לסופאי הממוצע.

ג.ב
31-10-06, 23:45
תודה רבה לכולכם
אני לא בנוי להשקעה גדולה כמו 9000 ש"ח
אני מעונין להגדיל את מהלך המתלה במה שפחות כסף
לא רוצה ממש זול אבל גם לא יקר

six 4 life
31-10-06, 23:49
תודה רבה לכולכם
אני לא בנוי להשקעה גדולה כמו 9000 ש"ח
אני מעונין להגדיל את מהלך המתלה במה שפחות כסף
לא רוצה ממש זול אבל גם לא יקר

שלא תבין לא נכון- לא מדובר על קיט שעולה 9,000 ש"ח
קיט הקפיצים ששאלת עליו עולה בסביבות ה5,000 ש"ח
פשוט כדי להוציא ממנו את המיטב ברמת הנוחות, ממליץ היצרן שלו על הבילשטיין המדוברים.
כמובן וכמובן שתוכל לנסוע על הקיט הזה עם בולמים במחיר יותר "עממי" ואין שום חובה להתקין את הבילשטיינים המדוברים.

קרא את הדיעה של דרור שוב, הוא נוסע על קיט כזה הכי הרבה זמן כאן מהחבר'ה כאן שהתקינו את הקיט הזה.

שאולי
31-10-06, 23:54
אני לא בטוח שאני מבטא נכון אבל מישהו מכיר סט של " סקייג'ק " או משהו כזה ??
אלעד 4X4 ביקשתי ממך סט ואתה לא רוצה להכין לי אז מה כל הקישקושים
שאולי

tzagi
01-11-06, 00:00
http://www.skyjacker.com/products-search-list.asp

אלעד4ס4
01-11-06, 05:45
שאולי ידידי בוקר טוב..לא אמרתי שאני לא רוצה להכין לך.. תפסתה אותי בתקופה של ים עבודה. תחכה בסבלנות ואני יכין לך סט.

דרור ברלי
01-11-06, 10:19
עוד קצת פרטים:

מדובר בקיט שלם ולא בהחלפת עלים ראשיים. כל הקפיץ חדש.
הקפיצים ארוכים ב-6 ס"מ מקפיץ רגיל.
נדנדות - משולשים 14 ס"מ (לא חובה)
ניתוק מהיר למייצב קדמי
תוספת גובה - כ-4 אינץ'.

הקיט לא עלה לי כסף, כי הרכב שלי שימש פלטפורמה לפיתוחו, קצת יותר משנתיים של פירוקים והרכבות ונסיונות, וגם תקלות, כמו בכל פיתוח. אחרי שירקנו עליו דם, הקיט הזה מעולה ואין על זה ויכוח. הבעיה היא שהוא לא זמין כרגע על המדף אצל איתי. אם תצליחו לשכנע את איתי לייצר לכם כזה - הרווחתם.
כי באותו מחיר כמו הפרוקומפ, אין מה להשוות בכלל. פרוקומפ זה הקפיץ התחליפי הכי לא נוח שאני מכיר, כמעט כמו האורגינל המחורבן של הסופה.
הקפיץ המיובא היחיד שאני משווה לקפיצים של מתלם זה רוביקון-אקספרס. כאמור לא מתאים בול וצריך הרבה שינויים והתאמות, ועולה פי 2. עדיין לפני בולמים איכותיים...

באשר לבולמים - כאן רק השמיים ועומק הכיס הם הגבול. אף אחד לא מכריח אתכם לרכוש בולמים ב-1000 שקל לחתיכה. אם תרצו יותר טוב? יש גם ב-1000$ לחתיכה... האיכות ביחס ישר לעלות. אין מה לעשות. רוב בעלי הסופות לא ממש זקוקים לבולמים ברמה כזאת, ולרוב השימושים השפויים (לא ראלי-רייד) גם בולמים קצת יותר זולים יעשו את העבודה.

אלעד4ס4
01-11-06, 11:03
דרור . מה עם צינורת בלם קידמיים? מה עם כבל אנד ברקס? מה עם צינורות ברקס אחוריים? מה עם זרוע פיטמן? מה עם בוקסות לקפיצים? מה עם קלינים לשינויי זוית בקקס? למעשה בקיט שלך קיבלת רק רכות נסיעה.. ברגע שהירכבת משולשים של 14 סנטימטר. ישרת את הקפיץ. ומרווח הגישה שלך וזוית הנטישה שלך קטנו.. תתקן אותי עם אני טועה.. מהלך מיתלה ללא כול השינויים שציינתי למעלה לא תקבל.. איין מה לעשות זאת עובדה.. שלא נדבר על שינויי בולמים.. ...

lizard
01-11-06, 11:50
אלעד, מדובר פה רק על קפיצים.
אני עכשיו התקנתי את הקיט של מתלם. מראש ידעתי שעם ברקסים הוא לא מתעסק. קלינים אני מקווה שבסופו של דבר אצטרך.

בתכלס, קבלתי ממתלם 4 קפיצים, נדנדות של 14 אינץ', תושבות קדמיות וסט בושינגים מלא.
לא קניתי זרוע מונמכת כי הייתה לי, קניית באופן עצמאי צינורות בלם קדמיים של בלייזר ואחורי של אביר, בניתי סקיד פלייט משוריין בעצמי ואני אבנה בעצמי את המוט המייצב.
נכון, לעומת קיט רוביקון קבלתי פחות. בסה"כ בחישוב מהיר הוצאתי על ה"קיט" הזה בסביבות ה6 וחצי אלף. עדיין זה זול יותר מקיט רוביקון, חפשתי, אבל יותר איכותי מפרוקומפ לדעתי, ביררתי חוות דעת בארץ ובעולם.

בסופו של דבר, מה שהחליט עבורי זה הרכב של עומר. אני מקווה שאחרי שאסיים אוכל לעשות מבחן השוואה מול קיט של רוביקון ושל פרוקומפ.
נמרוד, הנחתה לכתבה? :-)

נמרוד
01-11-06, 11:56
מיכה. מה שלא יהיה הג'יפ שלך יהיה ראוי לכתבה... אני לא מודאג, יש לי 4-5 שנים עד אז. ככה בדיוק התחיל בולדוג :mrgreen:

אלעד4ס4
01-11-06, 12:10
6000 שח. וזה מה שקיבלת?? . ולמעשה עוד לא היתחלת. לדעתי זאת טעות.. כמה עולה סט רוביקון הכול?? .

lizard
01-11-06, 12:31
הסט של רוביקון לא מתאים, לא רק שהוא לא מתאים הוא גם לא זמין, לא רק שהוא לא זמין הוא גם יקר בטירוף. אני מודה ומתוודא שאם היה לי בהשיג יד סט רוביקון אז הייתי קונה אותו. אבל במצב השוק כיום בארץ, מתלם נותנים פתרון איכותי למיטב ידיעתי ברמה דומה לזו של רוביקון אם לא שווה לה.

מאחר ולמתלם אין את הכוח וחשק להתעסק עם קיטים מלאים אז הם מוכרים רק מה שיש להם. את זה ידעתי מראש ועל זה שלמתי.

lizard
01-11-06, 12:32
6000 שח. וזה מה שקיבלת?? . ולמעשה עוד לא היתחלת. לדעתי זאת טעות.. כמה עולה סט רוביקון הכול?? .

לא התחלתי מה? הקיט מותקן והרכב עובד ותוך שבועיים יורכבו הבולמים ומבחינתי הרכב יהיה כשיר לנסיעה.

דרור ברלי
01-11-06, 15:50
דרור . מה עם צינורת בלם קידמיים? סידרנו להם תושבת עם הארכה. הם לא נמתחים. בכל מקרה אני אחליף אותם בקרוב ביחד עם הבולמים.
מה עם כבל אנד ברקס? מסתבר שאין צורך לגעת. עובד מצוין.
מה עם צינורות ברקס אחוריים? הוחלף צינור.
מה עם זרוע פיטמן? הוחלפה.
מה עם בוקסות לקפיצים? מה עם קלינים לשינויי זוית בקקס? כלול בקיט. בוקסות איכותיות, וקלינים לשני הסרנים כמובן.
למעשה בקיט שלך קיבלת רק רכות נסיעה.. וגם מהלך מאוד גדול אבי.
ברגע שהירכבת משולשים של 14 סנטימטר. ישרת את הקפיץ. לא נכון, וזו עובדה. אתה הרי מכיר את האוטו שלי.
ומרווח הגישה שלך וזוית הנטישה שלך קטנו.. תתקן אותי עם אני טועה.. לא משהו מורגש, אם בכלל. הקפיץ גם גבוה בהרבה. בזוית הנטישה זה ממילא זה לא משנה כי אני עם בודי ארוך.

מהלך מיתלה ללא כול השינויים שציינתי למעלה לא תקבל.. איין מה לעשות זאת עובדה.. שלא נדבר על שינויי בולמים.. ... יש מהלך מצוין גם ללא שינוי תושבות בולם שזה אגב שינוי מבנה. בא לך להסתבך בגלל עוד ס"מ או שניים? לי לא.

חבל שאני לא נוהג לצלם הרבה, אבל אני אחפש כמה תמונות כדי שתראה שיש מהלך גדול ועוד איך.

בקיצור - כשאיתי תכנן לשווק את הקיט, הוא היה אמור לכלול את כל מה שרשמת, + מנתק מהיר למוט מייצב. בולמים - לפי בחירת הלקוח (בתוספת מחיר). קיט מלא כולל הכל היה בוודאי מגיע לסכום גבוה בהרבה מ-5K (ולא לשכוח להוסיף בולמים) ועדיין שווה, כי הוא מיועד מלכתחילה לסופה ולא קיט מיובא שמיועד לרנגלר ואונסים אותו להתאים לסופה, או גרוע מזה, כל מיני קומבינות מקפיצי טרנזיט/טנדר פיז'ו או כל שעטנז אחר שכל מיני חבר'ה יצירתיים היו מרכיבים בארץ (קומבינות שלפעמים עובדות מצוין יש להודות, אבל לפעמים לא...)

מכיוון שכרגע אין לו את חומר הגלם המסוים, הוא לא מוכר את הקיט הזה, אז אין על מה להתווכח בעצם.
בכל מקרה, לא תקבל ממנו שום קפיץ חדש (לכל רכב) ללא בושינגים חדשים ואיכותיים.

אלעד4ס4
01-11-06, 19:21
דרור. אין שו ספק שאתה משוחד. ואני לא אומר את זה על מנת להעליב אותך או ליפגוע בך. תחלס שורה תחתונה. בו אני יקח אותך לקפיץ מאכר. הוא יבנה לך את אותו סט עלים החצי מחיר... ומחומר חדש.. 5 אלף שח זה יקר בטרוף והיא אפשר ליקרוא לזה קיט.. אני בטוח ומשוכנע שאתה לא היית משלם עבור 4 קפיצים 5 אלף שח....קפיצים של פגו מעולים לגיפ. ולראייה יש לפחות 20 גיפים שנוסעים איתם ועד היום ואני מדגיש עד היום לא היו שום בעיות. ויותר מיזה הגיפים עובדים קשה ואתה מכיר חלק מהם...

אלעד4ס4
01-11-06, 19:27
לא התחלתי מה? הקיט מותקן והרכב עובד ותוך שבועיים יורכבו הבולמים ומבחינתי הרכב יהיה כשיר לנסיעה.
איך אתה קורא לזה קיט. בסך הכול 4 קפיצים. ועוד אתה צריך להיכנס לקטע של בולמים. בו נאמר תתקין ראנצו 9000 . כמה עולה בולם? בסביבות 600 שח? אז עוד 2400 שח. הנה כבר 8 אלף שח. . ועוד כבל אנדברקס בסביבות 200 שח. תחלס היגעתה למחיר של 10.000 בקירוב. אז מה עשית?? כול הנאמר כאן נאמר מהניסיון שלי. . אבל א את ה נעשה איין להשיב ואתה כבר בפנים . אז אני מאחל לך שתהנה ... .

shmil
01-11-06, 19:27
קפיצים של פגו מעולים לגיפ.
קדימה, מידע לא מסתירים. :razz:
איזה פיזו? קדמיים אחוריים?

Bulldog
01-11-06, 19:45
אז קודם כל אלעד שופינסקי היקר.

אני אחזור על נקודות עיקריות בצבע בשבילך.
1. המתלם מייצר סט עלים חדש לא מאיה, מאיה וקונטרה מאיה, אלה קפיץ שלם.
2. הוא בטח לא לוקח עלים שהם עוד יותר ישנים מהרכב שעליהם הם יותקנו (דוגמאת טרנזיט, פז'ו 504 ודומיהם) מרכיב עוד כמה עלים לפי הרגש וקורה לזה "אחלה קיט שבעולם".
3. באמת שעוד לא הבנתי למה צריך להחליף "כבל אנדברקס" בכל הסיפור הזה.
4. פרוקומפ זה דרעאק וזה מניסיון.

מעבר לזה אני בטוח שאם איתי יגיב פה נדע בדיוק מה כלול אצלו במחיר של 4 קפיצי עלים חדשים.

אני בטוח שמחיר של ק"ג עגבניות הוא לא חלק מהתמחיר.

עומר

אלעד4ס4
01-11-06, 20:01
אז קודם כל אלעד שופינסקי היקר.

אני אחזור על נקודות עיקריות בצבע בשבילך.
1. המתלם מייצר סט עלים חדש לא מאיה, מאיה וקונטרה מאיה, אלה קפיץ שלם.
2. הוא בטח לא לוקח עלים שהם עוד יותר ישנים מהרכב שעליהם הם יותקנו (דוגמאת טרנזיט, פז'ו 504 ודומיהם) מרכיב עוד כמה עלים לפי הרגש וקורה לזה "אחלה קיט שבעולם".
3. באמת שעוד לא הבנתי למה צריך להחליף "כבל אנדברקס" בכל הסיפור הזה.
4. פרוקומפ זה דרעאק וזה מניסיון.

מעבר לזה אני בטוח שאם איתי יגיב פה נדע בדיוק מה כלול אצלו במחיר של 4 קפיצי עלים חדשים.

אני בטוח שמחיר של ק"ג עגבניות הוא לא חלק מהתמחיר.
כול הכבוד לאיתי וישר כוח. עלים ישנים זה טוב . לפי הרגש מניסיון ויש לי. כבל אנד ברקס למה? זה כבר מראה על חוסר ניסיון שלך. זה שפרוקום דרעק אז יש מי שיחלוק עלייך... ולא אתה לא צריך להדגיש לי באדום תיסלח לי אם אני יגיד שאתה משוחד . תחלס אתה לא הית משלם 5000 שח עבור 4 קפיצים... כמו שאני מכיר אותך... עכשו יש לי הרגשה שזה הופך להיות אישי.. דרך אגב היום העגבניות יקרות לאללה. בסביבות 4 שח לסוחר. אז בטח שזה לא חלק מהתמחיר.. היבנתי שהגיפ שלך למכירה ואתה דורש 70.000 או יותר . תגיד אתה מקבל אשראיי.?? . :mrgreen:
עומר

six 4 life
01-11-06, 21:01
שופינסקי
איך אתה אומר ש4-5 אלף ש"ח זה מחיר מוגזם לגמרי ואתה יכול אצל קפיצאי להכין סט כזה בחצי מחיר-
בזמן שאתם מפרסמים את ה"קיט" שלכם ב6,000 ש"ח?

שאולי
01-11-06, 21:36
חברים !
תישארו בתחום הויכוח המקצועי כי זה מעניין הרבה אנשים כמוני שעכשיו רוצים לטפל במיתלים , אין שום קשר לעגבניות בדיון הזה , את אבי שופינסקי אני מכיר לא מעט זמן ונעזרתי בו לא מעט פעמים וגם רבים מחברי , מה שהוא שכח, הרבה פה עוד לא התחילו ללמוד אז בואו , קצת כבוד הדדי לא יזיק לאיש......
עדיין מבקש לדעת אם למישהו יש ניסיון או מכיר אישית מישהו שהתקין קיט של 'סקיי ג'ק' על הג'יפ
תודה שאולי

נמרוד
01-11-06, 22:07
סקי ג'אקר, SkyJacker, חברה גדולה מאד, תמצא עליהם ים של מידע בפורומים אמריקאים, נחשבים אולי יותר רציניים מפרוקומפ אבל פחות מרוביקון. גם באיכות וגם במחיר.
********** שופינסקי - תמיד כיף לשמוע וללמוד ממך, אבל בבקשה אל תיקח את זה למקומות אישיים כי יש לנו כאן מדיניות בג'יפולוג וחבל שנצטרך להתחיל לחתוך מהדיון הזה. ************

אלון_ק
01-11-06, 23:15
עלים ישנים זה טוב . עלים ישנים זה רע מכל בחינה שהיא, עובדה קשה שאי אפשר להתווכח איתה. עייפות החומר גדולה, סדקים התקדמו והסיכוי לשבר גדל ובדיחת השנה - עלים ישנים רכים יותר - לא נכונה משום נקודת מבט שהיא, קבוע הקפיץ לא משתנה עם הזמן.
כבל אנד ברקס למה? זה כבר מראה על חוסר ניסיון שלך. זה שפרוקום דרעק אז יש מי שיחלוק עלייך... כמו מי שמוכר את זה, בעיקר (לא רמז, אין לי מושג אם אתה מוכר כאלו). כל בנאדם עם עצבים בטוסיק לא מוכן לעלות על הקיט הזה אחרי שהוא נסע בו פעם אחת (אלא אם הוא שילם עליו כבר, כמובן...). רגע, בעצתם זה נכון לכל הסופות, כולל אלו על RE... :mrgreen:

שמע, דעות זה טוב. על איכות הקיט של פרוקומפ אפשר עוד לדון, זה עניין של טעם בסופו של דבר (שים לב שהרוב המוחץ שונא את הקיט הזה עד מוות), אין לאן להתקדם עם זה. אף אחד לא צודק בנושאי טעם.
לעומת זאת, עם טענות כמו "קפיץ ישן טוב יותר" או "כבל בלם יד חייב שינוי" קל יותר להתמודד. אם אתה מתעסק עם מתלים אתה יודע היטב שהצורך בשינוי בלם יד תלוי באופי המתלה החדש, כך שבהחלט יתכן שבמקרה של המתלם אין צורך בשינוי. לגבי קפיצים ישנים... נו שויין, עובדות זה עובדות. זה מעצבן, אבל אי אפשר לריב איתן. אתה חושב שזה טוב כי 20 איש שמו קפיצים ישנים? אני רק אומר שאם הם היו שמים את אותם קפיצים בדיוק רק חדשים זה היה הרבה יותר טוב. זה היה מרגיש אותו דבר בדיוק, אבל היה מחזיק הרבה יותר זמן.

ג.ב
01-11-06, 23:16
אז ככה חוץ מאיתי מהמתלם מי עוד מכין קיט הגבהה
וכמובן חוץ מהקיט של פרוקום (שלפי מה שהבנתי פה הוא לא משהו בכלל)

נמרוד
01-11-06, 23:30
כתבו לך בהתחלה, רוביקון אקספרס. יש עוד הרבה, מה זה הרבה, המון, הרבמון, קיטים אמריקאים לג'יפ YJ - כולם יתאימו גם לסופה עם התאמות קלות כאלו ואחרות. גם קיט הפרוקומפ לא נועד לסופה, אבל יש לא יבואן מסודר (ינוביץ') שיודע מה למכור למי ואיך להתאים.

פרוקומפ נחשבים לקיטים זולים יותר ואיכותיים פחות, רוביקון אקספרס תמיד נחשבו לקיטים איכותיים ויקרים. היתרון שלהם זה קפיצי עלים פשוט טובים ואיכותיים, וזה שהקיט מושלם, כולל הכל כולל הכל. הרכבתי קיט רוביקון אקספרס על סופה של חבר לפני שש שנים, למיטב ידיעתי היא נוסעת עם הקיט הזה עד היום. הרכבתי לפני כמה שבועות קיט רוביקון לצ'רוקי שלי, עלים מאחורה. פירמה טובה. לרוביקון אין יבואן - היבוא הוא אישי.

עוד קיטים שקיימים בארץ - ראנצ'ו, ואולדמן. שניהם מיובאים על ידי הנפלד טכנולוגית. אולדמן נחשב לקיט איכותי אבל אם אני זוכר נכון אצלהם זה קיט של 2 אינץ' בלבד. ראנצ'ו לא מכיר, לא יודע אם בשנים האחרונות הוא נמכר. הקיטים האלו גם כמובן נועדו לרנגלר במקור ולא לסופה.

ואם אתה לחוץ בכסף אתה יכול לערגל עלים/ להחליף רק מאיה/ ועוד כל מיני פתרונות ביניים, שבהם גם אבי שופינסקי יכול לעזור לך, גם המתלם, ויש עוד מספר בעלי מקצוע בארץ שמתעסקים עם קפיצי עלים (קפיצי הרטוב באשדוד, ויסלחו לי אחרים שאני לא זוכר כרגע). בסך הכל סופה זה הג'יפ הכי נפוץ בישראל, אין מישהו שמתעסק עם קפיצים שלא עברו אצלו כמה סופות, לך תתענין, תשמע מה מציעים לך ובאיזה מחיר, תרשום את כל הפרטים, ותחזור לשאול כאן שוב.

tzagi
02-11-06, 01:26
כולם משוחדים?

אז אני רוצה להיות משוחד, מה צריך לעשות?. כמה איתי משלם?

AvigdorAharon
02-11-06, 07:44
פרוקומפ נחשבים לקיטים זולים יותר ואיכותיים פחות, רוביקון אקספרס תמיד נחשבו לקיטים איכותיים ויקרים. היתרון שלהם זה קפיצי עלים פשוט טובים ואיכותיים,

נדמה לי ששמעתי פעם, שכל העלים מיוצרים באותו מקום, או מקסימום בשני מקומות. נדמה לי שזה בהודו או טורקיה. אם כן, מה היתרון של רוביקון?

מניסיון קצר של פרוקומפ "4 על CJ ארוך סגור פיבר, הקפיצים נוחים לי מאוד.

אביגדור

tzagi
02-11-06, 08:01
Not exactly

While MOST cheap leaf springs are made off shore(in India and Turkey)
RE uses all US made springs (to my knowladge)

And that not to say that there arn't good quality springs made in places like India or Turkey

And Avigdor,
untill you seen a pair of good quality springs in action.....you will never know why procomp springs are considered garbage.
They do have the hight, at a price.
while they might compress , they dont droop....at all
and with no ride quality to speak of

and if you want, I can take pics to back that up,
from my own trucks.

דרור ברלי
02-11-06, 15:34
אבי, כל קפיצמאכר יכול לתקן, להחליף עלים, יודע מה? לקחת את הסט של מתלם או שלך ולהעתיק אותו אחד לאחד.
אבל לא כל קפיצמאכר יודע לתכנן קפיץ מאפס לרכב ספציפי לפי דרישות של לקוח. לא הייתי טועה בהרבה אם הייתי אומר שאף קפיצמאכר לא יודע לעשות את זה. במתלם יודעים ועושים עבודות כאלה, כי מתלם הוא מפעל לייצור קפיצים, לא מוסך לתיקון קפיצים. זה כל ההבדל והוא הבדל ענק.
לצורך ההשוואה גם מכונאי מדופלם שמשפץ ומשפר מנועים, לא יכול לתכנן מנוע מאפס.

לעניין שימוש בעלים ישנים? נו באמת. אתה מדבר על קפיץ של טנדר פיז'ו בן 30....

תמונות של האוטו שלי. תחליטו אם המהלך מספיק.

ג.ב
02-11-06, 18:46
עירגול עלים אצל קפיצי הר טוב באשדוד עולה כ1000 ש"ח
ולגבי בולמים אני מסודר
מה עוד צריך ?
האם צריך גם צינורות בלם. צינור טנק דלק יותר ארוך?
כי אולי אפשר לחסוך בעלויות.

זאביק
02-11-06, 19:59
צינור טנק דלק יותר ארוך?
לא. שניהם מחוברים לשלדה, ולכן המרחק בין המיכל לפיית התדלוק לא משתנה.
גם המרחק ממיכל הדלק למנוע לא משתנה, ולכן גם אותו לא צריך לשנות.

האם צריך גם צינורות בלם.
את זה תצטרך לבדוק אחרי הערגול, בהצלבה מלאה !! (לשני הצדדים).
אם חסר לך קצת, אפשר בסופה לשנות את המיקום של התפס על השלדה, ולהרוויח עוד כמה ס"מ של אורך לצינור המקורי.

lizard
02-11-06, 23:16
רק שיהיה לך ברור משהו אחד חשוב.
עירגול לא נותן מהלך מתלה. עירגול הורס מהלך מתלה כי הגובה שאתה מקבל בא על חשבון המהלך.

ככה הרכב שלי נראה לפני השיחרור מאמצים הנוכחי. בשיחרור הורדו 10 ס"מ מקדימה ו7.5 מאחור, זה בנוסף ל5 שנעשו בזמן שלקחתי את הסט.
http://lizard.co.il/4x4/4.jpg

לא היה לי מהלך מתלה בגרוש.
היום אני אפילו חושב להנמיך את הרכב עוד על מנת לקבל מהלך מתלה עוד יותר פראי. כרגע אני עומד על בערך 17 פתיחה ו13-14 סגירה.

אלעד4ס4
03-11-06, 10:50
אבי, כל קפיצמאכר יכול לתקן, להחליף עלים, יודע מה? לקחת את הסט של מתלם או שלך ולהעתיק אותו אחד לאחד.
אבל לא כל קפיצמאכר יודע לתכנן קפיץ מאפס לרכב ספציפי לפי דרישות של לקוח. לא הייתי טועה בהרבה אם הייתי אומר שאף קפיצמאכר לא יודע לעשות את זה. במתלם יודעים ועושים עבודות כאלה, כי מתלם הוא מפעל לייצור קפיצים, לא מוסך לתיקון קפיצים. זה כל ההבדל והוא הבדל ענק.
לצורך ההשוואה גם מכונאי מדופלם שמשפץ ומשפר מנועים, לא יכול לתכנן מנוע מאפס.

לעניין שימוש בעלים ישנים? נו באמת. אתה מדבר על קפיץ של טנדר פיז'ו בן 30....

תמונות של האוטו שלי. תחליטו אם המהלך מספיק. ןאללה דרור לזה אתה קורא מהלך מיתלה?? תיסתכל ותראה אייך הקפיצים מיתעוותים. אתה אונס את הרכב על מנת להגיע לתוצאה כזאת עלובה לעניות דעתי.... אני מדבר איתך על מהלך של 1 מטר ו15 סנטימטר. וזה בדוק על רמפה. דרך אגב. למה אתה מגן כול כך חזק על המתלם? אנחנו לא מדברים אישית על אדם מסויים. אנחנו מדברים מיקצועי. ואם בזה עסקינן תעיף מבט על הסיקס השחור ותראה איזה עירגול נתנו לו. וזאת לאחר הורדדה של 5 סנטימטר. ובעל הסיקס אומר שהוא רוצה להנמיך עוד.. עכשו יש לי שאלה. ייצרן כבעל מיקצוע מכיר את העבודה שלו. ואת זה אתה אמרת. למה צריך להרכיב להוריד ושוב פעם לחזור על זה. למה?? יענו ניסויי והטעייה.. ראבק בעל מיקצוע שמכיר גיפים ומייצר קפיצים אמור לדעת את עבודתו. . .. . בו אספר לך סיפור קטן.. בזמנו הלכתי למתלם שיבנה לי קפיצים לויליס שלי ואתה בטח זוכר אותו. . תאמין לי לפחות 5 פעמים פירקו והירכיבו. ולבסוף אמר לי הזקן. עזוב אני לא יוצא בראש עם הגיפ הזה על תשלם לי כלום.בייאושי היחלטתי ליבנות קפיצים לבד. לקחתי קפיצים של פגו טנדר ובניתי סט. ומאז ועד היום כבר חלפו יותר מ10 שנים . הגיפ נוסע עם אותו סט. ואני לא צריך לספר לך איזה היתעללות העברתי את הויליס שלי.. . וכאשר היתחלנו עם הסופות חשבתי לעצמי אם זה עובד אז למה לא ליבנות לסופה. לקחתי את הגיפ של גקי אתה מכיר את הגיפ שלו . ובניתי סט .. באנו לבור ביום שישי והשאר זה היסטורייה. לפחות 30 סטים כאיילו בניתי וכולם מבסוטים לשמיים.. לדעתי המתלם הוא איש מיקצוע בתחום המשאיות. ליפעמים חוש וניסיון עוזרים הרבה יותר מיידע טכני. .. כול הנאמר כאן נאמר לא על מנת ליפגוע אוו להעליב.. חס וחלילה.. דרך אגב. את הסט הראשון לסופה בנה המתלם לבחור בשם דנדן. וזה לא היה סיפור הצלחה.. . . . שבת שלום ובורך. דרך אגב אני מיתגעגע לימים של ימיי שישי בים. ואתה? :cry:

lizard
03-11-06, 15:34
העירגול ש"נתנו" לי נבע בעיקר מזה שלא באתי עם הרכב אלא לקחתי את הסט ללא התאמות.
הסיבה שאני רוצה עכשיו אולי להוריד עוד היא שאני רוצה עוד מהלך מתלה.

מהלך של מטר זה לא חוכמה. גם אני יכול מחר, היום, לשים רבע קפיץ אליפטי מאחור וריבולברים מקדימה ולקבל אותו מהלך מתלה ואפילו אולי גדול יותר.

אבל ההבדל העיקרי הוא, שאולי לבל מקצוע בתחום פחות חשוב, שיש לי למי לפנות במקרה של בעיות תקלות. יבוא אליך בוחן וישאל אותך מה זה הסט הזה, מה תגיד לו שעשית לבד בבית או שקנית ממקום ידוע עם מוניטין ומסודר ?

דרור ברלי
03-11-06, 15:46
מיכה, אתה יכול לספר לבוחנים סיפורים מפה ועד מחרתיים. מצידם, אתה יכול להגיד שהבאת קיט קפיצים מנאס"א. זה לא מעניין אותם. מבחינתם אלה "הגבהות" ודינך אחד - הורדה מהכביש.

אבי - כל הג'יפים שאתה מדבר עליהם משתמשים גם בריבולברים. זה נותן המון פתיחה, מצטלם יופי, אבל הדעות חלוקות לגבי התועלת האמיתית של זה.... וזה כבר ויכוח אחר. לגבי העבירות שלהם? כולם גם כפולי נעילות... גם אני. העבירות של הג'יפים שלנו היא כבר תוצאה של הכל ביחד.
בתמונה הקפיצים לא מתעוותים. יש פיתול בעלים הראשיים וזה חייב לקרות גם בקפיצים שלך, והמהלך הזה בא ממש בקלות, אין כאן "אונס", ואין שום שינויים ברכב מלבד זרוע פיטמן מונמכת והארכת תושבות לצינורות בלם קדמיים. מדידה בהרמה עם מלגזה (מקביל לרמפה) נתנה תוצאה של כמעט 90 ס"מ. בקיט שלא משתמש בריבולברים ולא נוגע בתושבות בולמים, ובו זמנית גם מאפשר ניהוג בטוח על כביש ומרכב לא גבוה מדי, אני מעריך שקשה להוציא יותר מהלך מזה.

איפה ימי שישי בים?... איפה....
ברגע זה ממש אמורה להיות שם פשיטה של כל מיני חזירים ירוקים וכחולים. אני מקווה שאתה לא שם.

-->