PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי גג פיבר לסופה

kgal
02-11-06, 19:51
סופ"ש נעים לכולם
גיבשתי לי בעזרת היתיעצות עם מספר אנשים רצון להחליף את גג הפח שלי לגג פיבר חדש.
הבעיה היא שאני לא יודע כבר איפה כדי לקנות כלומר:
לפני כמה שירשורים דיברו על סדנה מסויימת שלא ננקות בשמה ואמרו שהתבניות אצלהם כבר לא משהו לכן אני מפחד להשקיע אצלהם ולקבל מוצר סוג ב'.
הסדנה השניה שהמליצו עליה רוצה מחיר קצת מופרז, אני לא אומר עם בצדק או לא האמת שאפילו לא קפצתי לראות את המוצר. אבל חשבתי לעצמי ש15 אלף שקל על גג לא כולל דלתות (כן הגג שלהם מצריך מעבר לקנט עגול) זה קצת הרבה כסף. המחיר הסופי אצלהם היה מסתכם בקצת מעל 20 ועם כזה מחיר אפשר לעשות המון דברים אחרים שיתנו הרבה יותר מהגנה מפני גשם.
מה שאני מבקש זו עצה, עזרה מחברי הפורום מישהו מכיר מקום הגון שמייצר גגות פיבר לסופה?
אגב הסופה היא סופה קצרה שנת 96 (העדיפות לגג שמתאים לדלתות קנט עגול אבל לא אחד ב15 אלף שקל) תודה לכולם ושבת שלום.

זאביק
02-11-06, 20:02
למה לא לנקוב בשמות ?

דיברו על א.ד. בראשון לציון, שכנראה התבניות שלהם כבר ישנות ולא ממש מתאימות. צריך לבדוק.
"הנדסת החלומות" ברמת גן זה היקר. כמה יקר ? לא תתקשר, לא תדע.

אלו שני היחידים שאני מכיר שייצרו אי פעם סגירות פיבר לסופה.

אתה יכול לנסות את חמיס בחולון, "בית הג'יפ" (בכפר אביב ?), "ד"ר גיפ" בחולון ואחרים,
אולי יש להם סגירות משומשות במחירים יותר זולים.

tayrie
02-11-06, 20:08
0547960960
קובי אבדי

kgal
02-11-06, 21:39
הנדסת חלומות הם אלו שרצו 15 אלף שקל לסגירת פיבר.
אולי הסגירות שלהן טובות אבל לא נראה לי שהם עשויות זהב!

kgal
02-11-06, 21:42
דבר נוסף מישהו מכיר את הקובי הזה איך הסגירות שלו האם מישהו התקין אצלו? קנה אצלו?
והאם הסגירה שלו מתאימה לדלתות קנת עגול?

six 4 life
02-11-06, 22:12
* קובי זה בחור שמתעסק עם פיבר באופן פרטי, באשר לאיכות העבודה ראיתי חזית ומכסה מנוע שהוא עובד עליהם, והעבודה ברמה גבוהה. יותר מהרמה של א.ד. זה בטוח. שווה לבדוק איתו.

* דווקא בקטע של סגירות פיבר, לא.ד. אין בעיה רצינית עם התבניות, מהסיבה הפשוטה שאין הרבה ירידה לפרטים קטנים כשמדובר בסגירת פיבר.
מה הכוונה?
הכוונה היא שאין לך בסגירת פיבר איזשהו כיתוב טבוע בחומר של JEEP למשל שיכול לצאת מחורבן, או קאנטים מיוחדים.
אתה יכול פשוט לשאול אותו אם הוא ערב ב100% לכך שהסגירה תצא מושלמת ותתאים לרכב ללא הרבה משחקים והתאמות.
בסה"כ מדובר כאן על סכום רציני של 6-7 אלף ש"ח וצפונה, ועל סכום כזה אתה בהחלט יכול לשאול אותו אם הוא ערב לשלמות העבודה וההתאמה שלה לרכב.
היתרון של הסגירה אצלו היא שאת הקאנט של הדלת אם אני לא טועה אתה יכול לבחור- שפיץ (סופה), או מעוגל (רנגלר)

* מפליישר- לא הייתי לוקח בחיים, ורק בגלל המחיר. אתה בעצמך ציינת את העלויות שלו.

בקיצור ברר עם קובי ועם אריה (א.ד.), דווח מה התקדם.

זאבי
02-11-06, 22:20
למה אתה לא מתקן את גג הפח שלך באמצעות פיבר ?
בסופה הקודמת וגם בנוכחית הצלחתי באמצעות טיפול יסודי בחלודה והתקנת פיברגלס על הגג להציל את הגג ברמה טובה.
הבעיה היחידה שהגג אינו חלק כמו גג פח אך באמצעות צביעה מתאימה ניתן לקבל תוצאה אסתטית (דמוי גג ברוקט).

בשעתו א.ד. רצו כ- 1,000 ש"ח לתיקון גג פח בפיבר וכ- 2,000 ש"ח לכיסוי מלא של הגג בפיבר.
בפתרון כזה גג הפח המקורי משמש למעשה תבנית פנימית לכיסוי עליון מפיבר.
זהו לדעתי הפתרון האופטימלי.

את העבודה בפיברגלס לכיסוי על גג פח ניתן לבצע לבד בעלות החומרים בלבד.

נ.ב.
גג פח במצב טוב אמור לעלות כ-2,800 ש"ח.

kgal
02-11-06, 22:49
אין לי רצון לקנות גג פח ובטח שלא להשקיע בשלי
אני לא יודע איך עבדו בזמנו בנצרת תעשיות רכב אבל אף דלת ברכב שלי לא יושבת כמו שצריך עם הקנת של הגג ,
פשוט נורא יש משבי רוח מכל מיני נקודות, הדלת האחורית מיתלתלת מצד לצד ועם זה לא מספיק אז הסגירה עצמה היא כמו מסננת בחורף.
שלא תבין לא נכון הגג עצמו נראה יופי. מבחוץ יש אולי התנפחות קטנה מקדימה אבל ממש במצב טוב ועדיין היא פשוט לא זה.
בנוגע לעצתך תוספת המשקל של ציפוי גג מתכת בפיבר נראת לי מיותרת לחלותין (לפחות לתענתי).
אני חושב שאם יש לי את המשאבים והיכולת אז למה לא להתקדם למשהו קצת יותר טוב אולי גם קצת יותר קל. להעלות את איכות הנסיעה בגיפ זה כל מה שאני רוצה (אולי אם סגירה כזאת הוא גם יראה קצת יותר כמו הדבר האמיתי ולא כמו הכלאה מלכותית)

דרור ברלי
03-11-06, 10:37
אני לא יודע עד כמה גג פיבר יותר קל, אם בכלל, ועוד משהו - סתם שתדע כבר מעכשיו, כדי שלא תתאכזב לאחר ההשקעה הגדולה בגג פיבר חדש...: נזילות המים לא יפסיקו. הם לא חודרים רק מהגג, אם בכלל.
מים ורוח חודרים ל - CJ ולסופה בגלל גומיות אטימה ישנות, בגלל דלתות שלא מכוונות פיקס, מתחת לדשבורד, בגלל גומיה בלויה בין מסגרת החלון והבודי, מפתח האיוורור שמעל תא המנוע, מהתעבות בחלק הפנימי של הגג בשל הפרשי טמפרטורות (אחד הגורמים לחלודה), ממליון מקומות וסיבות.

זה אבסורד, אבל סופה פתוחה עם גג ברזנט איכותי אטומה יותר למים מסופה סגורה בפח/פיבר.

kgal
17-11-06, 00:12
תודה לכולם על התגובות ועכשיו לעידכונים:
היתי היום אצל א.ד וקיבלתי יחס ממש ממש טוב באמת שהוא אחלה של בחור.
דבר ראשון אני חייב לתקן פה כמה אנשי פורום יצא לי להסתובב שם בסדנה וניתקלתי בתבניות של הדש בורד והכנפונים וכו. ותדעו לכם כולם שהתבניות אצלו ממש ממש לא שחוקות הם במצב ממש טוב וניראות כמו עבודה מיקצועית. הבעיה אני חושב היא לא בתבניות אלה בחומרים (התעסקתי בעבר בחומרים מורכבים ויצא לי קצת להכיר) יתכן שהחומרים שבהם הוא משתמש מבחינת עובי הבד או הדחיסות שלו לא מתאימים ליציקות שבהן יש פרטים קטנים. ואני אומר יתכן כי לא ראיתי איך או במה הוא משתמש אז אל תתפסו אותי במילה, אני בסך הכל בה להגיד דברים טובים על הבן אדם. יחס טוב ואדיב הרבה נכונות לעזור ועכשיו אני יחזור לנושא ההודעה.
אז כך מהתיעצות איתו הוא אמר שהחלפה לגג פיבר זוהי סתם הוצאה כספית מיותרת, והוא הציע לי לשפץ את הגג שיש לי עכשיו מה שכולל תיקון המרזב הקידמי, תיקון החיבור המרכזי, וטיפול במסגרת הדלת האחורית. אני כמובן אבדוק עוד מקומות ביחס למחיר ולאחר השוואה אני יחליט מה ואיפה לעשות.
תודה גל.

chiam 8
19-11-06, 17:18
בדוק אצל חמיס דורש 6500 שקל לחדש כולל חלונות

kgal
19-11-06, 18:00
א.ד דורש את אותו מחיר וזה כולל חלונות צד וחלון אחורי, טלסקופים להרמת המסגרת האחורית ומנעול בשבילה.

chiam 8
20-11-06, 01:01
בדקתי אצל קובי 4500 שקל ועוד 700 שקל התקנה ראיתי את התבנית ותמונות הזמנתי ואני מרוצה :razz: :razz: :razz:

-->