PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה קיט רוביקון אקספרס לסופה?

ran-s
01-02-03, 20:26
שלום
רציתי לברר על קיט רוביקון אקספרס לסופה ,
איזה קיט נחשב לאיכותי ביותר/מתאים לסופה מתוך האתר שלהם rubiconexpress.com?
אלו חסרונות יש לשיפור זה כולל חסרונות מההיבט של שינויים עתידיים?
כמה זה בערך עולה ואיפה מומלץ?
תודה

נמרוד
02-02-03, 10:07
רן שלום, אני מניח שקראת: http://www.jeepolog.com/j6tech_rubiconlift.htm
יפתח לא בארץ בזמן הקרוב, אז אני מרשה לעצמי לענות במקומו...
הנקודות החשובות:
1. שווה להביא קיט כבד כזה מארה"ב בעיקר אם יש לך הובלה זולה/חינם (במכולה של תושב חוזר למשל).
2. הקיט לא מתאים בדיוק. יש צורך לייצר חורים חדשים בתושבות הקפיצים במרחק של מספר סנטימטרים. ההבדלים המשמעותיים בין סופה לרנגלר בהיבט זה הם בסיס גלגלים שונה, ומאחור, סרן דנה 60 במקום דנה 35.
3. לאור האמור לעיל, אני בדעה שמשתלם יותר לגשת ל"מתלם" בחולון. אני מכיר מספר בעלי סופות מרוצים מאד.

ran-s
02-02-03, 11:08
תודה על התגובה
אכן קראתי את הכתבה שם
אני שוקל לעשות אצל המתלם גם כן...אך הבנתי שהקפיצים שוקעים לאחר זמן מה
האם יש סוגי הגבהה איכותיים שהמתלם עושה ואני לא יאבד גובה עם הזמן?
מה המומלץ ביותר אצלו?
תודה

אדי
02-02-03, 11:09
רן ,

אני אישית לא הייתי מרוצה מהמתלם , הסיפור בג'יפטריפ .
בעניין הובלת קיט מארה"ב צור קשר עם אמיר עם הסבן , שם המשתמש שלו בג'יפולוג rincewind אם אני לא טועה , הוא מעוניין להביא קיט קפיצים וחיפש שותפים למשלוח .
אני לא ממש בטוח שהרוביקון אקספרס (אם כבר מביאים אז האקסטרים דיוטי) הוא הקיט המתאים לסופה שלך , הסופה שלך ארוכה , לא? הקפיצים של רוביקון בקיט הXD (נשיונל ספרינג) רכים יחסית (210 לברה/אניצ' מלפנים ו-225 מאחור) ובגלל המשקל הנוסף יש סיכוי שהם יהיו רכים מדי עבורך , לא יתפקדו כמו שצריך ואולי גם ישקעו .

לעניין השינויים עקב ההתקנה , קדיחת חורים חדשים בתושבות הקפיצים ויו-בולטים אחרים מאחור (של הדנה 35 נכנסו בקושי על דנה 44 ) .

בהצלחה , אדי .

נמרוד
02-02-03, 11:43
אדי - שים קישור לסיפור, שנזכר במה מדובר.

כללי - קפיצים זה סך הכל ברזל, אין בהם קסם. אין שום דבר (לדעתי) ש National Spring או Alacan עושים ,בעיקרון, יותר טוב מהמתלם. נקודה. קפיצים שוקעים אם הם לא מתאימים לרכב (רמז - אי אפשר גם רך, גם גבוה, גם מהלך מתלה פנטסטי וכל זה בלי לשנות את המבנה הבסיסי של הרכב - TANSTAAFL) תהליך ההתאמה הוא לא משהו מיסטי, זו תורה, או אומנות, מסובכת, אבל מבוססת וקיימת וידועה כבר עשרות שנים רבות. ובמתלם, עפ"י רוב המידע שברשותי, מכירים את האומנות הזאת.

אדי
02-02-03, 11:57
הקישור לבקשת נמרוד :
http://www.jeeptrip.com/page.asp?div=Forum&id=147218

נמרוד
02-02-03, 12:25
אוקי, נזכרתי... היה דיון לעניין.
אם מזקקים את הדיון אז המסקנות הן כאלו:
1. לא להחליף רק עלה ראשי, או חלק מהעלים. כל החבילה, חדשה. ועמי מהמתלם צריך לשקול להפסיק להציע בכלל את האופציה הזאת. למרות שהלקוחות לוחצים על המחיר.
2. "השקיעה" היא תופעה פיזיקלית שאפשר למנוע אותה.

אדי
02-02-03, 13:28
נמרוד , אתה צודק - במיוחד בטענתך שהמתלם לא צריך להציע את האופציה של החלפת עלה ראשי בלבד בגלל תופעות הלוואי ... הבעיה היא שהוא לא דחף את זה רק למי שלוחץ על המחיר אלא גם למי שאמר לו מראש שהוא מעוניין בקפיצים חדשים לגמרי ומוכן להשקיע יותר ושכנע אותו שעדיף להחליף רק עלה ראשי ושאין הבדל בין האופציות .

אדי .

נ.ב.

רן ,
הצעת מחיר שקיבלתי לגבי קיט של רוביקון אקספרס אקסטרים דיוטי 4.5" כולל משלוח לארץ :
קיט ללא בולמים - 678$
בולמים - לפי בחירתך 120$ (DT3000) ועד ל300$ (רנצ'ו 9000X עם 9 מצבים) .
משלוח הקיט לישראל - 250$
סה"כ - 1228$ (בהנחה שבחרת ברנצ'ו)
מס כולל בשיעור של 41% על כל הסכום - 503$
סה"כ כולל מסים בארץ - 1731$

בחישוב לפי שער דולר גבוה של 5.1 ש"ח : 8830 ש"ח בארץ כולל הכל . וחוקי למהדרין .

חנן-ג'יפולוג
02-02-03, 13:46
זה לא מוצלח, אדי. הקיט לא מתאים לסופה, בטח לא אם היא סגורה, לא מבחינת אורכים ולא מבחינת משקלים.
דבר עם יפתח כשיחזור, הוא הוסיף עלים, קדח, שינה ועבד קשה מדי מכדי שהכסף יהיה שווה סט קפיצים שמעורבים בו קפיצים חדשים, ישנים והשד יודע כמה עבודה של פו"ה.

אדי
02-02-03, 13:57
חנן ,
הסופה שלי קצרה ופתוחה , אני אישית החלטתי ללכת על הקיט של רוביקון לאחר כמה בירורים ודעות של אנשים שהרכיבו ובמיוחד איציק (subzero) שענה על שאלותיי ושאצלו הרכב קצר סגור(פיבר) ומתנהג בסדר גמור .
אני ממש לא בטוח שכדאי להרכיב את הקפיצים של רוביקון על סופה שהיא לא קצרה ופתוחה מהסיבות שהזכרת . אני לא הייתי מרכיב .

אדי

נמרוד
02-02-03, 15:44
ההבדל בין הדעות של יפתח ואיציק הוא לא X קילוגרם הבדל בין גג מתכתי לגג פיבר (שתיהם סופות קצרות). זה הבדל סוביקטיבי חלוטין. את יפתח אני מכיר, הוא טיפוס שאיך נאמר באנגלית: "Can't leave well enough alone". (לא אכפת לי ללכלך עליו מאחורי הגב, הוא בתאילנד, ואני תמיד יכול למחוק הודעות בפורום הזה :twisted: ).
אדי, אם נסעת בסופה של איציק, וזה "זה" מבחינתך, אז לך על הקיט.
כל דיון שהמילה "נוח" מופיעה בו בתור טיעון, הוא אוטומטית דיון על טעמים והעדפות אישיות, ולא יכולה להיות לו מסקנה חד משמעית.

ran-s
02-02-03, 19:15
תודה על התגובות...לאט לאט אני מתחיל ללמוד את "תורת" ההגבהות :)
כנראה שבשבילי , כבעל סופה ארוכה...האמנם פתוחה, אבל הסט הזה לא יתאים כבר :(
נראה לי שאלך למתלם עם הג'יפ להתייעצות

שאלה נוספת לי: האם יש קשר בין ההגבהה לאורך מתלה , אציין שיש לי סופה 97 שנראת גבוהה, אך מטרתי העיקרית זה אורך מתלה יותר גדול

תודה

חנן-ג'יפולוג
03-02-03, 16:19
חברים, נמחקו כאן שתי הודעות של אדי ושל לרדו.
גם אם אדי צודק וגם אם לרדו צודק וגם אם שניהם צודקים זה לא העניין כאן.
נמרוד ואני לא מעונינים לשלם כסף על אתר שיהפך לזירת התגוששות וירטואלית.
בואו נישאר ברמה של דיונים טכניים באווירה חיובית.
תודה וסליחה אם מישהו לא אהב את הצעד הזה.
חנן.

דרור ברלי
04-02-03, 22:14
אל תהיו עבדים למותגים!!! סופה היא לא רנגלר. סופה היא סופה, ולא שום דבר אחר. ומכאן שהקיט של רוביקון למרות שהוא מצויין, כלל לא מתאים לסופה, ודגש על לא רבתי!
כדאי ללחוץ את איציק לקיר (קצת קשה כי הוא בחור גדול... :D ) עד שיודה שכהמצרייה שלו ריקה הכל נעים ונפלא, אבל כשיושבים שני אנשים במושב האחורי שלו + ציוד לטיול, היא מקבלת פוזה של F16 בהמראה.
בינתיים רק מתלם מייצר קפיצים לסופה, ודרך אגב, הקפיצים המשופרים שלו מצויינים (מאיות ארוכות על קפיץ סופה רגיל). היה מורכב אצלי קיט שכזה, שנח היום על המדפים אצל המתלם ולפי הנוחות והמהלך שסיפק, אני מניח שכשיימכר, יהיה תור לא קטן כדי לרכוש אותו.

Subzero
04-02-03, 22:52
:D דרור... המצריה שלי חצתה את הנגב כשבמושבה האחורי (המסכן יש לומר ... :wink: ) יושב לא אחר מאשר ידידינו עוזי הרזה ... הידוע בכינוי נוני... ולידו עוד בחור הידוע בנטייתו האנורקטית מה, מיודעינו מנחם קורקנשטיין הלא הוא אליאל הגדול. ולמרבה ההפתעה נשמעה סעידה להוראות הפטרון מרוביקון ושמרה על צורתה התמה כתמול שלשום :D ...
לא... אבל באמת, לפני שרכשתי את הקיט, הייתי בקשר אינטנסיבי עם היצרן כאשר בין היתר נשאלה שאלת התאמת הקיט למשקל הרכב ולגודלו, שאלה עליה קיבלתי מהם תשובה חיובית חד משמעית. לעומת זאת, כל רכב במשקל של סופה קצרה סגורה מתכת ומעלה, יהיה כבד מדי לקיט.
שזה אומר, רן, שהקיט אינו מתאים לך כלל וכלל. במקומך הייתי מנסה לדלות פרטים מדרור לגבי הקיט עליו הא מדבר, מכיוון שנכון לעכשיו, הקיט הזה נראה כפתרון הטוב ביותר הנמצא לסופות.

איציק

דרור ברלי
05-02-03, 00:15
טוב, נו, לא אני מייצר את הקפיצים הללו.
הסופה שלי היא רק שפן הנסיונות. במהלך הניסוי שנמשך כבר יותר מדי זמן (אבל זה רק בגללי) מורכבים ומפורקים סטים שונים של קפיצים ואני נותן חוות דעת מפורטת המאפשרת לעמי מהמתלם לכוון את הקפיצים במדויק לצרכים האמיתיים של רוב הסופות בשוק.
הגענו כבר לנסיעה נוחה להפליא ולמהלכי מתלה יפים ביותר, ולהזכירכם, עם תושבות בולמים מקוריות (ללא ההארכות המשמעותיות והבולמים המאוד מאוד ארוכים שיש לך איציק...) לדעתי כבר רואים את קו הגמר, עניין של כיוונים סופיים, ועוד מעט יהיו בשוק קיטי מתלים ייעודיים לסופה, ללא קידוחים בשילדה, ללא התאמות, קיטים שמתאימים למשקלים ולמידות של סופה - מקצרה פתוחה ועד ארוכה סגורה.

אני עדיין מאמין בהחלט במקצועיות וביסודיות של מתלם, ויודע שהקיט שלהם יהיה טוב. שתהיה לכם סבלנות.

ran-s
05-02-03, 01:15
שלום ושוב תודה על התגובות
אני חושב שאקבל את עצתו של Subzero ואציק לדרור ברלי :)
אובחן שלום דרור :D ...אז יש לי כמו שבטח ראית סופה ארוכה פתוחה, אני אכן מתכנן ללכת למתלם להתייעצות...אם תוכל להמליץ לי על איזה סט מיוחד שכבר בחנת שיתאים לסופתי

אולי אשאל פה שאלה בסיסית :roll: ...האם הגבהה עלולה לפגוע במהלך מתלה, אציין שאני מעוניין באורך מתלה ארוך , אז...האם אפשרי לדרוש למשל הגבהה של 4.5" ואורך מתלה ארוך?
אשמח אם תעזרו לי לעשות את האבחנה הבסיסית בין הדברים

תודה רבה

דרור ברלי
05-02-03, 03:40
ברור שאפשר לבקש הגבהה של 4.5 אינץ'. השאלה היא בשביל מה אתה צריך את זה?
אם אינך מתכוון להרכיב צמיגי 33 אינץ' ומעלה, כמעט ואינך זקוק לגובה שכזה. הגבהה של 4 אינץ' היא מעל ומעבר לסופה, ואם נצא מנקודת הנחה שהקפיצים ישקעו מעט, הרי שתקבל תוספת יפה של 3 אינץ' פלוס. עם צמיג 31 זה בהחלט די והותר.
תבין, הגבהה מטורפת משמעותה הרמת מרכז הכובד ובעקבותיה ירידה ביציבות, שינוי דראסטי של גיאומטריית ההיגוי - שגם כיוון פרונט במכון מתמחה, זרוע פיטמן מונמכת, הרכבת קלינים וכו' לעולם כבר לא יחזירו לך את ההיגוי לתיקנו. מעבר לזה - הגבהה שכזו היא כמעט תמיד על חשבון מהלך הפתיחה של הקפיצים, והכוונה היא שאם לקפיץ שלך יש מהלך עבודה נתון, רובו יהיה בכיוון הסגירה, ואם תיסע בג'יפ ותכניס גלגל לבור, רוב הסיכויים שמהלך הפתיחה שלך ייגמר מוקדם מדי, והתוצאה תהיה - גלגל באוויר. אם עדיין אין לך נעילות, אתה מאוד לא רוצה שזה יקרה, משום שאז אותו סרן לא נעול כבר לא מספק לך הנעה...
גובה שכזה מושג באמצעות שאקלים ארוכים ומאיות (עלים ראשיים) ארוכות מאוד אלא שאם לא תשנה את מיקומן של תושבות הקפיצים הקבועות בשילדה, תקבל קפיץ מקומר ונוקשה מאוד - הג'יפ יהיה גבוה, אבל מאוד לא נוח והקפיצים בקושי יעבדו... בקיצור, עזוב אותך מהגבהה מטורפת. 4 אינץ' זה מספיק, בהנחה שהקפיץ יירד בכחצי אינץ' עד אינץ אחד.
יהיו כאלה שימליצו לך על הגבהה באמצעות בודי-ליפט - דיר באלאק!!! מדובר בתוספת ויזואלית בלבד, שיתרונה היחיד בהוספת מקום בבתי הגלגלים לצמיגים גדולים יותר. לבודי ליפט יש מנהג מגונה לגרום לסדקים ולהתמוטטות המרכב בנקודות התמיכה, זה מחייב הנמכת רדיאטור, טיפול בידית הגיר והטרנספר ועוד צרות קטנות. הכי גרוע - לא חוקי וגורר הורדות מהכביש ושאר היתקלויות עם כחולי המדים.

אני ממליץ לך בחום לגשת ל"מתלם" באיזור התעשיה ראשל"צ מערב, ולהתייעץ שם עם בעלי המקצוע הטובים בארץ בנושא קפיצי עלים. לגבי קיט הקפיצים החדש לסופה, כפי שכתבתי מקודם, אני נוסע כרגע על גירסה נסיונית שלו והוא עדיין לא ממש גמור, אבל מריחים כבר את סוף הפיתוח שלו. לדעתי האישית - שוה לך לחכות לקיט הזה.

ran-s
05-02-03, 23:39
שלום שוב :)
היום קפצתי למתלם ובקשתי יעוץ, אני רוצה לציין שהם קיבלו אותי מאוד יפה שם והסבירו לטירון כמוני כמה דברים בסיסיים :)
הרושם הראשוני שקיבלתי שם הוא מקצועיות ויחס מעולה

אני גם שאלתי על הקיט הזה שאתה בוחן דרור, אמרו לי שבקרוב יסתיים פיתוחו כפי שאמרת.
גם זכית למחמאות ושבחים מבחור שקוראים לו איתי מהמתלם (מקווה שלא טעיתי בשמו)

תודה

LAREDO
05-02-03, 23:55
אין בארץ אף אחד בתחום קפיצי העלים שאפילו מתקרב לרמתו של עמי מהמתלם.
בחרת טוב, אפילו טוב מאוד. לדעתי טוב תעשה אם תשב עם עצמך ותנסה לתאר לעצמך את השימושים העתידיים ברכב שלך. לאחר מכן, תוכל לקבל ייעוץ טוב יותר לגבי השיפורים הדרושים לרכבך, תקבל סדר-גודל של מחיר ותוציא בסך-הכל הרבה פחות כסף. זה לא קל (כי האגו מושך לכיוון הכי טוב בכל קטגורייה... - קח בחשבון שאין דבר כזה) אבל זה אפשרי.
לרדו

ran-s
06-02-03, 00:07
תודה לרדו
אפילו איתי סיפר לי על הבית מצערת שאתה מוכר...הוא סיפר לי שמדובר במוצר מעולה
ראיתי שתפורסם פה כתבה רחבה בקרוב בנושא זה, אמתין.
כבעל סופה עם מנוע במצב טוב שעשה כבר קרוב ל-200K , אני מאמין שבית מצערת זה, מאוד יעזור לי

הוא גם אמר לי ששמת איזה טרנספר נוסף או משהו כזה...במה מדובר ?, ראיתי אצלך באתר משהו שנקרא זחל , האם זה המוצר?
ובמידה ומרכיבים דבר כזה אין צורך לשנות יחסי העברה?(הוא בעצם עושה את העבודה?)

LAREDO
06-02-03, 00:28
כן, איתי מנסה ל"דחוף" את המוצרים שלי.
הכתבה תצא עוד השבוע, יצא פרסום על המוצר בעיתון "רכב" החדש בעמוד 87.
הטרנספר הכפול הוא אכן ה"זחל" שמופיע אצלי באתר, קשה לי להאמין שזה מה שאתה צריך.
אמרתי לך, תכין לך מה תרצה מהרכב, אח"כ אני יוכל לעזור לך בקלות ובלי להרגיש שאני מוכר לך משהו שאתה לא צריך.
לרדו

ran-s
06-02-03, 01:15
תודה , אשמח להתעדכן
לא אמרתי שאני צריך :shock: רוצה אולי :D
תודה

-->