PDA

צפייה בגרסה מלאה : המצלתכם ל-צמיגים כביש / שטח, תוסף לגיר, ומוסך לאיסוזו טרופר

איקי הרטמן
05-11-06, 21:45
שלום לכולם,

היות ואני חדש בעניין רוצה/ מתכנן להיכנס לרשימת ה"ג'יפאים" אבקש את עזרתכם בבחירת הצמיג המתאים אשר יתאים גם לשטח וגם לכביש (רוב הנסיעות) וכן במידת האפשר המלצה היכן לקנות והעלויות (ל-4 צמיגים)
כרכב שרכשתי איסוזו טרופר ארוך מודל 2002 דגם ES. הצמיגים הקימים הם במידות 245-70R16
ננעלתי על הצמיגים הבאים:
BF Goodrich LT245/70R16 113S A/T TAKO RWL07
YKOHOMA 245/70 R16 107S GEOLANDAR A/T +II
אין לי מושג האם הבחירה נכונה, מה יותר טוב ואמין ואולי יש מוצר אחר המקביל לנ"ל.
היות והבטיחות קודמת לכל ויש חשיבות לבחירת הצמיג הנכון אני פונה אליכם לקבל חוות דעץ בנושא.

שאלה נוספת האם רצוי להוסיף תוסף לגיר (למרות שאין בעיה בגיר) של חברת ג'סטיס ברדס? אם כן היכן ניתן להשיג אותו.

אני גר באזור נתניה הרכב לפני טיפול "גדול" 30,000 ק"מ היכן ממומלץ לטפל?...

בתודה מראש על עזרתכם בנושא
איקי

gooja
05-11-06, 21:58
היו לי על הדיסקו, גם יוקוהמה וגם BF.
ה BF לוקח ובגדול. היוקוהמה הוא פשרה, כתוצאה ממחיר.
ה BF יעלה בערך 800 +מע"מ, היוקוהמה 600 + מע"מ, בערך.
היוקוהמה AT חלש מאוד בשטח, לא "תופס" כמעט כלום.

בפאג'רו אני כיום עם פירלי, לא ממש מרוצה, וגם לא ממש מאוכזב, ומתלבט, בגלל המחיר, בין BF-MT למקסיס MT. ללא שיקולי מחיר - היית קונה BF.

אפי צ.

asafk
05-11-06, 23:11
רכב שטח צריך צמיגי שטח. צמיגי MUD חדשים הם צמיגים טובים, יהיו בסדר גמור בנסיעת כביש, כמעט ללא הבדל לעומת צמיגי AT, וההבדל בינם לבין צמיגי AT בשטח יהיה משמעותי מאוד.

אסף.

ronaldo
06-11-06, 18:23
מצטרף להמלצה של אפי לגבי צמיגי BF AT - זה מה שאצלי.
ממליץ לקנותם בצמיגי רמת-אביב (הבעלים אבא ובן - לדבר עם הבן )

ממליץ על מוסך חן בנתניה דרום - רשת UMI - יהודה 052-3274373

ברוך הבא.

איקי הרטמן
06-11-06, 21:48
היו לי על הדיסקו, גם יוקוהמה וגם BF.
ה BF לוקח ובגדול. היוקוהמה הוא פשרה, כתוצאה ממחיר.
ה BF יעלה בערך 800 +מע"מ, היוקוהמה 600 + מע"מ, בערך.
היוקוהמה AT חלש מאוד בשטח, לא "תופס" כמעט כלום.

בפאג'רו אני כיום עם פירלי, לא ממש מרוצה, וגם לא ממש מאוכזב, ומתלבט, בגלל המחיר, בין BF-MT למקסיס MT. ללא שיקולי מחיר - היית קונה BF.

אפי צ.

אפי הי,

תודה על תשובתך זה חיזק את דעתי הולך על ה-BF

איקי

איקי הרטמן
06-11-06, 21:52
רכב שטח צריך צמיגי שטח. צמיגי MUD חדשים הם צמיגים טובים, יהיו בסדר גמור בנסיעת כביש, כמעט ללא הבדל לעומת צמיגי AT, וההבדל בינם לבין צמיגי AT בשטח יהיה משמעותי מאוד.

אסף.

אסף שלום,

תודה על תשובתך, היות ורוב הנסיעות יהיו בכביש אני היתי הולך על ה-BF
לגבי צמיגי MUT אודה לך באם תשלח קצת יותר פרטים טכנים, מחיר, היכן ניתן להשיג / מי היבואן

בתודה מראש
איקי

איקי הרטמן
06-11-06, 21:55
מצטרף להמלצה של אפי לגבי צמיגי BF AT - זה מה שאצלי.
ממליץ לקנותם בצמיגי רמת-אביב (הבעלים אבא ובן - לדבר עם הבן )

ממליץ על מוסך חן בנתניה דרום - רשת UMI - יהודה 052-3274373

ברוך הבא.

תודה על תגובתך, האם ידוע לך מה המחיר ?...
מה דעתך על מוסך UMI ארביב מוטורס בנתניה צפון, קיבלתי המלצות חמות

איקי

asafk
06-11-06, 22:00
לדעתי, כמה שאתה נוסע או לא נוסע בכביש לא רלוונטי לבחירה בין צמיגי שטח אמיתיים MUD לצמיגי AT. בפעם היחידה בשטח שתצטרך אותם, הMUD יתנו לך מה שאף צמיג AT לא ייתן. לעומת זאת, בכביש, ה"מחיר" שתצטרך לשלם על שימוש בצמיגי MUD הוא זניח לעומת השימוש בצמיגי AT.

אסף.

ronaldo
07-11-06, 12:53
איקי,
MUD זה לא חברה, זה סיווג\סוג\מיוע ל- Mud Terrain - MT
כמו ש- All Terrain - AT .

מוסך "ארביב" ו-"חן" הם באותה בעלות, ארביב הוא יותר גדול, אני מעדיף משהו יותר אישי=חן.
עד היום יהודה (מנהל+טכני) פתר יפה את הבעיות ואני סומך עליו.
זה לא פותר אותך מלהבין וללמוד את רכבך כדי שתהיה בעמדה של שיקול דעת על מה שאומרים לך במוסך.

אסף,
נראה לי שמתאים לאיקי AT BF .
בהסתמך על הניסיון הרב של איליה וקצת משלי, ה BF AT נותן הרבה בכל שטח,
ובכביש יותר אחיזה מ- MT .
לפעמים נקראות "קוביות" בטיול, בMT חסרונם יורגש יותר בכביש.

ILIYA
07-11-06, 15:16
אני מחזק את מילים של רוני .
צמיגי MUD - צמיגים מיוחדים לבוץ =MUD .
צמיג AT - לכל סוגי קרקע .
טרופרים בדרך כלל רוב הזמן נימצאים על כבישים מהירים, כמובן יחסית, לעומת סופות ,דפנדרים והלקסים......
מניסיון שלי , אורך החיים , אחיזת כביש , פחות בצמיגי MUD לעומת AT . רעש במיוחד לאחר מחצית החיים הרבה יותר בצמיגי MUD .
קשה יותר לאזן MUD לעומת AT .
בקשר ל- BF AT - צמיג חזק עם 3 שיחבות , נותן פיטרון מאולה לאחיזת כל סוגי שטח , נידבק לכביש רטוב , וכמובן פחות טוב לבוץ , אך גם נותן פיטרון סביר מאוד לעומת צמיגי AT של חברות אחרות .
אני החלתתי בשביל טרופר שלי-- FOREVER BF AT , לאחר ניסיון עם חברות אחרות גם AT וגם MUD .
לא חושב שאחיזת סלעים לדוגמה , פחות טובה לBF AT מ- BF MUD .
לא חושב ש MUD גם של BF יכול לסרוד עד 100000 ק"ם במיוחד בנסיות כבישים .

asafk
07-11-06, 15:30
לא חושב ש MUD גם של BF יכול לסרוד עד 100000 ק"ם במיוחד בנסיות כבישים

אחיזת סלעים הרבה יותר טובה עם צמיג אגרסיבי, או MT. הסיבה היא הגמישות של הצמיג, עומק החריצים ורוחבם הגדול- שמאפשרים לתפוס יותר פינות על הסלע וגם "לחבוק" אותו יותר טוב.
אני מכיר גם BF MUD וגם גודייר MT/R שלא מתו לפני 80 עד 100 אלף ק"מ. אני חושב שאפשר לתכנן על אורך חיים של לא יותר מ60 אלף לצמיג שטח איכותי, יותר מזה אתה כבר מתחיל לראות פנצ'רים כל טיול- גם בAT וגם בMT, ובקילומטרז'ים האלו הצמיג כבר ישן- בן שלוש שנים לפחות, והוא יבש ומספק אחיזה רעה. חבל למשוך צמיגים כל כך הרבה.
מה שנכון- מכל צמיגי הAT למיניהם- אין כמו הBF. גם חזק וגם מספק אחיזה סבירה כמעט בכל שטח.

אגב, צמיגי MUD הם לא מיוחדים רק לבוץ. תסתכל על רוב המתחרים במירוצי המדבר גם באפריקה וגם באמריקה. הרוב הגדול נוסעים על צמיגי MUD. ואין שם בוץ.

אסף.

ILIYA
07-11-06, 16:47
אסף , הכל נכון .
רק מנסיון שלי , הגעתי להחלתה , לטרופר שלי ואני מדגיש ,לטרופר (אני מטייל יחסית הרבה ויחסית אדגרי) מתאימים צמיגי BF AT , אם לוקחים לחשבון הכל לכתבתי ליפני .

איקי הרטמן
13-11-06, 09:29
אפי הי,

תודה על תשובתך זה חיזק את דעתי הולך על ה-BF

איקי

אפי שלום
מה דעתך על צמיגי קופר? 580 ש"ח ?...

איקי הרטמן
13-11-06, 09:31
אני מחזק את מילים של רוני .
צמיגי MUD - צמיגים מיוחדים לבוץ =MUD .
צמיג AT - לכל סוגי קרקע .
טרופרים בדרך כלל רוב הזמן נימצאים על כבישים מהירים, כמובן יחסית, לעומת סופות ,דפנדרים והלקסים......
מניסיון שלי , אורך החיים , אחיזת כביש , פחות בצמיגי MUD לעומת AT . רעש במיוחד לאחר מחצית החיים הרבה יותר בצמיגי MUD .
קשה יותר לאזן MUD לעומת AT .
בקשר ל- BF AT - צמיג חזק עם 3 שיחבות , נותן פיטרון מאולה לאחיזת כל סוגי שטח , נידבק לכביש רטוב , וכמובן פחות טוב לבוץ , אך גם נותן פיטרון סביר מאוד לעומת צמיגי AT של חברות אחרות .
אני החלתתי בשביל טרופר שלי-- FOREVER BF AT , לאחר ניסיון עם חברות אחרות גם AT וגם MUD .
לא חושב ש MUD גם של BF יכול לסרוד עד 100000 ק"ם במיוחד בנסיות כבישים .

מה דעתך על צמיג קופר, 580 ש"ח ?....

ILIYA
13-11-06, 13:53
אין לי מוסג בקשר לקופר .כיעקרון כל צמיג עושה את העבודה תמורת השקעה קצת פחות קצת יותר . חשוב מאוד מה הצפי שלך? וכמה יכול להשקיע ?

איקי הרטמן
13-11-06, 21:39
אפי שלום
מה דעתך על צמיגי קופר? 580 ש"ח ?...

אפי שלום,

מיום ליום יש יותר המלצות. האם אפשר לקבל המלצה ?.. לצמיג 245/70R16 A/T
אולריך - BF AT
יוקוהומה
קופר
מסטר קאר

איקי הרטמן
13-11-06, 21:40
אין לי מוסג בקשר לקופר .כיעקרון כל צמיג עושה את העבודה תמורת השקעה קצת פחות קצת יותר . חשוב מאוד מה הצפי שלך? וכמה יכול להשקיע ?

מיום ליום יש יותר המלצות. האם אפשר לקבל המלצה סופית ?.. לצמיג 245/70R16 A/T
אולריך - BF AT
יוקוהומה
קופר
מסטר קאר

בתודה מראש
איקי

נמרוד
13-11-06, 23:40
*** איקי, אין צורך להתחיל כל תגובה עם ציטוט. להיפך, רק במקרים שאתה מכוון לדברים מאד ספציפיים, כדאי להשתמש בציטוט, אחרת אתה סתם מעמיס על השרשור ועל העיניים של הקוראים ***

לשאלתך -

אתה מבולבל? ברוך הבא לחיים האמיתיים... יש עשרות יצרני צמיגים, כולם מנסים למכור לך, אין צמיג אחד הכי טוב אבסולוטית - אחרת כל האחרים היו סוגרים את הבסטה מזמן.

אם אתה רוצה ללכת על הטוב ביותר ולעזאזל המחיר, יש הסכמה כללית די רחבה שBFGoodrich הוא ייצרן צמיגי השטח הטוב בעולם, גם צמיגי הAT, גם צמיגי השטח למיניהם, מהMT הקלאסי ועד צמיגי מרוץ וזחילה יעודיים. אבל כאמור הם גם הכי יקרים.

אני אישית מרוצה ביותר כבר סט רביעי על גודייר MT/R. גם צמיגים יקרים מאד.

בצמיגים אני מעדיף לשלם פעם בכמה שנים כמה מאות שקלים יותר ולחסוך סיכונים. יש אנשים שמשלמים 100 או 200 שקלים פחות על צמיג וגם מרוצים.

צמיג זה גם כמו נעליים, אומר עליך הרבה.

gooja
14-11-06, 10:59
היו לי על הדיסקו גם קופר, AT, כאשר קניתי אותו.
צמיגים מחורבנים ולא תופסים כלום. כלום.
החלטתי ליסוע לטייל איתם, עד שייגמרו.
הצמיגים היו בערך בני ארבעה חודשים כשקניתי, כך שצמיג טוב היה זוכה לאורך חיים סביר.
טיול בחורשן, קרע בדופן, הלך צמיג אחד.
טיול בצוקי גיתה, קרע בדופן,
הקופר שרדו אצלי שלושה חודשים סה"כ, אחרי שאחד הלך, הזוג שלו הלך לספייר (בכל זאת, צמיג בן חצי שנה באותה העת). אחרי שהשני הלך, זרקתי את בן הזוג שלו, לא רציתי לראות. הלכתי לצמיגי בזק בצ'ק פוסט, קניתי זוג BF, הוא שאל מה לעשות עם הזוג התקין והדי חדש, אמרתי לו שישמור, ואני אבוא לקחת.
לא באתי.

אם בא לך להתפרע, תקנה BF.
אם בא לך לחסוך קצת, תקנה מקסיס MT. חבר שלי קנה ומאוד מרוצה. אני חושב גם להחליף את הפירלי AT שלי (בפאג'וקי) במקסיס MT. מאחר ואני הורס צמיגים סדרתי, זה יבוצע אחרי הפיצוץ הבא, ואני לא מתכוון להחליף רביעיה "נוסעת".
מסטרקראפט וקופר, רק נקראים צמיג AT. בתכל'ס הם צמיג ממש "כבישי" עם שם יפה.

הדירוג שלי:
BF - מקום ראשון אבל יקר
גודייר - מקום שני אבל ההפרש מ BF לא מצדיק פער כה קטן ושווה להשקיע ולעלות למעלה
פירלי, קומהו, ברידג'סטון, מקסיס - דרג הביניים, איכות ומחיר. מתאים לחסכן שלא מוותר על איכות.
יוקוהמה, קופר, לאסה וכו' - חלשים ונגמרים מהם

שתי הערות: אני לא עוסק בצמיגים, והבנתי מוגבלת. האמור הוא דעתי האישית כתוצאה מניסיון אישי. ברור לי שיש דעות שונות. יש גם עוד סוגים, בקצוות של הסקאלה, למעלה ולמטה, אבל אותך הם לא מעניינים. מיקי תומפסון או סופר סוואמפר, למשל. הצמיג שהכי נהניתי ממנו עד היום, ואני חושב שכבר לא מייבאים, הוא TOYO (היה לי על הג'ימי).

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך, היא ליסוע. להרגיש. לפוצץ איזה צמיג או שניים. לנהוג ברכב של חבר, עם רכב זהה לשלך, ולהרגיש הבדלים. בסוף תקנה מדרג הביניים, ואחרי שתתחיל לרצות יותר, אז תתקדם.

אפי צ.

איציק - 4X6ZH
14-11-06, 11:39
זה שהתפוצץ צמיג זה לא אומר שהצמיג לא טוב ( אולי הנהג ) ;-)
זה שהתפוצץ לך עוד צמיג אחרי תקופה קצרה זה לא אומר שהצמיג לא טוב . אולי אחד נפגע והשני התפוצץ
ושניהם ספגו את אותו יתד \ אבן \ בור \ מדרכה ..... . ואתה חושב לעצמך חרה של צמיגים
שניהם באותו צד של הרכב ?
שניהם בצד ימין של הרכב ?
טוב שנים התפוצצו אבל למה ?
הדופן נסדקה
דופן דקה וגוף זר נכנס בקלות
איזה לחץ אויר היה בצמיג
איזה חישוק יש ברכב
ויש עוד הרבה אפשריות
נכון גם הצמיג יכול להיות באיכות ירודה
איציק

gooja
14-11-06, 13:49
איציק,
לגבי הצמיג הראשון, מגע עם אבן משוננת, בדופן של הצמיג, והלך הצמיג. הצמיג לא התפוצץ, אבל הדופן נחשפה, כולל רצועות המתכת בפנים. לא התפוצץ, הדופן "נפצעה" כל כך עמוק, במהירות נמוכה. הייתי חייב להחליף, בלי פיצוץ בפועל.
הצמיג השני, עליתי בגיתה, את הסלע ה"מדובר", מיד אחריו יש בצד ימין אבן עם שפיץ בולט, עליתי עליה. חשבתי שהדופן עמידה, הגעתי הביתה, ובבוקר גיליתי שאין אויר. התברר שהצמיג, כל עוד היה חם, נסע בקלות, וכשהתקרר נתגלה קרע בדופן. הקרע היה עמוק,

עם אותו סגנון נסיעה (קצת אגרסיבי, אני מודה) שנובע גם מזה שעם דיסקו אפשר לנסוע במהירות יחסית גבוהה בשטח, בשלושה חודשים פוצצתי שני צמיגים שהיו בני חצי שנה סה"כ.

עם אותו הסגנון, נסעתי עוד שנה עם זוג יוקוהמה וזוג BF, ללא פנצ'רים. עם אותו הסגנון נסעתי בג'ימי כמעט שנתיים עם צמיגי TOYO ללא פנצ'ר. עם אותו הסגנון אני נוסע חודש וחצי עם פירלי (כמעט גמורים וזקוקים להחלפה בקרוב), בינתיים ללא פנצ'רים.

אני, מניסיון אישי שלי, לא "הצלחתי" לפוצץ אחרים, וצמיג כמעט חדש, תוך זמן קצר, נקרע בקלות יחסית. א-נ-י לא יכול להמליץ לאף אחד לקנות קופר.

דרך אגב, לפני שלושה שבועות, טיילנו בגעתון. בסופו יש את השביל הסגול החדש, מהר בטח לכיוון עמק מעונה. היינו שבעה כלי רכב, שיא הבוץ והגשם עד כה. שני סמוראים עם BF MUD עלו בקלילות, אני עם הפירלי AT הזעתי כהוגן עד שעליתי (יתר העירוניים, 3 טראנו וגאלופר עשו עיקוף).

צמיגים הם אחד הכלים היותר חשובים לצורך נוחות עבירות ובטיחות, כמו גם ערובה לסיום טיולים מוקדם מהצפוי, ולדעתי שווה להשקיע בצמיג טוב, ולא לקנות מתחת לדרג הביניים.

אפי צ.

גיא
14-11-06, 15:26
איציק,

נימרוד טוען שאני חרא של נהג ויש מצב שהוא צודק אבל רק למשל ..

קניתי לדיסקו 4 צמיגי AT גודייר
אחרי יום פוצץ הראשון
אחרי חודש פוצצו עוד 2
ואז החלפתי את כולם ( לא משנה המלחמה שהפסדתי בה עם המוכר שביקש יפה שאני אעוף לו מהעיניים )

לא היה לי כסף כי עדיין שילמתי את הצמיגים האלו אז קניתי משומשים במצב טוב שהחזיקו שנה ומשהו עם אוטו סגנון נהיגה.....

אחרי שהתחיל אחד הצמיגים לאבד איזון ושיגע אותי אז החלפתי שוב את כל ה 4 והפעם ל דנלופ MT2 שהיו מצויינים ביותר לדעתי. איתם גם מכרתי את האוטו.

את ההיילקס קניתי עם 4 צמיגי הרקולס גמורים ברמות שונות של זבל עופות ... זוג אחוריים ניגמרו מהר - בערך חצי שנה אצלי ואז החלפתי זוג לדנלופ MT דגם ישם משומשים שהחזיקו עוד איזה שנה וההרקולסים ששרדו. לפני חודש החלפתי את כל ה 4 למקסיס MT - עולם אחר .. מחיר מצחיק.

מה המסקנה מכל הסיפור הארוך הזה ?

אותו נהג כמה מכוניות סט אחד שממש היה חרא וכל השאר סביר ....

מסקנה שלי באופן אישי ? אני אמות ולא אקנה גודייר עוד פעם ....

אפילו שיש מליונים מאושרים איתם.

אי אפשר להשליך מאוטו לאוטו ומנהג לנהג ...

איציק - 4X6ZH
14-11-06, 15:42
אתה צודק

אי אפשר להשליך מאוטו לאוטו מנהג לנהג
והחשוב מכל
מצמיג לצמיג .
צמיגים זה הנעלים של הרכב מה שטוב ונוח לאחד לשני עושה יבלות .
אני לא בא להגן על צמיג כל שהוא
אני מדגיש את הנקודה שלא פעם יוצאים נגד צמיג כל שהוא
והוא בסה"כ צמיג מסכן שנוסעים עליו בלי אויר דופקים לו את הצורה
משתינים עליו בכל הפסקה
ובסוף עוד כותבים עליו שהוא חרה . :smile:
איציק

איקי הרטמן
14-11-06, 19:26
תודה לכולם על התגובות בנושא.
מכיוון שבסדר עדיפות בטיחות ואיכות די השתכנעתי ללכת על ה-BF A/T.
שאלה קצרה נוספת: האם MUD מתאים גם לנסיעות כביש (רוב הנסיעות הם על הכביש) והאם ידוע לכם על הפרש מחיר ולטובת מי?

תודה רבה,
איקי

גיא
14-11-06, 23:30
אני חייב להגיד שלדעתי השאלה האחרונה שלך מבהירה לי שלא הבנת כלום.

ממש כלום.

אין שום קשר בין בטיחות לבין צמיג AT של BFG

צמיג AT של גודייר ימח שמם יתן את אותה בטיחות

והבטיחות היחסית של צמיגי AT מול MT היא בגלל יכולת אחיזת כביש רטוב טובה יותר של ה AT.

אז אחרי שאתה מצהיר שהחלטת על AT בגלל הבטיחות אתה שואל על MT...

אז ?

אתה רוצה עיצה ?
פשוטה ?
בעברית ?

אתה נוסע בשטח ?
תקנה צמיג שטח.

אתה נוסע רק בכביש בשביל הפלאברה ?
תקנה צמיגי HT, הם הכי טובים לכביש.

צמיג חדש יאחוז טוב יותר את הכביש מאשר צמיג ישן. גם אם הוא MT, אני נוסע עם טנדר על צמיגי MT בירידות של פרוייד בחיפה כל בוקר, גם בגשם ואני יכול להבטיח לך חגיגית שצמיגי מקסיס MT חדשים אוחזים נהדר. יותר טוב מצמיגי הרקולס הגמורים והשחוקים שהיו לי לפני. וגם הם אחזו לא רע בכלל ( אבל היה קיץ והיה יבש ).

ההבדל ב "ה" גדושה בין צמיג MT ו AT הוא בבוץ. חד וחלק. בכל שאר תנאי השטח ההבדל קטן עד לא קיים.

זה מה שיאפשר לך טיול בכיף או שכל שניה מישהו יצטרך למשוך אותך החוצה מהשלולית.

ואת כל זה כבר אמרו לך כמה פעמים.

מילה אחרונה על בטיחות, יש צמיגים יקרים יותר שיש להם יותר שכבות בדופן. יש פה יתרון במקרה של שחיקת דופן הצמיג על סלע חולף. לי זה קרה פעם אחת ב 7 שנות ג'יפים. לא יודע אם הייתי משקיע בצמיג עוד 300 שקל רק בשביל זה. בעצם אני כן יודע. אני לא.

עכשיו תחליט מה שמתאים לך ביותר.

בהצלחה. :)

נמרוד
15-11-06, 10:55
איקי - מי שנוסע בשטח צריך צמיגי שטח. אני נוסע עם צמיגי שטח גם בג'יפ היומיומי - שאני ואשתי חולקים בנסיעות רגילות לחלוטין, בכל מזג אויר - היום זה צ'רוקי, לפניו זה היה היילקס. לפני זה הסיקס שלי היה רכב יומיומי ולפניו כשהייתי סטודנט סמוראי ישן, כולם על צמיגי שטח אגרסיביים, מה שמכונה MT או MUD. למה?

צמיג MT טוב יותר מצמיג AT בשטח.
צמיג MT טוב פחות מצמיג AT בכביש.
קניתי רכב שטח בשביל השטח! שיהיה פחות טוב בכביש, ויותר טוב בשטח, זה השיקול.

וזה השיקול שמנחה את רוב החברים בפורום הזה, הרוב הגדול של החברים הפעילים והמטיילים נוסעים על צמיגי שטח נקודה. נBF-AT הוא צמיג טוב, הוא צמיג הAT היחיד שבאמת ראוי לשטח. הוא לא אגרסיבי מספיק לבוץ אבל הוא חזק מאד ואגרסיבי מספיק לסוגי שטח אחרים. הוא בחירה טובה, אתה לא תצטער, אבל אם תתאהב בשטח ובתחביב הג'יפאות הסט הבא שלך יהיה MT.

איקי הרטמן
15-11-06, 21:10
נמרוד שלום,

הנושא וההבדלים ברורים לי בהחלט. אבל לפני ההוצאה הכבדה יחסית היתי רוצה ללכת על בטוח.

האם יש הבדלי מחיר בין ה-BF AT ל-BF MT?...

האם ה-MT נשחק יותר מהר בכביש מאשר ה-AT

האם יש הבדל בבטיחות / נוחות הנסיעה בכביש בין השנים

אני מניח כי למתחילים אשר רוב הנסיעות הן בכביש ומעט בשטח (אחת לשבועים / שלושה) וגם זה בשטחים קלים יחסית עד שנלמד וניכנס לעובי הקורה מומלץ ללכת על ה-AT האם אני צודק ?..

תודה
איקי

גיא
15-11-06, 21:36
אמנם פנית לנימרוד אבל אני אתחצף ואנסה לענות.

לגבי מחיר, לא הכי הגיוני להתקשר לחנויות ולשאול ?

לגבי שחיקה, על הכביש אני לא מאמין שישנה שחיקה יותר גדולה לצמיגי MT, בשטח זה משהו אחר.

לצמיגי MT יש קוביות יותר גדולות והמרחק בינהן גדול יותר, משמע אם אתה מתפרע ומפרפר על סלעים או משתולל בנסיון לטפס איזה סלע, יש יותר סיכוי לקרוע קוביה מאשר לצמיג AT.

מצד שני, אם תנהג כמו אדם מין הישוב, ( ועוד רגע אני אתיחס לזה ) תוריד אויר כמו שצריך ותיסע לאט בלי להתפרע, מינימום גז על מנת לא לאבד אחיזה. צמיגי MT יתנו לך יותר.

ושוב, בשטח יבש, סלעים , אבנים , וכו' יש דמיון לשני הצמיגים. לחול כניראה עדיף צמיג AT ולבוץ ושלג , לחלוטין עדיף צמיג MT

לגבי הבטיחות, אל תתעצל תגלול כלפי מעלה ותקרא את התשובות שקיבלת שוב. זה נענה כמה פעמים.

לגבי הנהגים החדשים, אתה היחיד שיכול לענות על זה. יש כאלו שאחרי נסיעה אחת מרגישים שזה לא בשבילם ויש כאלו שלא רוצים לעלות לכביש יותר ... מי מהם הוא אתה ? ....

נושא הנהיגה בשטח, יש קורסים, מומלצים יותר או פחות, אני אישית לא לקחתי כזה קורס אז אני לא יודע להמליץ או לא.
יש כאלו שמתחברים לנהגי שטח מנוסים ומצליחים ללמוד את הסודות מהם בלי לשלם מחיר יקר ( אני למשל ) ויש כאלו שיודעים הכי טוב והלימוד עולה להם ביוקר. דברים שנישברים באוטו וצמיגים שניקרעים בשטח.

אתה צריך להחליט מי אתה ובאיזו דרך לנהוג.

שיטת הלאט לאט ובעדינות או שיטת היותר גז ... עוד יותר גז .... בום.

אנשים עונים לך לשאלות שלך, הם משקיעים בתשובה הכי טובה שהם יודעים לתת, בחינם. תשקיע את המינימום של לקרוא את מה שהם כתבו. תקרא את כל התגובות ותחליט לפי מה שניראה לך הכי טוב. ככה זה פועל פה. אין אמת יחידה. אין מישהו שיכול להגיד לך תקנה צמיג זה או אחר. כי יש דברים שרק אתה יודע על עצמך ורק אתה יכול להחליט.

בהצלחה.

bobsfog
26-11-06, 23:25
בקשר לציגי יוקוהומה:
גם אני נוסע על צמיגי גאולנדר AT+II
צמיגים מעולים - אחיזה טובה בכביש, אין רעש, ובשטח טכני סלעי - אוחזים מעולה.
גם בבוץ לא נתקעתי - אבל זה היה שלוליות ולא בוץ רציני.

בקשר למחירים:
http://www.allbiz.co.il/Shoeftires/Page2238.asp

תסתכל פה...זה מחירון לצמיגים שונים ויש שם גם כתובות של צמיגיות של הרשת.

-->