PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול באזור ניצנה

רוזן
04-11-06, 20:17
מבקש לקבל הצעה לטיול 4*4 שמתחיל מעזוז(בארותיים) לאזור נחל ניצנה,נחל רסיסים,נחל לבן.
מסלול של 4 שעות נהיגה בשטח.

נמרוד
05-11-06, 10:07
4 שעות זה לא הרבה. בהנחה שזה הכל (בטח יש לך אורחים מחו"ל או משהו כזה שאתה צריך להעסיק חצי יום...)

במפת סימון שבילים:

הייתי עולה על דרך הפטרולים, סימון שבילים אדום, ונוסע איתה עד מצפור קדש ברנע - הדרך גבוהה והנוף ממנה מרשים, ממצפור קדש ברנע מזרחה בשביל ג'יפים ללא סימון צבע מתחת לאיפה שכתוב במפה "נחל מתנן", מתחבר אחרי מספר קילומטרים לנחל חורשה. ממשיך דרומה בשביל שבנחל חורשה, נחל שקט ומבודד מהאהובים עלי. כשאתה מגיע לסימון שבילים כחול, אתה לוקח איתו מערבה, ועולה איתו חזרה לכביש המערכת, מדובר על עלייה ארוכה ואפשר להגיד טכנית, זה ה"פלפל" לנהגי הרכבים. זה בהנחה שמדובר על רכב כביש-שטח שיש להם הילוך כוח.

אם היה לך יותר זמן (=יום שלם ולא חצי יום), אז ללא ספק נכון יותר להמשיך עם השביל הכחול דרומה, לנחל אלות שהוא משבילי הג'יפים הקלאסיים והיפים ביותר בנגב, ולצאת בבורות לוץ. אבל אז אתה מתרחק יותר מדי מניצנה.

כל האזור הזה, כמה שיותר קר, מעונן ואם יתמזל מזלכם אפילו גשום - יותר טוב!

תום לרמן
06-11-06, 14:08
המסלול שתיאר נימרוד מעולה אבל בשום אופן לא לפחות מיום שלם (המסלול סמוך לגבול מצרים ורצוי מאוד להתחמש)
מסלול רלוונטי :נ .נצנה צ. ציפורים.לפרטים נוספים צור קשר
בברכה.

רוזן
06-11-06, 20:30
המסלול שתיאר נימרוד מעולה אבל בשום אופן לא לפחות מיום שלם (המסלול סמוך לגבול מצרים ורצוי מאוד להתחמש)
מסלול רלוונטי :נ .נצנה צ. ציפורים.לפרטים נוספים צור קשר
בברכה.

למעשה את נחל אילות לכיוון בורות לוץ עשיתי ומכיר.
מה שאני לא מכיר בכלל זה את האזור שנמצא צפונית מזרחית לעזוז,הייתי רוצה להתמקד באזור של
נחל רסיסים וצפונה עד נחל לבן,אזור שבטה או כל רעיון אחר בתוך האזור הזה.
באזור הזה לא טיילתי אף פעם ולכן כל מידע עליו יועיל לי.
לגבי אורך הטיול , אז יש לנו אפשרות להאריךגם מעל ל 4 שעות.
אודה על רעיונות.

נמרוד
07-11-06, 00:07
האזור שמזרחית-צפונית לעזוז פחות מעניין, חלקים גדולים ממנו זה שטחי אש טחונים, כל בקעת כבודה, נחל כבודה, נחל לבן, איפה ששטוח ויש הרבה שבילים = הרבה פודרה. מזרחה יותר השטח עולה לרכס בוקר "נקי" ומעניין יותר. אבל ככל שאתה מדרים יותר טוב. ממליץ להגיע לנחל רסיסים, יש כמה שבילים קטנים ומעניינים בשיפולים של רמת מטרד. אם אתה לא מכיר עדיין את הר חמרן - אז זה כבר מסלול חובה, גם יפה, גם אתגרי. סע מעזוז דרך נחל ניצנה כל הדרך עד שדה חפיר, זהירות המון פודרה... שם אתה צריך לחצות את הנחל ולתפוס את השביל במפה שעולה על השלוחה דרומה לכיוון הר חמרן. מהעלייה הראשונה מתחיל להיות מעניין ויפה. בסוף אתה יורד מפסגת הר חמרן לנחל חורשה ויכול לצאת לכביש דרך נחל מתנן, או שוב להמשיך דרומה יותר בנחל חורשה. או ללכת מזרחה לנחל סרפד/נחל עקרב אבל אלו לא משתווים לנחל חורשה בתחושה שלהם, הם יותר מדי בשימוש צבאי.

eran4x4
08-11-06, 01:24
נמרוד

הבחור ביקש 4 שעות, לעניות דעתי התגובה האחרונה שלך ממש לא באזור הזה....

אם אתה רוצה משהוא קליל מבחינת ג'יפים אם ענין מסביב ובהנחה שאתם לא ישנים בחאן באורותיים (אם אתה ישן בחאן תתיעץ עם החברה שם הם מכירים את האזור מצוין!).

הברכה הצלבנית שמסומנת במפה בנחל בארותים (בריכה מרשימה של ב 40* 50 מטר)
הגשר הטורקי כאשר תחזור מהברכה לכביש תראה את הגשר מתחת לכביש.
עוד אופציה על הדרך לנחל מתנן - בור הסבחבה - נכון ליום שבת - מלא לחלותין!
אם אתה נוסע ממצפור ברנע לכיוון נחל מתנן שווה להסתכל אחורה ולראות מה הצבא עולל לערוץ הנחל, כזה מילוי של ערוץ ובניה מזמן לא ראיתי - ראשיתו של אגן הניקוז פשוט בוטלה... מעניין איך זה ישפיע על הצמחיה בנחל.

רוזן
08-11-06, 21:23
תודה על התגובות,ככל שאני מקבל יותר תגובות נראה לי שאני אפצל את האזור למספר אזורי משנה קטנים ולחרוש אותם אחד אחד.כל אחד בזמנו.
במיוחד עקב העניין שאנחנו חבורה של "סטלבתנים" שלא אוהבים יותר מדי שעות נסיעה רצופה אלא עוצרים הרבה להסברים או קפה,מכאן המגבלה על אורך המסלול.

-->