PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה חדש, לא מוכר ולא מסומן, שביל!

IlanHadar
05-11-06, 20:47
בטיול אתמול בכניסה לשביל אדום מול אשלים, שביל המוביל לשדה בוקר ולשמורת חלמוניות רכס בוקר (מטרת הטיול), זיהיתי על הרכס, המסומן במפה המצורפת, מעלה, החלטנו לבדוק אותה. במפה היה ברור שאם יש מעבר זה מקצר את הדרך וחוסך שביל משמים למדי. (התמונה המצ"ב).

מיקום המעלה: צ' 1036690, מ' 122900.

השביל בו המעלה לא מסומן במפה, אך זו אינה שמורת טבע ויש שם שביל.

השביל נפרץ בשטח וסודר, המעלה כולל דרדרת ומדרגות סלע. ניתן לעלות עם נהג מיומן, יש לבנות ולעלות ברגל נחושה.

מישהו מכיר את המעלה? כרגע אני קורא לו מעלה "משורה".

יש לנהוג בזהירות במעלה, קיימת דרדרת וסכנה לשיפועי צד. כמובן שאין בהודעה זו המלצה לרוץ ולנסות אותו.

נמרוד
05-11-06, 20:53
מכיר מכיר :smile: לפני 6 שנים בערך היינו שם, עם חנן, לדעתי גם ניר_ל. כמוך ראיתי את זה מהדרך הראשית של הבשור והחלטנו לנסות, היה קצת אתגר עבור מגנום של קרובי משפחה של חנן שהצטרף אלינו. זה שביל של חברת חשמל שנסלל בשביל העמוד שנמצא על האוכף, אחרי האוכף לכיוון צפון אם אני זוכר נכון השביל הרבה יותר מתון.

IlanHadar
05-11-06, 20:57
נמרוד, שובב :) שמרתם לעצמכם. זה מעלה שיכול להפוך לאגדה, יש אתגר, יש סכנה, יש טריבונה לצופים והוא עביר עם מאמץ ובניה.

הפראדו שהייתה איתנו עם נעילה קדמית לקחה את המעלה בישר למעלה ועבדה קשה על הדרדרת בהתחלה, הרכבים הרגילים עלו בעיקולים על הסלעים בהנאה גדולה.

נמרוד
05-11-06, 20:58
מצאתי תמונות מהטיול ההוא - פילם... בשביל הנוסטלגיה, היו שם גם זאביק עם סמוראי, אסף ר' עוד עם הוויטארה, יפתח, ורן-סופה.

זאביק
05-11-06, 23:07
היו שם גם חנן, ניר_ל, ומשפחה של חנן עם מגנום וטרקטורון.
אם אני זוכר נכוןף דווקא הטרקטורון נורא התאמץ שם . . .

אבל זה היה ממש מזמן . . . (טיול אחרון עם הסמוראי)

-->