PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרתכת האולטימטיבית? (סוג חדש של רתכת פלזמה, מה דעתכם?)

kd2
04-11-06, 22:37
http://www.enviplaz.com/

בהחלט מעניין - איך לא שמענו על זה עד עכשיו ( או שזה רק אני? )
הדבר הזה עובד.

נמרוד
05-11-06, 09:57
מדובר על מכונת פלזמה שעובדת בשיטה חדשנית, שווה להיכנס ולקרוא, אני לא מבין בזה מספיק בשביל לחוות דעה ואשמח גם לשמוע חוות דעת ממי שכן.

kd2
05-11-06, 18:29
קראתי ביקורת של מישהו שקנה כזאת - הוא אומר שהוא לא משתמש בה כי הוא כבר מרתך באצטילן וחותך עם פלזמה אז זה לא שימושי בשבילו אבל הוא אומר שהמכשיר נהדר והוא לא משתמש בו בעיקר כי פלזמה יותר מהיר והוא כבר רגיל לאצטילן( אגב , הוא מוכר...2000$ )
ניתן לרתך גם על חומרים לא מוליכים כי אין קוטב שלילי( לדבריו).
ההיתרון הגדול הוא בזה שלא צריך גז או תלת פאזי - שקע רגיל -פילרים ומים/אלכוהול/וודקה.
גם אני אשמח לקרוא ביקורות יותר רחבות.

יניב_ב
05-11-06, 19:54
לא ברור איזה יכולת ריתוך יש לדבר הזה, כיצד הריתוך מוגן בפני התחמצנות?

kd2
05-11-06, 20:58
The weld does not rust. A stainless oxide film forms in the welding area (an exclusive weld quality is provided; the metal structure doesn't differ from the basic);

עכשיו אני רואה שמדברים על זה כבר יותר משנתיים- מעניין שאין דיבור על זה ברשת.
לדעתי זאת מכונה מרשימה , היא חותכת כמעט הכל כולל אלומניום,טיטניום, חומרים קרמיים ואם תרצה אז גם בטון ולבנים.
הריתוך שלה מאוד איכותי ובגלל שהוא "פלאזמה" יש לו הרבה חדירה יחסית לרוחב.
והעלויות מאוד נמוכות שלא נדבר בכלל על נוחות הנסיעה ותנאי השימוש.

התחלתי את הדיון כי אני חושב שזאת הרתכת לקפוץ אליה ולא מיג או טיג - השאלה היא מה החסרונות? והאם כל השבחים נכונים?

moshe 426
05-11-06, 21:12
http://www.enviplaz.com/

בהחלט מעניין - איך לא שמענו על זה עד עכשיו ( או שזה רק אני? )
הדבר הזה עובד.

אם מדובר על רתכת פלסמה, לא חדש כל כך..
ניתן לרתך איתה גם אלומיניום לברזל רגיל (וניתן לראות את זה בשלדות החדשות של מרצדס.. )

אם טעיתי בהבנתי, אני לוקח את דברי חזרה.

ולדעתי הרתכת האולטימטיבית היא:
מיג.
טיג.
ואלקטרודה.
ביחד.
עם מח ממוחשב אחד ששולט על הכל.
עם יחידת קירור מים מובנת ברתכת.
עם אמפרז' משתנה לריתוכי אלומיניום, עם אופציה לקביעת זרם תחתית וזרם גג.
עם אופציה לריתוך נירוסטה, אלומיניום, ברזל, פחים, פיקים וכו'.
בלי צורך לכוון, רק לבחור את הכפתור הנכון ברתכת.

כמה גדולה ומסובכת- ככה ידידותית למשתמש.

הפרוניוס החדשה.
יצא לי.
יוצא לי לרתך איתה כמעט יום יום.
חלום.
חלום
אין.. אין.. אין דבר שמשתווה אליה.

30 אלף שקלים חדשים לפני מע"מ.(אחרי הנחה... )
:-(

למה אין לי 30 אלף מיותרים? למה?
:roll: :shock: :evil: :(

kd2
05-11-06, 22:01
משה מדובר על פלאזמה שונה ממה שאתה מכיר.
הבעיה עם הרתכת הזאת זה שהיא מאוד יקרה - בסביבות 2000 דולר ביבוא אישי לפי מכס.
אבל היא כנראה שווה את זה.

BackDoorMan
05-11-06, 23:15
1700 דולר
http://www.weldingequipmentsearch.com/details.html?adid=40030

BackDoorMan
05-11-06, 23:21
אהה, ואם תזמין 40 יחידות המחיר יהיה 1050 דולר.

kd2
05-11-06, 23:38
1700 זה המחיר גם באתר ההוא.
אבל הוצאות כלליות על משלוח ושאר דברים....שים 2000 דולר בצד בשביל זה.

BackDoorMan
06-11-06, 00:08
אז תזמין 40.

kd2
06-11-06, 00:36
אני אחשוב על זה...
אם אני מביא 40 זה בסביבות ה40 וקצת אלף שקל.
אני אומר שזה גם חוסך בדלק ו39 נמכרים עוד באונייה.

BackDoorMan
06-11-06, 00:54
40 וקצת אלף דולר התכוונת.
אבל אם תמכור 22 ב 2000 דולר כבר לא תהיה מופסד.

kd2
06-11-06, 03:16
בקטנה הדולר בקנטים.... ;-)
מישהו מייבא משהו כזה?
יש כזה לאחת החברות הגדולות?

נמרוד
06-11-06, 08:24
KD קראת על זה ביקורות באתרים רציניים? יש התייחסות בפורומים האמריקאים הגדולים P4x4 או RDC ? או שהציטוטים לקוחים מהאתר של החברה שהבאת בהתחלה?

BackDoorMan
06-11-06, 09:52
אני עדיין לא מצאתי התייחסות משום אתר רציני.
למרות חיפוש מתיש אתמול.
זה עדיין לא פוסל כלום, זה יכול להיות מכשיר מדהים או פלופ רציני, או משהו טוב אך לא מהפכני.
לפי הנתונים שדליתי מדובר בפלזמה בטמפרטורה של 8000 צלזיוס.
בפלסמה הרגילה הטמפרטורה מגיעה ל 18,000 צלזיוס ,כך שעדיין צפיפות האנרגיה
בפלזמה המקורית גבוהה יותר .
אבל החלק היותר בעייתי ומשמעותי יותר, נותר אצלי לא ברור- איך מתבצעת ההגנה על התפר מהתחמצנות?
כל שיטות הריתוך (אני בטוח שגם בריתוך לייזר נעשה שימוש גז מגן) משתמשות בציפוי אבקתי או בגז מגן שעוטף את אמבט הריתוך.
ברתכת הזו אין שימוש בגז (אולי תיל טבול באבקה כמו בריתוך אוטוגני?)
ולכן הניחוש שלי הוא ההתבססות על מיכל המיים . אלא שהמים מתפרקים לאטומי מימן וחמצן
,חמצן הוא חומר הרסני לתפר והסיבה לשימוש בגז מגן מלכתחילה.
בקיצור תעלומה.

kd2
06-11-06, 10:05
גם אני חשבתי שמדובר על תיל מצופה.
הציטוטים שלי הם חלק ממספר קטן של תגובות מהאינטרנט וחלק מאתר החברה.

kd2
06-11-06, 10:30
מרתגים עם RODS של TIG והמתכת לא מתחמצנת בגלל תהליך כימי שאף אחד לא יודע להסביר( בפורומים ) אבל היא לא.
ככל שאני קורא יותר תגובות אני יותר רוצה את זה.

"
Yes, I have one of these and it works just as good and as easy as they say. The nice thing about it is that it doesn't require a ground clamp (unlike other plasma cutters). Thus you can work with non-conductive materials as well. Also you don't have to work with a really short stand-off distance on metal like with regular plasma cutters, if for some reason you can't (tight corners, etc.). It also welds and brazes.
I don't have any complaints about mine, the only reason I don't use it anymore is because I bought a larger, higher-power, Thermal Dynamics plasma cutter that cuts faster, and I only work in metal, some of it pretty large (sometimes 8" H-beam). I've always done my brazing and gas-welding with Oxy-Acetylene and I guess old habits are hard to break.
Mine came with a carrying case, and a complete set of spare parts. I haven't used it in probably a year, and since I've got my T-D machine setup on a cart in my shop (where it's readily accessible), I really don't foresee using this in the future.
In fact, if anyone's interested, I would consider selling mine for about 1/2 price ($1000). P/M me if you're interested or want to see pics.
Dave "

----------------------------------------------------------

"
The pure practicality of it, the small size, no need for gas, simple operation makes me believe that the manufacturers are making a marketing mistake. They should mass produce it to lower the price and sell it as an allround tool for the hobbyist market and for small workshops or mobile use. It's a perfect tool for that market segment.

As far as I can see, I can do everything with it that I could do with gas, but with a small device that fits into a bag the size of a large laptop computer bag, without the need for gas. I also find it slightly easier to work with than gas. "

-----------------------------------------------------
I think the only reason for the high price is that they don't mass produce them. If they would get some backing from a major tool manufacturer, they would reach more customers and it could probably be produced for about the same price as a half-decent MIG (say $500 or so). As long as they produce them on a small scale and sell them only through their web sites, they will be expensive.
-----------------------------------------------
The practicality of not having to use gas is a huge benefit for me, as I don't have any really suitable place to store gas. One thing that's also important for me is that it's not as "sparkly" as a MIG, which is useful if you don't have a suitable metal workshop and don't want to burn down the house becuase you are sitting with all your attention on the weld. I also like the fact that ordinary gas welding goggles are sufficient, as I find them easier to work with.

רובם מאותו משתמש בפורום....שקנה את הרתכת ממשתמש אחר באותו דיון לא מדובר על "סוכן" או משהו.

kd2
06-11-06, 10:33
אין איזה כימאי בפורום שיכול לפתור את התעלומה?

אם כל מה שכתוב נכון זאת רתכת ללא תחרות לפבריקטורים חובבים.
נקווה שבאמת יתחילו לייצר אותם בכמויות והמחיר ירד...

BackDoorMan
06-11-06, 10:37
מענין...בסופו של דבר הוא לא משתמש בה בכלל ,למרות זאת הוא ממליץ עליה.
ולקראת הסוף הוא גם מציע אותה למכירה.

רוב השימוש הוא לחיתוך אח"כ הוא מוסיף שגם ניתן לרתך איתה .
בכל זאת הוא נמנע מלרתך איתה, ובחר במשהו אחר.

לא הייתי מזנק על הדבר הזה ללא בחינה מעמיקה של אתר מכובד אחד לפחות .

kd2
06-11-06, 10:49
זה לא אותו בחור....הציטוט הראשון הוא של מישהו והשאר אחריו של מישהו אחר.

זה גם לא מספק אותי ובגלל זה אני מחפש מקור יותר אמין...

BackDoorMan
06-11-06, 12:23
התייחסתי לתגובה של DAVE בלבדץ..

סוזי המשתוללת
06-11-06, 13:09
too good to be true
והכל בפחות מ1700 דולר
מדהים

נראה לי שיש חסרון אחד (לא קראתי עד הסוף) והוא כמות המים שנכנסים לידית כי לפי מה שכתוב אין שום מיכלים חיצוניים - הכל בידית

kd2
06-11-06, 13:34
ביג דיל מה הבעיה לקחת איתך עוד בקבוק מים?
הבנתי שזה יותר מומלץ עם סוג של אלכוהול ( אתנול או מתאנול )אבל לא משנה.
אני לא מבין איך זה לא תפס אם זה לכאורה כל כך מוצלח.

kd2
06-11-06, 13:36
אם יש לך כבר פלאזמה שחותכת יותר מהר ואתה רגיל ואוהב לרתך באצטילן...למה שתעבור לזה?
לדעתי המהלך שלו מוצדק לגמרי - יש לו כבר את הכלים האלו אז אין לו צורך במערכת כזאת במיוחד כשיש לו קונים ב1000 דולר...

לא רואה סיבה לחשוב שמדובר בשלילה של המוצר.

tzagi
07-11-06, 04:01
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?p=6092689#post6092689

kd2
07-11-06, 06:45
הם צודקים כשמדובר בבעלי מקצוע.
אבל חובבים שיכולים להתפשר יכולים לחיות עם מהירות חיתוך כזאת.

tzagi
07-11-06, 07:08
Quote:
אבל חובבים שיכולים להתפשר יכולים לחיות עם מהירות חיתוך כזאת

למה צריך להתפשר?
אפשר לקנות מילר 175 מיג וthermadyne 40 plasma cutter
בפחות $
צעצוע נחמד, רק לא שוה את הכסף.

kd2
07-11-06, 07:37
אפשר....אבל אין לך את היתרונות של הריתוך בפלאזמה...

tzagi
07-11-06, 08:06
Quote:היתרונות?

Hmm...

if it's slow to cut 1/8, it will also be slow to weld 1/8
Thanks, but I'll keep my mig
Without spending $1700 on a ZALMANSON

נמרוד
07-11-06, 09:10
Joe congrats, you picked up on the exact meaning of Zalmanson! feel free to spread Zalmanson around the english speaking world, let's see if it can be made into a universal word.

tzagi
12-11-06, 06:10
Street cred goes to Itzick for explaining it to me

Will do, but no promises
And by the way, did you know that HUTZPA made it's way into the English language?

people use it all the time,and in the correct context, and 99.99% of them have no clue where it came from.

BackDoorMan
23-05-09, 18:33
מעלה באוב :
סרטונים מיוטיוב עם הרתכת :

http://www.youtube.com/watch?v=tb2wRSw-Ylg

חיתוך קרמיקה:
http://www.youtube.com/watch?v=dqHKR0ILhGA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lVzqhXsGqcg&feature=PlayList&p=D047F7F0184C7359&index=1

ריתוך נחושת :
http://www.youtube.com/watch?v=xxhkqZ4a-e0&feature=PlayList&p=D047F7F0184C7359&index=3

יש עוד תחת השם Multiplaz 3500
המחיר כרגע 4000$ (http://www.trademe.co.nz/Business-farming-industry/Industrial/Manufacturing-metalwork/Welders/auction-218338433.htm)
8 קילו רתכת ופחות מקילו הידית .
http://images.trademe.co.nz/photoserver/50/93709150_full.jpg

וסיפור מענין מאוד, קונספירטיבי משהו, הקשור איכשהו בעקיפין לרתכת על בחור בפלורידה שהמציא מנוע על בסיס מים כדלק .
כולל מתקן אלקטרוליזה , המנוע שהותקן בסירה ניצח מספר מירוצים בזכות יחס הספק משקל עדיף עד שנגנב ממנו בפריצה שלאחריה אבד לו הרצון להמשיך , הטכנולוגיה בבסיסה דומה מאוד לרתכת האוקראינית :
קטע מתוך הכתבה (http://www.uncommondescent.com/science/water-power/) :

As I recall the invention worked by using high frequency pulse width modulated electric current to perform the electrolysis with specially designed anodes and cathodes. Throttling was accomplished by varying the pulse width. Normally electrolysis is done by using simple direct current to the anode and cathode and throttling it by varying the voltage which is easy to do but not particularly efficient. The news clip on this water powered torch and water powered vehicle appear to be based on identical technology to what the boat racer described

עידו לוריה
23-05-09, 19:46
חברה בשביל טכנולוגיה חדשה ולא מוכחת אני לא משלם 1$ (לא כולל משלוח כמוון;)) .
בתחום הריתוך יש כמה יצרנים מובילים עם אין להם את זה סימן שזה : 1 לא שווה כלום . 2 לא מפותח מספיק .
מספיק שתי סיבות כאלו בשביל לא לקנות מכשיר כזה.
אני תמיד בוחר טכנולוגיה מכחת איכותית ואמינה עם אבא ולא גרוזיני.
מניסיוני אין מכשיר אחד (מקצועי) שיודע גם לחתוך וגם לרתך וגם לשתות ויסקי (זה מזיק לריתוך;))

BackDoorMan
23-05-09, 20:27
גם היצרניות המובילות היו פעם חברות קטנות והריתוך החשמלי (אאל"ט לינדן) היה טכנולוגיה פרימיטיבית משהו .
אין לי מושג כרגע איפה יש מבדקים לאמינות הטכנולוגיה , אבל...ראבק הם קימים כבר 3-4 שנים כבר .
יש להם מוצר מסחרי מוגמר שנמכר מספר שנים , לא אבטיפוס .
לקרוא לטכנולוגיה לא מוכחת , זה לעצום עיניים.

עידו לוריה
24-05-09, 08:05
גם היצרניות המובילות היו פעם חברות קטנות והריתוך החשמלי (אאל"ט לינדן) היה טכנולוגיה פרימיטיבית משהו .
אין לי מושג כרגע איפה יש מבדקים לאמינות הטכנולוגיה , אבל...ראבק הם קימים כבר 3-4 שנים כבר .
יש להם מוצר מסחרי מוגמר שנמכר מספר שנים , לא אבטיפוס .
לקרוא לטכנולוגיה לא מוכחת , זה לעצום עיניים.

גם מיקרוסופט קיימים כמה שנים ובכל זאת הם מוציאים טכנולוגיה לא מוגמרת, (ראה ערך וויסטה ששום גוף גדול לא מוכן לנגוע), זה לא אומר עצימת עינים אלה לא להסתכן. קצוות זה מקום לא בטוח. אנשים גיבורים שמוכנים להסתכן זוכים גם ממני למדליות אבל אצלי בעסק אני לא מסתכן והולך רק על "מיינסטרים" .
חוץ מזה, זה לא נראה כזה להיט, במחיר כזה תשיג ציוד יותר טוב .
עידו

lizard
24-05-09, 12:59
ב4000 דולר לפני משלוח לארץ ומיסים אתה משיג בארץ רתכת מאיזה סוג שאתה רוצה ופלסמה מאיזה סוג שאתה רוצה. משומש אבל בארץ וממקום רציני, לא ממישהו שפשט רגל או משהו כזה.

BackDoorMan
24-05-09, 16:20
גם אז , לך תמצא רתכות פלסמה (כמובן המינוח לקוי והמינוח המדויק הוא PLASMA CUTTER)
וטיג שישקלו ביחד 10 ק"ג , לא יצרכו גז מגן יקר ויאכלו חשמל חד-פאזי.

יקיר גרין
25-05-09, 00:17
גם מיקרוסופט קיימים כמה שנים ובכל זאת הם מוציאים טכנולוגיה לא מוגמרת, (ראה ערך וויסטה ששום גוף גדול לא מוכן לנגוע), זה לא אומר עצימת עינים אלה לא להסתכן. קצוות זה מקום לא בטוח. אנשים גיבורים שמוכנים להסתכן זוכים גם ממני למדליות אבל אצלי בעסק אני לא מסתכן והולך רק על "מיינסטרים" .
חוץ מזה, זה לא נראה כזה להיט, במחיר כזה תשיג ציוד יותר טוב .
עידו

עידו, דוקא וויסטה לא דוגמא טובה ... רוב יצרני המחשבים הניידים ישרו קו, ויש הרבה מאוד דגמים חדשים שלא תומכים ב-XP ...

נכון שזה חרא של מערכת הפעלה, אפילו מיקרוסופט הבינו את זה והקדימו את לו"ז של 7 ...

-->