PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק בית מסנן הדלק

טל
29-11-03, 15:15
ניסיתי לפרק את בית המסנן ללא הצלחה אולי אני עושה משהו לא נכון?
אם הבנתי נכון הכוסית עצמה מתברגת.
ניסיתי לפרק את הבורג המרכזי ולא הצלחתי, ניסתי את הכוסית עצמה אני מפחד לשבור משהו. אשמח לשמוע על פתרון לעניין.

Bulldog
29-11-03, 16:38
סתם תהייה, מה היתרון של מסנן כזה מול מסנן חד פעמי רגיל?

זאביק
30-11-03, 11:03
עומר, אני לא חושב שיש ייתרון, כמו שאין ברירה אחרת, היות והמשאבה יושבת בתוך מיכל הדלק ומשם עד המנוע, כולל הפילטר יש לחץ של ~30-40 PSI, ולכן הפילטר בתוך כוסית.

הפירוק נעשה בעזרת הבורג המרכזי.
שים לב שיש למטה שני ברגים, אחד במרכז, אחד בצד.
אתה אמור עם מפתח לפתוח את הבורג המרכזי, ואז הכוסית נפתחת.
אל תנסה להכניס מברג בין שני הברגים ולסובב, הבורג הצדדי הוא לא ממש בורג והוא יישבר :cry:

אופציה נוספת היא לקנות באוטודיפו מכשיר להוצאת מסנני שמן (מעין טבעת ננעלת על הפילטר ואז מסובבים, עולה 16 ש"ח) ולנסות איתו.

אבל, בעיקרון הבורג המרכזי הולך לכל האורך, ואיתו אתה אמור לפתוח את הכוסית (זה עלול ללכת קצת קשה).

אם בטעות שברת, כוסית משומשת עלתה לי כמה עשרות שקלים אצל סמו בצומת ירקונים.

נמרוד
30-11-03, 11:05
סתם תהייה, מה היתרון של מסנן כזה מול מסנן חד פעמי רגיל?

הפילטר הזה עובד בלחץ גבוה. מסנן פלסטיק של כלים עם קרבורטור עובד בלחץ הרבה יותר נמוך.

חנן א.
30-11-03, 11:10
עומר, אני לא חושב שיש ייתרון, כמו שאין ברירה אחרת, היות והמשאבה יושבת בתוך מיכל הדלק ומשם עד המנוע, כולל הפילטר יש לחץ של ~30-40 PSI, ולכן הפילטר בתוך כוסית.

הפילטר הזה עובד בלחץ גבוה. מסנן פלסטיק של כלים עם קרבורטור עובד בלחץ הרבה יותר נמוך.

נעליים. יש מסננים מפלסטיק חד פעמי לרכבים עם הזרקה, לחץ דלק גבוה.
אני בCJ משתמש בכזה. מסנן של פיאט טיפו.

אדי
30-11-03, 15:11
יש בעיה להשתמש במסנן דלק של סופות ישנות יותר? אצלי מורכב מסנן עצמאי (לא יושב בתוך בית, הפירוק וההרכבה ע"י 2 בנדים). אם אני לא טועה הוא עלה באיזור ה60 ש"ח אצל ינוביץ' לפני כמה שבועות. אני לא רואה בעיה.

לחץ המשאבה בסופה יכול להגיע עד ל-4 באר, אבל אני לא סגור על הנתון הזה ...

אדי

-->